Koks geriausias 2021 m.

Dėl tam tikrų negalavimų ir ligų kai kuriems žmonėms reikia papildomo deguonies tiekimo. Šį trūkumą galima užpildyti deguonies koncentratoriumi arba standartiniais cilindrais. Pastarieji nėra geriausias pasirinkimas, nes jie paprastai yra sunkūs ir nepatogūs, be to, juos pasibaigus reikia pakeisti arba papildyti.

Geriausias variantas žmonėms, kuriems reikalingas papildomas deguonies tiekimas, yra deguonies koncentratoriai, dar vadinami deguonies generatoriais. Jų naudojimas neturi įtakos gyvenimo kokybei tų, kuriems jų reikia, nes jie paprastai yra lengvi ir lengvai valdomi. Be to, jie dirba be papildomų bakų ar butelių.

Svarbiausias

 • Deguonies koncentratoriai yra ideali galimybė gydant deguonies terapiją, reikalingą žmonėms, turintiems kvėpavimo problemų. Jie suteikia geresnę gyvenimo kokybę, palyginti su brangiais ir nepatogiais deguonies bakais. Deguonies generatoriai visada turėtų būti naudojami prižiūrint gydytojui.
 • Šie prietaisai koncentruoja deguonį iš oro, tiekdami jį pacientui grynumu iki 95%. Jie yra pigesni ir saugesni nei suskystinto deguonies balionai, todėl juos reikia mažai prižiūrėti. Baterijomis varomi modeliai leidžia pacientui judėti nepririšus prie maitinimo šaltinio.
 • Prieš įsigydami deguonies koncentratorių, pirmiausia turime pasitarti su savo gydytoju. Kai tai bus padaryta, mes pasirinksime modelį, galintį aprūpinti deguonies kiekį ir koncentraciją, kurią jie paskyrė. Kiti svarbūs veiksniai yra triukšmo emisija ir tai, kad, be kitų, jį lengva valdyti.

Geriausi deguonies koncentratoriai: mūsų rekomendacijos

Deguonies generatoriai yra medicinos prietaisai, todėl turime būti ypač atsargūs rinkdamiesi tinkamiausią. Tačiau jie kelia mažai pavojaus sveikatai, jei laikomasi pagrindinių atsargumo priemonių. Bet kurią pirkti? Čia yra geriausių deguonies koncentratorių pasirinkimas.

Geriausias deguonies koncentratorius, padedantis jums miegoti

Šį prietaisą gali naudoti miego sutrikimų turintys žmonės, nes deguonies srautas palengvina miegą. Tai prisideda prie to, kad nesukelia per daug triukšmo, maždaug 45 dB (decibelais).

Nors tai nėra medicininis koncentratorius, šis prietaisas gali užtikrinti pastovų deguonies srautą nuo 1 iki 6 litrų per minutę. Jame yra LED valdymo ekranas, taip pat nuotolinio valdymo pultas. Numatomas jo naudojimo laikas yra 10 metų.

Geriausias baterijomis valdomas deguonies koncentratorius

Šis generatorius idealiai tinka toms aplinkybėms, kai po ranka neturime kištuko. Jo didelės talpos ličio baterija veikia iki devyniasdešimt minučių. Be to, jis sveria labai mažai (vos 4 kg) ir jį lengva nešiotis dėl savo transportinės kuprinės.

Išbandžiusieji pabrėžia žemą jo triukšmo lygį (apie 48 dB) ir jame esančius priedus. Ši mašina rekomenduojama žmonėms, kuriems deguonies per minutę reikia nuo 2 iki 3 litrų.

Geriausiai įvertintas deguonies koncentratorius

Nepaisant aukštos kainos, šis „Philips“ deguonies generatorius yra vienas geriausiai vertinamų. Jis palaiko intensyvų naudojimą, pasiekdamas iki 97% koncentraciją ir deguonies srautą nuo 0,5 iki 5 litrų per minutę.

Vartotojai pabrėžia žemą triukšmo lygį. Taip pat jo efektyvumas generuoti deguonies kiekį, pranašesnį už kitą įrangą, panašų į tą, kurį teikia vaistinis cilindras.

