Dešiniojo skilvelio hipertrofija yra širdies sutrikimas, kuriam būdingas dešiniojo skilvelio sienelių sustorėjimas. Tai gali sukelti per didelis stresas dešiniajam skilveliui.

Tik viena širdies dalis yra paveikta dešiniojo skilvelio hipertrofijos (RVH).

Dešinysis ir kairysis skilveliai yra dvi iš keturių širdies kamerų ir sudaro apatinę organo dalį.

RVH konkrečiai paveikia dešinįjį skilvelį, kuris yra atsakingas už deguonies pašalinto kraujo siurbimą atgal į plaučius.

Kas yra RVH?

Dešiniojo skilvelio hipertrofijaPasidalinkite Pinterest
Vaizdo kreditas: Mariana Ruiz, 2006 m

Hipertrofija yra terminas, vartojamas apibūdinti didėjantį organą ar audinį. Šis padidėjimas atsiranda dėl to, kad pažeistos srities ląstelės tampa didesnės nei įprasta. Širdyje dėl hipertrofijos sustorėja vienos ar kelių kamerų sienelės. Taip yra dėl to, kad šios srities ląstelės didėja.

Kai širdyje atsiranda hipertrofija, storesnis širdies raumuo laikui bėgant gali prarasti elastingumą. Dešiniojo skilvelio atveju dėl to jam sunku pumpuoti kraują į plaučius, kad būtų gauta daugiau deguonies.

RVH gali nualinti širdį ir laikui bėgant sukelti papildomų komplikacijų.

Priežastys

RVH dažniausiai sukelia įgimtos širdies ligos arba aukštas kraujospūdis plaučiuose, kuris žinomas kaip plautinė hipertenzija.

Šiose kategorijose yra daug skirtingų priežasčių, įskaitant:

Pasidalinkite Pinterest
Širdies plakimas, dusulys ir krūtinės skausmas gali būti RVH simptomai.
 • LOPL
 • plaučių embolija
 • lėtinės plaučių ligos, tokios kaip sarkoidozė ir plaučių fibrozė
 • plaučių vožtuvo stenozė
 • Fallo tetralogija
 • širdies fibrozė
 • pjautuvinė anemija
 • lėtinė anemija, pvz., geležies trūkumas, folio rūgšties arba B12 trūkumas, arba talasemija
 • miego apnėja

ženklai ir simptomai

Gydytojui gali būti sunku diagnozuoti RVH požymius ir simptomus. RVH simptomai gali būti:

 • krūtinės skausmas
 • galvos svaigimas
 • skysčių perteklius (edema)
 • dusulys
 • širdies plakimas
 • greitas širdies plakimas

Gydytojai dažnai atlieka daugybę testų, kad tiksliai diagnozuotų RVH.

Kiekvienas, pajutęs šiuos simptomus, turėtų nedelsdamas kreiptis į gydytoją, nes tai gali būti rimtų ar galimai mirtinų širdies komplikacijų požymiai.

Komplikacijos ir rizikos veiksniai

Pasidalinkite Pinterest
Rūkymas gali padidinti RVH riziką.

Dėl tam tikrų sąlygų ir įpročių žmogui gali kilti didesnė RVH rizika. Jie apima:

 • Rūkymaskuris padidina daugelio širdies ir plaučių ligų riziką.
 • Miego apnėjakuris yra dar vienas dažnas RVH rizikos veiksnys ir gali turėti įtakos plaučių arterijoms.
 • Įtempta veiklanes per didelis krūvis gali sukelti hipertrofijos požymių.

Pagrindinės su RVH susijusios komplikacijos kyla dėl nereikalingo streso, kurį jis sukelia širdžiai.

Jei RVH negydoma, širdis gali susilpnėti ir kai kuriems žmonėms gali padidėti širdies nepakankamumo ir mirties nuo širdies ir kraujagyslių ligų rizika.

Diagnozė ir EKG radiniai

Gydytojai pradės diagnozę fizine apžiūra. Jie tikriausiai rekomenduos vaizdinius tyrimus širdžiai, įskaitant elektrokardiografą (EKG) ir echokardiogramą, kurie dažniausiai naudojami RVH diagnozuoti.

Kairysis skilvelis paprastai yra didesnis nei dešinysis, todėl norint, kad dešinysis skilvelis būtų parodytas EKG teste, jis paprastai bus ryškesnis.

Tačiau EKG tyrimai turi savo trūkumų. Testai dažnai nėra pakankamai jautrūs, kad būtų galima diagnozuoti lengvą ar vidutinio sunkumo RVH, ir tokiais atvejais gali būti klaidingai diagnozuota.

Jei kyla kokių nors įtarimų, remiantis simptomais ir EKG rezultatais, gydytojas gali paskirti dešinės pusės EKG. Taip pat gali prireikti širdies magnetinio rezonanso tomografijos (cMRT), kad būtų galima gauti tikslesnį širdies vaizdą.

Gydymas ir profilaktika

RVH gydymas apima ligos priežasties, o ne pačios hipertrofijos gydymą. Pavyzdžiui, žmonėms, turintiems problemų dėl kraujospūdžio, gali prireikti vaistų nuo kraujospūdžio ir keisti gyvenimo būdą.

Kai RVH sukelia plautinė hipertenzija, gydytojai paskirs specifinius vaistus šiai būklei gydyti. Šie vaistai yra vazodilatatoriai arba kraujagysles plečiantys vaistai.

Kai kurie vaistai, vartojami vyrų erekcijos disfunkcijai gydyti, taip pat gali padėti atverti plaučių arterijas ir gali būti naudojami RVH gydyti.

Gydymu taip pat siekiama sumažinti arba sustabdyti dešiniojo skilvelio sienelių sustorėjimą. Šiuo metu nėra jokio gydymo, kuris visiškai panaikintų šių sienelių sustorėjimą, nors buvo įrodyta, kad AKF inhibitoriai padeda.

Daugeliu atvejų galima užkirsti kelią dešiniojo skilvelio hipertrofijos pablogėjimui. RVH prevencijos metodai apima individualių rizikos veiksnių mažinimą ir sveiko širdies bei plaučių gyvenimo būdo skatinimą.

Mesti rūkyti, valgyti subalansuotą mitybą ir reguliariai mankštintis nuo lengvo ar vidutinio sunkumo – visa tai yra būdai palaikyti širdies ir plaučių sveikatą.