Kas geriau – planšetinis kompiuteris ar išmanusis telefonas?

Kas geriau – planšetinis kompiuteris ar išmanusis telefonas?

Aukštųjų technologijų amžius vystosi labai sparčiai. Dabar rinkoje yra neįsivaizduojama elektroninių prietaisų įvairovė ir dažnai funkcionalumo ribos tarp tam tikrų įrenginių tampa vis mažiau pastebimos. Šioje apžvalgoje pabandysime išsiaiškinti, kas geriau – planšetinis kompiuteris ar išmanusis telefonas. Be to, nelyginsime geriausių išmaniųjų telefonų su prasčiausiais ar geriausiais planšetiniais kompiuteriais ir atvirkščiai. Mūsų užduotis yra nustatyti: kokiais tikslais geriau naudoti planšetinį kompiuterį ir kuriam išmaniajam telefonui?

Kuo išmanusis telefonas skiriasi nuo planšetinio kompiuterio?

Išmanusis telefonas – Tai visų pirma mobilusis telefonas, o paskui kišeninis kompiuteris, jau prikimštas įvairios programinės įrangos.

Tablėtėnesigilinant į jo skirstymą pagal tipą, pirmiausia yra mobilusis kompiuteris, o vėliau – ryšio priemonė.

Skirtumai tarp planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonųNuotrauka: systemeti.com

Ekrano įstrižainė

Pirmas dalykas, kuris patraukia jūsų dėmesį, yra ekrano dydžių skirtumas. Vidutinio išmaniojo telefono ekranas yra iki 5 colių, o planšetinis kompiuteris pradeda skaičiuoti savo colius, kurie, beje, yra 2,54 cm, nuo 7, o 9,7 ″ – 10,1 ″ dydis laikomas optimaliausiu.

Matricos tipas

Tabletėse naudojamos trys pagrindinės matricų rūšys: TN + plėvelė, IPS / PLS / PVA / MVA ir AMOLED.

Išmaniuosiuose telefonuose: AMOLED, Super AMOLED, IPS.

Ekrano skiriamoji geba

Ekrano įstrižainė yra tiesiogiai susijusi su matricos raiška, kurią lemia pikselių skaičius horizontaliai ir vertikaliai. Vidutinė išmaniųjų telefonų vertė yra 960 * 540, planšetinių kompiuterių – 1280 * 800. Jei lygintume geriausius modelius, tai išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių raiška siekia iki WQHD (2560×1440), tačiau maždaug 5,6 colio ekranui ši raiška yra per didelė ir nėra patogi akiai.

Aparatūra

Tiek planšetinių kompiuterių, tiek išmaniųjų telefonų procesoriai yra gana produktyvūs ir turi daug branduolių, nors tai ne visada atspindi tikrąjį našumą. Negalima vienareikšmiškai teigti, kad planšetinių kompiuterių techninė įranga yra eilės tvarka aukštesnė, o nežymus pranašumas yra GPU sparta, daugiau RAM ir vidinės atminties bei didesnių microSD kortelių palaikymas.

Operacinė sistema

Planšetiniuose kompiuteriuose daugiausia naudojamos trijų tipų OS:

  • Android 4.x
  • Apple ios,
  • Windows 8.x.

Išmanieji telefonai naudoja tas pačias populiarias operacines sistemas (neatsižvelgiame į tokias OS kaip BlackBerry OS, BADA ir kitas), tik dažnai diegiamos jaunesnės jų versijos, o tai tiesiog apriboja OS galimybes dirbti su kelių branduolių procesoriais.

Belaidės technologijos

Čia skirtumų praktiškai nėra. Ir „Wi-Fi“, ir „Bluetooth“, ir GPS navigacija yra laive, išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose.

GSM ir 3G

Išmaniuosiuose telefonuose pagal numatytuosius nustatymus įdiegtas GSM ir 3G ryšys. Planšetiniuose kompiuteriuose šie moduliai yra atskira parinktis.

Fotoaparatas

Išmaniųjų telefonų optikos kokybė yra daug aukštesnė nei planšetiniuose kompiuteriuose įdiegtų kamerų. Išmaniuosiuose telefonuose įmontuotos 8 megapikselių kameros leidžia daryti geras nuotraukas ir sukurti tinkamą vaizdo įrašą. Planšetiniuose kompiuteriuose fotoaparatai yra gana pradinio lygio, o tai neleidžia fotografuoti net patenkinamos kokybės.

Baterija

Didesnis ekranas ir galingesnis procesorius reikalauja daugiau energijos sąnaudų, todėl planšetinių kompiuterių baterija turi didesnę talpą ir nepertraukiamo veikimo trukmę. Išmaniuosiuose telefonuose baterijos talpa mažesnė, o tai, aktyviai naudojant kaip kišeninį kompiuterį, reikalauja dažno įkrovimo.

Kas geriau – planšetinis kompiuteris ar išmanusis telefonas?

Remdamiesi mūsų elektroninių įtaisų dizaino ypatybėmis, pabandykime išsiaiškinti, kur geriau naudoti planšetinį kompiuterį, o kur išmanųjį telefoną.Nuotrauka: static.beeline.ru

mobilusis ryšys

Mobiliajam ryšiui išmanusis telefonas yra daug geresnis nei planšetinis kompiuteris. Išmanusis telefonas yra specialiai sukurtas mobiliajai telefonijai. Žinoma, kartais galite naudoti planšetinį kompiuterį pokalbiams telefonu, tačiau laikyti masyvų įrenginį prie ausies nėra labai patogu, o net naudojant belaides ausines užduotis nesupaprastins, nes planšetinio kompiuterio į kišenę neįsidėsite.

Socialiniai tinklai

Bendravimui socialiniuose tinkluose planšetinis kompiuteris yra patogesnis nei išmanusis telefonas. Čia svarbus ekrano dydis ir jo raiška, nes iš didesnio ekrano daug patogiau skaityti ir kalbėtis bei naudotis įspūdinga ekranine klaviatūra. Ant…