Keletas veiksnių gali pakeisti žmogaus menstruacijų srautą ir padaryti menstruacijas neįprastai lengvą. Kūno svoris, pratimai ir stresas gali sukelti menstruacijas, todėl gali būti naudinga žinoti, kodėl.

Laikotarpiai, kurie yra lengvesni nei įprastai, paprastai nekelia nerimo. Žmonės dažnai pastebi, kad jų mėnesinės skiriasi kiekvieną mėnesį, o kai kurie mėnesiai yra tiesiog lengvesni nei kiti.

Kai kuriais atvejais lengvas laikotarpis gali būti dėl streso ar svorio netekimo. Tai taip pat gali rodyti nėštumą arba su hormonais susijusią būklę.

Panašiai žmogus gali turėti dėmių ar spalvotų išskyrų, kurias laiko menstruacijomis.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte apie kai kurias galimas šviesos periodų priežastis, kaip jas atpažinti ir kada kreiptis į gydytoją.

Šviesos periodo priežastys

Jaunas žmogus su akiniais žvelgia į tolį.Pasidalinkite Pinterest
„Clique Images“ / „Stocksy“.

Kiekvieno žmogaus menstruacijų eiga yra individuali. Normalu, kad šis srautas kinta kas mėnesį ir gali keistis laikui bėgant. Pavyzdžiui, žmogui senstant mėnesinės gali sunkėti arba lengvėti.

Kai kurios galimos šviesos periodų priežastys yra šios.

Amžius

Periodinis srautas gali skirtis per visą žmogaus gyvenimą. Pavyzdžiui, kai žmogui pirmą kartą prasideda mėnesinės, jo srautai paprastai būna lengvesni ir gali būti tik dėmės. Menstruacijos tampa reguliaresnės, kai žmogui yra 20–30 metų.

30-ies ir 40-ies metų pabaigoje žmonėms gali išsivystyti sunkesnės ir trumpesnės mėnesinės. Jiems taip pat gali būti mėnesių be mėnesinių, o vėliau – sunkesnės. Menstruacijos dažnai tampa lengvesnės ir nereguliarios perimenopauzės metu.

Ovuliacijos trūkumas

Kartais žmogui būna nereguliarios mėnesinės, nes jo kūnas neišskiria kiaušinėlio. Tai vadinama anovuliacija, todėl mėnesinės gali būti lengvesnės arba nereguliarios.

Be to, kai kurie žmonės turi pirminis kiaušidžių nepakankamumas. Tai reiškia, kai jų kiaušidės nustoja tinkamai funkcionuoti prieš menopauzę.

Kūno svorio pokyčiai

Žmonės, kurių svoris per mažas arba greitai numeta daug svorio, gali pastebėti, kad jų mėnesinės yra labai lengvos arba visai nutrūksta. Šis pakeitimas atsitinka todėl, kad jų kūno riebalų kiekis tampa per mažas, o tai gali sustabdyti ovuliaciją.

Per didelis pratimas ir valgymo sutrikimai taip pat gali sukelti žmogaus mėnesinės tampa lengvesnės arba visai nutrūksta.

Nėštumas

Nėštumo metu mėnesinės paprastai nutrūksta. Tačiau žmonės gali klaidingai suprasti, kad kraujavimas implantuojant yra lengvas laikotarpis. Tai nedidelis dėmių kiekis, kuris atsiranda, kai kiaušinis prisitvirtina prie gimdos gleivinės.

Jei žmogui atsiranda tepių išskyrų po menstruacijų nebuvimo, jis gali norėti atlikti nėštumo testą.

Medicininės sąlygos

Tam tikras sveikatos būklės kurie veikia žmogaus hormonus, taip pat gali turėti įtakos menstruaciniam ciklui. Šios sąlygos apima:

 • skydliaukės disfunkcija
 • policistinių kiaušidžių sindromas (PCOS)
 • perimenopauzė
 • Kušingo sindromas

Stresas

Ilgesni streso laikotarpiai gali paveikti organizmo hormonus, todėl gali sutrikti reguliarus mėnesinių ciklas. Imantis priemonių stresui valdyti, mėnesinės gali grįžti į normalias vėžes.

Šviesos periodo simptomai

Daugumą menstruacijų sudaro apie 2-3 šaukštai kraujo.

