Kiek yra brangiausių ingredientų

Kurie kvepalų ingredientai yra brangiausi? Šafranų, rožių ir cinamono aliejai yra brangūs, tačiau parfumerijoje naudojami ingredientai, kurių vertė yra daug, daug daugiau. Atraskite kvepalų kvapų natas, kurių kainos jus nustebins!

Brangiausi kvepalų ingredientai

Pirmoje sąrašo dalyje mes atskleidžiame šafrano, centifolijos rožių ir cinamono aliejaus paslaptis. Dabar mes kreipiamės į daug brangesnius kvepalų ingredientus. Pradėsime nuo … kašaloto skrandžio turinio.

4. Gintaras (gintaras) – kašaloto vėmimas

Kašalotas išmeta žarnų suspensiją, vadinamą ambra, į vandenyną. Ši vandenyje plūduriuojanti medžiaga laikui bėgant sukietėja, sukurdama uolos formos gumulą. Kur rasti ambergirų? Ją galite sutikti paplūdimyje. „Skystojo aukso“ ieškotojai surenka gintaro gumulus, kurie vėliau subręsta kaip geras vynas, ir laikui bėgant jų vertė nustatoma kvepalų rinkoje.

Kiek suakmenėjusių kašalotų vemia? Kaina priklauso nuo to, koks šviežias yra ambras. 2006 m. Pora vaikštynių Australijos paplūdimyje rado 14 kg svorio gumulą, kuris jų biudžetą papildė beveik 300 000. dolerių – tai apie 18 tūkst eurų už pilkojo ambros kilogramą. Tačiau yra ir daugiau vertingų egzempliorių.

Kas galėjo pagalvoti, kad tokius rafinuotus vyrus ir moteris gali sužadinti sergančio banginio esmė!

Ištrauka iš romano „Moby Dick“

Gražiausių kvepalų pavyzdžiai iš ambra:

 • „Ajmal“ pasiūlyme yra „Ambre Fruite“ kvepalai – įdomus ambros ir vaisių mišinys,
 • kvepalų ingredientas taip pat yra prabangiame „Brecourt“ mišinyje „Ambre Noir“,
 • „Amouage“ Bibliotekos kolekcija „Opus VII“ yra vienas geriausių pilkojo ambros kvapų.

3. Iris, kuri liepia laukti savęs

Rainelės ekstrakto paruošimas yra sunkus procesas. Skirtingai nuo rožių, rainelės aliejus gaunamas iš šakniastiebių, vadinamų rainelės šaknimis. Puikiai išvalius ir supjaustžius, jie paliekami džiūti 3–5 metus. Praėjus šiam laikui, šakniastiebiai distiliuojami garais, gaunant riebią medžiagą, vadinamą rainelės sviestu, iš kurios gaunamas absoliutas. Jo kainos siekia iki 25 tūkst. eurų už kilogramą!

Gražiausių rainelės kvepalų pavyzdžiai:

 • „Iris Nobile Acqua di Parma“ yra viena labiausiai vertinamų kompozicijų,
 • nuostabų „Atelier Cologne“ sidabro rainelės kvapą gali naudoti tiek moterys, tiek vyrai,
 • sužinosite, kaip kvepia rainelės šaknis, užuodę mylimąjį žmogui Amouage.

2. Jasmine kvepalai – likimo kvapas


Ar tu tai žinai…

Jasmine ir jos sintetiniai atitikmenys naudojami daugiau kaip 80% moterų kvepalų kompozicijų! Bet tai nereiškia, kad jazminų aliejus yra pigus.


Maždaug 1 mililitro absoliuto gamybai apie 8 tūkst. gėlių, todėl jo kaina yra tokia didelė. Kvepalų gamintojai moka 80 USD už 3,5 mililitro galutinės jazminų esencijos. Palyginimui – tiek pat levandų aliejaus kiekis kainuoja kiek daugiau nei dolerį. Jasmino absoliutas iš Grasse laikomas vertingiausiu. Kilogramas vertas maždaug 70 000 eurų.

Gražiausių kvepalų pavyzdžiai iš jazminas:

 • vienas gražiausių jazminų kvepalų yra Jasminas Rouge’as iš Tomo Fordo „Private Blend“ serijos,
 • gražus Jasmin Full kvapas iš nišinio prekės ženklo „Montale“ užkariavo daugelio nišinių kompozicijų žinovų širdį,
 • Jasmin Noir Bvlgari – juose rasite puikų sambac jazminą.

1. Oud – skystas auksas

Teigiama, kad agarmediena yra brangiausia mediena pasaulyje. Jis veikia daugeliu pavadinimų – agarmedis, agarmedis, oud, aoud oudh, alavijo mediena, erelis, kalambako mediena, gaharas.

Įdomu tai, kad oud nėra viena iš konkrečių medžių rūšių. Oudas gaunamas iš tam tikrų laurų medžių, kurie turi būti užkrėsti Phialophora parasitica. Gindamiesi nuo parazito, užkrėsti augalai išskiria apsauginį aliejų, kuris palaipsniui sukietėja. Rinkėjai nupjauna užkrėstus medienos gabalus ir parduoda oudą kaip medžio, miltelių ar aliejaus gabalėlius.

Dėl mažo prieinamumo ir sunkumų gaunant agaro medieną produktas yra brangesnis už auksą. 1 kg vidutinės kokybės naftos kainuoja 50 000 zlotų. dolerių. Tauriausia odė net kainuoja 250 tūkst eurų už kilogramą.

Gražiausių kvepalų su aliejaus aliejumi pavyzdžiai:

 • prekės ženklo kvepalai Maisonas Pranciškus Kurkdjianas – „Oud Velvet Mood“ apima ne tik aoud, bet ir šafraną, Ceilono cinamoną ir kopahu balzamą!
 • „Ajmal“ „Dahn Oudh Al Shams“ yra rytietiški kvepalai, turintys vieną ingredientą – agarmedžio kvapą,
 • brangiausias ingredientas sukuria puikių Tomo Fordo Oud Fleur kvepalų iš „Private Blend“ kolekcijos kvapų piramidę. Užrašuose be oudo atsiranda rožių, sakų, santalo ir pačiulių.

Brangiausi kvepalai pasaulyje

Nr. 1 Sargas Clive Christian laikomi brangiausiais kvepalais pasaulyje. Kvepalus, uždarytus rankų darbo auksiniame butelyje, dekoruotame deimantais, galima nusipirkti iš „Harrods“ už 143 000 svarų.


Šiek tiek prabangos kiekvienas gali jaustis geriau. Kuris brangių kvepalų butelis yra jūsų svajonė?