Kokie geriausi iš 20

Jei norite, kad jūsų sodas būtų žalias ir šviesus, plautų automobilį ar valytų terasą, nieko tokio, kaip turėti gerą žarną. Jūs jį įjungiate, darote spaudimą ir sutelkiate vandenį. Patogu, paprasta ir smagu. Drėkinimo žarnos yra geriausi sąjungininkai jūsų sodui, nes jie leis jums atlikti daugybę užduočių per trumpą laiką.

Drėkinimo žarnos yra indai, kurie tapo labai naudingi mūsų dienai. Ne tik laistyti ar valyti, bet ir tvarkyti visokias žalias zonas. Todėl geriausia, ką galite padaryti, tai nusipirkti gerą, kokybišką drėkinimo žarną, kuri palengvina gyvenimą. Jei norite sužinoti, kaip tai padaryti, toliau skaitykite mūsų straipsnį.

Svarbiausias

 • Prieš pirkdami žarną, jums tereikėjo pažvelgti į kainą ir pratęsimą. Šiandien žarnos tapo modernesnės, naudojant naujas ir aplinkai saugias medžiagas, taip pat technologijas, kurios apsaugo nuo lūžimo ar sutraiškymo.
 • Šiandien rinkoje galite rasti daugybę žarnų tipų. Jei turite mažai vietos, pavyzdžiui, bute, geriausia, ką galite padaryti, tai pasirinkti ištempiamą žarną. Šie susivynioja patys, kai tik išdžiūsta.
 • Žarnos slėgis yra labai svarbus veiksnys renkantis laistymo žarną. Dauguma dirba su 8 galios barais (b). Bet yra ir didesnio ar mažesnio pasipriešinimo. Kaip patarimą pasirinkite žarną, kuri gali išlaikyti 10-15 b slėgį.

Geriausios laistymo žarnos rinkoje: mūsų rekomendacijos

Rinkoje rasite daugybę drėkinimo žarnų. Surasti tinkamą savo poreikiams gali būti iššūkis, ypač jei dar niekada to nepirkote. Norėdami padėti jums pasirinkti žarną, ištyrėme ir išsirinkome geriausias žarnas:

Mėgstamiausia pirkėjų laistymo žarna prisijungęs

„Kärcher“ yra vienas iš labiausiai pripažintų prekės ženklų, gaminančių drėkinimo ir valymo įrangą. Ši 20 metrų ilgio, ½ colio skersmens laistymo žarna idealiai tinka jūsų sodui ir sodui. Pagaminta iš trijų sluoksnių medžiagos, ji apima sustiprintą tinklelį.

Jis atsparus UVA spinduliams ir atlaiko 20–65 ºC temperatūrą

Ideali laistymo žarna terasoms ir balkonams

Ši drėkinimo žarna pagaminta iš ištempiamos medžiagos. Pripildytas vandens, jis išsitempia ir, ištuštėjęs, pats susilenkia ir susisuka. Pratęstas jis yra 15 metrų ilgio. Jame yra ginklas su devyniais drėkinimo variantais, idealiai tinka laistyti ar valyti viską, ko norite. Jis pagamintas iš susitraukiančio latekso ir turi poliesterio apvalkalą.

Jungtis pagaminta iš vario, ji neatlaisvins ir nerūdys.

Kompaktiškiausia drėkinimo žarna

Ši drėkinimo žarna gali išsiplėsti iki 3 kartų didesnio dydžio. Susivyniojus, jis matuoja 2,5 metro, o išplėstas gali siekti net 8 metrus. Jis pasiekia 8 barų slėgį ir gali atlaikyti žemą ir aukštą temperatūrą iki 98ºC. Jungtys yra metalinės ir labai atsparios, nes nerūdija ir nesulūžta.

Tai lengva laikyti, lengvas ir turi purkštuvą su 8 drėkinimo galimybėmis.

Geriausia žarna su įmontuota ritė

Tai laistymo žarna su įmontuota ritė. Šiuo atveju jis susideda iš žarnos, kuri savaime susisuka. Tai idealiai tinka mažam sodui, terasai ar balkonui.

Jo bendras ilgis yra 20 metrų ir jis turi fiksavimo funkcijas. Jame yra kelių tipų jungtys ir antgalis drėkinimui su skirtingomis galimybėmis.