Tačiau yra didelių skirtumų tarp asmenų, todėl gali būti sunku nustatyti, kiek kraujo žmogus iš tikrųjų netenka.

Asmuo turėtų pasižymėti, jei jo mėnesinės yra lengvesnės nei įprastai. Jie gali tai padaryti stebėdami, kiek tamponų ar įklotų naudoja arba kiek kraujo surenka menstruacinė taurelė.

Šviesos periodą gali rodyti šie dalykai:

 • laikotarpis, kuris yra trumpesnis nei įprasta asmeniui
 • mažiau nei įprastai keičia įklotus ar tamponus
 • pirmąsias 1–2 dienas nėra įprasto intensyvaus srauto, bet nuolatinis, lengvas srautas
 • kraujavimas, panašus į tepimą per kelias dienas, o ne nuolatinis tekėjimas

Kartais šviesus laikotarpis taip pat gali sumažinti priešmenstruacinio sindromo simptomus, tokius kaip nugaros skausmas, gimdos mėšlungis ar nuotaikos pokyčiai.

Šviesos periodai ir gimstamumo kontrolė

Kai žmogus pradeda vartoti hormoninę kontracepciją, jie gali pastebėti kad jų mėnesinės lengvėja.

Toks kraujo tėkmės sumažėjimas gali būti dėl to, kad kontraceptinėse tabletėse esančios hormonų dozės yra mažos ir neskatina gimdos susidaryti storo gleivinės. Dėl to žmogui gali prasidėti šviesus laikotarpis, nes gimdos gleivinė turi išsiskirti minimaliai.

Tai taip pat gali pasireikšti žmonėms, naudojantiems hormoninį intrauterinį prietaisą, kontraceptinį implantą ar injekciją, nes tai sukelia gimdos gleivinės plonėjimą.

Žmonėms gali pasireikšti pradinis tepimas tarp mėnesinių, nes hormonai pradeda padėti reguliuoti mėnesines.

Tam tikrais atvejais gydytojas gali rekomenduoti žmonėms, kurių menstruacijos yra lengvos, vartoti kontraceptines priemones, kad padėtų reguliuoti ciklą. Kai kurių rūšių kontracepcijos priemonėse yra hormonų, kurie gali padėti asmens ciklui tapti nuoseklesniam.

Rizikos veiksniai

Kartais žmonėms, neturintiems žinomų rizikos veiksnių, gali pasireikšti šviesios mėnesinės. Tačiau kai kurie veiksniai padidina šviesos periodų tikimybę.

Kai kurie galimi šviesos periodo rizikos veiksniai yra šie:

 • Amžius: Jauniems žmonėms menstruacijos paprastai būna lengvesnės.
 • Žindymas: Šis natūralus procesas gali atitolinti mėnesinių atsinaujinimą po gimdymo arba sukelti palengvėjimą, kai jos vėl prasideda.
 • Stresas: Didelis stresas kažkieno gyvenime gali turėti įtakos hormonų kiekiui jų organizme.
 • PCOS: Tam tikros reprodukcinės sąlygos, pvz., PCOS, gali turėti įtakos hormonų lygiui ir menstruacijų eigai.

Asmuo gali norėti pasikalbėti su gydytoju apie individualius rizikos veiksnius, kurie gali turėti įtakos jų mėnesinių sunkumui.

Kada kreiptis į gydytoją

Lengvas laikotarpis paprastai nekelia susirūpinimo. Tačiau jei kam nors menstruacijos nuolat būna lengvos arba menstruacijos visai praleidžiamos, turėtų pasikalbėti su gydytoju.

Asmuo taip pat turėtų kreiptis į gydytoją, jei šviesus laikotarpis sutampa su kitais nerimą keliančiais simptomais, pavyzdžiui, dubens skausmu.

Santrauka

Daugeliu atvejų šviesus laikotarpis nekelia nerimo.

Keletas veiksnių, tokių kaip dieta, mankšta, kontraceptinės tabletės ir sveikatos sąlygos, gali sukelti lengvą laikotarpį.

Svarbiausia, kad žmogus klausytų savo kūno. Jei kas nors nerimauja dėl menstruacinio kraujotakos trukmės, jie turėtų pasikalbėti su gydytoju, kad paaiškintų ir nuramintų.