Koks geriausias 2021 m.

Maistas yra bet kurios gyvos būtybės sveikatos pagrindas. Iguanos ne taip seniai pradėjo būti populiarios kaip gyvūnų draugai. Veterinarijos ekspertų teigimu, daugelis žmonių nežinojo apie mitybą, kuri atitinka šiuos gyvūnus, ir jų, kaip naminių gyvūnėlių, gyvenimo trukmė prieš kelerius metus buvo trumpesnė nei dabar.

Labai svarbu, kad prieš priimdami iguaną savo namuose sužinotumėte, kokio maisto jai reikia, ir panaudokite jai sukurtą pašarą. Kiekvienam gyvūnui reikia specialios dietos, todėl šitais ropliais maitinkite tik jiems sveiką maistą. Šiame straipsnyje mes padėsime jums geriau pažinti iguanas ir jų mitybos poreikius.

Svarbiausias

  • Iguanos yra žolėdžiai ropliai, todėl iš esmės valgo daržoves ir kai kuriuos vaisius. Labiausiai paplitusios rūšys renkantis iguanos rūšį kaip naminį gyvūną yra žaliosios. Tačiau yra ir kitų variantų, atsižvelgiant į kiekvieno skonį.
  • Labai svarbu, kad maiste, kurį duodate savo iguanai, būtų daug kalcio, kad gyvūno kaulai būtų sveiki ir stiprūs. Norint metabolizuoti maistines medžiagas, šiam gyvūnui reikia UVB spindulių. Jums taip pat reikalingas fosforas, bet ne per didelis, nes tai gali būti žalinga.
  • Eidami nusipirkti maisto, turite gerai žinoti savo iguanos mitybos poreikius. Šiems gyvūnams reikalingos maistinės medžiagos nėra tokios pačios kaip kitų gyvūnų. Taip pat gyvūno amžius turėtų turėti įtakos jūsų pasirinkimui pirkti.

Geriausi iguanos maisto produktai rinkoje: mūsų rekomendacijos

Šiame skyriuje galite rasti penkių populiariausių rinkoje esančių maisto produktų sąrašą. Kartu su šiuo sąrašu turite išsamų kiekvieno straipsnio vadovą, kad suprastumėte, kokie yra maisto komponentai. Jums tikrai bus labai naudinga geriau suprasti savo augintinio įpročius.

Įmantriausias iguanų maistas

Tai žolėdis roplių maistas, sukurtas vėžliams ir iguanoms. Sudėtyje yra aukštos kokybės augalinių baltymų, riebalų ir vitaminų. Kiekvienas maisto produktas turi šerdį su savybėmis ir žiedą. Pastarajame yra daugiau nei 20 pasirinktų žolelių mišinys. Pakuotę galima įsigyti 4 skirtingų dydžių.

Produkto šerdyje yra būtinų vitaminų, paruoštų žemoje temperatūroje, su mineralais ir dumbliais, kad sustiprintų natūralią apsaugą. Jame yra kalcio ir fosforo, dviejų labai svarbių maistinių medžiagų iguanos kaulams. Pakuotę galima įsigyti 4 skirtingų dydžių. Tai skirta tik žolėdžiams mitybai.

Geriausias maistas jaunoms iguanoms

Šiame 260 gramų stiklainyje yra pridėta vitaminų ir mineralų, o jo pardavėjai pabrėžia, kad jame nėra kukurūzų – maisto, kuris neturi ropliams maistinės vertės ir kurį kai kurie prekės ženklai naudoja kaip užpildo ingredientą. „Exo Terra“ iguana maistas buvo sukurtas siekiant užtikrinti tinkamą ir sveiką šių roplių augimą. Jis turi augalų ir vaisių.

Kai kurie pirkėjai rekomenduoja šį maistą sumaišyti su lapiniais žalumynais. Nurodytą maistą rekomenduojama vartoti kiekvieną rytą atsižvelgiant į iguanos svorį ir tai, kas liko, pašalinti naktį, o ne palikti kitai dienai. Tarp jo ingredientų yra ankštinių augalų, grūdų, žuvies ir žuvų šalutinių produktų, glicerino, mineralinių medžiagų ir aliejų.

