Mes įtraukiame produktus, kurie, mūsų nuomone, yra naudingi mūsų skaitytojams. Jei perkate per nuorodas šiame puslapyje, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Štai mūsų procesas.

Medicinos naujienos šiandien rodo tik tuos prekių ženklus ir produktus, už kuriuos stovime.

Mūsų komanda kruopščiai ištiria ir įvertina mūsų svetainėje pateiktas rekomendacijas. Norėdami įsitikinti, kad produktų gamintojai laikėsi saugos ir efektyvumo standartų, mes:

 • Įvertinkite ingredientus ir sudėtį: Ar jie gali pakenkti?
 • Patikrinkite visus teiginius apie sveikatingumą: Ar jie atitinka dabartinį mokslinių įrodymų rinkinį?
 • Įvertinkite prekės ženklą: Ar ji veikia sąžiningai ir laikosi geriausios pramonės praktikos?

Mes atliekame tyrimus, kad galėtumėte rasti patikimų produktų, skirtų jūsų sveikatai ir gerovei.

Skaitykite daugiau apie mūsų tikrinimo procesą.

Daugelis žmonių paraudo nosį po peršalimo, gripo ar alerginės reakcijos. Tokiais atvejais paraudimas dažniausiai atsiranda dėl išsausėjusios odos, kuri atsiranda dėl nuolatinio valymo.

Nosis taip pat gali parausti dėl odos ir kraujagyslių problemų, lėtinio uždegimo, alergijos ir keleto kitų būklių. Nors raudona nosis gali varginti, ji retai sukelia rimtą susirūpinimą.

Dažnos priežastys

Žmogaus nosis gali parausti dėl pakitimų odos paviršiuje arba kraujagyslėse.

Kai oda yra sudirgusi ar uždegusi, nosis gali laikinai atrodyti raudona. Nosies kraujagyslės taip pat gali išsipūsti arba atsidaryti, todėl atrodo raudona arba patinusi.

Dažniausios raudonos nosies priežastys:

Rosacea

Rožinės odos bėrimas ant nosies ir skruostų.Pasidalinkite Pinterest
Dėl rožinės odos oda gali atrodyti sudirgusi ir paraudusi.
Vaizdo kreditas: M. Sand, D. Sand, C. Thrandorf, V. Paech, P. Altmeyer, FG Bechara, galvos ir veido medicina., 2010 m.

Rosacea yra odos būklė, dėl kurios oda atrodo raudona ir sudirgusi. Kai kuriems žmonėms rožinė prasideda kaip polinkis lengvai parausti.

Paprastai paraudimas prasideda nuo skruostų, plinta į nosį, ausis, smakrą ir kitas veido ar kūno vietas.

Rosacea nėra gerai suprantama. Kai kurie gydytojai mano kad ji atsiranda, kai žmogaus kraujagyslės lengvai išsiplečia ir plečiasi, todėl oda atrodo raudona.

Kai kuriems žmonėms rožinės paūmėjimą sukelia specifiniai veiksniai, įskaitant aštrų maistą.

Dėl keturių rūšių rožinės nosis gali parausti:

 • Eritematotelangiektazinė rožinėkuris sukelia paraudimą, paraudimą ir pastebimas kraujagysles.
 • Akių rožinė, kuris dirgina akis ir vokus, bet paprastai nepaveikia nosies. Tačiau žmonėms, sergantiems šia rožine forma, gali išsivystyti kitų rūšių rožinė.
 • Fimatozinė rosaceadėl ko oda sustorėja ir susidaro nelygios tekstūros.
 • Papulopustulinė rožinėkuris sukelia spuogus, paraudimą ir patinimą.

Rosacea yra gydoma, tačiau kai kuriems žmonėms, sergantiems rožine, atsiranda nuolatinis odos paraudimas.

