Kokie geriausi iš 20

Ar turite daug nebraižytų antgalių ir pjūklelių? Jei turite seminarą ar jums patinka pasidaryti „pasidaryk pats“ ir esi iš tų, kurie daug ką atiduoda pjūklams ir grąžtams, žinosi, kaip erzina vėl ir vėl likti nuobodu. Ką tu darai? Pirkite naujus gabaliukus? Tai yra švaistymas. Sprendimas, kaip paruošti įrankius, yra staliukas.

Šios įrangos konstrukcijoje yra du šlifavimo diskai arba šlifavimo diskas ir juostinis šlifuoklis, idealiai tinkantys grąžtų, pjūklų ir bet kokio kito įrankio kraštui atkurti. Jie yra labai galingi ir, kadangi nėra labai dideli, galite juos pastatyti ant bet kurio stalo. Šiame straipsnyje norime padėti jums rasti tinkamiausią suoliuką šlifuokliui, ar atvykstate?

Svarbiausias

 • Suolų šlifuokliai turi plastikinių medžiagų apsaugas. Be šių apsaugų niekada neturėtumėte naudoti įrangos, nes kibirkštys gali pakenkti jūsų akims.
 • Šlifuoklių akmenys visada turėtų būti parenkami pagal medžiagą, kurią planuojate dirbti. Jei reikia, netgi galite ratus iškeisti į diskų pjovimą.
 • Pirkdami stendinį šlifuoklį, turite atsižvelgti į tokius pirkimo kriterijus kaip variklio galia ir jo apsisukimai (apsisukimai per minutę). Kuo didesnis apsisukimų dažnis, tuo greičiau medžiaga bus pašalinta ir geriau blizgės.

Geriausi rinkoje suoliukai: mūsų rekomendacijos

Jei diskai yra arčiau vienas kito, toliau vienas nuo kito arba su juostiniu šlifuokliu, rinkoje rasite įvairiausių stendų šlifuoklių. Kiekvienas iš jų bus geriau pritaikytas konkrečiai erdvei ir darbui. Norėdami padėti išsirinkti geriausią savo dirbtuvėms, ištyrėme rinką ir pasirinkome šiuos modelius, tikimės, kad jie jums patiks:

Mėgstamiausias pirkėjų suoliukas prisijungęs

Universalus ir galingas šlifuoklis. Tai kompaktiškas modelis, turintis 150 mm diskus ir 150 W (vatų) elektros variklį. Jis turi greičio reguliavimą ir veikia 2950 aps./min.

Mašinoje yra du šlifavimo diskai: vienas smulkiagrūdis, o kitas – šiurkštus korekcijoms. Korpusas pagamintas iš metalo, atsparus ir su uždarytais šoniniais ratais bei reguliuojamais apsauginiais skydais.

Kombinuotas suoliukas

„Einhell“ garsėja aukščiausios kokybės įrankių gamyba. Šiuo atveju mes turime kombinuotą trintuvą su šlifavimo disku ir abrazyviniu diržu. Jis turi 240 W variklį, o guolio velenas yra rutulinis guolis be laisvumo, o tai leidžia tiksliau dirbti.

Tai idealiai tinka minkštiems metalams ir medienai. Jis turi keturias gumines kojas stabilumui pagerinti ir tvirtą metalinį korpusą.

Mėgstamiausias „pasidaryk pats“ mėgėjų malūnėlis

Malūnėlis „Silverline“ yra labai kompaktiškas ir lengvas modelis, idealiai tinkantis jūsų asmeninėms dirbtuvėms. Jis turi 150 W variklį ir 150 mm veleną. Su juo turėsite pakankamai jėgų, kad galėtumėte galąsti savo antgalius ir ašmenis.

Jame yra du šlifavimo ratai, iš kurių vienas yra vidutinio grūdo, kitas – smulkių grūdelių. Apima dvi plačias akių apsaugas, gumines kojas stabilumui pagerinti ir plieninius tvirtinimus.

Ekonomiškiausias ir patikimiausias stendų šlifuoklis

Ši įranga puikiai tinka namų ir profesionaliems darbams. Su 120 W elektros varikliu ir 125 mm velenu. Jis yra kompaktiškas. Jis siūlo labai stabilų posūkį, be šuolių, yra tylus ir nevibruoja.

Tai idealiai tinka antgaliams, peiliams ir bet kokiems darbams su minkštomis medžiagomis. Nėra patogu jį naudoti tol, kol jis įkaista, tačiau jis siūlo optimalius rezultatus už priimtiną kainą.