Pilniausias iguanos maistas

Šis iguanų maistas praturtintas ankštinėmis daržovėmis ir kalciu. Jo gamintojai sako, kad jis yra visiškai natūralus, be dirbtinių dažiklių. Be kitų, jis apima spiruliną, beta-karotiną, aminorūgštis, fermentus ir vitaminus (įskaitant vitaminą C). Tai šiek tiek drėgnas maistas, todėl nereikia pilti vandens.

Remiantis maistine informacija, pateikiama kartu su indu, 24% viso maisto yra žali baltymai, o 13% yra skaidulos, 11% pelenai, 1,2% kalcio ir mažiau nei 1% fosforo ir natrio. Gamintojų teigimu, jo skonis yra kaip jukos ir žalių lapinių daržovių. Kad iguana labiau patiktų jos maistui, galima įpilti vandens.

Labiausiai universalus iguanos maistas

Šis iguanų maistas gali būti vartojamas sausas arba sudrėkintas vandeniu. Ją galima maišyti su šviežiu maistu, pavyzdžiui, romėniškomis salotomis, kiaulpienėmis ar dilgėlėmis, kurios gyvūnui labai patiks. Gamintojų teigimu, be kitų komponentų, jame yra 13,5% žalių baltymų, 1,5% lipidų, 11% skaidulų, 5,5% drėgmės ir 8,2% žalių pelenų.

Be to, jis turi įvairių vitaminų ir elementų, tokių kaip kalcis, fosforas, geležis, manganas ar cinkas. Jį sudaro kukurūzų troškinys, kvietiniai miltai, aromatinės žolelės, liucerna, kviečių glitimas, jūros dumbliai, dilgėlės, alaus mielės, petražolės, morkos, spirulina, pipirai, cukrus, špinatai ir moliuskai.

Geriausias maistas ant pagaliukų iguanai


Į


Šis granulių arba lazdelių pavidalo maistas naudojamas įvairių rūšių gyvūnams šerti ir jį sudaro didelė dalis baltymų, mineralų, vitaminų ir mikroelementų. Konkrečiai, šio produkto baltymai sudaro 33%. Joje esantis pluoštas yra 4%, o drėgmė – 10%.

Maisto batonėliai pateikiami skaidriame plastikiniame butelyje be jokios maistinės informacijos. Yra tik detalės, kurias pateikia pardavėjas. Vienas vartotojas tvirtina, kad gali būti sunku kramtyti, tačiau tai galima sumaišyti su vandeniu. Taip pat kai kurie vėžlių ir žuvų tipai gali maitintis šiuo maistu.

Prekių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie „Iguana“ maistą

Tinkama dieta teigiamai paveiks jūsų iguanos sveikatą ir gyvenimo kokybę. Kad jūsų kaulai būtų tvirti ir tinkami, maitinkite kūną organizmui reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Šiose eilutėse sužinosite daugiau apie šių roplių, kurie populiarėja kaip naminiai gyvūnai, poreikius namuose.

Iguanos maistas

Yra įvairių iguanų rūšių, priklausomai nuo to, kurią turite, galite nusistatyti teisingą dietą. (Šaltinis: Mladichas: 39625481 / 123rf.com)

Koks gyvūnas yra iguana ir kokio maisto jai reikia?

Iguana yra žolėdis ir kiaušiniškas roplys. Tai yra, jis deda kiaušinius ir valgo daržoves. Pasak ekspertų, 80% dietos turėtų būti daržovių. Idėja yra pasiūlyti jiems dienos dalį specialių pašarų, sukurtų iguanoms, ir sumaišyti su daržovėmis, o lapai labai vertinami šių gyvūnų. Taip pat mažos vaisių dozės.

Maždaug trečdalyje daržovių, kurias duodame šiam gyvūnui, turėtų būti daug kalcio, pavyzdžiui, endyvinių, burokėlių, mangoldų, kopūstų ar petražolių. Skaidulos yra labai naudingos jūsų kūnui. Specializuotuose pašaruose jau yra šis elementas, be to, jie gali būti siūlomi per mažus viso kvietinio duonos gabaliukus. Yra toks maistas kaip mėsa, kurio neturėtumėte valgyti.

Kiek maisto turėtų valgyti iguana kiekvieną dieną?

Maisto dalis, kurią siūlote šiam gyvūnui kiekvieną dieną, daugiausia priklausys nuo jo kūno dydžio. Ekspertų teigimu, atsižvelgiant į jūsų augintinio ilgį ir svorį, turėtumėte jam duoti tam tikrą kiekį maisto. Akivaizdu, kad kuo didesnis svoris ir dydis, tuo daugiau maisto, nes jūsų kūnas turės daugiau poreikių.

