Kokie yra 20 geriausių

Ar kada nors bandėte nusnausti, o darbai viršuje neleido? Ar kada nors esate gavę skundų dėl triukšmo dirbdami? Triukšmas gali būti labai erzinantis elementas, todėl tam tikrose srityse ir darbuose gali būti gyvybiškai svarbu kontroliuoti akustinių išmetalų lygį. Tam nėra nieko geresnio nei turėti garso lygio matuoklį.

Šie rinkiniai yra skirti matuoti triukšmą iš šaltinio. Tokiu būdu galime apibrėžti, ar tai atitinka teisinius standartus, ar ne. Garso lygio matuokliai leis tiksliai išmatuoti garso lygius, visus dažnius ir garso slėgio lygius įrašant decibelais. Ar norite sužinoti daugiau apie šias komandas? Na prisijunk prie mūsų.

Svarbiausias

 • Garso lygio matuokliai registruoja triukšmą ir akustinę emisiją decibelais arba decibelais (dB). Nulis dB yra tyliausias garsas, kurį gali suvokti žmonės. Iš ten kiekvienas 3dB rodo dvigubą intensyvumą.
 • Yra triukšmo emisiją reglamentuojantys teisės aktai. Kiekvienoje šalyje galioja skirtingos taisyklės, nors visos yra nustatytos ribose, kurios laikomos sveika mūsų klausai.
 • Matavimo diapazonas yra vienas iš pagrindinių garso lygio matuoklio pirkimo veiksnių. Paprastai tai yra plati, nuo 1 iki 200 dB, tačiau ji paprastai skiriasi priklausomai nuo pasirinkto garso lygio matuoklio kokybės ar tipo.

Geriausi garso lygio matuokliai rinkoje: mūsų rekomendacijos

Garso lygio matuokliai yra paprasta įranga, naudojama garso slėgiui ir garso lygiams matuoti. Ši įranga turi būti patvirtinta ir turėti atitinkamus sertifikatus. Norėdami padėti jums pasirinkti įrangą, mes pasirinkome geriausius modelius ir kruopščiai juos išanalizavome jums:

Pirkėjų mėgstamiausias garso lygio matuoklis prisijungęs

„Meterk“ skaitmeninio garso lygio matuoklio matavimo diapazonas yra labai platus – nuo 30 iki 130 dB. Tai suteikia greitą skaitymo atsaką ir stabilų bei labai patikimą veikimą. Jie turi minimalias ir maksimalias funkcijas, su duomenų saugojimo ir matavimo aliarmo parinktimis.

Jame yra mažai akumuliatoriaus rodiklių ir didelis apšviestas LCD ekranas, kad būtų aišku skaityti.

Visų biudžetų garso lygio matuoklis


Garso matuoklis, „Tacklife MLM02“ decibelmetras, 30–130 dB, greitas / lėtas režimas, apšviestas skystųjų kristalų ekranas, su žibintuvėliu, baterija, tikslumas: ± 1,5 dB, matuojamas triukšmas namuose, biure, teatre, gamykloje


Garso matuoklis, „Tacklife MLM02“ decibelmetras, 30–130 dB, greitas / lėtas režimas, apšviestas skystųjų kristalų ekranas, su žibintuvėliu, baterija, tikslumas: ± 1,5 dB, matuojamas triukšmas namuose, biure, teatre, gamykloje

„Tacklife“ garso lygio matuoklis siūlo matavimo diapazoną nuo 30 iki 130 dB, o dažnis yra nuo 31,5 iki 8 hercų (Hz). Jo tikslumas yra 0,1 dB. Jis turi režimą triukšmui matuoti greitai (125 milisekundės) arba lėtai (1 sekundė). Galėsite išmatuoti nuolatinį ar protarpinį triukšmą.

Jis turi atmintį matavimams išsaugoti ir LCD ekraną, taip pat turi 9 V (voltų) ličio bateriją.

Profesionalų rekomenduojamas garso lygio matuoklis

Skaitmeninis garso lygio matuoklis „PCE Instruments“ yra profesionalių akustinių matavimo užduočių modelis. Diapazonas nuo 30 iki 130 dB, o skiriamoji geba – 0,1 dB. Skirtingai nuo kitų modelių, jis turi USB sąsają duomenims perduoti ir vidinę atmintį, kad išsaugotų iki 32700 matavimų.

Jis turi platų LCD ekraną. Jame yra 9 V baterija ir ausinių išvestis.

Universaliausias garso lygio matuoklis

„Vlike“ skaitmeninio garso lygio matuoklio matavimo diapazonas yra nuo 30 iki 130 dB, puikiai tinkantis matuoti triukšmą gamyklose, dirbtuvėse ir keliuose. Jis turi A ir C svorio režimą su dideliu ir mažu greičiu. Garso tikslumas yra 1,5 dB, o slėgio dažnis yra tarp 30 ir 8 KHz.

