Yra daug galimų kirkšnies skausmo priežasčių kairėje pusėje. Dauguma atvejų atsiranda dėl gerybinės būklės, pvz., raumenų ištraukimo arba nedidelės infekcijos. Tačiau kai kurios priežastys gali būti rimtesnės ir reikalauti gydymo.

Šiame straipsnyje pateikiama daugiau informacijos apie skausmą kairėje moterų kirkšnies pusėje, įskaitant kai kurias galimas priežastis ir jų gydymo galimybes.

Minkštųjų audinių sužalojimas

Raumenų, sausgyslių ar raiščių sužalojimas gali sukelti kairės pusės kirkšnies skausmą.

Pasidalinkite Pinterest
Dažniausios kairiojo kirkšnies skausmo priežastys yra raumenų įtempimas ir sužalojimai.

Amerikos ortopedijos chirurgų akademijos duomenimis, minkštieji audiniai, kuriuos žmonės dažniausiai pažeidžia, yra raiščiai, raumenys ir sausgyslės.

Asmuo gali patempti, traukti arba įtempti vieną iš raiščių, raumenų ar sausgyslių, sudarančių dubens sritį.

Sužalojimas gali atsirasti dėl staigių judesių, per didelio tempimo ar per didelio naudojimo.

Gydymas

Priklausomai nuo sužalojimo sunkumo, gydytojas gali rekomenduoti poilsį, fizinę terapiją, ledą, tempimą ar vaistus nuo uždegimo.

Lūžęs kaulas

Kita dažna kirkšnies ar dubens skausmo priežastis – vienas ar keli kaulų lūžiai. Sulaužytas dubens kaulas gali sukelti skausmą, kuris spinduliuoja į kirkšnį.

Galimos dubens lūžimo priežastys yra kritimas iš didelio aukščio arba didelio smūgio avarija, pavyzdžiui, automobilio avarija.

Gydymas

Standartinis lengvų dubens sužalojimų gydymas apima lovos režimą ir skausmą malšinančius vaistus. Dėl rimtų dubens lūžių gydymas dažnai apima operaciją.

Inkstų akmenų išleidimas

Kai inkstų akmuo praeina per žmogaus sistemą, jis gali sukelti skausmą kirkšnyje.

Skausmas dėl inkstų akmenų gali atsirasti kirkšnyje, kai akmuo patenka iš šlapimo pūslės į šlaplę.

Gydymas

Pirmiausia žmogus gali išbandyti gydymą namuose, ty gerti daug skysčių ir vartoti nereceptinius (OTC) nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU), kad sumažintų skausmą.

Jei skausmas nepraeina, žmogus turėtų kuo greičiau pasitarti su gydytoju.

Šlapimo takų infekcija (UTI)

UTI atsiranda, kai bakterijos patenka į šlaplę ir šlapimo pūslę. Urologijos priežiūros fondo duomenimis, kiekvienais metais Jungtinėse Valstijose yra daugiau nei 8 milijonai UTI atvejų.

UTI gali sukelti deginimo pojūtį, skausmą, poreikį dažniau šlapintis ir sumažinti šlapimo išsiskyrimą.

Gydymas

Gydymas paprastai apima trumpą antibiotikų kursą. Esant sunkesnėms infekcijoms, žmogui gali tekti ilgiau vartoti antibiotikus.

Kirkšnies išvarža

Kirkšnies išvarža atsiranda, kai pilvo turinys išsiveržia per silpną pilvo sienelės vietą.

Nacionalinio diabeto ir virškinimo bei inkstų ligų instituto duomenimis, kirkšnies išvaržos gali atsirasti abiejose kirkšnies pusėse.

Gydymas

Chirurginės procedūros yra dažniausias gydymo priemones. Jie gali apimti atvirą operaciją arba minimaliai invazinę operaciją per nedidelį pjūvį.

Kiaušidžių cistos

Kiaušidžių cistos yra skysčiu užpildyti maišeliai, kurie auga ant kiaušidžių. Pagal Moterų sveikatos biuras (OWH)kiaušidžių cistos yra dažnos ir dažnai susidaro ovuliacijos metu.