Pirkimo vadovas: ką turėtumėte žinoti apie laistymo žarnas

Drėkinimo žarna bus idealus bet kokio sodo, sodo ar terasos priedas. Nesvarbu, kiek turite vietos. Jais galite išlaikyti savo erdvę švarią, palaistyti augalus ar paprasčiausiai nuplauti automobilį ar sodo baldus. Ir jei norėsite žaisti, galite tai naudoti atmosferai atnaujinti.

Žmogus laisto sodą

Drėkinimo žarna bus idealus bet kokio sodo, sodo ar terasos priedas. (Šaltinis: Thanyani Srisombut: 57197851 / 123rf.com)

Kokia yra geriausia laistymo žarna?

Į šį klausimą tikrai nėra „teisingo“ atsakymo. Juolab, kad kiekviena žarna yra skirta skirtingam tikslui, todėl teisingas pasirinkimas turi atitikti kai kurias gaires ir kriterijus. Pavyzdžiui, mažose erdvėse geriausiai tinka ištempta žarna, kurią galite laikyti savo maiše.

Kita vertus, sodui ar daržui geriausios yra tradicinės didelio skersmens žarnos. Tai leis jums užimti daug vietos ir laistyti didelius kiekius žemės be didelių pastangų. Kaip paskutinį variantą turite mikroperforuotas žarnas, kurios yra skirtos lašeliniam drėkinimui ir yra įtrauktos į daugumą drėkinimo sistemų.

Kokios storio turėtų būti laistymo žarnos?

Dažniausiai tai, kad randame žarnų, kurių plotis yra nuo 1,3 iki 1,8 cm. Tai gali tiekti maždaug 35 litrus per minutę. Geras dalykas, kai laistote šiomis žarnomis, yra tai, kad galite gerai kontroliuoti sunaudojamo vandens kiekį. Bet kokiu atveju, jei jums reikia didesnio srauto, galite nusipirkti didesnio skersmens.

Toliau pateikiame lentelę, kurioje pateikiami dažniausiai laistymo žarnų matavimai, skaitikliai, kuriuos jie paprastai įdeda, ir maksimalus palaikomas slėgis.

Matavimas (coliais) Išorinis skersmuo (mm) 60 PSI 90 PSI
½ “ 20 mm. Taip. Taip.
¾ “ 25 mm. Taip. Taip.
1 “ 32 mm. Taip Taip.
1 ½ “ 40 mm. Taip Taip.
du “ 50 mm. Taip. Taip.
2 ½ “ 63 mm. Taip. Taip.
3 “ 75 mm. Tai nepalaiko. Taip.
3 ½ “ 90 mm. Tai nepalaiko. Taip.

Kokie yra drėkinimo žarnų privalumai ir trūkumai?

Drėkinimo žarnos yra labai naudingos priemonės mūsų sodui. Mes jau paaiškinome, kad juos galite naudoti laistydami, taip pat valydami lauko baldus ir net savo automobilį. Tada mes išsiaiškinsime, kokius žarnų drėkinimo privalumus ir trūkumus galite geriau suprasti:

Privalumas

 • Padeda reguliuoti vandens naudojimą
 • Padeda apskaičiuoti vandens indą į augalus
 • Tai geriausia vaismedžių sodų ir sodų drėkinimo forma
 • Leidžia užimti didelę žemės plotą
 • Leidžia laistyti sunkiai pasiekiamas vietas

Trūkumai

 • Reikia daugiau laiko nei kitoms automatinėms drėkinimo sistemoms
 • Jūs turite būti šalia ir judėti su žarna
 • Net laistyti nepavyksta
 • Kuriami lopšiai
 • Dėl to eikvojamas vanduo, nes sunaudojama tik 40% kiekvieno sunaudoto litro

Kokių tipų drėkinimo žarnos yra rinkoje?

Kaip mes jums sakėme nuo straipsnio pradžios, drėkinimo žarnos pasirinkimas priklausys nuo jūsų poreikių. Šiuo aspektu rinkoje rasite įvairių tipų žarnų; kiekvienas iš jų yra nurodytas siekiant patenkinti konkrečius kosmoso ar drėkinimo srauto poreikius.

