Kaip pasirinkti plyteles vonios kambariui?

vaizdas


Nuotrauka: www.oborud.com.ua

Pagal struktūrą

Grindų plytelės turi būti tankesnės struktūros, didelio atsparumo tiek trinčiai, tiek agresyvioms cheminėms medžiagoms. Vonios grindų plytelių būtina sąlyga – neslidus paviršius. Grindų plytelių vandens sugėrimo lygis turi būti 6%.

Sienų apdailos plytelės gali būti minkštesnės struktūros, plonesnės, todėl bus lengviau dirbti su plytelėmis. Tai ypač svarbu tvirtinant kampuose ir išlinkiuose, nes jį lengviau pjauti. Vandens absorbcijos lygis gali siekti 20%.

Pagal plytelių dizainą

Į vonią nereikėtų imti ryškių erzinančių spalvų plytelių, kurios neleis atsipalaiduoti, todėl geriau atsisakyti raudonų ir oranžinių atspalvių, o mėlynos, smėlio, rožinės spalvos atspalvių, taip pat natūralių medžiagų, ypač akmens, imitacijos. , įskaitant marmurą. Šviesūs atspalviai suteikia gaivumo ir vizualiai padidina kambarį. Nerekomenduojama derinti daugiau nei trijų spalvų, kad nevargintų akių.

Ne taip seniai į madą atėjo trikampės, šešiakampės ar rombo formos plytelės, kurios leidžia vonią paversti neįprasta. Yra reljefinė plytelė. Naudojami nuotraukų atspaudai, o plyteles galima gaminti net pagal užsakymą.

Pagal interjero ypatumus

Turėtumėte sekti madą, tačiau per daug nenusiminkite, nes mada yra permaininga, o remonto dažnai nedarysite. Grindų ir (arba) sienų plytelės vonios kambaryje turi derėti viena su kita, su kitomis apdailos medžiagomis ir su santechnika. Pirmiausia rekomenduojama tiksliai parinkti plyteles, o po to santechniką ir priedus, kad viskas gerai derėtų.

Plyteles patogu įsigyti vienoje kolekcijoje, kurioje yra grindų ir sienų plytelės bei dekoratyviniai elementai. Tada viena tema garantuotai išliks ir pateikiamas vienas modelis. Tuo pačiu metu spalvas galima pasirinkti skirtingai, iki zonavimo su skirtingais atspalviais galimybės, tačiau motyvas ar raštas bus tas pats. Tačiau galima pasirinkti ir atskirus modelius.

Pagal kokybę

Perkant reikėtų atkreipti dėmesį į paviršiaus lygumą ir lygumą, ar nėra įtrūkimų ir drožlių, iškilimų ar įdubimų. Aukštos kokybės plytelės turi tikslią geometriją, visos plytelės yra vienodo dydžio su lygiais kraštais. Taip pat tikrinamos glazūruotos plytelės, siekiant įvertinti dažymo kokybę, kad nebūtų dėmių ir dryžių.

Būtina pirkti su marža, nes renkantis kitokį klojimo modelį, pjaunant dėl ​​patalpos dydžio, derinant modelį, taip pat atsitiktinai sugadinus transportuojant, montuojant ir eksploatuojant, gali prireikti daugiau medžiagos.
Plyteles geriau įsigyti iš žinomų gamintojų, kurie garantuoja kokybę, ilgaamžiškumą, dangos atsparumą dilimui. Be kruopštaus montavimo, reikia atkreipti dėmesį į aukštą glaistymo kokybę, kad būtų pasiektas geras patvarus rezultatas.