Jie gali sukelti įvairių problemų, įskaitant dubens skausmą ir skausmą sekso metu.

Gydymas

Esant mažesnėms cistoms, gydytojas gali pasiūlyti žmonėms vartoti skausmą malšinančius vaistus arba naudoti hormoninę kontracepciją. Kai kuriais atvejais cistoms pašalinti gali prireikti operacijos.

The OHO atkreipkite dėmesį, kad tik apie 5–10% cistų reikia operacijos. Iš šių cistų apie 13–21% yra vėžinės.

Padidėję limfmazgiai

Limfmazgiai vaidina svarbų vaidmenį organizmo imuninėje sistemoje. Jie padeda surinkti virusus ir bakterijas iš įvairių organizmo audinių. Dėl to juose yra atliekų iš organizmo, taip pat skysčių.

Kirkšnies srityje yra daug limfmazgių. Pagal Amerikos vėžio draugijanors limfmazgiai gali padidėti dėl vėžio, daugeliu atvejų patinimas atsiranda dėl traumos, infekcijos ar ligos.

Gydymas

Jei žmogui yra padidėję limfmazgiai, jis gali jausti skausmą ar spaudimą kakle, kirkšnyje ar pažastyse. Gydymą lems pagrindinė patinimo priežastis.

Nėštumo metu

Nėštumo simptomai gali būti skausmas kirkšnyje. Daugeliu atvejų priežastis yra apvalių raiščių skausmas.

Apvalių raiščių skausmas atsiranda, kai raiščiai, kurie supa gimdą, išsitempia arba susilpnėja. Tai dažnai atsitinka, kai gimda auga antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrus.

Pasak a 2020 metų straipsnisšių raiščių tempimas ir susitraukimas gali sukelti mėšlungį, taip pat skausmą, kuris gali būti aštrus ir sukelti traukimo pojūčius.

Asmuo gali palengvėti nuo skausmo maudydamasis šiltoje vonioje arba atsigulęs ant šono su pagalve tarp kojų. Jie taip pat galėtų apsvarstyti galimybę vartoti nereceptinį acetaminofeną, tačiau prieš tai geriausia pasikalbėti su gydytoju arba akušere.

Asmuo taip pat turėtų pasikalbėti su sveikatos priežiūros specialistu, jei, be skausmo kirkšnyje, jaučia apatinės nugaros dalies skausmą, karščiavimą, šaltkrėtį ar kitus simptomus.

Vaikščiojant

Jei skausmas atsiranda kirkšnyje, kai žmogus vaikšto, bėga ar užsiima kita veikla, susijusia su apatine kūno dalimi, tikėtina, kad jis įtempė arba ištraukė vieną ar daugiau raumenų ar sausgyslių, susitinkančių dubenyje.

Raumenų patempimų gydymas gali apimti ledą, poilsį, suspaudimą, namų pratimus ir fizinę terapiją.

Gydymas namuose

Gydymas namuose gali skirtis priklausomai nuo to, kas sukelia skausmą. Kai kuriais atvejais gali padėti poilsis nuo veiklos.

Žmogus dažnai gali gydyti skausmą nereceptiniais skausmą malšinančiais vaistais, poilsiu ir kompresais.

Asmuo turėtų pasikalbėti su savo gydytoju, jei pajunta skausmą kirkšnyje, kurio negali paaiškinti. Gydytojas gali ištirti asmenį ir padėti nustatyti bei gydyti priežastį.

Outlook

Kirkšnies skausmas kairėje pusėje dažnai nėra pagrindinė nerimo priežastis. Dažniausios priežastys yra raumenų įtempimas, dubens kaulo lūžis arba inkstų akmenys. Kitos priežastys gali būti UTI, kiaušidžių cistos, padidėję limfmazgiai ir nėštumas.

Skausmo priežastis lems gydymo galimybes.

Santrauka

Kairiosios pusės kirkšnies skausmas dažnai atsiranda dėl patempimų ar nedidelių infekcijų. Daugeliu atvejų žmogus gali gydyti skausmą namuose nereceptiniais vaistais, poilsiu ir kompresais.

Asmuo turėtų pasikalbėti su savo gydytoju apie nepaaiškinamą ar nuolatinį skausmą.