Jame yra didelis LCD ekranas ir mikrokompiuteris. Jis veikia su 4 AAA 1,5 V baterijomis.

Prekių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie garso lygio matuoklius

Garso lygio matuokliai yra įranga, kurią policija plačiai naudoja triukšmui matuoti. Jie yra esminis elementas norint palaikyti tvarką ir ramybę. Tačiau jie taip pat gali būti naudojami pramonėje, kasybos žvalgyboje ir net statybose. Šiame vadove rasite visą svarbią informaciją apie garso lygio matuoklius, ar atvykstate?

Žmogus, laikantis rankoje sonometrą

Garso lygio matuokliai turi galimybę išmatuoti garso slėgio lygį tam tikroje erdvėje. (Šaltinis: Choksawatdikorn: 83667001 / 123rf.com)

Kas yra garso lygio matuokliai?

Garso lygio matuoklis yra prietaisas, naudojamas garso ar aplinkos triukšmui matuoti. Teisiniu požiūriu garso lygio matuoklis naudojamas matuoti, ar triukšmo lygis atitinka JT 61672 elektroakustikos specifikacijas. Ši įranga matuoja triukšmo lygį, tai yra bangos, kurias suvokia mūsų ausys ir kurias jos siunčia į smegenis.

Triukšmas daro įvairų poveikį mūsų sveikatai.

Pavyzdžiui, didelis garso lygis gali sukelti hipertenziją, klausos praradimą, širdies ligas, miego sutrikimus ir stresą. Kaip matote, triukšmo poveikis yra pakankamai rimtas, kad valdžios institucijos galėtų sukurti specialius teisės aktus šiuo klausimu.

Kodėl verta pirkti garso lygio matuoklį?

Gebėti efektyviai ir tiksliai išmatuoti garso slėgį skirtingose ​​erdvėse, nesvarbu, ar esate akustikas, ar garso srities profesionalas. Garso lygio matuokliai yra labai paprasti naudoti, praktiški ir lengvi, todėl juos galite pasiimti visur, kur norite. Yra įvairių tipų garso lygio matuokliai, priklausomai nuo užduočių, kurias ketinate atlikti.

Jei įdomu, kokias funkcijas atlieka garso lygio matuokliai ir kam dar galėtumėte juos naudoti, paaiškinsime jums toliau:

 • Triukšmo matavimas darbo vietose.
 • Profesionalus auditorijų ir muzikos kambarių garso matavimas.
 • Aplinkos triukšmo vertinimas.
 • Gauti ir neprivaloma garso įvykių analizė.
 • Statistinė analizė atliekant trijų lygių ir išsamų skaičiavimą.
 • Triukšmo matavimas automobiliuose ir mašinose remonto ir kapitalinio remonto metu.

Sonometras ant darbo stalo

Garso lygio matuoklis yra prietaisas, naudojamas garso ar aplinkos triukšmui matuoti.
(Šaltinis: Choksawatdikorn: 83667127 / 123rf.com)

Kaip veikia garso lygio matuokliai?

Šiuolaikiniai skaitmeninio garso lygio matuokliai yra labai paprasti. Paprastai jie susideda iš mikrofono, elektroninių grandinių ir LCD ekrano, kuriame matomi matavimai. Mikrofonas yra sumontuotas ant strypo, kuris jį laiko atskirai nuo prietaiso korpuso, kad būtų galima tiksliau išmatuoti aplinkos triukšmą.

Garso lygio matuoklio mikrofone yra lanksti membrana, kuri šiek tiek juda, kai į ją patenka garso bangos. Dėl šio judėjimo membrana sukuria elektros sroves. Kuo daugiau membrana juda, tuo daugiau srovės sukuriama. Garso lygio matuoklis matuoja membranos generuojamos elektros srovės intensyvumą ir paverčia jį skaitiniu indikatoriumi.

Kokių tipų garso lygio matuokliai yra rinkoje?

Skirtingai nuo kitų įrankių, garso lygio matuokliai skirstomi į tipus, klasifikuojamus pagal Tarptautinės elektrotechnikos komisijos išleistus standartus IEC 60651 ir IEC 60804. Šios taisyklės nustato standartus, kurių turi laikytis garso lygio matuoklių gamintojai, kad visi prekės ženklai ir įranga užtikrintų vienodą garso matavimą.

