Nedideli skausmai kairėje rankoje dažnai yra įprasta senėjimo dalis. Tačiau staigus ar neįprastas kairės rankos skausmas gali būti rimtesnės medicininės problemos požymis. Tai gali būti traumos, kurią reikia gydyti, simptomas arba, blogiausiu atveju, širdies priepuolio pasekmė.

Žinojimas apie galimas kairiosios rankos skausmo priežastis ir ypatybes gali padėti žmogui atpažinti, į ką organizmas reaguoja, ir nustatyti, kada būtina kreiptis į gydytoją.

Šiame straipsnyje paaiškiname galimas kairiosios rankos skausmo priežastis. Kiekvienai iš šių priežasčių aprašome kitus simptomus, kurie gali padėti asmeniui nustatyti pagrindinę problemą.

Širdies smūgis

kairės rankos skausmasPasidalinkite Pinterest
Kairiosios rankos skausmas gali būti širdies priepuolio simptomas, kai jis pasireiškia kartu su kitais simptomais.

Širdies priepuolis įvyksta, kai dėl deguonies trūkumo dalis širdies raumens pažeidžiama arba visiškai nustoja veikti.

Dauguma širdies priepuolių įvyksta dėl vainikinių arterijų susiaurėjimo. Arterijos susiaurėja dėl susikaupusių apnašų. Jei apnašų gabalėlis atsilaisvins nuo arterijos sienelės, jis gali nutraukti deguonies prisotinto kraujo tekėjimą į širdį, o tai gali sukelti širdies priepuolį.

Kairės rankos skausmas yra vienas dažniausių širdies priepuolio simptomų. Nervai, kurie atsišakoja iš širdies, ir tie, kurie ateina iš rankos, siunčia signalus į tas pačias smegenų ląsteles. Dėl to smegenys negali atskirti skausmo šaltinio.

Šis reiškinys, vadinamas perduotu skausmu, paaiškina, kodėl širdies priepuolį patyręs žmogus gali jausti rankos skausmą be krūtinės skausmo.

Amerikos širdies asociacija pataria skambino 911 jeigu staigus kairės rankos skausmas sustiprėja per kelias minutes arba atsiranda kartu su bet kuriuo iš šių simptomų:

 • diskomfortas krūtinės centre, kuris trunka ilgiau nei kelias minutes arba praeina ir vėl grįžta
 • skausmas, tirpimas ar neįprastas diskomfortas nugaroje, kakle, žandikaulyje ar apatinėje pilvo dalyje
 • dusulys su krūtinės skausmu arba be jo
 • virškinimo sutrikimas
 • pykinimas ar vėmimas
 • apsvaigimas
 • staigus šaltas prakaitas arba paraudimas

Diskomfortas krūtinėje yra dažniausias širdies priepuolio simptomas vyrams ir moterims. Tai pasireiškia spaudimu, sandarumu, pilnumu, deginimu ar palaipsniui didėjančiu skausmu.

Tačiau moterys taip pat labiau tikėtina nei vyrams, kai ištinka kiti širdies priepuolio simptomai, pvz., dusulys ir pykinimas. Jie gali neteisingai priskirti šiuos simptomus virusui, virškinimo sutrikimams ar stresui.

Jei žmogus staiga pajunta pykinimą, vėmimą, dusulį ar skausmą apatinėje pilvo dalyje, nugaroje ar žandikaulyje, jis turi nedelsdamas kreiptis į gydytoją.

Krūtinės angina

Žmonės, sergantys krūtinės angina, jaučia diskomfortą ar skausmą dėl to, kad širdis gauna mažiau deguonies nei reikia. Kartu su kairės rankos skausmu gali atsirasti simptomų pečių, kaklo, nugaros ar žandikaulio srityse. Krūtinės angina taip pat gali jaustis kaip virškinimo sutrikimas.