Be to, įprasta duoti jam maisto kartą per dieną ir dienos pabaigoje pažiūrėti, ar ko nors liko, ar viską baigė, atsižvelgti į tai, kiek valgo jūsų iguana. Gyvūnas nevalgys visko iš karto, kaip tai daro kiti, tačiau visą dieną valgys nedidelį kiekį maisto. Jei matote, kad jis liko, duokite jam mažiau, kad neeikvotų.

Ar žinojote, kad iguanos turi būti saulės spindulių, kad tinkamai suvirškintų maistą?

Ar galite duoti mano iguaną, kurią aš galvoju tik kaip apie maistą?

Nors specialus pašaras suteikia daugybę maistinių medžiagų jūsų iguanos organizmui, tai neturėtų būti išskirtinis maistas. Jis turi būti papildytas šviežiomis daržovėmis ir vaisiais. Vėliau pamatysite sąrašą, kas tai yra. Todėl neduokite jam pašaro išimtinai, nes jam kažko trūksta. Duokite jai ne tik daržoves. Pašarą pridėkite kaip maisto papildą.

Kurį laiką turėčiau maitinti savo iguana ir kodėl?

Visi ekspertai rekomenduoja maistą iguanai siūlyti pirmiausia ryte. Yra dvi priežastys. Visų pirma, gerai, kad pradedi valgyti prieš aušrą. Jei tai padarysite prieš imdamiesi pirmosios saulės vonių, užsiėmimų, kurie suteikia jums daug energijos ir kurie jums labai patinka, geriau metabolizuosite maistą, kai jus ištiks minėtos žvaigždės šviesa.

Čia reikia paaiškinti, kad kai iguana yra veikiama saulės spinduliuojamų UVB spindulių, ji gamina vitaminą D3 ir tai yra būtina norint absorbuoti kalcio, kurį suteikia maistas. Kalcis yra optimalus stipriems kaulams. Kita vertus, šiai roplių rūšiai reikalinga aukštesnė nei 25º temperatūra, kad būtų galima tinkamai suvirškinti maistą.

Žalias

Patartina duoti savo iguanai nedidelius gabalėlius maisto, nes jie nekramto.
(Šaltinis: Chistopher Becerra: 87802728 / 123rf.com)

Kita priežastis yra ta, kad šie gyvūnai maistą valgo nedideliais kiekiais visą dieną. Taigi, kai duodate jam maisto ryte, padedate savo augintiniui turėti maisto, kad jis po truputį imtųsi, kaip jam patinka. Rekomenduojama pašalinti tai, kas liko naktį, o kitą dieną duoti naujo maisto.

Kodėl turėčiau pašalinti likusį iguanos maistą naktį?

Visada rekomenduojama maistą išimti dienos pabaigoje, jei davėte maisto ryte. Tikslas yra išlaikyti terariumą švarų ir jūsų gyvūnas nevalgo valgio, kuris po tiek valandų prarado šviežumą. Be to, jei atsižvelgsime į tai, kad be šviesos iguana nesugeba virškinti, nerekomenduojama jos valgyti naktį.

Vėžliai

Nerekomenduojama iguanos valgyti naktį, dienos pabaigoje būtinai pašalinkite maistą. (Šaltinis: Evgenijus Kleymenovas: 103041766 / 123rf.com)

Ar turėčiau maitinti kūdikį iguana tuo pačiu maistu, kaip ir suaugęs?

Ne. Poreikiai pasikeis senstant. 95% kūdikio iguanos dietos turi būti daržovės ir žali lapai, o tik 5% turi būti vaisiai ir, manau, specialus maistas iguanoms. Jie valgo du kartus per dieną. Jaunimas taip pat labai retkarčiais gali valgyti vabzdžius ir suvalgyti daugiau nei iguanos kūdikį.

Kai jie sulauks pilnametystės, o vėliau ir į senatvę, iguana yra visiškai žolėdė. Daržovės, vaisiai ir lapiniai žalumynai sudarys visą jūsų mitybą. Parduotuvėse taip pat galite rasti specifinių pašarų šiems augintiniams, atsižvelgiant į jų amžių. Didesnėse iguanose rekomenduojama naudoti pašarus …

Leave a Reply

Your email address will not be published.