 • 0 tipo garso lygio matuoklis: Jis naudojamas laboratorijose, norint gauti atskaitos lygius.
 • 1 tipo garso lygio matuoklis: Jie naudojami tiksliems lauko darbams.
 • 2 tipo garso lygio matuoklis: leisti atlikti bendruosius matavimus lauko darbuose.
 • 3 tipo garso lygio matuoklis: jie yra mažiausiai tikslūs. Naudojant buityje, jie leidžia apytiksliai matuoti.

Koks yra tinkamas triukšmo lygis?

Kiekviena šalis ir regionas turi savo triukšmo emisijos reguliavimą. Tačiau jie visi atitinka triukšmo standartus, kuriuos galėtume pavadinti sveikais. Žemiau pateikiame lentelę su leistinais triukšmo lygiais ir aplinkos triukšmo lygiais pagal skirtingus sektorius ir zonas:
Sektorius Subsektorius Didžiausi leistini aplinkos triukšmo lygio standartai dB
Sektorius A. Ramybė ir tyla Ligoninės, bibliotekos, darželiai, sanatorijos ir geriatrija. Diena: 55, Naktis: 45
Sektorius B. Tylumas ir vidutinis triukšmas Gyvenamieji rajonai arba išimtinai skirti būstams plėtoti, viešbučiams ir apgyvendinimo įstaigoms. Diena: 65, naktis: 50
Sektorius B. Tylumas ir vidutinis triukšmas Universitetai, kolegijos, mokyklos, studijų ir tyrimų centrai. Diena: 65, naktis: 50
Sektorius B. Tylumas ir vidutinis triukšmas Parkai miesto vietovėse. Diena: 65, naktis: 50
C. sektorius. Tarpinis ribotas triukšmas Komercinės patalpos, sandėliai, komercinės patalpos ar įrenginiai, mechaninės dirbtuvės, sporto centrai, sporto salės, restoranai, barai, tavernos, diskotekos, bingo salės ir kazino. Diena: 70, Naktis: 65
C. sektorius. Tarpinis ribotas triukšmas Vietovės, kuriose leidžiama naudoti biurą. Diena: 65, Naktis: 60
C. sektorius. Tarpinis ribotas triukšmas Institucinio naudojimo sritys. Diena: 65, Naktis: 60
C. sektorius. Tarpinis ribotas triukšmas Mechaninių parkų po atviru dangumi zonos, viešų parodų po atviru dangumi zonos, magistraliniai keliai, magistralės ir pagrindinės arterijos. Diena: 80, Naktis: 70
Sektorius D. Ramybės priemiesčio ir kaimo vietovės Priemiesčio gyvenamasis. Diena: 55, Naktis: 45
D. sektorius. Priemiesčio ir kaimo vietovės ramybė Kaimas, kuriame gyvena žemės ūkis. Diena: 55, Naktis: 45
D. sektorius. Priemiesčio ir kaimo vietovės ramybė Poilsio ir poilsio zonos, tokios kaip gamtos parkai. Diena: 55, Naktis: 45

Ką reiškia kalibruoti garso lygio matuoklį ir kodėl turėtumėte tai daryti?

Kai kalbame apie garso matavimo priemonės kalibravimą, yra du kalibravimo tipai. Vienas iš jų yra lauko kalibravimas, kuris atliekamas prieš kiekvieną matavimą naudojant etaloninius akustinius šaltinius kaip akustinį kalibratorių. Kitas būtų periodinis kalibravimas ir atliekamas tada, kai įranga grąžinama į akustinę laboratoriją.

Privalote kalibruoti garso lygio matuoklį, kai matuojate pagal tam tikrus standartus, taisykles ar nurodymus. Jei to nepadarysite, gali kilti abejonių dėl matavimų tikslumo. Profesionalūs garso lygio matuokliai yra brangi įranga, todėl neturėtumėte rizikuoti patvirtindami matavimą, nes neturite sukalibruotos įrangos. Kalibravimas siūlo:

 • Ramybė žinoti, kad jūsų garso lygio matuoklis nuolat matuoja per tam tikrą laikotarpį.
 • Gamintojo testas kad garso lygio matuoklis ir akustinis kalibratorius veikia normaliai.
 • Pagerintas našumas ir ilgesnis gyvenimas. Jei pasirūpinsite, tai truks ilgiau.
 • Jei jūsų garso lygio matuokliui taikoma garantija, jis gali netekti galiojimo, jei neatliekamas periodinis kalibravimas.

Garso matuoklis baltame fone

Skystųjų kristalų ekranas yra svarbus dizaino elementas, nes matavimų įrašai bus rodomi jame. (Šaltinis: Lertanapunyaporn: 85424673 / 123rf.com)

Kaip dažnai reikia kalibruoti garso lygio matuoklį?

Kalibruojant …