Rinofima

Rhinophyma yra negydomos rožinės šalutinis poveikis, dėl kurio sustorėja riebalus gaminančios nosies liaukos. Šis atsakas gali pakeisti nosies formą, todėl ji atrodo nelygi ir kieta.

Žmonėms, sergantiems rinofima, gali atsirasti matomų kraujagyslių, kurios yra plonos ir raudonos arba storos ir violetinės.

Vyrams rinofija yra daug dažniau nei moterims. Tai gali būti dėl vyriškų hormonų, įskaitant testosteroną, įtakos.

Išsivysčius rinofijai, ji dažniausiai būna nuolatinė. Kai kurios kosmetinės operacijos gali pagerinti nosies išvaizdą.

Sausa oda

Labai sausa oda gali parausti ir sudirginti nosį. Kai kuriems žmonėms šis išsausėjimas ir dirginimas atsiranda dėl dažno nosies šluostymo.

Sausos odos ligos, tokios kaip egzema, taip pat gali sukelti nosies paraudimą, pleiskanojimą ar sudirginimą. Paprastai paraudimas yra laikinas, tačiau pagrindinė būklė gali sukelti dažnus paūmėjimus.

Lupus

Vilkligė yra autoimuninė liga, dėl kurios organizmas atakuoja sveikas ląsteles. Daugeliui žmonių, sergančių vilklige, ant nosies ir skruostų atsiranda drugelio formos bėrimas. Dėl šio bėrimo, vadinamo malariniu išbėrimu, nosis gali atrodyti raudona ir iškilusi.

Vaistai nuo vilkligės gali padėti sumažinti su vilklige susijusių odos problemų, įskaitant nosies paraudimą, dažnį ir sunkumą.

Alergijos

Dėl alergijos nosis gali atrodyti raudona įvairiais būdais. Šienligė, alergija dulkėms ir alergija gyvūnams gali sukelti čiaudulį ir slogą.

Dažnas nosies šluostymas gali sudirginti odą ir sukelti paraudimą. Dėl alergijos taip pat gali išsipūsti nosyje ir aplink ją esančios kraujagyslės arba jos gali sprogti po oda, todėl nosis gali atrodyti patinusi ir paraudusi.

Alergija odos priežiūros ir kosmetikos gaminiams gali sudirginti odos paviršių, todėl ji išsausėja, paraudo, pleiskanoja arba niežti.

Traumos

Pažeidus nosį gali plyšti po oda esančios kraujagyslės, todėl nosis gali atrodyti patinusi ir paraudusi. Neseniai atlikta nosies operacija, smūgis į nosį, cistiniai spuogai ir odos sužalojimai gali sukelti paraudimą.

Kitos galimos priežastys

Kai kurie kiti veiksniai gali sukelti laikiną paraudimą. Pokytis yra trumpalaikis, o nosies spalva grįžta į normalią per kelias minutes ar valandas.

Dėl alkoholio, temperatūros pokyčių, aštraus maisto valgymo ir raudonumo kai kurių žmonių nosis laikinai parausta. Žmonės su plona arba blyškia oda ir matomomis kraujagyslėmis dažniau pastebės, kad dėl šių veiksnių trumpam parausta nosis.

Gydymas

Paraudusios nosies gydymas priklauso nuo paraudimo priežasties. Svarbu suprasti, ar problema yra su oda, ar su kraujagyslėmis. Jei problema susijusi su kraujagyslėmis arba dėl lėtinės ligos, kremai ir vietiniai vaistai, tepami ant odos, neveiks.

Rožinės ir rinofijos gydymas

Pasidalinkite Pinterest
Kad rosacea nepablogėtų, gali būti rekomenduojama naudoti apsauginį kremą nuo saulės.

Rosacea gydymas prasideda nustatant gyvenimo būdo veiksnius, kurie prisideda prie ligos protrūkių. Kai kuriems žmonėms rožinė išsivysto reaguodami į stresą, tam tikrus maisto produktus ar odos kremus. Pašalinus šiuos veiksnius, galima sumažinti paraudimo sunkumą ir dažnį.

