Koks geriausias 2021 m.

Jei gyvenate vietoje, kur nedaug lyja, arba esate tas žmogus, kuris visada pamiršta palaistyti augalus, jums reikia lašelinio laistymo sistemos. Ši įranga pasirūpins, kad jūsų augalai būtų sveiki ir drėkinami, nes jie yra skirti atlikti savo funkcijas automatiškai. Kad ir koks beprasmis būtum, jiems niekada nepritrūks vandens.

Laistomosios drėkinimo sistemos yra geriausias ir ekonomiškiausias būdas išlaikyti augalus ir medžius drėkinamus ir sveikus. Be to, lašinamasis drėkinimas yra malonus aplinkai, nes būtent sistema sunaudoja mažiausiai vandens. Šiame straipsnyje paaiškinsime viską, ką reikia žinoti apie lašinamojo drėkinimo sistemas, kad galėtumėte rasti geriausią savo namams.

Svarbiausias

 • Lašelinio drėkinimo sistemos buvo naudojamos nuo senų senovės. Pavyzdžiui, senovės egiptiečiai kasmetinių potvynių metu gaudė vandenį iš Nilo ir likusiais metais naudojo savo laukus pylimais.
 • Laistymas lašeliniu būdu tapo labai populiari sistema, nes ji yra ekologiškiausia iš visų. Naudodami vieną iš šių sistemų galite sutaupyti iki 70% vandens laistydami augalus, vazonus ir daržus.
 • Vienas iš svarbiausių pirkimo kriterijų renkantis lašinamojo drėkinimo sistemą yra vamzdeliai. Iš anksto turėtumėte žinoti reikalingą ilgį ir skersmenį, kad sistema prisitaikytų prie jūsų poreikių.

Geriausios lašinamojo drėkinimo sistemos rinkoje: mūsų pasirinkimas

Lašelinio drėkinimo sistemos yra viena iš geriausių investicijų, kurias galite padaryti savo sode. Jie yra lankstūs ir gali būti pritaikomi, todėl galite juos pritaikyti savo terasoje, balkone ar sode. Norėdami padėti jums pasirinkti, mes pasirinkome penkias geriausias lašelinio drėkinimo sistemas. Pažiūrėkime, kas jie yra:

1 pozicija: „TedGem“

„TedGem“ laistymo sistema yra funkcionali ir praktiška. Jis labai lengvai tinka prie čiaupo ar čiaupo ir leidžia automatiškai laistyti pastoviu vandens srautu. Lašintuvai turi paprastą konfigūravimo sistemą; tiesiog pasukite raudoną mygtuką, kad vandens išleidimo anga būtų pritaikyta mūsų poreikiams.

Tai labai lengva įdiegti ir apima viską, ko reikia norint surinkti sistemą: mikropurškimo lašintuvai, 20 metrų žarna, kaiščiai, kad guma liktų ant žemės ar aukšta, ir 10 colių „T“ jungtys. Jame yra vandens srauto laikmatis, kuriuo galite sutaupyti iki 70%.

2 pozicija: „Aqua Control C4061“

Laistymo laistymo sistema „Aqua Control C4091“ idealiai tinka balkonams ir terasoms. Apima pilną drėkinimo valdiklį su ¾ colio išvestimi ir du ratukus, kad nustatytumėte laistymo sesijų intervalą ir trukmę. Lašintuvai kompensuoja save ir garantuoja vienodą srautą visuose, nepaisant atstumo.

Tai labai išsami įranga, skirta laistyti iki 12 vazonų ar vazonų. Naudodami šią lašelinę drėkinimo sistemą galite sutaupyti 50% vandens. Jame yra saugos sistema, pagal kurią aplinkkelio vožtuvas užsidaro, kai nuleidžiama programuotojo baterija. Apima 25 m ritinį iš 4 mm skersmens juodų vamzdelių.

3 pozicija: Aiglamas

Laistymo laistymo sistema „Aiglam“ turi unikalią mikropurkštukų konstrukciją, leidžiančią reguliuoti vandens srautą. Jame yra visi reikalingi komponentai, kad sistema būtų paleista per maišytuvą arba įprastą sodo žarną. Apima 30 metrų 4 mm juodą žarną ir viską, ko reikia norint sukurti grandinę.

Ši patogi sistema leis jums sutaupyti iki 70% vandens kiekvieno drėkinimo metu. Komplekte yra „T“ formos jungtys, 3 krypčių rutulinis vožtuvas žarnai atskirti, 2 greitojo antgalio jungtys ir 30 reguliuojamų mikropurkštukų lašintuvų. Be to, jis siūlomas su daugybe kuolų ir strypų, kad pakeltų sistemą ir pasiektų geriausią įmanomą drėkinimą.

4 pozicija: Landripo gėlynas

„Landrip“ gėlynų lašinamojo drėkinimo sistemoje yra visos dalys, kad galėtumėte viską surinkti iš vieno maišytuvo ar žarnos. Diegimas yra labai paprastas. Jums tereikia montuoti grandinę ir vandenį. Jame yra 15 m juoda žarna, kurią galima išplėsti iki 25 arba 30 metrų, neprarasdami lašintuvų slėgio.

Naudodami „Landrip“ sistemą sutaupysite iki 70% vandens ir dėl universalumo galėsite pritaikyti grandinę tiek, kiek norite. Lašintuvo galvutė leidžia reguliuoti vandens srautą pagal savo poreikius ir pasiekti puikų srautą jūsų terasoje ar balkone. Galite naudoti purkštuvo pavidalu, kurio srautas yra nuo 8 iki 10 litrų per valandą.

5 pozicija: „Emooqi“

„Emooqi“ pristato pilną lašinamojo drėkinimo sistemą su aukštos kokybės 30 metrų žarnomis, atsparia dilimui ir UV spinduliams. Lašintuvų sistema su reguliuojamais purkštukais leis jums kontroliuoti tekančio vandens kiekį ir pritaikyti jį savo augalų poreikiams. Kiekvienu drėkinimo būdu galite sutaupyti iki 70% vandens.

Sistemą labai lengva įdiegti, tiesiog reikia prijungti išleidimo angą prie čiaupo. Lašinimo galvutės gali pasisukti 360 laipsnių kampu ir turėti tikslumo bei purškimo galimybes. Vandens srautas yra reguliuojamas ir leidžia srautą nuo 0 iki 40 litrų per valandą. „T“ colių jungiamosios detalės ir kuolų sistema yra įtvirtintos vamzdžiui įtvirtinti.

Pirkimo vadovas: ką turėtumėte žinoti apie lašinamojo drėkinimo sistemas

Lašinamojo drėkinimo sistemos leidžia taupyti vandenį ir yra labai rekomenduojamos augalų vystymuisi. Jie nedaro balų ir norint jas įrengti nereikia keisti ar liesti žemės. Jie puikiai tinka ir puikiai tinka vazonams, sodams ir net daržams. Čia mes atsakome į keletą dažniausiai užduodamų klausimų apie šias sistemas.

Drėkinimo sistemą įrengiantis vyras

Lašinamojo laistymo sistemos vandens suvartojimas ir taupymas labai priklausys nuo augalų tipo ir klimato. (Šaltinis: Артём-Геннадьевич: 101769016 / 123rf.com)

Kas yra lašinamojo drėkinimo sistema?

Lašinamojo drėkinimo sistema, dar vadinama „lašinamuoju drėkinimu“, yra drėkinimo būdas, naudojamas sausringose ​​vietovėse, nes leidžia daugiau išgauti iš vandens. Be to, nesudarydamas balų, dirvožemis geriau pasisavina maistines medžiagas ir mineralus, o tai padidina augalų ir medžių augimą ir vystymąsi.

Taikant šį metodą, vanduo įsiskverbia į augalų šaknis ir tiesiogiai drėkina augalų įtakos zoną. Vandeniui pernešti naudojama vamzdžių ir spinduolių (lašintuvų) sistema, kuri padidina našumą ir našumą ploto vienetui. Drėkinimas atliekamas per lašus, kurie išsiskiria iš lašintuvų.

Kiek vandens sunaudoja lašinamas laistymas?

Laistymo laistymo sistemos vandens suvartojimas ir taupymas labai priklausys nuo augalų tipo ir klimato. Apskritai galime pasakyti, kad tai sutaupo 40%, palyginti su rankiniu drėkinimu žarna ar dušu, ir 60% arba 80%, palyginti su kitomis drėkinimo sistemomis, tokiomis kaip purškimas ar potvynis.

Pavyzdžiui, nepalankiomis sąlygomis (vasarą) 20 m laukui su keturiais vamzdeliais ir savikompensuojančiais lašintuvais kas 30 cm, sunaudojant 4 litrus per valandą vandens ir laistant nuo 20 iki 30 minučių per dieną, turėsime suvartojama apie 400 litrų per dieną. Tai galima apibendrinti 4 litrais kvadratiniam metrui per dieną.

