Mes įtraukiame produktus, kurie, mūsų nuomone, yra naudingi mūsų skaitytojams. Jei perkate per nuorodas šiame puslapyje, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Štai mūsų procesas.

Medicinos naujienos šiandien rodo tik tuos prekių ženklus ir produktus, už kuriuos stovime.

Mūsų komanda kruopščiai ištiria ir įvertina mūsų svetainėje pateiktas rekomendacijas. Norėdami įsitikinti, kad produktų gamintojai laikėsi saugos ir efektyvumo standartų, mes:

 • Įvertinkite ingredientus ir sudėtį: Ar jie gali pakenkti?
 • Patikrinkite visus teiginius apie sveikatingumą: Ar jie atitinka dabartinį mokslinių įrodymų rinkinį?
 • Įvertinkite prekės ženklą: Ar ji veikia sąžiningai ir laikosi geriausios pramonės praktikos?

Mes atliekame tyrimus, kad galėtumėte rasti patikimų produktų, skirtų jūsų sveikatai ir gerovei.

Skaitykite daugiau apie mūsų tikrinimo procesą.

Visose vaisių ir daržovių sultyse yra vandens ir maistinių medžiagų, kai kuriose taip pat yra skaidulų. Kadangi hidratacija gali palengvinti arba pagerinti daugelį vidurių užkietėjimo atvejų, tam tikros sultys yra puikus pasirinkimas.

Daugelis vaisių ir daržovių gali padėti žmonėms tuštintis. Skirtingi maisto produktai veikia skirtingai. Kai kuriuose yra skaidulų, o kituose yra tam tikrų junginių, kurie gali paskatinti žarnyno judesius.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip sultys padeda sumažinti vidurių užkietėjimą, kokias sultis išbandyti ir kaip jas pasigaminti namuose.

Ar sultys gali padėti nuo vidurių užkietėjimo?

Šviežios citrinos sultys, kurios gali padėti nuo vidurių užkietėjimoPasidalinkite Pinterest
Sultyse gali būti skaidulų ir sorbitolio, kurie padeda reguliuoti tuštinimąsi.

Vidurių užkietėjimas atsiranda, kai žmogus turi mažiau nei trys tuštinimasis per savaitę. Virškinamajame trakte likusios išmatos laikui bėgant sukietės, todėl jas sunku, o kartais ir skausminga.

Daugeliu atvejų, kai kartais užkietėja viduriai, dietos ir gyvenimo būdo pokyčiai yra labai veiksmingi simptomams palengvinti.

Nereceptinių (OTC) vidurius laisvinančių vaistų vartojimas gali padėti kaip trumpalaikis sprendimas, tačiau jie gali sukelti nenumatytą šalutinį poveikį, pavyzdžiui, dehidrataciją. Žmonės taip pat rizikuoja susirgti fizine priklausomybe nuo vidurius laisvinančių vaistų.

Tam tikrų sulčių gėrimas kai kuriems žmonėms gali palengvinti vidurių užkietėjimą. Kai kuriose sultyse, pagamintose iš vaisių ir daržovių, yra maistinių skaidulų ir sorbitolio, kurie abu padeda reguliuoti tuštinimąsi.

Sultyse taip pat yra daug vandens, kuris gali padėti suminkštinti kietas išmatas ir išlaikyti organizmo hidrataciją.

Tolesniuose skyriuose nagrinėjamos priežastys, kodėl sultys gali padėti sumažinti vidurių užkietėjimą.

Jie suteikia skaidulų

Kai kurios šviežios sultys, nors ir skystos, dažnai vis dar turi maistinių skaidulų, nors ir ne tiek, kiek žmogus valgytų vaisius ar daržoves žalias.

Kūnas nevirškina skaidulų. Vietoj to, skaidulos praeina per virškinimo sistemą ir padeda išlaikyti sveiką žarnyną. Dietos, kuriose gausu maistinių skaidulų, skatina sveiką, reguliarią žarnyno veiklą.

The Jungtinių Valstijų žemės ūkio departamentas rekomenduoja moterims suvalgyti ne mažiau kaip 28 gramus (g) maistinių skaidulų per dieną, o vyrams – 34 gramus per dieną. Žmonėms, kuriems yra vidurių užkietėjimas, gali tekti valgyti daugiau maistinių skaidulų nei tiems, kurie to neturi.

Tačiau padidinus skaidulų suvartojimą negeriant pakankamai skysčių, gali pablogėti vidurių užkietėjimas, todėl pabandykite palaipsniui didinti skaidulų kiekį ir gerti daug vandens.

Sužinokite daugiau apie kasdienes skaidulų rekomendacijas čia.

Vaisiuose ir daržovėse yra dviejų rūšių maistinių skaidulų, kurios abi skatina reguliarų tuštinimąsi ir mažina vidurių užkietėjimą:

 • Tirpusis pluoštas sugeria vandenį ir suteikia išmatoms minkštesnę, lankstesnę konsistenciją, todėl jos lengviau praeina. Tirpiųjų skaidulų šaltiniai yra avižiniai dribsniai, pupelės, vaisiai, daržovės, psyllium, sėklos ir riešutai.
 • Netirpios skaidulos nesugeria vandens. Šio tipo pluoštas padeda perkelti atliekas per žarnyną. Netirpios skaidulos taip pat išplauna blogąsias bakterijas iš žarnyno. Netirpios skaidulos šaltiniai yra sėlenos, nesmulkinti kviečiai, rugiai, riešutai, sėklos, vaisių ir daržovių odelės.

Žmonės gali padidinti ląstelienos kiekį naminėse sultyse, sulčių spaudimo metu laikydami obuolių odelę, pridėdami minkštimą atgal į sultis arba pridėdami daug skaidulų turinčių vaisių, pavyzdžiui, uogų.

Juose yra sorbitolio

Kai kuriuose vaisiuose yra sorbitolio, cukraus alkoholio, kuris traukia vandenį į storąją žarną. Papildomas vanduo žarnyne padeda atlaisvinti kietas išmatas, kad jos galėtų lengviau judėti virškinamuoju traktu.

Vaisiai, kurių sudėtyje yra sorbitolio, yra šie:

 • obuoliai
 • kriaušės
 • vynuogės
 • vaisiai su kauliukais, pavyzdžiui, slyvos, persikai ir abrikosai
 • džiovinti vaisiai, įskaitant džiovintas slyvas ir datules

Slyvos yra vienas turtingiausių vaisių sorbitolio šaltinių, todėl jos gali būti vienas geriausių variantų, padedančių sumažinti vidurių užkietėjimą.

Juose yra vandens

Dehidratacija yra pagrindinė vidurių užkietėjimo priežastis. Virškinimo sistemai reikia daug vandens, kad maisto atliekos judėtų per ją. Priešingu atveju išmatos gali tapti kietos, gumbuotos ir sunkiai praeinamos.

Daug vandens ir sveikų sulčių gėrimas daugeliu atvejų gali padėti sumažinti vidurių užkietėjimą.

Šiose vaisių sultyse yra skaidulų, sorbitolio ir vandens, todėl jos gali padėti sumažinti vidurių užkietėjimą.

1. Slyvų sultys

Pasidalinkite Pinterest
Slyvose yra daug maistinių skaidulų.

Slyvos arba džiovintos slyvos yra gerai žinomos dėl vidurius laisvinančio poveikio organizmui.

A 2014 m. apžvalginis tyrimas pranešė, kad suvalgius 100 g džiovintų slyvų per dieną, pagerėjo išmatų dažnis ir išmatų konsistencija, palyginti su psyllium, kuris yra įprastas nereceptinis tirpus skaidulų turintis vidurius laisvinantis vaistas.

Verta paminėti, kad Kalifornijos džiovintų slyvų valdyba finansavo šį tyrimą.

Slyvose yra daug maistinių skaidulų, tačiau daug jų prarandama sulčių gamybos procesuose. Vietoj to, slyvų sultys veikia kaip vidurius laisvinančios medžiagos, nes jose yra sorbitolio, magnio ir kalio – visa tai gerina žarnyno veiklą.

Skaitykite apie slyvų sulčių naudą sveikatai čia.

Kadangi džiovintos slyvos yra džiovinamos ir sandariai uždaromos, žmonės jas gali nusipirkti prisijungęs.

Kaip pasigaminti slyvų sultis

Ingridientai:

 • 300 g džiovintų slyvų
 • 2 litrai vandens

Instrukcijos:

 1. Užpildykite puodą 2 litrais vandens. Į puodą įpilkite 300 g džiovintų slyvų. Įkaitinkite puodą ant vidutinės arba didelės ugnies. Kai užvirs, sumažinkite ugnį iki mažos ugnies, uždenkite dangčiu ir troškinkite apie 2 minutes.
 2. Supilkite slyvas ir vandenį į trintuvą ir sutrinkite iki vientisos masės.
 3. Jei norite, sumaišytą mišinį perpilkite per sietelį, kad pašalintumėte didesnius gabalėlius.
 4. Slyvų sultis supilkite į butelius ir laikykite šaldytuve.

Visą receptą rasite čia.

Padarykite lengvą žalią kokteilį

Norėdami į slyvų sultis pridėti papildomų skaidulų ir padidinti maistinių medžiagų kiekį, pabandykite pridėti špinatų ir agurkų, kad pagamintumėte vidurius laisvinantį kokteilį.

Ingridientai:

 • 2 puodeliai žalių špinatų
 • 1 puodelis slyvų sulčių
 • 1 puodelis pjaustytų agurkų

Instrukcijos:

 1. Sudėkite visus ingredientus į trintuvą ir sumaišykite iki vientisos masės.
 2. Jei kokteilis per tirštas, įpilkite vandens.

Visą receptą rasite čia.

2. Citrinų sultys

Citrinose yra daug vitamino C – antioksidanto junginio, kuris traukia vandenį į žarnyną. Padidėjęs vandens kiekis žarnyne gali padėti suminkštinti išmatą ir paskatinti žarnyno judesius.

Nedidelė dehidratacija gali sukelti vidurių užkietėjimą. Padidėjęs vandens suvartojimas gali padėti sumažinti vidurių užkietėjimą. Citrinos ir vandens mišinio gėrimas kai kuriems žmonėms gali padėti sumažinti vidurių užkietėjimą.

Žmonės gali pridėti citrinų sulčių į savo mitybą ir palaikyti hidrataciją su citrinų vandeniu. Jei įmanoma, naudokite šviežias vietines citrinas.

Skaitykite apie citrinų ir citrinų vandens naudą sveikatai čia.

Kaip pasigaminti citrinų vandenį

Norėdami pagaminti citrininį vandenį, tiesiog sumaišykite pusės citrinos sultis į stiklinę šilto vandens. Pabandykite gerti šį mišinį naktį ir pirmiausia ryte.

Nepamirškite gerti vandens visą dieną.

3. Obuolių sultys

Pasidalinkite Pinterest
Obuolių sultys gali padėti sumažinti vidurių užkietėjimą.

Obuolių vartojimas gali padėti sumažinti vidurių užkietėjimą, nes juose yra daug maistinių skaidulų ir sorbitolio.

Pagal JAV žemės ūkio departamentas, viename vidutinio dydžio obuolyje yra 4,4 g skaidulų ir 18,91 g cukraus. Be kitų maistinių medžiagų, obuoliuose taip pat yra vitamino C, kalcio ir vitamino A.

Obuoliuose taip pat yra pektino, kuris yra vandenyje tirpus pluoštas, galintis skatinti žarnyno judėjimą.

Obuolių sultyse yra palyginti daug fruktozės, palyginti su kitais vaisiais. Didelis obuolių sulčių kiekis gali sukelti virškinimo sutrikimus žmonėms, kurių žarnynas jautrus.

Spaudžiant obuolius taip pat žymiai sumažėja skaidulų kiekis juose, todėl obuolių sultys gali būti mažiau veiksmingos nei kitos sultys vidurių užkietėjimui palengvinti.

Jei įmanoma, naudokite šviežius, vietinės kilmės ekologiškus obuolius.

Skaitykite apie obuolių naudą sveikatai čia.

Kaip pasigaminti obuolių sultis

Žmonės gali sultis iš obuolių nesmulkintus ir gerti arba obuolių sultis įpilti į kitas sultis ar kokteilius. Gamindami obuolių sultis namuose, palikite odą ant odos, kad būtų daugiau skaidulų. Tai…