Lengviausiai naudojamas deguonies koncentratorius

Šis vartotojas teigia, kad šis namų deguonies generatorius yra tylus (maždaug 48 dB) ir sunaudoja mažai elektros energijos. Jame yra intuityvus jutiklinis skydelis, taip pat nuotolinio valdymo pultas. Išbandžiusieji taip pat pabrėžia, kad jį lengva transportuoti.

Šis prietaisas yra su visais reikalingais priedais, kuriuos galima nedelsiant naudoti, o tai nėra įprasta daugelyje modelių. Jis sugeba generuoti nuo 1 iki 5 litrų deguonies per minutę.

Prekių vadovas: viskas, ką turėtumėte žinoti apie deguonies koncentratorius

Deguonies terapija yra medicininis gydymas, kurį sudaro deguonies vartojimas didesnėmis koncentracijomis nei įprasta mūsų atmosferoje. Šiam apdorojimui naudojami tiek pakartotinai užpildomi cilindrai, tiek deguonies koncentratoriai. Toliau mes jums pasakysime viską, ką reikia žinoti apie vadinamuosius deguonies generatorius.

Deguonies koncentratoriai yra ideali galimybė gydant deguonies terapiją, reikalingą žmonėms, turintiems kvėpavimo problemų. (Šaltinis: Klochan: 13787176 / 123rf.com)

Kas yra deguonies koncentratorius?

Deguonies generatoriai yra įtaisai, kurie koncentruoja deguonį iš oro, todėl susidaro mišinys, kuriame yra didelis procentas minėtų dujų. Šio prietaiso dėka deguonies kiekis paciento kraujyje yra stabilus. Tai gydymas, vadinamas deguonies terapija.

Šie prietaisai užtikrina nepertraukiamą deguonies srautą pacientui, jei yra elektros tiekimas, leidžiantis jiems veikti. Šios deguonies mašinos vis dažniau naudojamos tradiciniams cilindrams pakeisti. Be to, kad deguonies balionai turi būti dažnai pildomi, jie gali sukelti avarijas, jei su jais nebus tinkamai elgiamasi.

Kuris yra geresnis, deguonies koncentratorius ar pakartotinai užpildomas bakas?

Tiek dujų balionai, tiek deguonies koncentratoriai yra prietaisai, kuriuos reikia naudoti prižiūrint gydytojui. Jie jokiu būdu neturėtų būti naudojami paciento rizika ir sąskaita, nors deguonies generatorių galima laisvai įsigyti. Nors abi sistemos turi tą patį tikslą, yra tam tikrų skirtumų.

 • Deguonies koncentracija. Pakartotinai užpildomos talpyklos aprūpina deguonį 99,5% koncentracija. Koncentratoriai savo ruožtu paprastai prisideda nuo 90 iki 95%, bet jokiu būdu ne mažiau kaip 82% (1).
 • Deguonies srautas. Abiejose sistemose deguonies srautas, pasiekiantis pacientą, yra reguliuojamas. Apskritai, kuo daugiau litrų per minutę deguonies generuoja koncentratorius, tuo mažesnis jo koncentracijos lygis.
 • Kaina. Deguonies generatoriai sunaudoja palyginti mažai galios, priklausomai nuo modelio, nuo 280 iki 600 W (vatų). Sistemoms, naudojančioms suskystintą ar suslėgtą deguonį, veikti nereikia elektros, tačiau konteinerių pildymo kaina yra labai didelė.
 • Tinkamumas. Generatoriaus nerekomenduojama naudoti žmonėms, kuriems paskirtas deguonies srautas didesnis nei 5 litrai per minutę.
 • Gyvenimo kokybė. Baterijomis varomi deguonies koncentratoriai leidžia pacientui palikti namus ir gyventi normaliai. Jie retai viršija 6 kg. Be to, daugelį galima prijungti ir prie automobilio cigarečių žiebtuvėlio. Didžiausi koncentratoriai, vadinami stacionariais, turi ratus, kad juos būtų lengviau judėti.

Kam žmonėms gali prireikti deguonies generatoriaus?

Paprastai deguonies terapija reikalinga tiems žmonėms, kurie serga kvėpavimo sistemos ligomis. Pneumonija, LOPL (lėtinė obstrukcinė plaučių liga), nervų ir raumenų ligos ar plaučių fibrozė yra keletas sutrikimų, kuriuos padeda gydyti deguonies generatoriai.