Tėvas ir jo sūnus, užsiimantys sodininkyste

Rinkoje rasite įvairių tipų lašelinio drėkinimo sistemų. (Šaltinis: Markas Bowdenas: 31012056 / 123rf.com)

Drėkinamasis lašelis praktiškai pašalina garavimą, nes lašėjimas šaknų zonoje vyksta lokalizuotai ir tiesiogiai, jis greitai prasiskverbia į dirvą, o drėgmės pleistrą nuo saulės apsaugo augalo šešėlis.

Kaip apskaičiuoti lašinamojo drėkinimo sistemos laistymo dažnumą ir laiką?

Kaip jau paaiškinome, vienas pagrindinių lašelinio drėkinimo sistemų privalumų yra vandens taupymas. Taip yra todėl, kad reikia drėkinti ne visą žemę, o plantacijos rėmo ekvivalentą. Pavyzdžiui, citrusinių vaisių plotas, kurį turite sušlapti, yra nuo 30 iki 50% dirvožemio, nors tai priklausys nuo srauto greičio ir reljefo tekstūros.

Norėdami neapsunkinti jūsų gyvenimo sudėtingais žemės išplėtimo ir faktūrų skaičiavimais, pateikiame dvi aiškinamąsias lenteles pagal žemės ūkio gamybos taisykles. Pirmoje lentelėje nurodomas išmetančiųjų augalų (lašintuvų) skaičius viename augale ir, antra, rekomenduojami drėkinimo dažniai:

Augalų amžius Clayey Frankas Smėlio Apkrauna
1 arba 2 1 1 1 – 2 du
3 arba 4 1 du 2 – 4 4
5 arba 6 1 4 4 – 6 6
7 arba 8 2 – 4 4 – 6 6 – 8 8
8 ar daugiau 4 6 8 8–12
Epocha Clayey Frankas Smėlio Apkrauna
Pavasaris 2 kartus per savaitę (VPS) 3 VPS Kasdien 1 arba 2 kartus per dieną (VPD)
Vasara 3 VPS Kasdien Kasdien 2 arba 3 VPD
Kritimas 2 VPS 3 VPS Kasdien 1 arba 2 VPD

Kaip apskaičiuoti reikalingą lašinamojo drėkinimo sistemos vandens srautą?

Žinodami srautą, galėsime sužinoti vandens kiekį, kurio mums reikės sode. Jei žinote, kiek skysčio gali duoti jūsų vamzdis, ir litrus per valandą, kuriuos sunaudos jūsų lašelinė drėkinimo sistema, galite apskaičiuoti, ar įmanoma viską laistyti per vieną lašelinio laistymo fazę, ar turite naudoti daugiau fazių. Norėdami apskaičiuoti vandens srautą, turite:

 • Maksimaliai atidarykite vandens įleidimo angą, prie kurios ketinate prijungti lašinamąją laistymo sistemą, ir užpildykite kibirą vandens, kurio talpa yra 10 litrų.
 • Laikas su laikrodžiu, kiek sekundžių reikia užpildyti. Įsivaizduokite, kad tai užtruks 20 sekundžių.
 • Dabar padalykite 10 l vandens kibiro talpą sekundėmis, kurių prireikė užpildyti. 10 padalijus iš 20 = 0,5.
 • Galiausiai padauginkite tą skaičių iš 3600 ir gausite galimus litrus per valandą (srautą). 0,5 x 3600 = 1800 litrų per valandą.

Kokie lašelinio drėkinimo sistemų privalumai ir trūkumai?

Šiame straipsnyje mes kalbėjome apie tai, kokios universalios ir lengvai montuojamos lašelinio drėkinimo sistemos. Mes taip pat „sutrupinome“ jus taupomu vandeniu. Ar jie visi yra privalumai? Atsakymas, kaip jūs galite įsivaizduoti, yra neigiamas. Kaip ir visos sistemos, jis turi savo privalumų ir trūkumų. Jei norite juos sužinoti, tai yra:

Privalumas

 • Optimizuoja vandens suvartojimą naudojant nedidelius srautus esant žemam slėgiui.
 • Padidina derlių ir išteklius, taip pat drėkinimo produktyvumą.
 • Tai naudinga augalų vystymuisi.
 • Gaminamos balos, kurios neleidžia augalui pūti ar formuotis grybeliui.
 • Tai palaiko šaknis, tai yra pailgą ir žemyn.
 • Paprasta ir pigi priežiūra.
 • Sumažina piktžolių buvimą.

Trūkumai

 • Padidina dirvožemio druskingumą, sukurdamas kalkių sluoksnį ant dirvožemio.
 • Sumažinti …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *