Kokie yra 20 geriausių

Nors labai mažai žmonių tai vadina, putojantis vynas yra labai svarbus mūsų socialiniame, šeimos ir meilės gyvenime. Svarbias šventes lydi geras butelis cava ar šampano, kurie yra putojantys vynai par excellence. Kiekvienas iš jų turi savo ypatumų, tačiau jie turi tą patį gamybos būdą.

Taip pat yra vynų su burbuliukais, kurių negalima priskirti putojantiems vynams. Šio tipo pakaitalų burbulas buvo dirbtinai įvestas, o putojančiuose vynuose putos natūraliai atsiranda dėl antrosios fermentacijos. Jei vis tiek abejojate, ar cava ar šampanas, turite perskaityti šį straipsnį.

Svarbiausias

  • Šampanas, arba šampanas Teisingai kalbant, tai galima pavadinti tik tada, kai jis kilęs iš Prancūzijos Šampanės-Ardenės regiono.
  • „Cava“ yra antras perkamiausias putojantis vynas pasaulyje, jis gaminamas tuo pačiu tradiciniu metodu kaip ir šampanas.
  • Nesvarbu, ar tai cava, ar šampanas, galite rinktis iš trijų pagrindinių putojančio vyno rūšių: brut, sausas ir pusiau sausas.

Geriausi putojantys vynai rinkoje: mūsų rekomendacijos

Tai nereiškia jokios paniekos šampanui, į šį reitingą įtraukiame tik vieną prekės ženklą, kuris užimtų kelią Ispanijos putojantiems vynams, tai yra: cava. Kaip kompensacija už šią nedidelę neteisybę putojančio vyno išradėjų atžvilgiu, šampanas patenka į sąrašo viršų. Mes taip pat įtraukiame rožę, siekiant įvairovės.

„Moët & Chandon“ – imperatoriškasis šampanas, mėgstamiausias vartotojų putojantis vynas prisijungęs

Tai populiariausias putojantis vynas nuo XVIII a., Taip pat jis yra šampanas pagal kompetenciją. Jo atpažįstamas butelis yra daugybėje Holivudo filmų ir kino galų, todėl „Moët & Chandon“ prekės ženklas tampa glamoro ikona. Nenuostabu, kad šis mitinis prancūziškas produktas yra geriausias „Amazon“ pardavėjas „Champagnes“ kategorijoje.

Jis gaminamas tradiciniu metodu šampano. Kitaip tariant, jis brandinamas 24 mėnesius rūsyje ir yra dvigubai fermentuojamas, pirmiausia statinėje, o tada butelyje. Jame naudojamos vietinės skirtingų veislių vynuogės: „Pinot Noir“, „Pinot Meunier“ ir „Chardonnay“. Turi 12% alkoholio ir idealiai tinka bet kokioms šventėms.

„Freixenet Cava Cordon Negro Brut“, idealus putojantis vynas bet kokiai progai

Šis prekės ženklas yra vienas iš geriausiai parduodamų „Cavas“ kategorijoje, be to, jis būna ir spalvingiausias iš savo šeimos. Kas neprisimena „Freixenet“ reklamų ir garsių jos burbulų? „Cava“ yra tai, ką mes paprastai siejame su Kalėdomis, nors šis prekės ženklas parduoda tik 37% per tas datas ir 63% likusiais metais, nes jis eksportuojamas į daugiau nei 130 šalių.

Tai putojantis vynas, kurį labai vertina tiek specialistai, tiek tarp „Amazon“ vartotojų (5 žvaigždutės). Jis pagamintas naudojant a kupažas arba vynų mišinys su trimis tradicinėmis Penedès vynuogių veislėmis: Macabeo, Xarel·lo ir Parellada. Rezultatas – lengva cava, švarus poskonis ir elegantiška šviesiai geltona spalva su žalsvais atspalviais.

„Juvé & Camps“ – „Cava Brut Nature Gran Reserva de la Familia“, šviežiausias putojantis vynas

Penkių žvaigždučių reitingą ši cava pasižymi blyškiai auksine spalva ir plačia aromatine palete, kuri svyruoja nuo baltų vaisių iki senėjimo niuansų. Jis gaminamas iš nemokamų misos iš vietinių Macabeo, Xarello ir Parellada vynuogių, užaugintų šeimos žemėje, Sant Sadurní d’Anoia rajone.