Norėdami suprasti, ko jums reikia ir kokia žarnos rūšis jums yra tinkamiausia, pateikite įvairių variantų, kuriuos rasite rinkoje, sąrašą, jų ypatybes ir dažniausiai naudojamus variantus:

 • PVC žarna: Pagamintos iš PVC medžiagos, tai yra tradicinės žarnos. Jie paprastai būna 50 arba 100 m ritiniais ir yra žali arba geltoni. Juos sunku ir lengva sukti. Jie plačiai naudojami soduose ir daržuose.
 • Ištraukiama žarna: Jie pagaminti iš specialios medžiagos, kuri išsiplečia, kai vanduo teka per ją, ir susisuka, kai vanduo nustoja tekėti. Jie geriausiai tinka balkonams ir terasoms, nes jie užima labai mažai vietos.
 • Spiralinė žarna: Pavasario formos, jie nesusipainios. Jie idealiai tinka balkonams ir terasoms.
 • Pinta žarna: Sustiprinti tinkleliu, jie paprastai būna nuo 3 iki 6 sluoksnių. Jie nesisuka ir yra labai atsparūs slėgiui. Jie idealiai tinka sodams ir dideliems žemės plotams.
 • Mikroperforuota žarna: Šio tipo žarnos pagamintos iš PVC ir leidžia tiesiogiai laistyti krūmų ir augalų pagrindą. Tai ekonomiška ir reguliuoja vandens naudojimą. Jis naudojamas lašelinio drėkinimo sistemose.

Juodoji žarna ant vejos

Rinkoje rasite įvairių tipų žarnų; kiekvienas iš jų yra nurodytas konkretiems poreikiams tenkinti (Šaltinis: Vassiliy Prikhodko: 89551066./ 123rf.com)

Kokia geriausia laistymo žarnos ritė?

Ritė arba ritė yra papildas, kurį įtraukia daugelis žarnų. Jie naudojami vyniojant žarną ir apsaugant nuo mazgų, gniuždymo ar prispaudimo. Ne visos drėkinimo žarnos jų turi ir jas galima įsigyti atskirai. Bet kokiu atveju jie yra svarbus aksesuaras.

Toliau paaiškiname skirtingus ritių tipus, kuriuos rasite rinkoje, ir jų pagrindines savybes. Tokiu būdu galite suprasti, ko jums reikia:

 • Sieninė ritė: Jis turi būti pritvirtintas prie sienos kaiščiais. Jis įrengtas netoli vandens taško. Jie gali būti vienakrypčiai arba valdomi.
 • Nešiojama ritė: Tai žarnos laikiklis su ratukais. Paprastai jie turi reguliuojamo aukščio rankenas ir juos galima lengvai perkelti iš vienos pusės į kitą.
 • Automatinis vyniotuvas: Tai taupo mūsų laiką. Jie yra įvairių ilgio variantų. Jie gali būti pritvirtinti prie sienos.

Ar turėčiau pirkti sustiprintas žarnas, ar tai nėra būtina?

Tai dažnai užduodamas ir svarbus klausimas. Vieta, kurioje reikia uždėti žarną, gali būti pilna baldų, smėlėtų vietų, žvyro ar šakų. Jei tai jūsų atvejis, turėtumėte pasirinkti sustiprintą žarną, nes pakliuvusi į kliūtį ji gali pradurti ar sulūžti.

Sustiprintos drėkinimo žarnos paprastai turi vidinį tinklelį ir kelis medžiagų sluoksnius. Didžiausia problema yra ta, kad jie būna daug sunkesni, nes kiekvienas sluoksnis prideda papildomo svorio visumai. Gera žinia ta, kad jie geriau elgiasi ir nėra linkę taip lengvai susipainioti.

Susukta geltona drėkinimo žarna

Ritė arba ritė yra papildas, kurį įtraukia daugelis žarnų. (Šaltinis: Paulas Wishartas: 82388314 / 123rf.com)

Kaip turėčiau prižiūrėti drėkinimo žarną?

Svarbiausia, kai reikia prižiūrėti ir prižiūrėti laistymo žarną, yra saugojimas. Jūs visada turite jį atidėti ir gerai suvynioti. Jūs niekada neturėtumėte jo priversti ar susukti. Jei turite stendą ar ritę, visada jį laikykite. Stenkitės jo nevilkti per daug, nes tai sugadina gumą ir gali sukelti nuotėkį.

Kai tik įmanoma, pabandykite ją visiškai ištuštinti, nes vanduo, užsistovėjęs, gali sukelti dumblius ir sugadinti gumą. Lygiai taip pat būkite atsargūs šalčiams ir, visų pirma, turite apsaugoti juos nuo saulės spindulių. Abiem atvejais guma taps trapi ir lūžta.

Moteris laistyti augalus

Jei turite stendą ar ritę, visada jį laikykite. Stenkitės jo nevilkti per daug, nes tai sugadina gumą ir gali sukelti nuotėkį. (Šaltinis: Itman47: …