Kas daro penkis kartus olimpinį medalininką? |

Šią gegužę mums 15-atūkst gimtadienį ir švenčiame 15 metų, kai kurstėme jūsų ambicijas.

Dalyvaudami šioje šventėje norėjome palaikyti pažangą – ir ne tik savo, bet ir visų žmonių, dalyvavusių mūsų kelionėje, pažangą; žmonių, kuriuos didžiuojamės palaikydami.

Vienas iš šių žmonių yra Max Whitlock MBE.

Maksas yra britų meno gimnastas, o būdamas vos 26 metų jis jau penkiskart olimpinis ir šešiskart pasaulio medalininkas. Jis tapo pirmuoju Didžiosios Britanijos meninės gimnastikos aukso medalio laimėtoju, kai 2016 m. Vasaros olimpinėse žaidynėse iškovojo vyrų grindų ir kumštelio žirgą.

Turėdami tokį įspūdingą balų lapą mes tiesiog turėjo sužinoti daugiau apie sėkmes ir nesėkmes, kurios formavo Makso kelią tapti tokia britų gimnastikos piktograma.

Tai mes sužinojome.

Prieš 15 metų jis dar tik laukė didžiulio sprendimo

„Prieš penkiolika metų aš buvau tik jaunas vaikas iš 11 metų, beveik prasidėjęs gimnastikos karjeroje. Aš tuo metu nežinojau, kad labai greitai turėjau priimti labai didelį sprendimą – galbūt vieną iš didžiausių mano karjeros sprendimų.

Mano treneris nusprendė išvykti ir grįžti į savo gimtąjį miestą Slovėnijoje, todėl supratau, kad turiu pasirinkti. Sekite mano trenerį ir pasitraukite nuo šeimos arba nutraukite gimnastiką.

Nenorėjau nutraukti gimnastikos, todėl norėdamas tęsti persikėliau gyventi į Slovėniją į Slovėniją. Tai buvo sprendimas, kurį priėmiau būdamas vos 12 metų.

Manau, kad, nes buvau tokia jauna, pasiekti vieną skrydį ten, bet nežinoti, kada grįšiu, buvo labai labai sunku. Ir ne tik man, bet ir mano šeimai.

Bet tai buvo teisingas sprendimas “.

Meilė savo sportui prasidėjo vos 7-erių

„Gimnastika yra neįtikėtina. Man tai davė tiek daug ir aš tikrai tikiu, kad tai viena geriausių sporto šakų pasaulyje.

Jaučiuosi labai išdidi ir man labai pasisekė užsiimti gimnastika.

Nuo jaunystės (man buvo tik 7 metai) mano meilė augo ir augo dėl jos, ir man pasisekė, kad ir toliau ją myliu šiandien – dėl šios priežasties tai darau vis dar.

Tai man suteikė tiek daug galimybių, kad galėjau padaryti tai, ko dar niekada nebūčiau dariusi. Jaučiuosi labai privilegijuotas būti tokioje padėtyje “.

Jis netiki aukojimu

„Man tikrai kyla šis klausimas; „kokias aukas atnešiau, kad pavyktų?“. Kai kurie sportininkai tai vertina kaip auką, manau, kad tai labai tvirtai parodo, ką jūs manote apie savo sportą, jei jis laikomas auka.

Man patinka sportuoti, kad galėčiau tik mėgautis patirtimi. Visa mano karjera buvo skirta mėgautis kelione, mėgautis visu procesu ir patirtimi – ir jei tai pamatysite, nuolat tobulėsite.

Manau, kad tai, ką tau patinka daryti, tu darai daugiau – ir tai, ką darai, tau sekasi geriau. Tai šūkis, kurio laikausi “.

Jis turėjo žmonių abejoti jo ambicijomis

„Man ambicijos yra viskas. Žinote, užsibrėždamas tuos tikslus sau – ir tai gali būti tikslai, kurie daugeliui kitų atrodo nepasiekiami.

Žmonės gali juoktis iš tų tikslų, kuriuos iš tikrųjų turėjau praeityje, bet žinote, jei tikite savimi, tai yra svarbiausia.