„Shopping Guide“: ką turėtumėte žinoti apie „Stalinius“ šlifuoklius

Suolų šlifuokliai yra visose dirbtuvėse visame pasaulyje. Jie yra labai universalūs įrankiai, nes jais galite šiek tiek pagaląsti, nupoliruoti medžiagą ar sumalti ką tik supjaustytus gabalėlius. Norėdami gerai nusipirkti, turėsite žinoti įrankį, todėl toliau paaiškinsime, ką turėtumėte žinoti apie juos:

Suolų šlifuokliai turi plastikinių medžiagų apsaugas.
(Šaltinis: Hofer: 71292913 / 123rf.com)

Kuo skiriasi kampinis šlifuoklis nuo stendo?

Tradiciniai stendų šlifuokliai, esantys visuose cechuose ir gamyklose, turi centrinę ašį, kuri sujungia abu solidarumo galus. Tai reiškia, kad su vienu varikliu galite turėti du akmenis, po vieną kiekviename gale. Šios konfigūracijos problema yra ta, kad jei akmuo yra mažesnis, mašina nevaldomai vibruoja.

Kampiniai šlifuokliai, kaip matėme jiems skirtame straipsnyje, yra rankiniai įrankiai. Jų jokiu būdu negalima naudoti galandant ar dirbant su viena ranka laikomomis dalimis. Šiuo atveju tai yra mašinos, skirtos kampams pjauti ir poliruoti.

Kokių tipų šlifuoklių randame rinkoje?

Staliniai šlifuokliai dar vadinami šlifuokliais, nes dažniausiai naudojami šlifavimo darbams. Rinkoje rasite tik dviejų tipų šlifuoklius: paprastus ir dvigubus. Tačiau yra daugybė mašinų, su kuriomis galite atlikti šlifavimo operacijas ir kurios dažnai yra painiojamos:

 • Šlifuoklis: rankinio pjovimo staklės.
 • Kampinis šlifuoklis: iš esmės tai yra kampinis šlifuoklis.
 • Suolinis šlifuoklis: tas pats kaip suoliukas.
 • Diržinė trintuvas: Vietoj šlifavimo ratų naudokite šlifavimo medžiagos juostą.
 • Šlifavimo staklės: labai panašios į frezavimo stakles, tai yra sudėtingesnė mašina.
 • Vamzdžių terminalų šlifuoklis: būdingas vamzdžiams.

Šlifuoklių akmenys visada turėtų būti parenkami pagal medžiagą, kurią planuojate dirbti. (Šaltinis: Wytrążek: 99991184 / 123rf.com)

Kokie yra staliuko šlifavimo įrankiai?

Šioje lentelėje parodome keletą šlifavimo būdų ir procedūrų su stendais:
Programos Procesas
Pjovimo įrankių šiurkštumas ir galandimas Jis pagamintas iš tradicinio malimo akmens. Pašalinama perteklinė medžiaga ant ką tik supjaustyto gabalo kraštų.
Jis taip pat gali būti naudojamas galandant pjovimo įrankius, tokius kaip pjūklai ar pjovimo diskai. Tokiu atveju procedūra turi būti atliekama šlapia, tai yra, naudojant aušinimo skystį.
Medžiagų valymas Dirbtuvėse ir gamyklose prieš anoduojant, sprogdinant ar virinant dalis reikia išvalyti. Šiam procesui reikia pašalinti rūdis, dažus ir visas priemaišas, kad gabalai būtų lygūs.
Tokiu atveju šlifavimo diską reikia pakeisti disku su metaliniais šeriais (kortelė ar šepetėlis).
Aštrinkite sukimo grąžtus Sėjamosioms galąsti turėtų būti galandimo skysčio.
Sėjamosios antgalis turi būti paremtas reikiamu kampu ant šlifavimo rato, tada jis turi būti pasuktas, visada tašką liečiant su abrazyvine medžiaga.
Tam reikia tam tikros praktikos, nes labai svarbu išlaikyti tinkamą antgalio kampą ant medžiagos.
Aštrinkite vejapjovę ar vejapjovės peilius Stalo šlifuoklis gali būti naudojamas vejapjovės ar vejapjovės peilių galandimui.
Abi pusės turi būti išlygintos tolygiai, o kai baigsite, vėl subalansuokite ašmenis.
Norėdami subalansuoti ašmenis, medžiagos perteklius turi būti pašalintas iš kiekvienos pusės.
Aštrinkite kaltus ir atsuktuvus Norėdami galąsti atsuktuvus ir kaltus, įrankį turite atremti reikiamu kampu.

