10 Rusijos miestų, kuriuose pavojinga gyventi

10 Rusijos miestų, kuriuose pavojinga gyventi

Žmonija nuo seno buvo apdovanota svarbiu jausmu – savisaugos instinktu. Dvasiniam komfortui žmogus renkasi (neskaitant ekstremalių mėgėjų) saugią vietą gyventi. Tai natūralus poreikis apsaugoti save ir artimuosius nuo pavojų. Mus supančiame pasaulyje viskas sparčiai keičiasi ir kartais ne taip lengva suprasti, kas iš tiesų yra saugu.

4 faktoriai, lemiantys saugumą

  • Aplinkos sauga. Apima priežastis, turinčias įtakos žmogaus gyvenimo kokybei ir trukmei.
  • Nusikaltimas. Tai apibūdina per tam tikrą laikotarpį padarytų nusikaltimų skaičių.
  • Sveikatos apsauga. Atsižvelgiama į gydytojų skaičių, lovų skaičių ir gyvenimo trukmę.
  • Infrastruktūra. Šios dalies kriterijai: kelių kokybė ir saugumas bei žmonių, nukentėjusių nuo stichinių nelaimių, skaičius.

Ieškome gero miesto gyventi ir dirbti, ieškome nebrangaus būsto, gerai apmokamo darbo, patogaus susisiekimo ir vietų patogiam poilsiui. Sekdami materialinėmis gėrybėmis, turime paaukoti saugumą, o kartais net nesuvokiame, kokia grėsmė mums kyla.

Rusijos Federacijos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 42,3% nusikaltimų buvo užregistruoti dideliuose miestuose ir regionų centruose, ir tai yra rimta priežastis susimąstyti. 2015 metais pagal nusikalstamumo situaciją pavojingiausi miestai yra Surgutas ir Vladivostokas, pagal Vidaus reikalų ministerijos statistiką Permė pirmauja pagal bendrą nusikaltimų skaičių.

Reikia pripažinti, kad pranešimų apie nusikaltimus peržiūra nesuteikia išsamaus vaizdo apie pavojų, su kuriuo susiduriame. Kruopščiai nagrinėdami problemą, turite pasverti visas galimas rizikas, ir tai leis jums pamatyti bendrą vaizdą.

10 geriausių miestų, pavojingų gyvybei

Permė pastaraisiais metais įgijo Rusijos nusikalstamos sostinės statusą. Ji užima pirmąją vietą plėšimų ir vagysčių srityse. Miesto metalurgijos, chemijos ir naftos chemijos pramonės įmonės miestui patrauklumo neprideda. Permė sąraše yra 26-oje vietoje, tačiau vis dėlto nėra aplinkai draugiškas miestas.

Maskva – miestas daugeliu atžvilgių nepalankus. Pirmaujantis nedraugiškiausių pasaulio miestų reitinge, pagal statistiką užima antrą vietą pagal išmetamų dujų kiekį Rusijoje. Aukštas nusikalstamumo lygis, daugelis bylų yra įtrauktos į straipsnį „sukčiavimas“.

Nereikėtų nuvertinti, kad miestas turi statusą ir ne visada reikia mokėti adekvačią kainą už suteiktas paslaugas ar prekes. Miesto greitkelius dažnai užstoja automobilių spūstys, kurios gali būti ne tik nemalonios staigmenos, bet ir kelti pavojų gyvybei (mirtys greitosios pagalbos automobilyje jau seniai dažnas reiškinys).

Norilskas mūsų reitinge ji pelnytai užima trečią vietą. Miestas ypač pavojingas savo ekologijai, Norilsko nikelio dėka jis pirmauja pagal kenksmingų teršalų kiekį. Atsižvelgiant į tai, kad gyvenvietė yra netoli Šiaurės ašigalio, joje yra ilgas žiemos laikotarpis, atitinkamai ilgos poliarinės naktys, kurios neigiamai veikia žmogaus psichologinę būseną. Greičiausiai tai paaiškina didelį su narkotikais susijusių nusikaltimų lygį. Be to, ilgą laiką esant žemai temperatūrai, kyla nušalimo pavojus.

Sankt Peterburgas, anksčiau garsėjęs savo intelektu ir unikalia Šiaurės sostinės aura, gerokai prarado pozicijas. Aukštas nusikalstamumo lygis, narkotikų plitimas, didžiulis nusikalstamų veikų skaičius – tai trys šiuolaikinio Sankt Peterburgo ramsčiai. Miestas taip pat užima trečią vietą Rusijos reitinge pagal atmosferą teršiančius teršalus, kur automobilių išmetamosios dujos užima liūto dalį – 85% visos jų masės.

Kyzyl yra Tuvos Respublikos sostinė. Miestas pirmauja nusikaltimuose, susijusiuose su smurtu, sunkiu kūno sužalojimu ir žmogžudyste. Visai gali būti, kad to priežastis – daug šioje gyvenvietėje pastatytų pataisos namų.

Lipeckas, ko gero, lenkia visus pagal išmetamų teršalų kiekį 1 km2. 322,9 tūkst. tonų išmetamųjų teršalų patenka į miestą, kurio plotas 318,12 km2. Kriminogeninė situacija mieste yra sunki, nusikalstamumo lygis ir toliau auga.

Čerepovecas gerokai užterštas emisijomis 1 km2. Remiantis statistika, šis palyginti mažas miestas išmeta 364 000 tonų kenksmingų teršalų. Kriminalinė situacija taip pat…