Skaidrios ir lipnios išskyros iš makšties yra normalios. Jis skiriasi įvairiais menstruacinio ciklo momentais, pavyzdžiui, prieš ir po ovuliacijos.

Asmuo taip pat gali pastebėti ryškesnes išskyras, kai yra susijaudinęs arba mankštos metu.

Šiame straipsnyje bus aptartos skaidrių, lipnių išskyrų priežastys, kaip jos atrodo ir kada žmogus turėtų pasikalbėti su gydytoju apie neįprastas išskyras.

Skaidrių, lipnių išskyrų nuotraukos

Priežastys

Skaidrios, lipnios išskyros dažnai yra normalios. Tai gali signalizuoti:

 • susijaudinimas
 • ovuliacija
 • dietos ar mankštos pokyčiai
 • vaistų buvimas

Tolesniuose skyriuose šios galimos priežastys bus aptartos išsamiau.

Ovuliacija

Neretai išskyros pasikeičia mėnesinio ciklo metu.

Kai kurių ekspertų teigimu, išskyros gali signalizuoti apie vaisingumą ir ovuliaciją. Skaidrios, lipnios ar tamprios išskyros gali reikšti, kad žmogus įžengia į vidutiniškai vaisingą mėnesio prieš ovuliaciją laiką.

Nėštumas

Nėštumas gali sukelti makšties išskyrų spalvą ir tekstūrą.

Baltos ar drumstos išskyros nėštumo metu yra normalu. Jei išskyros yra skaidrios arba vandeningos, tai gali būti šlapimas arba vaisiaus vandenys.

Tačiau gali būti sunku pasakyti skirtumą tarp šių dviejų. Asmuo turėtų pasikalbėti su savo gydytoju, jei nėštumo metu pajuto išskyrų pokyčius, ypač jei tai vargina.

Sužinokite daugiau apie įvairius išskyrų tipus, kuriuos žmogus gali patirti nėštumo metu.

Menopauzė

Po menopauzės žmogus gali patirti mažiau skaidrių išskyrų. Taip yra todėl, kad makštis išskirs mažiau skysčių. Tai atsitinka, kai sumažėja estrogenų kiekis.

Jei žmogus turi geltonai baltų išskyrų, kurios kvepia, tai gali būti infekcijos simptomas. Infekcijos po menopauzės gali pasireikšti dažniau, nes makštis neišskiria tiek daug antibakterinių gleivių.

Seksualinis susijaudinimas

Kai žmogus yra seksualiai susijaudinęs, makštis išsiplečia ir prisipildo kraujo. Kraujo patinimas sukelia reakciją, kai organizmas išskiria skysčius, kad suteptų makštį. Dėl šio papildomo skysčio prasiskverbimas tampa lengvesnis ir malonesnis.

Pratimas

Treniruotės ar kitos fizinės veiklos, sukeliančios prakaitą, metu žmogus gali pastebėti papildomų skaidrių išskyrų iš makšties.

Tokiais atvejais prakaitas susimaišys su makšties išskyromis, todėl sunku atskirti šiuos du skysčius. Bet koks papildomas kvapas gali atsirasti dėl prakaito.

Kad išvengtumėte galimos infekcijos, po treniruotės žmogus turėtų pasikeisti apatinius ir drabužius. Geriausia, kad makštis būtų švari ir sausa. Taip pat po dušo žmogus turėtų naudoti švarų rankšluostį.

Vaistas

Tam tikri vaistai gali sumažinti makšties išskyras ir tepimą lytinių santykių metu. Vaistai, turintys įtakos estrogenų kiekiui, gali sukelti makšties sausumą, o tai reiškia, kad žmogus gali matyti mažiau išskyrų.

Kai kurie bendri kaltininkai:

 • Kontraceptinės tabletės

 • alergijos ar peršalimo vaistai
 • tam tikri antidepresantai
 • vaistai nuo gimdos fibromų ar endometriozės

Kiek išskyrų yra per daug?

Kiekvienas yra skirtingas. Įprastos iškrovos vieniems bus sunkesnės, o kitiems – lengvesnės. Išmetimas taip pat šiek tiek skirsis tiek spalva, tiek kvapu.

Pagal vieną senesnė apžvalgamakšties išskyrų pokyčiai – pavyzdžiui, išskyrų padidėjimas – yra dažni ir paprastai nekelia nerimo.

Jei žmogui padaugėja išskyrų, kurios yra tirštos, stipraus kvapo arba ryškiai geltonos arba žalios, tai gali būti infekcijos simptomas.

Skaidrios, vandeningos išskyros

Skaidrios, vandeningos išskyros dažnai yra normalios, ypač artėjant ovuliacijai. Tai taip pat gali atsirasti dėl hormoninių pokyčių, seksualinio susijaudinimo ar nėštumo.

Tikėtina, kad jis yra gerybinis, nebent jis kvepia arba nėra kitų simptomų.

Kada kreiptis į gydytoją

Kiekvieno žmogaus makštis šiek tiek skiriasi, kai kurie žmonės pastebi daug daugiau išskyrų nei kiti. Asmuo turėtų pasikalbėti su gydytoju, jei išskyrų pokyčiai jį vargina.

Asmuo taip pat turėtų kreiptis į savo gydytoją, jei jo išskyras iš makšties lydi:

 • blogas kvapas
 • bėrimas
 • niežulys
 • skausmingumas

Asmuo taip pat turėtų pasikalbėti su savo gydytoju, jei išskyros pasikeičia į geltoną arba žalią spalvą arba tampa gumuliuotos ar tirštesnės. Tai visi infekcijos simptomai, kuriems gali prireikti medicininės pagalbos.

Santrauka

Skaidrios išskyros iš makšties paprastai nekelia susirūpinimo. Asmuo gali pastebėti papildomas išskyras skirtingu metu, pavyzdžiui, seksualinio susijaudinimo metu arba po fizinio krūvio.

Asmuo turėtų kreiptis į gydytoją, jei išskyros turi nemalonų kvapą ir yra kitų simptomų, tokių kaip bėrimas ar spalvos pasikeitimas, nes tai gali būti infekcijos, kurią reikia gydyti, simptomai.