Norint pasiekti jam būdingą intensyvų, gilų ir elegantišką skonį, reikia jį antrą kartą fermentuoti brut jis gaminamas pačiame butelyje vidutiniškai 36 mėnesius. Jis patiekiamas optimalioje 7–8 laipsnių temperatūroje. Kreminės putos puikiai tirpsta gomuryje, todėl pro burną prasiskverbia gaiviai, plačiai ir įtaigiai.

Anna Codorniu – „Cava Brut Nature“, putojantis vynas, turintis daugiau asmenybės

Šios cava vardas reiškia paskutinįjį šeimos asmenį, kuris dar XVII amžiuje nešė pavardę Codorníu ir kuris pirmasis įtraukė „Chardonnay“ vynuoges. Jis turi žalsvai geltoną spalvą, smulkius burbulus ir subtilius aromatus, suteikiančius nepakartojamą asmenybę, su citrusinių vaisių ir medaus, graikinių riešutų, migdolų žiedų ir obuolių skoniais.

Sumaišius vynus (Chardonnay 70%, Parellada 15%, Xarel·lo-Macabeo 15%) ir pirmą kartą fermentavus misą, buteliai patenka į požeminius rūsius, kur antrasis fermentavimas vyksta pastovioje 17 ° C temperatūroje. Iš viso vynas vyninėje praleidžia mažiausiai 12 mėnesių, laikydamasis tradicinio cavas ir šampanų metodo.

„Vallformosa Cava“ – „Col.lecció Pinot Noir Brut Rosado“, geriausias rožinis putojantis vynas

Geriausiai įvertinęs savo kategoriją, šis rausvas brutas yra 100% pagamintas iš vynuogių iš senų Pava Noir vynuogynų pasirinkimo Cava regione. Būdinga šviesiai vyšnių spalva vizualiai derinama su elegantišku ir vaisiniu rožių ir aviečių kvapu. Jis patiekiamas optimalioje 5-6 ºC temperatūroje.

Linksmas gomuriu šis rožinis cava yra puikus putojantis vynas, kurį galima gerti atskirai bet kuriuo metu arba kaip aperityvo ar lengvo patiekalo priedą. Jis gaminamas iš vynuogių iš senų Cava regiono „Pinot Noir“ vynuogynų, kurie suteikia jai patrauklią ir būdingą spalvą, suteikiantį papildomą šventinį atspalvį.

Pirkinių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie putojančius vynus

Prieš renkantis butelį vyno ar šampano, labai naudinga iš anksto žinoti apie putojančius vynus. Nereikia someljė žinovo, kad šampanas paprastai yra brangesnis nei cava. Nors ne visada taip yra. Tas pats pasakytina ir apie kokybę bei kainą: yra gerų cavas, kurie yra geresni ir brangesni nei kai kurie šampanai.

Mergaitė su vynu

Putojantys vynai dalyvauja socialinėse šventėse.
(Šaltinis: Jozef Polc: 44726987 / 123rf.com)

Kas yra putojantys vynai?

Iš esmės kalbame apie vynus, kurių viduje ištirpusios dujos. Šampanas ir cava putos gaunamos antrą kartą fermentuojant uždarytame butelyje, kad CO2 neišbėgtų ir būtų integruotas į vyną. Tai yra vadinamasis metodas šampano išrado prancūzai. „Cava“ taip pat gaminamas ta pačia sistema.

Atliekant antrąją fermentaciją, kai kuriais atvejais naudojamos didelės, uždaros talpyklos. Kitas labai skirtingas dalykas yra putojantys vynai, į kuriuos dujos dedamos dirbtinai, ir jų negalima painioti su putojančiais vynais. Šiame straipsnyje kalbėsime apie šampaną – kuris gali būti tik prancūziškas, apie šampaną – ir apie ispanišką cava.

Kas išrado pirmąjį putojantį vyną?

„Prancūzai“ būtų trumpas atsakymas. Konkrečiai, išradimas priskiriamas benediktinų vienuoliui, vardu Pierre Pérignon, kuris buvo atsakingas už rūsį Hautvillers abatijoje, Šampanės-Ardenės regione, Prancūzijoje. Legenda byloja, kad tai atsitiktinai, bet tiesa ta, kad Dom Pèrignon buvo tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku.

