Mes įtraukiame produktus, kurie, mūsų nuomone, yra naudingi mūsų skaitytojams. Jei perkate per nuorodas šiame puslapyje, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Štai mūsų procesas.

Medicinos naujienos šiandien rodo tik tuos prekių ženklus ir produktus, už kuriuos stovime.

Mūsų komanda kruopščiai ištiria ir įvertina mūsų svetainėje pateiktas rekomendacijas. Norėdami įsitikinti, kad produktų gamintojai laikėsi saugos ir efektyvumo standartų, mes:

 • Įvertinkite ingredientus ir sudėtį: Ar jie gali pakenkti?
 • Patikrinkite visus teiginius apie sveikatingumą: Ar jie atitinka dabartinį mokslinių įrodymų rinkinį?
 • Įvertinkite prekės ženklą: Ar ji veikia sąžiningai ir laikosi geriausios pramonės praktikos?

Mes atliekame tyrimus, kad galėtumėte rasti patikimų produktų, skirtų jūsų sveikatai ir gerovei.

Skaitykite daugiau apie mūsų tikrinimo procesą.

Vertigo arba sukimosi ir galvos svaigimo pojūtis gali apriboti žmogaus veiklą ir sukelti pykinimą. Nors yra vaistų, skirtų galvos svaigimui gydyti, tai ne visada būtina, ypač kai natūralūs gydymo būdai gali veikti taip pat be šalutinio poveikio.

Vertigo yra galvos svaigimo ir sukimosi jausmas, atsirandantis su judesiu arba be jo. Tai atsiranda, kai smegenys jaučia, kad kūnas yra išsibalansavęs, nors taip nėra.

Apsvaigęs žmogus turi nedelsdamas atsisėsti, kad sumažėtų tikimybė susižaloti nukritus.

Paprastai galvos svaigimas yra pagrindinės sveikatos būklės arba kelių skirtingų būklių simptomas. Kartais galvos svaigimas atsiranda tik vieną kartą, tačiau kitiems žmonėms jis kartosis tol, kol bus nustatyta pagrindinė priežastis.

Greiti faktai apie galvos svaigimą:

 • Simptomai gali trukti nuo kelių minučių iki kelių valandų ir gali atsirasti ir išnykti.
 • Galvos svaigimo gydymas priklausys nuo priežasties.
 • Vaistai gali palengvinti galvos svaigimo, pykinimo ir judesio ligos simptomus.

Namų gynimo priemonės nuo galvos svaigimo

Vertigo galima natūraliai valdyti naudojant įvairias namų gynimo priemones.

Epley manevras

Chiropraktikas reguliuoja paciento galvą ir kaklą ant lovos.
Chiropraktikai ar fizioterapeutai dažnai rekomenduoja Epley manevrą kaip galvos svaigimo gydymo būdą namuose.

Vienas iš labiausiai paplitusių galvos svaigimo valdymo būdų yra technika, vadinama Epley manevru. Tai apima žingsnius, atliekamus prieš miegą kiekvieną vakarą, kol galvos svaigimo simptomai išnyks mažiausiai 24 valandas.

Sveikatos priežiūros kokybės ir efektyvumo instituto ataskaitoje teigiama 52 iš 100 žmonių kurie naudojasi Epley manevru, palengvėja galvos svaigimo simptomai.

Jei galvos svaigimo simptomai atsiranda iš kairės ir kairės ausies, Epley manevrą galima atlikti taip:

 • sėdėdamas ant lovos krašto ir pasukdamas galvą 45 laipsnių kampu į kairę
 • greitai atsigulti ir atsukti galvą į lovą 45 laipsnių kampu
 • išlaikant padėtį 30 sekundžių
 • pasukant galvą iki pusės – 90 laipsnių – į dešinę, nepakeliant jos 30 sekundžių
 • pasukite galvą ir visą kūną į dešinę pusę, 30 sekundžių žiūrėkite žemyn
 • lėtai atsisėsti, bet sėdėti bent kelias minutes

Jei galvos svaigimas prasideda dešinėje dešinėje ausyje, šios kryptys turi būti atliekamos atvirkščiai.

