Tinkamo 3D spausdintuvo pasirinkimas

Tinkamo 3D spausdintuvo pasirinkimas

Dabartinė situacija su namų 3D spausdinimo įrenginiais daugeliu atžvilgių primena aplink pusašį vyravusią situaciją, kuri nugrimzdo į užmarštį – tos pačios entuziastų bendruomenės, galimybė „pabaigti“ spausdintuvą sau ir kiti „pasidaryk pats“ atributai. Yra įrenginių, kurie veikia iš karto, tačiau jų galimybės tinka tik nereikliausiems vartotojams ir net tada tik iš pradžių.

3D spausdintuvas yra įrenginys, skirtas fiziniam paruošto skaitmeninio trimačio modelio įkūnijimui į konkrečią medžiagą. Technologija išgyvena aktyvios paieškos ir tobulinimo etapą, todėl įgyvendinimo variantų įvairovė nepasiruošusį žmogų gali nuvesti į aklavietę. Šis straipsnis skirtas suteikti pirmąją pagalbą tokiam sudėtingam pasirinkimo tarp individualios klasės 3D spausdintuvų.

Pagrindiniai 3D spausdintuvo pasirinkimo kriterijai

Renkantis 3D spausdintuvą, pirmiausia turite nuspręsti, kuris technologija trimatis spausdinimas geriausiai tinka jūsų tikslams pasiekti. Šiuo metu žinomos apie dvi dešimtys įvairių kompanijų patikrintų patobulinimų, tačiau plačiausiai kompaktiškuose įrenginiuose naudojami sluoksnio nusodinimo modeliavimas (FDM) ir lazerinė stereolitografija (SLA). Pirmosios technologijos esmė – specialaus plastikinio siūlo kaitinimas iki lydymosi temperatūros ir pagal skaitmeninį jos modelį sluoksnis po sluoksnio formuojamas objektas iš lydalo mikrolašelių. Metodo pranašumas – santykinis pigumas, o trūkumai – būtinybė naudoti laikinąsias atramas kuriant išsikišusias konstrukcijas ir didelis paviršiaus šiurkštumas.

Naudojant stereolitografiją, atspaudai susidaro kietėjant skystai fotopolimerinei dervai, veikiant kietai ultravioletinei spinduliuotei. Nors trimačio modelio spausdintinės kopijos konstravimas taip pat atliekamas sluoksniais, ši technologija užtikrina didesnį spausdinimo tikslumą nei FDM. Pagrindinis trūkumas yra didelė eksploatacinių medžiagų kaina ir didesnė paties įrengimo kaina.

Antras kriterijus renkantis 3D spausdintuvą yra spaudiniams kurti naudojamos medžiagos charakteristikos. Jei atspausdintas modelis bus aktyviai eksploatuojamas, prasminga naudoti ABS termoplastinį arba didelio smūgio polistireninį HIPS. Prototipams ir trumpalaikiams maketams užteks PLA galimybių. Dekoratyvinio meno amatai geriausiai formuojami iš kompozicinių medžiagų, o Ninja Flex tinka elastinėms kopijoms gaminti.

Atkreipkite dėmesį, kad kai kurie 3D spausdinimo įrangos gamintojai taiko specialius apribojimus, leidžiančius naudoti tik originalias eksploatacines medžiagas. Beveik visos fotopolimerinio spausdinimo eksploatacinės medžiagos yra skirtos specifiniams įrenginiams, todėl labai sunku rasti suderinamą dervą su alternatyviomis savybėmis.

Darbo zonos matmenys nustatyti formuojamo objekto ribojančius matmenis. Jei prototipams ar maketams komponentų buvimas nėra kritinis rodiklis, tai didelio dydžio veikiančiuose modeliuose konstrukcijos vientisumas gali būti itin svarbus.


Nuotrauka: hostingkartinok.com

Kiti veiksniai, įtakojantys pasirinkimą

  • Ekstruderių skaičius nustato vienu metu naudojamų medžiagų (spalvų) skaičių, taip pat galimybę iš tirpios medžiagos suformuoti laikinąsias atramas.
  • Kuo aukštesnis rezoliucija 3D spausdintuvu, tuo tiksliau galima atspausdinti modelį.
  • Atvira licencija programinė įranga ir aparatinė įranga leidžia naudoti trečiųjų šalių programinę įrangą ir lengvai modifikuoti sistemą.
  • Aparatinės įrangos diegimas vieno ar kito mazgo, pavyzdžiui, galimybė automatiškai išlyginti platformą ir kalibruoti kampus arba naudojant delta padėties nustatymo sistemą, užtikrina tikslesnį ir greitesnį 3D spausdintuvo spausdinimą.

Populiariausi gamintojai 3D spausdintuvai

Kaip ir bet kuriame kitame aktyviai besivystančiame versle, labai sunku apsispręsti dėl ateities tendencijų kūrėjų. Pirmiausia reikia paminėti įmonę 3D Sistemos yra pramonės veteranas ir daugelio praktinių žinių kūrėjas. Produktai taip pat yra labai populiarūs. MakerBotPramonės šakos, Sharebot, Ultimaker, Džedziangas flashforge 3D Technologijos co (FF3DP), Pekinas TierTime technologija co (PP3DP) ir daugelis kitų panašių įmonių.


Nuotrauka:…