Kodėl yra skirtingų tipų būgnai, skirti šlifavimo staklėms?

Pirmas dalykas, kurį turėtumėte žinoti, yra tai, kad dirbant su trintuvu yra įvairių apdailų. Jie yra tokie:

 • Nubraukimas: Jis susideda iš metalinių šiukšlių pašalinimo po didelio pjovimo šlifuokliu arba pjūklu.
 • Puikiai nušveisti: jis tas pats, bet daug smulkesnis. Pjovimas šiuo atveju atliekamas metaliniu arba dėlioniu.
 • Formatavimas: tai operacija, skirta metalui formuoti.

Kiekviena apdaila turi konkretų tikslą. Pvz., Pašalinus gruntą, medžiaga nesudaro formos, tačiau pašalina šiukšlių perteklių (spyglius ar grimzles) ir palieka dalį lygią. Štai kodėl yra keletas būgnų tipų:

Dvigubas būgnas Mišrus būgnas Galandimo būgnas
Figūra Du šlifavimo ratai, po vieną kiekviename veleno gale. Dvi skirtingos sistemos. Jis pritaikė greitį ir šlifavimo ratus.
Greitis Jie sukasi tuo pačiu greičiu. Kiekvieno galo greitis gali skirtis. Jis pritaikė greitį ir šlifavimo ratus.
Papildomos funkcijos Viename gale jis gali būti galandamas, o kitame – formatuojamas. Galima pagaląsti,
formatas ir drėgnas galandimas.
Skirta smulkiems galandimo darbams.

Kodėl ant suoliuko šlifuoklio yra skirtingų spalvų šlifavimo diskų?

Šlifavimo diskų spalva padeda jums nustatyti įvairius galandimo tipus. Šlifavimo akmens pasirinkimas nulems galandimo smulkumą. Nors spalva yra labai svarbi, turite žinoti, kad dauguma šlifavimo diskų veikia sausai, nors tam, kad galėtumėte galąsti tam tikras medžiagas, turėsite į ją įpilti vandens ar aušinimo skysčių.

Primename, kad, kad ir kokia būtų spalva, šlifavimo disku neturėtumėte galąsti ar nušveisti minkštų medžiagų, nes tai trukdo. Šlifavimo diskų spalvos yra šios:

 • Ruda: Skirta šiurkščiam darbui, ypač skeveldravimui.
 • Pilka: paprasto plieno galandimui.
 • Balta: pagaląsti įrankius (peilius, žirkles ir kt.)
 • Žalias: silicio karbidas, naudojamas smulkinant karbido ašmenis, antgalius ir įrankius.

Kaip aš galiu galąsti pjovimo diską ar vejapjovę su šlifuokliu?

Visų pirma, jūs turite būti labai aiškus, kad galandimas turi būti atliekamas be jokio šildymo. Perkaitęs gabalas praranda kietumą, taigi ir paviršiaus atsparumą. Štai kodėl nuo senų senovės buvo naudojami vandens malūnėliai. Maža gudrybė, kad būtų išvengta perkaitimo, yra šaltas vanduo šalia arba naudoti aušinimo skysčius.

Nors tai reikia praktikos ir kantrybės, galąsti pjūklą ar vejapjovės ašmenis yra labai paprasta, jūs tiesiog turite:

 • Norėdami dirbti ir atgauti objekto ryškumą, naudokite pilką šlifavimo diską.
 • Nepamirškite visada laikytis teisingo kampo.
 • Pakeiskite baltą šlifavimo diską, kad galėtumėte maksimaliai aštrinti kraštą, jo nepažeisdami.
 • Norėdami išvengti metalo perkaitimo, naudokite šaltą vandenį arba šiek tiek aušinimo skysčio.
 • Procesą galite baigti poliruodami arba poliruodami ant odos, kad išlaisvintumėte likučių lapą ir paliktumėte blizgantį.

Kokių atsargumo priemonių turėčiau imtis dirbdamas su stendų šlifuokliais?

Net ir esant nepažeistiems apsaugos įtaisams, stendų šlifuokliai yra pavojingi įrankiai, kuriuos reikia naudoti labai atsargiai. Prieš naudodami turėtumėte atidžiai perskaityti įrankio naudojimo instrukciją. Be to, rekomenduojame:

 1. Prieš naudodami mašiną, visada patikrinkite apsaugines medžiagas.
 2. Patikrinkite, ar tinkamai sureguliuoti velenai ir ar ratai nevibruoja ir „nešoka“.
 3. Patikrinkite, ar šlifavimo ratai nėra …