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba yra kinų žolė, žinoma kaip sprendžianti galvos svaigimo simptomus. Jis veikia valdydamas kraujo tekėjimą į smegenis, kad sumažintų galvos svaigimą ir pusiausvyros problemas.

Tyrime, apie kurį pranešta Tarptautinis otorinolaringologijos žurnalas randa Ginkgo biloba yra toks pat veiksmingas kaip ir vaistas betahistinas gydant galvos svaigimą.

Imbiero arbata

Tyrimas, paskelbtas Akupunktūros ir Tuina mokslo žurnalas nustato, kad imbiero šaknis gali sumažinti galvos svaigimo poveikį geriau nei vien rankinis padėties keitimas, pvz., Epley manevras.

Imbiero šaknį galima užplikyti puodelyje verdančio vandens 5 minutes. Medus gali padėti sumažinti kartaus skonį. Imbiero arbatos gėrimas du kartus per dieną gali padėti galvos svaigimui, pykinimui ir kitiems galvos svaigimo simptomams.

Migdolai

Migdolai yra gausūs vitaminų A, B ir E šaltiniai. Kasdien suvalgydami saują migdolų galite atsikratyti galvos svaigimo simptomų.

Kaip migdolai padeda, nežinoma, tačiau gali būti, kad vitaminų kiekis gali kovoti su galvos svaigimo priežastimis.

Išlikti hidratuotas

Dehidratacija gali sukelti galvos svaigimo simptomus. Net lengva dehidratacija gali sukelti būklę.

Drėgmės laikymasis gali padėti sumažinti galvos svaigimą ir pusiausvyros problemas.

Kūnui reikia 8–12 puodelių skysčio per dieną. Nors tai apima visus skysčius, vanduo yra geriausias pasirinkimas, nes jame nėra kalorijų ir kofeino, o ne diuretikas. Diuretikai padidina vandens ir druskos kiekį, kurį organizmas išskiria kaip šlapimą.

Eteriniai aliejai

Išsirikiavo eilė skirtingų eterinių aliejų buteliukų.
Įvairūs eteriniai aliejai, naudojami lokaliai arba įkvėpti, gali padėti sumažinti galvos svaigimo simptomus.

Eteriniai aliejai yra natūralūs ir prieinami būdai, kaip valdyti galvos svaigimo simptomus, įskaitant pykinimą, galvos skausmą ir galvos svaigimą.

Kai kurios galimos galvos svaigimo valdymo galimybės yra pipirmėčių, imbiero, levandų ir citrinų eteriniai aliejai.

Eteriniai aliejai įkvepiami per infuzatorių arba praskiedžiami nešiklio aliejumi prieš tepant vietiškai. Žmogui gali tekti eksperimentuoti su įvairiais aliejais, kad surastų geriausią jų galvos svaigimo simptomams gydyti.

Obuolių sidro actas ir medus

Manoma, kad tiek obuolių sidro actas, tiek medus turi gydomųjų savybių, palengvinančių kraujo tekėjimą į smegenis. Dvi dalys medaus ir viena dalis obuolių sidro acto gali užkirsti kelią galvos svaigimo simptomams ir juos gydyti.

Akupresūra

Akupresūrai taikomos tos pačios sąvokos kaip ir akupunktūra, tačiau ji atliekama be adatų. Taškinio masažo tikslas – pagerinti savijautą ir atsipalaiduoti. Jis gali padėti valdyti galvos svaigimą, stimuliuodamas slėgio taškus visame kūne.

Vienas įprastas metodas, vadinamas P6 akupresūros metodasapima veiksmingą slėgio tašką, esantį dviejose sausgyslėse tarp vidinio dilbio ir riešo.

Simptomai

Moteris su galvos svaigimu trinasi smilkinius ir raukėsi dėl galvos skausmo, stovi lauke.
Vertigo gali sukelti galvos skausmą, pykinimą, dvigubą regėjimą arba klausos pokyčius.

