Kokios yra geriausiai parduodamos d

Be jokios abejonės, vienas mėgstamiausių literatūros žanrų, kuriuo galima mėgautis atostogaujant, yra mokslinė fantastika. „Cyberpunk“, kosmoso opera, antropologinė mokslinė fantastika, uchronijos, distopijos, mokslinės fantastikos porūšių sąrašas yra didžiulis. Tačiau dėl šios įvairios temos, ypač skaitytojų, kurie ką tik atrado šį žanrą, kyla painiava.

Koks yra tinkamiausias mokslinės fantastikos kūrinys naujiems žanro skaitytojams? Ar patartina pradėti nuo klasikos ar nuo kažko šiuolaikiškesnio? Koks romanas yra tas filmas, pagal kurį jums taip patiko? Šiame straipsnyje mes norime padėti jums pasirinkti kitą mokslinės fantastikos knygą, daugiausia dėmesio skiriant geriausiems šio 2021 m.

Svarbiausias

  • Mokslinės fantastikos aprėpiamų žanrų skaičius yra beveik begalinis: uchronijos, distopijos, kosmoso opera, kibernetinis punktas, „steampunk“ arba retrofuturizmas. Todėl prie jo besikreipiančiam skaitytojui sunku pasirinkti pirmąjį pavadinimą. Pasirinkti tą ar kitą knygą, kita vertus, priklausys nuo jūsų pačių skonio, treniruočių ir rūpesčių.
  • Kiekviename subžanre yra knygų, skirtų įvairiausiems skaitytojams. Taigi yra romanų, rekomenduojamų mažiesiems skaitytojams, net vaikams. Yra ir subžanrų, tokių kaip vadinamoji mokslinė fantastika “sunku“, Skirtas skaitytojams, nebijantiems mokslinių ir techninių duomenų.
  • Mokslinės fantastikos skaitymas yra pasiekiamas bet kuriai kišenei. Čia yra didžiulis leidinių katalogas, apimantis šį žanrą, pradedant minkštais viršeliais ir baigiant kolekciniais leidimais. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į turimą laiką, nors yra gerų romanų, kurie vos siekia 200 puslapių ir kuriuos praryjate per savaitgalį.

Geriausiai parduodamos mokslinės fantastikos knygos rinkoje: mūsų rekomendacijos

Šiame skyriuje siūlome penkis mokslinės fantastikos romanus, su kuriais galite pradėti žanrą. Mes pasirinkome penkias labai skirtingas vienas kito knygas, iš pačių įvairiausių subžanrų kosmoso opera arba kibernetinis punktas. Be to, mes įtraukėme būtiną skaitymo klasiką, kad suprastume žanrą. Mes pradedame.

Geriausia trilogija, supažindinanti su grožinės literatūros skaitymu

Pradedame nuo klasikinės trilogijos, nuo tomo, kuriame yra romanai Fondas, fondas ir imperija Y Antrasis fondas. Ši knyga, pasižyminti 1966 m. „Hugo“ prizu už geriausią mokslinės fantastikos seriją, sudaro tris pagrindinius sagos romanus, kylančius iš žanro meistro Isaaco Asimovo.

Nors sakmė Fondas apima daugiau romanų, nebūtina jų perskaityti, kad suprastume pagrindinę trilogiją, sudarytą šiame tome. Istorija, sukurta tolimoje ateityje, kurioje žmonija pasklido po visą galaktiką, lengvai skaitoma be technikos, toli gražu ne vadinamoji mokslinė fantastika “sunku“.

Geriausiai parduodamas grožinis romanas

Nerasta jokių produktų.

„Cixin Liu“ yra naujausias kinų mokslinės fantastikos apreiškimas, kelis kartus laimėjęs svarbiausią žanro apdovanojimą savo šalyje. Jo sėkmė peržengė Kinijos sienas, o tokios asmenybės kaip Barackas Obama rekomendavo jo knygas. Jo Trijų kūnų trilogija jau viršija milijoną parduotų egzempliorių tik Kinijoje.

Šiame romane autorius nukelia mus nuo audringų Mao kultūrinės revoliucijos metų iki šių dienų, nagrinėdamas tokias įdomias temas kaip mokslo ir ideologijos santykis. Mūsų laukia sklandaus skaitymo romanas su trumpais skyriais, ypač rekomenduojamas skaitytojams, bėgantiems nuo tankesnių kūrinių.

