Kaip pasirinkti ribotą ingredientą

Šį nuostabų vadovą, kaip išsirinkti ribotų ingredientų maistą šunims, kurie turi alergiją, remia „Essence Pet Foods“.

Alergija maistui nėra čiaudulys! Ypač kalbant apie jūsų šunį, kuris gali niežėti ir čiaudėti audrą dėl maisto ar aplinkos alergijos. Ar jūsų šuo pernelyg laižo letenas? Ar atrodo, kad kiekvieną akimirką jis niežti ausis ar kūną? Tikėtina, kad jūsų šuo gali nukentėti nuo maisto ar aplinkos alergijos. Bet kaip tu tikrai žinai? O jei tai alergija maistui, ar ribota ingredientų dieta yra geriausias pasirinkimas jūsų šuniukui? Sužinokime daugiau.

Kas yra alergija maistui ir kokį poveikį jie gali turėti mano šuniui?

Alergija maistui yra alerginės reakcijos į tam tikrus baltymus, su kuriais susiduria jūsų šuo, rezultatas. Alergija dažniausiai paveikia šuns imuninę sistemą, nes šuo paprastai per visą gyvenimą pakartotinai veikia tą patį baltymų laiką. Maisto alergijos simptomai gali pasireikšti odos niežėjimu, skrandžio sutrikimais, dilgėline, patinusiu veidu ir nuolatinėmis letenų ir (arba) ausų infekcijomis.

“Mes nesame tikri, kodėl vienas atskiras šuo gali sukelti alergiją tam tikram baltymui, o kitas – ne”, – sakė dr. Bradley Quest, DVM. „Maisto netoleravimas gali pasireikšti iš pradžių veikiant tam tikram maisto ingredientui ir paprastai tai nėra imuninės sistemos reakcijos rezultatas. Maisto netoleravimas dažniausiai pasireiškia kaip virškinimo trakto simptomai “. Šunų virškinimo trakto simptomai apima, bet neapsiriboja: apetito pokyčiais, išmatų kokybės ar kiekio pokyčiais, svorio kritimu ir pilvo skausmais.

Kaip sužinoti, ar jūsų šuo turi alergiją maistui

Alergija maistui gali būti keblus dalykas. Geriausias būdas sužinoti, ar jūsų šuo turi alergiją maistui, yra pokalbis su veterinarijos gydytoju. Jis ar ji geriausiai pažįsta jūsų šunį, ir jie gali pradėti jūsų šunį laikytis dietos. Pašalinimo dietos – tai šuns šėrimas vienu baltymu ir vienu skaidulų šaltiniu, kurio jis galbūt dar niekada nevalgė. Jei reikia, jis turėtų trukti nuo 8 iki 12 savaičių. Jei per šį laikotarpį pastebėjote, kad jūsų šuns alerginiai simptomai neatsirado ir nepasikartojo, tuomet galite nuspręsti, kad alergija atsirado ne dėl baltymų.

“Svarbu prisiminti, kad blusų ir aplinkos alergijos šunims yra daug dažnesnės nei maisto alergijos, todėl visada geriausia pasitarti su veterinaru, kai įtariate, kad jūsų šuniui gali būti alerginių simptomų”, – sakė dr. .

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį laikantis riboto ingrediento dietos

Tipiškoje ribotų ingredientų dietoje bus vienas arba du baltymų šaltiniai ir vienas skaidulų šaltinis. Jūs pastebėsite, kad ribotų ingredientų dietos nesudaro įprastų maisto alergenų, tokių kaip vištiena ir jautiena. Pavyzdžiui, „Essence Limited Ingredient Recipe“ laikosi švarios ir paprastos filosofijos. Tam, kad jūsų šunų draugai priartėtų prie gamtos, naudojami du mėsos ingredientai, du patiekalai ir du skaidulų šaltiniai. Šiuo atveju Essence Ranch & Meadow Recipe mėsos ingredientai yra aviena ir kiauliena. Du naudojami pluošto šaltiniai yra moliūgai ir kinoja.

„Ribotos sudedamosios dalies dietos yra svarbios, jei augintinis iš tėvų turi šunį, kuriam nustatyta alergija maistui ar netoleravimas“, – sakė dr. Quest. „Nustačius pažeidžiantį ingredientą ar ingredientus, šiam augintiniui galima naudoti gerą LID dietą.“

Ar šunų alergijos maistui galima išvengti?

Sunku tiksliai žinoti, ar mūsų šunų alergijos maistui yra tai, ko galima išvengti ar sumažinti. Nors informacijos, kurią galima rasti internete, gali būti daug, visada geriausia pasikalbėti su veterinaru, kad gautumėte ekspertų patarimų. „Kai kurie mano, kad besikeičiantys baltymų ir skaidulų šaltiniai jūsų šuns racione gali padėti sumažinti alergiją maistui“, – sakė dr. Quest. „Nors tai nėra moksliškai įrodyta, kai kuriems žmonėms tai gali padėti, nes šuns imuninė sistema nuolat nėra veikiama tų pačių maisto ingredientų. Tačiau svarbu atsiminti, kad tai negarantuoja, kad jūsų šuo neturės alergijos maistui “.

Tyrinėdami šią temą internete rasite daug informacijos apie šunų maisto alergijas, tačiau, žinoma, visada geriausia pasikalbėti su savo veterinarijos gydytoju, kad gautumėte ekspertų patarimų dėl jūsų konkretaus šuns ir jo sveikatos poreikių. Tuo metu galite aptarti ribotų ingredientų dietų pranašumus.