Atsitiktinai ar ne, brolis nustatė, kad antrasis vyno fermentavimas suteikė putojančių putų. Jei laikysimės legendos, atrodo, kad benediktinai išėjo iš rūsio šaukdami „Ateik greitai, aš geriu žvaigždes!“ Taip viskas prasidėjo XVII amžiaus pabaigoje Prancūzijos abatijos rūsyje. Po šimto metų gimė cava.

Ar žinojote, kad teisingas būdas tarnauti šampanas Ar pakreipiant taurę, tada, kai putos sumažėja, jos patiekiamos iki stiklo vidurio, ar taip, kad neišpiltų gėrimo?

Kuris putojantis vynas yra geresnis: cava ar šampanas?

Puristai visada pasirenka prancūzišką putojantį vyną pagal nutylėjimą, net jei jis ne visada yra geriausias. Kai kurios ertmės, kurios gali konkuruoti akis į akį su gėriu šampanas, o kai kuriuose šampano rūsiuose gaminamas putojantis vynas, prastesnės kokybės nei vidutinio ispaniško cava. Tai yra svarbiausi cava ir šampano skirtumai.
Skirtumai Šampanas Kasimas
Oras Šampanės-Ardenės regionas šaltas, vasaros trumpos.

Vynuogės sunoksta neilgai, joms dažnai reikia pridėti cukraus.

Viduržemio jūros klimatas suteikia cava vynuogėms ilgesnį brandinimo laiką, todėl susidaro didesnis cukraus kiekis.
Vynuogių veislės Chardonnay (baltosios vynuogės), Pinot Noir ir Pinot Meunier (raudonos vynuogės).

Paskutiniai du suteikia tanino ir sumažina rūgštingumą.

„Xarello“, „Macabeo“ ir „Parellada“ yra tradicinės cava vynuogės.

Jie taip pat naudojami: „Malvasía“, „Chardonnay“, „Pinot Noir“, „Monastrell“ ir „Garnacha Tinta“ arba „Trepat“ rožinei cava gaminti.

Žemė Šampanės-Ardenės dirvožemis yra labai rūgštus ir skurdus substratuose.

Tai riboja pasėlių gamybą.

Viduržemio jūros dirvožemiuose, ypač El Penedés, substratas yra kalkingas ir molingas.

Kiek yra putojančio vyno rūšių?

Nesvarbu, ar kalbėtume apie cava ar šampaną, įvairios putojančio vyno rūšys pažymėtos įvairiais kriterijais. Vienas iš jų yra cukrų procentas. Šioje lentelėje galite pamatyti skirtingų putojančio vyno rūšių savybes pagal butelių etiketes.
Putojančio vyno rūšis Cukraus kiekis
Brut Nature Daugiausia iki 3 gramų cukraus litre. Cukrus turi būti tas, kuris gaunamas iš vynuogių, o ne įdėtas.
Papildomas Brut Iki 6 gramų / litre.
Brut Iki 12 g cukraus litre.
Ypač sausa Nuo 12 iki 17 gramų litre.
Sausas Nuo 17 iki 32 gramų / litre.
Pusiau sausa Nuo 32 iki 50 gramų / litre.
Saldainiai Daugiau nei 50 gramų / litre.

Kitas kriterijus, pagal kurį nustatoma kiekviena cava ar šampano rūšis, grindžiamas skirtingu senėjimu praleisto laiko kiekiu. Natūralu, kad kuo ilgiau putojančio vyno gaminimo procesas jaučiamas jo gomuryje ir kišenėje. Ši klasifikacija būdinga visiems vynams, putojantiems ar ne:

  • Jaunas. Nuo 9 iki 15 mėnesių
  • Rezervacija. Nuo 15 iki 30 mėnesių
  • Didysis rezervatas. Daugiau nei 30 mėnesių

Kuo baltasis putojantis vynas skiriasi nuo rožinio?

Iš tikrųjų skirtingų cava ir šampano spalvų skirtumai yra tokie patys kaip ir bet kurios kitos rūšies vyno. Skirtingos baltųjų vynuogių ar raudonųjų vynuogių veislės lemia putojančių vynų tonalumą. Rausvojo vyno spalva gaunama iš raudonųjų vynuogių.

Tradicinis šampanas gaminamas Prancūzijoje su „Chardonnay“ (baltosios vynuogės), paliekant „Pinot Noir“ ir „Pinot Meunier“ (raudonos vynuogės) šampano gamybai …

Parašykite komentarą