Be to, kad žmogus jaučiasi nesubalansuotas arba sukasi, galvos svaigimas gali sukelti šiuos simptomus:

 • pykinimas ar vėmimas
 • nenormalūs akių judesiai
 • galvos skausmai
 • prakaitavimas
 • ausų skambėjimas
 • klausos praradimas
 • dviguba rega
 • koordinacijos stoka
 • rankų ar kojų silpnumas

Kokios priežastys?

Gerybinis pozicinis paroksizminis galvos svaigimas arba BPPV yra labiausiai paplitęs galvos svaigimo tipas. Nuosėdų kaupimasis vidinėje ausyje sukelia BPPV.

Vidinė ausis yra atsakinga už kūno pusiausvyros jausmą. Sergant BPPV, tam tikri judesiai gali trumpam sukelti galvos svaigimą ir sukimosi pojūtį.

BPPV yra dažna būklė. Britų Kolumbijos universiteto mokslininkų teigimu, dauguma žmonių visą gyvenimą turi 2,4 proc. Be to, BPPV pasikartoja 50 procentų laiko, remiantis žurnale paskelbta 2014 m. Otolaringologijos pažanga.

Kitos sąlygos, galinčios sukelti galvos svaigimą, yra šios:

 • Peršalimo virusai: Peršalimas gali sukelti ausies uždegimą. Šio tipo galvos svaigimas paprastai praeina per kelias dienas, tačiau gali pasikartoti.
 • Galvos ar kaklo trauma: Galvos svaigimas yra dažnas simptomas, galintis atsirasti po galvos ar kaklo traumos. Galvos svaigimas, susijęs su kaklo ar galvos trauma, paprastai išnyksta, tačiau gali būti sekinantis ir nuolatinis.
 • Insultas: Amerikos insulto asociacijos duomenimis, insultą patyręs asmuo gali turėti galvos svaigimą, įskaitant galvos svaigimo ir sunkaus pusiausvyros sutrikimo simptomus. Insultas sukels galvos svaigimą ir disbalansą, o ne tik vieną.
 • Vestibulinis neuritas arba VN: VN yra būklė, pažeidžianti vidinės ausies vestibulokochlearinį nervą. Šis nervas yra atsakingas už pusiausvyros ir galvos padėties signalus, gaunamus smegenyse. Kai nervas yra uždegęs, smegenys klaidingai interpretuoja pusiausvyrą ir galvos padėtį.
 • Menjero liga: Menjero liga yra būklė, pažeidžianti vienos ausies klausą. Tai sukelia galvos svaigimo, spengimo ausyse ar spengimo ausyse simptomus, klausos praradimą ir „pilnumo“ jausmą ausyje. Kai kurie žmonės, sergantys Menjero liga, turi stiprų galvos svaigimą, sukeliantį pusiausvyros praradimą ir pargriuvimą.

Gydymas

Dažniausiai galvos svaigimas išnyksta be gydymo, nes smegenys gali kompensuoti vidinės ausies pokyčius, kad atkurtų žmogaus pusiausvyrą.

Vaistai, tokie kaip steroidai, gali sumažinti vidinės ausies uždegimą, o vandens piliulės gali sumažinti skysčių kaupimąsi.

Žmonėms, kuriems pasikartoja galvos svaigimo epizodai, gali padėti fizinė terapija, vadinama vestibuliarine reabilitacija. Vestibulinė reabilitacija skatina centrinę nervų sistemą kompensuoti vidinės ausies problemas.

Kada kreiptis į gydytoją

Kiekvienas, kuriam pasikartoja galvos svaigimas, turėtų kreiptis į savo gydytoją. Daugumai žmonių galvos svaigimas paprastai nėra kenksmingas, tačiau reikia nustatyti pagrindinę priežastį. Gydytojas taip pat gali skirti vaistus ir kitus gydymo būdus, kad sumažintų simptomus, ypač jei namų gynimo priemonės nepadeda…