Apsauginio kremo nuo saulės naudojimas gali užkirsti kelią rožinės paūmėjimui, bet nepagydys pagrindinės priežasties.

Vaistai, kurių sudėtyje yra sieros ir kai kurie antibiotikai, gali kontroliuoti rožinės simptomus. Kai dėl rožinės kraujagyslės tampa geriau matomos, gali padėti kai kurie širdies ir kraujagyslių sistemos vaistai.

Rinofimos negalima panaikinti naudojant tradicinius gydymo būdus, tačiau gydant rožinę, galima išvengti jos pablogėjimo. Gali padėti kosmetinės operacijos.

Chirurginio gydymo galimybės apima:

 • Krioterapijakuris sušąla ir pašalina pažeistą odą.
 • Dermabrazijakuris subraižo odos paviršių iki išvaizdos.
 • Dermaplaningaskuris pašalina pažeistą odą.
 • Lazerinis paviršiaus padengimaskuriai naudojant lazerį keičiama odos forma.

Gydant alergijas

Vengiant kosmetikos ir odos gaminių, sukeliančių alergines reakcijas, galima išvengti paraudusios nosies. Žmonėms, sergantiems sezonine ar kvėpavimo takų alergija, gali būti naudingi produktai, kuriuos galima įsigyti be recepto arba internetu, pvz vaistai nuo alergijos arba fiziologinis nosies purškalas.

Švelniai nuvalykite nosį minkštu skudurėliu, kad išvengtumėte sudirginimo ir paraudimo. Taip pat gali padėti drėkinamieji kremai, ypač jei oda atrodo pleiskanojanti ir sausa.

Išsausėjusios odos priežiūra

Pasidalinkite Pinterest
Sausai odai gydyti gali būti naudojami avižiniai dribsniai, steroidiniai kremai ir drėkikliai nuo egzemos, tokie kaip E45.

Sausai odai reikia papildomos drėgmės, todėl gali padėti tirštas drėkinamasis kremas. Žmonėms, sergantiems egzema, gali tekti eksperimentuoti su įvairiomis priemonėmis, nes kai kurie žmonės mano, kad maistas, alergenai ar stresas gali sukelti egzemos paūmėjimą.

Kiti gydymo būdai, kurie gali būti naudingi, yra šie:

 • steroidiniai kremai, ypač jei nosis parausta ir niežti
 • avižinių dribsnių produktai, skirti nuraminti odą. Avižinių dribsnių produktai yra prieinami pirkti internetu.
 • fototerapija, naudojant šviesą egzemai gydyti
 • specialius drėkinamuosius kremus nuo egzemos, pvz., E45, galite įsigyti be recepto arba prisijungęs.
 • vaistai, skirti gydyti egzemos priežastį, įskaitant uždegimą arba pernelyg aktyvią imuninę sistemą

Valdyti vilkligę

Gydant vilkligės simptomus, galima užkirsti kelią vilkligei atakuoti odą. Kai kurie gydymo būdai, galintys sumažinti vilkligės poveikį odai, yra šie:

 • gyvenimo būdo pokyčiai, tokie kaip streso valdymas ir saulės vengimas
 • kremai, tepami tiesiai ant odos, įskaitant steroidus, retinoidus, antibiotikus ir kai kuriuos kitus
 • sisteminiai vaistai simptomams kontroliuoti

Laikino paraudimo prevencija

Kartais raudona nosis yra tik laikinas susierzinimas. Kai alkoholis, aštrus maistas ar kiti aplinkos dirgikliai paraudo nosį, gali padėti kelios paprastos strategijos.

Kaitos šaltos ir karštos pakuotės gali sumažinti patinimą ir sudirginimą. Tai taip pat gali padėti sumažinti sužalojimo patinimą ir paraudimą.

Vengiama trigerių…