Angina nėra širdies priepuolis. Tačiau tai yra širdies problemos požymis. Užsikimšusios ar susiaurėjusios vainikinės arterijos dažnai yra krūtinės anginos priežastis.

Yra du pagrindiniai šios būklės tipai:

Stabili krūtinės angina

Stabilioji krūtinės angina yra nuspėjama ir valdoma krūtinės anginos rūšis. Jis nuolat pasireiškia mažiausiai 2 mėnesius ir tik fizinių pastangų ar emocinio streso metu.

Šios aplinkybės sukelia papildomą įtampą širdžiai, o tai reiškia, kad jai reikia daugiau deguonies, nei leidžia susiaurėjusios arterijos. Poilsis gali padėti žmogui gydyti stabilią krūtinės anginą. Jei reikia, gydytojas gali paskirti arterijas atpalaiduojantį vaistą, vadinamą nitroglicerinu.

Nestabili krūtinės angina

Šio tipo krūtinės angina yra labiau nenuspėjama ir pavojinga. Tai gali atsirasti net tada, kai žmogus ilsisi, o tai reiškia, kad širdis nuolat negauna pakankamai deguonies.

Nestabili krūtinės angina rodo, kad žmogui gresia infarktas. Medicinos specialistas turėtų įvertinti žmones, sergančius nestabilia krūtinės angina, skubios pagalbos skyriuje.

Skeleto raumenų pažeidimas

Pasidalinkite Pinterest
Skausmas gali atsirasti kairėje rankoje dėl raumenų audinio ar kaulo pažeidimo.

Kairiosios rankos skausmas tikriausiai nėra širdies problemų rezultatas, jei jis turi šias savybes:

 • Skausmas yra „duriantis” ir trunka tik kelias sekundes.
 • Judėjimas ar prisilietimas sukelia skausmą.
 • Skausmas atsiranda tik nedidelėje rankos srityje.
 • Diskomfortas trunka valandas ar dienas be kitų simptomų.

Vietoj to, diskomfortas gali būti rankos, peties ar alkūnės kaulų ar audinių pažeidimo simptomas.

Tačiau net ir gerai suprantant šias galimas skeleto ir raumenų ligas, gali būti sunku pasakyti, ar kairiosios rankos skausmas atsiranda dėl traumos ar širdies priepuolio. Tam tikri abiejų rizikos veiksniai, tokie kaip amžius ir fizinė veikla, taip pat sutampa.

Dėl šių priežasčių svarbu nemėginti savarankiškai diagnozuoti traumos ar atmesti širdies problemų be medicininės pagalbos.

Įprastos skeleto raumenų ligos, galinčios sukelti rankos skausmą, yra šios:

Bursitas

Bursa yra skysčiu užpildytas maišelis, kuris veikia kaip pagalvėlė tarp kaulo ir jį supančių minkštųjų audinių. Bursitas yra bursos uždegimas.

Kairiosios rankos skausmas gali būti peties bursito simptomas, kuris dažniausiai atsiranda dėl per didelio šio sąnario naudojimo. Jei bursa patiria tiesioginę traumą arba užsikrečia, tai taip pat gali prisidėti prie kairės rankos skausmo.

Tendonitas

Tendonitas yra jungiamojo audinio tarp raumenų ir kaulų uždegimas. Tendonitas dažnai išsivysto dėl pasikartojančio sąnario naudojimo. Dėl šios priežasties tenisininkai, plaukikai ir muzikantai dažnai suserga sausgyslių uždegimu.

Peties ar alkūnės sausgyslės uždegimas gali būti kairės rankos skausmo šaltinis.

Rotatoriaus manžetės plyšimas

Rotacinis manžetė yra raumenų ir sausgyslių grupė, kuri laiko petį savo lizde ir padeda žmogui pasukti ranką bei pakelti daiktus.