Geriausias mokslinės fantastikos kosminis romanas

Leviatano pabudimas tarnavo kaip įkvėpimas televizijos serialams Išplėtimas, kurį išleido SyFy, susilaukė pagyrimų iš tokių rašytojų kaip George RR Martin, knygos autorius Ledo ir ugnies giesmė, kuris pareiškė: „Seniai neskaitau tokios geros kosminės operos“. Sakmė Išplėtimas Ją sudaro aštuoni romanai.

Už Jameso SA Corey pseudonimo slypi Danielis Abraomas ir Ty Franckas – du autoriai, sugebėję išspausdinti velnišką ritmą pirmajai sagos knygai. Visada gerbdami požanrą apibūdinančius bruožus, jie siūlo tai, ko galite tikėtis iš a kosmoso opera: nuotykiai, herojai, piktadariai, imperijos ir daugybė veiksmo.

Geriausias mokslinės fantastikos kultūros romanas Moksiukas

Režisierius Stevenas Spielbergas Parengtas grotuvas Tai neabejotinai buvo vienas nuostabiausių 2018 m. Filmų. Filmas sukurtas pagal pirmąjį Ernesto Cline’o romaną, knygą, kurioje nagrinėjama mūsų artimiausia ateitis, su žmonija, apsėsta praktiškai išgyventi paskutinius 20 amžiaus dešimtmečius.

Pateikęs galingą nostalgijos teiginį, autorius kiekvieną romano puslapį apibarsto nuolatinėmis nuorodomis į populiariąją 80-ųjų ir 90-ųjų dešimtmečių kultūrą. Istorija, kaip vaizdo žaidimas, klostosi įveikiamus etapus, kol pasiekia paskutinę epinę kulminaciją. Rekomenduojama nostalgiškiems skaitytojams, vyresniems nei trisdešimt.

Geriausia grožinės literatūros pasakų knyga

Savo atranką baigiame ne romanu, o kinų amerikiečių rašytojo Tedo Chiango apsakymų rinkiniu. Tas, kuris knygai suteikia pavadinimą, buvo patrauktas į didįjį ekraną 2016 m. Mes remiamės nuostabiu filmu Atvykimas, vaidina Amy Adams ir Jeremy Renner.

Tome yra aštuonios istorijos, kai kurios ribojasi su fantazija, pavyzdžiui, įspūdinga pasaka Babilono bokštas. Padalinta iš nulioSavo ruožtu tai kelia prieštaringą klausimą: o jei mūsų naudojama matematika negalioja? Rekomenduojama knyga skaitytojams, kurie tik atrado žanrą ir dar nėra pasirengę ilgam romanui.

Prekių vadovas: viskas, ką turėtumėte žinoti apie mokslinės fantastikos knygas

Spekuliacinė fantastika arba mokslinė fantastika yra labai platus žanras, turintis daugybę stilių ir temų. Todėl tas, kuris prie šių istorijų priartėja pirmą kartą, gali susidurti su nežinia, kuris skaitymas yra tinkamiausias. Toliau mes jums pasiūlysime keletą atsakymų apie šį įspūdingą literatūros žanrą.

Žmogus skaito

Pagrindinis mokslinės fantastikos knygų bruožas yra tai, kad fantastiniuose romanuose beveik nėra elemento. (Šaltinis: Nyul: 44831027 / 123rf.com)

Kuo skiriasi mokslinės fantastikos knygos nuo fantastikos?

Jei mūsų skaitomoje istorijoje yra magiškų elementų, tai yra fantastinis romanas. Priešingu atveju susiduriame su moksline fantastika. Kita vertus, fantazija vyksta įsivaizduojamuose pasauliuose ir visatose, tuo tarpu mokslinėje fantastikoje veiksmas vyksta tikrojoje visatoje – tiek praeityje, tiek dabartyje, tiek ateityje.

Pagrindinis mokslinės fantastikos knygų bruožas yra tai, kad fantastiniuose romanuose beveik nėra elemento. Kita vertus, mes turime spekuliacinį veiksnį, kuris yra mokslinėje fantastikoje ir beveik nėra fantazijoje. Fantastiniuose romanuose paprastai nėra spėlionių, ką atneš ateitis.

Ar yra jaunimo mokslinės fantastikos knygų?

Nors fantazija yra mėgstamiausias žanras tarp jaunesnių skaitytojų, yra daugybė mokslinės fantastikos leidinių, skirtų vadinamiesiems jaunimas. Sagoms patinka Bado žaidynėspateikė Suzanne Collins arba SkirtingasVeronikos Roth, abu sėkmingai pritaikyti kine, yra du aiškūs pavyzdžiai.

Klasikiniai autoriai turi ir jaunimui tinkamų kūrinių, juolab kad jie nėra per ilgi ir lengvai skaitomi. Tai yra 1984 m. George’o Orwello atvejis; Laimingas pasaulispateikė Aldousas Huxley; Kelionė į Žemės centrąpateikė Jules Verne; arba Pasaulių karasHG Wells, be kitų.

„Bet kokia pakankamai pažangi technologija neatskiriama nuo magijos“.

Kurios klasikinės mokslinės fantastikos knygos yra trumpiausios?

Jei suprantame trumpiau nei 300 puslapių, yra daugybė svarbiausios mokslinės fantastikos knygų, kurias galite perskaityti savaitgalį. Tai yra Povandeninis pasaulis, autorius JG Ballardas (187 psl.) aktualesnis nei bet kada dėl klimato kaitos ar klasikos Farenheitas 451Ray Bradbury (224 puslapiai).

Mokslinės fantastikos knygų rašytojų pasiūlytos idėjos trumpame romane visada atrado savo idealų formatą. Todėl neretai žanro klasika neviršija 40 000 žodžių, pvz Hiustonas, Hiustonas, ar girdi mane?pateikė Jamesas Tiptree Jr. Regėjimo atkaklumaspateikė Johnas Varley.

Ar yra mokslinės fantastikos knygų vaikams?

Nors apie mokslinę fantastiką dažnai galvojama kaip apie paauglius ir suaugusiuosius, yra leidinių, tinkamų ir vaikams. Žanro sugebėjimas sustiprinti vaizduotę daro jį ypač tinkamu mažiesiems. Tai pasakojimo atvejis Tavo ateivis, Tammi Sauerio ir Goro Fujitos, emocinga gražių iliustracijų pasaka.

Nepaprastas vaikų grožinės literatūros populiarumas šiandien reikalauja naujų temų. Kaip parodyta, daugėja vaikų pasakojimų su mokslinės fantastikos elementais kolekcijų. Taigi vis rečiau mūsų knygnešio paprašoma mokslinės fantastikos istorijų savo vaikams.

Žmogus, skaitantis mokslinės fantastikos knygą

Nors apie mokslinę fantastiką dažnai galvojama kaip apie paauglius ir suaugusiuosius, yra leidinių, tinkamų ir vaikams. (Šaltinis: Kritchanut: 38490408 / 123rf.com)

Kokią mokslinės fantastikos knygą skaityti, jei man patinka fantazija?

Ribos tarp fantazijos ir mokslinės fantastikos ne visada aiškios. Jei esate fantastinės literatūros mėgėjas, tačiau norite pradėti mokslinę spekuliaciją, turėtumėte žinoti, kad yra mokslinės fantastikos knygų, kuriose fantastinis elementas yra labai svarbus. Pavyzdys yra Jonas karteris nuo Marsoautorius Edgaras Rice’as Burroughsas.

Kitas mokslinės fantazijos pavyzdys yra trilogijos autoriaus Phillipo Pullmano knygos Tamsioji materija, kurią televizijai pritaikys HBO. Dažniausios mokslinės fantastikos knygų temos yra paraleliniai pasauliai, pabaisos, psichinės galios ir, žinoma, romantika.

Kokie autoriai puikiai rašė mokslinės fantastikos knygas?

Kartais pamirštame, kad viena iš mokslinės fantastikos pirmtakų buvo Mary Shelley su savo romanu Frankenšteinas (1818). Nuo to laiko moterų, atsidavusių šiam žanrui, skaičius, nors ir mažiau nei vyrų, nenustojo augti, nors kartais savo moterišką būseną slėpė po vyrišku pseudonimu.

Kai kurie iš pionierių buvo CL Moore’as, kolegos rašytojo Henry Kuttnerio žmona; Leighas Brackettas, pirmojo filmo scenarijaus autorius Imperija smogia atgal; Octavia E. Butler, sociologinės mokslinės fantastikos pradininkė; Ursula K. LeGuin, nugalėtoja …

Parašykite komentarą