Ambicija yra gyvybiškai svarbi sėkmės dalis ateityje “.

Jis susidūrė su nesėkmėmis ir iš jų mokėsi

„Gimnastikos prasme 2018 metai buvo labai sunkūs. Visuomenės akivaizdoje sidabro medalio iškovojimas dideliame čempionate buvo vertinamas kaip nesėkmė – su kuria man, kaip sportininkei, buvo tikrai sunku susitvarkyti.

Labai, labai sunku žinoti, kad visuomenės akyse tik aukso laimėjimas laikomas sėkme – spaudimas smarkiai padidėja.

Tačiau man asmeniškai 2018-ieji iš tikrųjų buvo labai geri metai ir didelė mokymosi kreivė mano gimnastikos ir sunkumų vertės didinimo atžvilgiu. Aš taip rizikavau savo kasdienybe, o rizikos faktorius nusverė visa kita. Man tai didžiulė motyvacija, kad spintelėje turiu daugiau įgūdžių, kuriuos ateityje galėsiu naudoti kaip atsarginę kopiją.

Tai, kas įvyko tame finale, man buvo didžiulė motyvacija grįžti į sporto salę, dar labiau išvalyti savo kasdienybę ir susitelkti ties smulkesnėmis detalėmis, kad įsitikinčiau, jog viskas, ką darau, yra kuo tobula.

Žinau, kur reikia judėti pirmyn, kad 2021-ieji būtų kuo sėkmingesni. Planas ir ilgalaikis tikslas, žinoma, yra Tokijas “.

Jis nuolat siekia daugiau

„Iš karto po antrosios olimpiados Rio mieste nusprendžiau sutelkti dėmesį į dvi dalis, kad padidinčiau sunkumų lygį, padidinčiau įgūdžius ir patobulėčiau. Norėjau, kad lauktų didelis iššūkis.

Šiandien čia sėdėdamas žinau, kad tai buvo teisingas sprendimas.

Dabar aš nusprendžiau padidinti iki keturių aparatų vienetų vien dėl fakto, kad padedu komandai – galiu būti geras atsarginis tų dviejų papildomų vienetų. Tai taip pat padeda man išlaikyti visavertį fizinį pajėgumą, todėl mano fitneso lygis vis tiek turėtų būti toks pats, koks buvo tada, kai buvau 21–22 metų ir buvau geriausio amžiaus.

Tai mano tikslas, kad galėčiau (tikiuosi) pratęsti savo karjerą ir išlaikyti savo ilgaamžiškumą kuo ilgiau.

Didžiausias jo pasiekimas neturi nieko bendra su gimnastika

„Tapimas tėčiu yra geriausias dalykas pasaulyje ir smagu, kaip akimirksniu pasikeičia tavo prioritetai.

Visa patirtis tuo pačiu metu buvo neįtikėtina ir žavi. Tai nieko neatima iš mano sporto – man patinka tai, ką darau, ir man patinka įrodyti, ką galiu padaryti visai šaliai.

Tikrai nuostabus jausmas atstovauti savo šaliai ir plaukioti su vėliava … bet tapimas tėčiu viską trumpa “.

Po 15 metų gimnastika vis dar bus didelė jo gyvenimo dalis

„Niekada negali žinoti, aš vis tiek galėčiau eiti, vis dar varžytis. Jei aš vis dar esu aukšto lygio ir vis dar esu tinkamas, toliau tęsiu. Tai būtų nemažas pasiekimas, aš tada būsiu senas žmogus sporte, bet kas žino?

Norėčiau nuolat įkvėpti kartą, suteikti daug galimybių savo sportui ir padėti jam išaugti į kitą lygį. Jaučiuosi labai didžiuodamasi, kad esu vienas iš vaikinų komandoje, kuri padėjo sportui išaugti iš jėgų – per pastaruosius 10 metų jis vyko šuoliais ir ribomis, ir tai visiškai kitoks sportas nei tada, kai pradėjau.

Taigi, dar po 15 metų kas žino, kur bus sportas, bet aš norėčiau būti šioje kelionėje “.


Norite daugiau apie „Max“? Sekite jį @maxwhitlock