Rotatoriaus manžetės minkštųjų audinių plyšimas gali būti labai skausmingas. Paprastai tai atsiranda dėl per didelio peties krūvio arba tiesioginės traumos. Senėjimas taip pat sukelia peties audinio degeneraciją, o tai gali padidinti plyšimo riziką.

Čia sužinokite daugiau apie suplyšusį sukimosi manžetą.

Išvaržos diskas

Kai vienas iš amortizatorių tarp stuburo slankstelių plyšta, jis išsikiša tarp stuburo kaulų ir spaudžia aplinkinius nervus.

Jei diskas stumia nervus, kurie tarnauja rankai, žmogus gali jausti rankos skausmą, tirpimą ar silpnumą. Šie simptomai gali būti panašūs į širdies priepuolio simptomus, tačiau priežastys skiriasi.

Dažna disko išvaržos priežastis yra sunkus ar pasikartojantis kėlimas.

Lūžis

Rankos skausmas taip pat gali būti nepastebėto kaulo lūžimo simptomas.

Gydymas

Pasidalinkite Pinterest
Žmonės turėtų apsilankyti pas gydytoją dėl kairės rankos skausmo, kad išvengtų tolesnės žalos arba nustatytų ir gydytų širdies priepuolį.

Nors rankos ir pečių sužalojimai gali nekelti pavojaus gyvybei, vis tiek svarbu kreiptis į gydytoją. Ankstyvas gydymas gali padėti audiniams ar kaulams išgyti ir išvengti tolesnės žalos.

Tačiau svarbiausias ankstyvo kairiosios rankos skausmo gydymo veiksnys yra širdies priepuolio atmetimas.

Jei greitosios pagalbos gydytojai nuspręs, kad rankos skausmas yra širdies priepuolio ar arterijų užsikimšimo simptomas, jie nedelsdami imsis veiksmų. Pirmiausia jie greičiausiai atliks elektrokardiogramą, kraujo tyrimą, krūtinės ląstos rentgenogramą ir galbūt KT tomografijos angiografiją.

Gydytojas taip pat gali naudoti vaizdavimo procedūrą, vadinamą širdies kateterizavimu. Šis testas leidžia gydytojams įvertinti užsikimšimo mastą sušvirkščiant dažus į arterijas.

Remdamiesi šio tyrimo rezultatais, gydytojai gali pasirinkti neinvazinį gydymą. Pavyzdžiui, jie gali skirti vaistus, kurie suardo kraujo krešulius.

Dėl sunkesnių užsikimšimų gali prireikti operacijos. Yra daug įvairių širdies procedūrų, o veiksniai, pagal kuriuos pasirenkama tinkamiausia, yra sudėtingi. Kai kurie galimi variantai Norėdami atkurti kraujo tekėjimą į širdį, apima:

 • Stento implantavimas: chirurgas į susiaurėjusią arteriją įterpia vielinio tinklo vamzdelį, kad praplėstų kraujagyslę ir paskatintų kraujotaką. Šis vamzdelis vadinamas stentu.
 • Angioplastika: Chirurgas pripučia nedidelį balionėlį užsikimšusios arterijos viduje ir vėl ją atidaro, kad kraujas tekėtų. Jie taip pat gali pritvirtinti stentą prie baliono, kad užfiksuotų jį vietoje.
 • Apylankos operacija: chirurgas naudoja sveiką kraujagyslės dalį, kad nukreiptų kraujo tekėjimą aplink užsikimšimą.

Jei žmogus patiria širdies priepuolį ar krūtinės anginą, jis turėtų pakeisti gyvenimo būdą, kad išvengtų pasikartojimo. Tai gali būti:

 • mesti rūkyti
 • pasiekti sveiką kūno svorį
 • pradėti mankštos režimą
 • valgyti sveiką mitybą, apimančią daug daržovių, vaisių, nesmulkintų grūdų ir liesos mėsos, taip pat neriebių pieno produktų

Gydytojai taip pat gali skirti vaistų, mažinančių