Šie prietaisai visada turi būti naudojami prižiūrint gydytojui. Tik sveikatos specialistas gali žinoti mūsų organizmui reikalingą deguonies kiekį ir koncentracijos lygį. Taigi, nors koncentratoriai yra laisvai parduodami, būtina gauti išankstinį mūsų šeimos gydytojo ar specialisto patarimą.

Kaip veikia deguonies koncentratorius?

Orą, kuriuo kvėpuojame, sudaro 21% deguonies, 78% azoto ir 1% kitų dujų. Deguonies koncentratoriai filtruoja pacientą supantį orą, sulaikydami ir pašalindami azotą taip, kad deguonies koncentracija pasiektų 90–95%. Procesas atliekamas molekuliniame filtre, kurio pagrindinis komponentas yra mineralas, vadinamas ceolitu.

Deguonies generatoriai iš esmės susideda iš oro kompresoriaus, dviejų ceolito filtrų ir slėgio kompensavimo bako. Būtent šis rezervuaras pacientui tiekia koncentruotą deguonį. Šiuolaikiniai koncentratoriai deguonies dozę pritaiko prie paciento kvėpavimo, naudodami jutiklius, kurie nustato kvėpavimo ciklą.

Šie prietaisai koncentruoja deguonį iš oro, tiekdami jį pacientui grynumu iki 95%. (Šaltinis: Worathat: 69565240 / 123rf.com)

Deguonies koncentratorių priežiūra

Kad veiktų, koncentratoriai surenka orą iš savo aplinkos, praleisdami jį per filtrą. Šiame filtre gali kauptis dulkės, plaukai ir įvairūs nešvarumai, kurie gali turėti įtakos prietaiso veikimui.

 1. Todėl oro įleidimo angą patartina valyti kartą per savaitę arba taip dažnai, kaip nurodo gamintojas. Filtrą išimti yra paprasta, tiesiog vykdykite instrukcijas, pateiktas instrukcijose.
 2. Ištraukus, jį galima nuplauti tekančiu vandeniu ir, jei norite, pridėti šiek tiek muilo.
 3. Kai jis bus švarus, prieš dedant atgal į mašiną, reikia leisti jam gerai išdžiūti. Filtrų naudingo tarnavimo laikas, priklausomai nuo modelio, yra nuo šešių mėnesių iki vienerių metų.

Ar deguonies koncentratoriai kelia kokią nors riziką sveikatai?

Pasak gydytojų J. Escarrabillo, C. Monasterio ir R. Estopos, iš Servei de Pneumologia, Hospital de Bellvitge, L’Hospitalet (Barselona), deguonies koncentratoriai yra saugūs prietaisai. Tačiau jie pabrėžia, kad juos reikėtų periodiškai peržiūrėti. Jie taip pat kalba apie būtinybę įtraukti pavojaus signalą, jei galimas deguonies koncentracijos sumažėjimas. (du).

Pirmas žingsnis garantuojant naudojimą Koncentratoriaus draudimas – atidžiai perskaityti jo naudojimo instrukciją. Turime jį pastatyti ant lygaus ir stabilaus paviršiaus. Taip pat svarbu patikrinti, ar šalia koncentratoriaus nėra sugedusių elektros jungčių ar kištukų. Deguonis nėra degus, tačiau jis palengvina degimą.

Turime vengti deguonies koncentratoriaus lauke; jis visada turi būti atokiau nuo drėgmės ir šilumos šaltinių. Mes taip pat turime jį atskirti nuo baldų ir sienų ne mažiau kaip 30 cm. Patalpa, kurioje ketiname naudoti deguonies generatorių, turi būti sausa ir gerai vėdinama (1).

Pirkimo kriterijai

Deguonies koncentratoriai tapo prioritetiniu daugumos kvėpavimo sutrikimų turinčių žmonių pasirinkimu. Sumažinus svorį ir dydį, šie prietaisai suteikė galimybę pacientui užtikrinti gyvenimo kokybę, kurią sunku pasiekti deguonies bakais ir buteliais. Bet kaip išsirinkti tinkamiausią?

Pirmiausia eik pas gydytoją

Mes turime…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *