Mes įtraukiame produktus, kurie, mūsų nuomone, yra naudingi mūsų skaitytojams. Jei perkate per nuorodas šiame puslapyje, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Štai mūsų procesas.

Medicinos naujienos šiandien rodo tik tuos prekių ženklus ir produktus, už kuriuos stovime.

Mūsų komanda kruopščiai ištiria ir įvertina mūsų svetainėje pateiktas rekomendacijas. Norėdami įsitikinti, kad produktų gamintojai laikėsi saugos ir efektyvumo standartų, mes:

 • Įvertinkite ingredientus ir sudėtį: Ar jie gali pakenkti?
 • Patikrinkite visus teiginius apie sveikatingumą: Ar jie atitinka dabartinį mokslinių įrodymų rinkinį?
 • Įvertinkite prekės ženklą: Ar ji veikia sąžiningai ir laikosi geriausios pramonės praktikos?

Mes atliekame tyrimus, kad galėtumėte rasti patikimų produktų, skirtų jūsų sveikatai ir gerovei.

Skaitykite daugiau apie mūsų tikrinimo procesą.

Gumbeliai gerklės gale gali atrodyti patinę ir šiurkštūs. Kai kurie žmonės šį simptomą vadina akmenimis gerkle dėl savo išvaizdos.

Dauguma žmonių, sergančių akmenimis grįsta gerkle, serga faringitu, dėl kurio gerklė patinsta, skauda ir sudirgusi. Faringitą gali sukelti kelios skirtingos sąlygos, tačiau dažniausiai tai sukelia virusinė ar bakterinė infekcija, pvz., gripas ar peršalimas.

Šiame straipsnyje skaitykite daugiau apie guzelių priežastis gerklės gale, taip pat apie namų gynimo priemones ir kada kreiptis į gydytoją.

Priežastys

guzeliai gerklės gale, kuriuos sukelia faringitas. Vaizdo kreditas: Dake, 2006 mPasidalinkite Pinterest
Infekcijos gali sukelti akmenų atsiradimą gerklės gale.
Vaizdo kreditas: Dake, 2006 m

Kai organizmas kovoja su infekcija ar dirgikliu, limfmazgiai ir limfmazgiai prisipildo skysčiu ir patinsta.

Dėl patinusių limfmazgių po oda esančios ląstelės gali išsipūsti ir atrodyti gumbuotos, o tai gydytojai vadina faringitu.

Virusinės infekcijos sukelia 60–90% faringito atvejų. Kiti virusai, tokie kaip vėjaraupiai, pūslelinė, krupas ir mono, kartais sukelia patinimą ir akmenimis grįstą gerklę.

Bakterinės infekcijos taip pat gali sukelti guzelius gerklės gale. Bakterinės infekcijos dažnesnės žiemą ir ankstyvą pavasarį.

Vaikams ir paaugliams gali būti didesnė virusinių ir bakterinių gerklės infekcijų rizika, įskaitant tas, kurios sukelia guzus gerklės gale.

Kartais faringitas gali būti lėtinė problema, kuri trunka savaites ar mėnesius, todėl akmenų išvaizda ilgai išlieka.

Kai faringitas yra lėtinis, dažniausiai tai yra dėl to, kad kažkas nuolat dirgina gerklę, o ne dėl to, kad žmogus turi infekciją. Rūgšties refliuksas ir alergijos yra galimi kaltininkai.

Žmonės, kuriems gerklės gale yra patinimų ar gumbų, gali nerimauti, kad jie serga vėžiu. Vėžys paprastai nesukelia guzelių gerklės gale. Tačiau svarbu pasikalbėti su gydytoju apie bet kokį augimą ar patinimą, kuris nepraeina.

Simptomai

Žmogus gali ne tik matyti iškilimus gerklės gale, bet ir patinti burnos ar gerklės gale, dažnai tiesiai už tonzilių.

Kai kurie kiti simptomai, kuriuos asmuo gali patirti, yra šie:

 • gerklės skausmas
 • užkimimas
 • pasunkėjęs rijimas
 • nosies užgulimas
 • karščiavimas ar kiti gripo simptomai

Diagnozė

Gydytojas paprastai gali diagnozuoti guzelių priežastį, žiūrėdamas į gerklę. Kai kurie kiti tyrimai, galintys padėti diagnozuoti, yra šie:

 • kraujo tyrimas dėl Epstein-Barr viruso, sukeliančio mono
 • gerklės kultūra, kurią reikia ištirti Streptokokas bakterijos, sukeliančios gerklės skausmą
 • gerklės pasėlis, siekiant ištirti rečiau paplitusius virusus, tokius kaip chlamidijos

Gydytojas taip pat gali užduoti klausimus apie tai, kiek laiko skaudėjo gerklę ir ar asmuo sirgo alergija ar rūgšties refliuksu.

Gydymas

Pasidalinkite Pinterest
Gydytojas gali skirti antibiotikų bakterinei infekcijai gydyti.
Vaizdo kreditas: „Assianir“, 2012 m

Dauguma infekcijų, sukeliančių guzelius gerklės gale, yra virusinės ir praeis be gydymo. Peršalimas ir gripas paprastai praeina maždaug per savaitę. Kai kurios infekcijos, tokios kaip mono, trunka daug ilgiau – nuo ​​kelių savaičių iki kelių mėnesių.

Antibiotikai gali gydyti bakterines infekcijas, tačiau daugelis žmonių, sergančių akmenimis grįsta gerkle, neturi bakterinės infekcijos. Vartojant per daug antibiotikų, padidėja atsparumas antibiotikams, todėl mažesnė tikimybė, kad šie vaistai veiks žmonėms, kuriems jų tikrai reikia.

2016 m. atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 2000 žmonių, besikreipiančių dėl gerklės skausmo, atskleidė, kad tik 160 (8 %) prireikė antibiotikų.

Namų gynimo priemonės

Daugelis namų gynimo priemonių gali padėti palengvinti gerklės skausmo simptomus ir sumažinti patinimą bei iškilimus. Šios priemonės apima:

 • Nereceptinių skausmą malšinančių vaistų vartojimas. Kai kurie tyrimai rodo, kad ibuprofenas suteikia daugiau palengvėjimo nei acetaminofenas.
 • Čiulpti gerklės pastilę ar kietą saldainį.
 • Skalavimas šiltu sūriu vandeniu.
 • Bandau gerklę nutirpstantį purškalą. Šis purškalas gali laikinai sumažinti deginantį gerklės skausmą.
 • Naudojant drėkintuvą. Kai kurie žmonės mano, kad drėkintuvai padeda nuo naktinio kosulio, nes jie padeda kovoti su sausumu.
 • Vartokite medų, kad sumažintumėte kosulį ir gerklės skausmą. 2012 m. atliktame tyrime vaikams, kurie gavo medaus dozes, žymiai pagerėjo miego kokybė ir sumažėjo kosulys nei tiems, kurie vartojo placebą.

Kai kurie žmonės naudoja vaistažoles, kad palengvintų simptomus arba paspartintų gijimą. 2012 m. Cochrane apžvalgos autoriai rado nedaug įrodymų, kad kai kurie kiniški žolelių mišiniai gali padėti malšinti gerklės skausmą.

Tačiau įrodymai buvo prastos kokybės, todėl jie nerekomenduoja jokių specifinių kiniškų vaistažolių gerklės skausmui gydyti.

Kada kreiptis į gydytoją

Pasidalinkite Pinterest
Jei žmogaus simptomai pablogėja per kelias dienas, jis turi pasitarti su gydytoju.

Asmuo, sergantis peršalimu ar kitu įtariamu virusu, kuriam gerklės gale atsiranda guzelių, kelias dienas gali drąsiai išbandyti gydymą namuose.

Žmonės turėtų kreiptis į gydytoją, jei:

 • simptomai pablogėja per kelias dienas
 • Gydant namuose simptomai nepalengvėja
 • naujagimiui ar kūdikiui atsiranda akmenimis grįsta gerklė arba karščiuoja
 • skausmas nepakeliamas

Svarbu eiti į greitosios pagalbos skyrių, jei dėl gerklės skausmo labai sunku kvėpuoti arba jei gerklė jaučiasi taip, lyg ji užsidarytų. Jei kūdikiui ar vaikui sunku kvėpuoti, kreipkitės skubios pagalbos.

Santrauka

Gumbeliai gerklės gale gali kelti nerimą, tačiau daugumai žmonių šis simptomas laikui bėgant išnyks be gydymo.

Kadangi kūdikiai ir maži vaikai yra labiau pažeidžiami infekcijų, svarbu kreiptis į gydytoją dėl bet kokių neįprastų simptomų, įskaitant guzelius gerklės gale.

Vyresni vaikai ir dauguma suaugusiųjų gali palaukti, kol pamatys, ar jų simptomai išnyks pailsėjus ir gydant namų gynimo priemones. Kiekvienas, kuris abejoja, ką daryti, turėtų kreiptis į gydytoją.

APSIPIRKITE NAMŲ PRIEMONIŲ

Šiame straipsnyje išvardytas namų gynimo priemones galima įsigyti internetu:

 • ibuprofenas
 • gerklės pastilės
 • gerklę nutirpęs purškalas
 • medus