Koks geriausias 2021 m. RE

1828 m. Vasario 8 d. Prancūzijos mieste Nante gimė Julesas Gabrielis Verne’as, laikomas vienu garsiausių XIX amžiaus rašytojų. Jo nepaprastos dovanos nuotykių romanui, taip pat sugebėjimas numatyti mokslo atradimus savo darbuose, padarė Verne vieną labiausiai gerbiamų ir tyrinėtų pasaulio literatūros veikėjų.

Milžinišku Verne darbu ir toliau žavisi milijonai skaitytojų visame pasaulyje. Nuolatinis jos pavadinimų pakartotinis leidimas, praturtintas komentarais, anotacijomis, patobulintais to meto vertimais ar graviūromis, ir toliau užima pirmenybę pirmųjų knygų sąrašuose. bestseleriai. Susidomėjimas šiuo puikiu prancūzų laišku, kaip matote, toli gražu nemažėja.

Svarbiausias

  • Julesas Gabrielis Verne’as (1828–1905) yra vienas iš labiausiai išverstų prancūzų autorių pasaulyje. Laikomas vienu iš šiuolaikinės mokslinės fantastikos tėvų, jo romanai sujungė nuotykius, mokslą ir kartais fantastišką elementą su neįprastu meistriškumu. Jo darbai, praėjus 114 metų po jo mirties, vis dar galioja nuolatinių pakartotinių leidimų dėka.
  • Verne’as parašė daugiau nei 60 romanų, kai kuriuos po mirties paskelbė jo sūnus Michelis. Pirmieji jo darbai apima didžiausią pasisekimą, nors vėlesniame jo kūrinyje galime rasti labai įdomių ir kokybiškų romanų. Verne taip pat garsėja savo nuspėjamuoju sugebėjimu, savo romanuose numatydamas pažangą, pavyzdžiui, sraigtasparnį ar faksą.
  • Žiulio Verno kūrybos plotis verčia atsižvelgti į tam tikrus patarimus prieš priimant sprendimą dėl bet kurio jo romano. Pradedant garsiausiais jo pavadinimais arba renkantis išsamius ir iliustruotus leidimus su to meto graviūromis, yra keletas rekomendacijų, kurias siūlome jums padaryti, kad „Verne“ skaitymo patirtis būtų kuo patenkinamesnė.

Reitingas: geriausios Jules Verne knygos rinkoje

Žiulis Vernas buvo labai vaisingas autorius. Nors populiariausi jo romanai yra vieni pirmųjų jo karjeroje, prancūzų autorius mums padovanojo šimtus mažiau žinomų kūrinių, vienodai ar įdomesnių nei, pavyzdžiui, Penkios savaitės balione (1863) arba Nuo Žemės iki mėnulio (1865). Pateikiame penkis perkamiausius „Verne“ romanus šiais metais.

1 pozicija: Per aštuoniasdešimt dienų visame pasaulyje (Pasirinktinė klasika)

Jūsų kolekcijoje „Custom Classics“, Redakcija „Anaya“ yra sukūrusi keletą literatūros perlų, pritaikytų jaunesniems skaitytojams. Nors jie buvo versijami naudojant aiškią kalbą ir paprastą bei vaikams prieinamą žodyną, buvo stengiamasi kuo labiau išsaugoti originalaus kūrinio stilių.

Šis leidimas kartu su žaviomis spalvotomis iliustracijomis pritaikytas nuo Per aštuoniasdešimt dienų visame pasaulyje (1873) taip pat yra išsami įžanga. Jame taip pat yra priedas su Verne biografija, taip pat informacija apie autoriaus laiką ar stilių, be kitų temų, būtinų jaunam skaitytojui kontekstualizuoti kūrinį.

2 pozicija: Dvidešimt tūkstančių lygų povandeninių kelionių („Hetzel“ kolekcija)

Iš pradžių išsimokėtinai išleistas 1869–1870 metais šis romanas yra bene populiariausias Verne‘as. Tai priklauso tavo ciklui Nepaprastos kelionėsir forma, kartu su jos tęsiniu, Paslaptinga sala (1874) – vienas geriausių Verne literatūrinės produkcijos pasakojimų lankų. Jos veikėjas kapitonas Nemo neabejotinai yra labiausiai pripažintas galų rašytojo personažas.

Dabartinio leidimo stilius derliaus Tai įkvėpė knygos, kurias jo dienomis išleido Verne’o leidėjas Pierre-Julesas Hetzelis. Dėmesys menkiausioms detalėms – tūrio dizainas įkvėptas originalaus leidimo viršelio ir stuburo, auksinėmis detalėmis ir gražiomis interjero iliustracijomis pasižymėjo vieni geriausių to meto graviruotojų.

3 pozicija: Paryžius XX a

Parašyta 1863 m. Paryžius XX a tai būtų buvęs vienas pirmųjų Verne romanų … jei jis nebūtų galiausiai pirmą kartą išleistas 1994 m. Priežastis, kad kūrinys nematė šviesos tik tiek laiko po rašytojo mirties, buvo jo atsisakymas. leidyklą „Hetzel“ išleisti dėl intensyvaus pesimizmo, kurį distiliavo jos puslapiai.

Redagavo Akalas savo kolekcijoje „Pocket Basic“ – serija „Utopijos“, knygoje yra tyrimas, palengvinantis skaitytojo darbą kūrinyje. Jame mums paaiškinama, koks iš tikrųjų buvo Paryžius 1963 m., Susiduriant su Verne portretu, ir mums pasakojama apie literatūrines distopijos, utopijos ir uchronijos sąvokas, beveik homofonus, bet turinčius labai skirtingą prasmę.

4 pozicija: Karpatų pilis

Karpatų pilis (1892) – vienas labiausiai nuo įprastų temų Verne’o kūrinių. Jame randame tokius elementus kaip vampyrizmas, taip pat kitus, labiau būdingus gotikos romanui nei prancūzų autoriaus nuotykių darbams. Nepaisant to, rašytojui pavyksta į istoriją įtraukti tokius pasiekimus kaip fonografas, sugalvotas keleriais metais anksčiau.

5 pozicija: Paslaptinga sala („Hetzel“ kolekcija)

Išleista 1875 m. Paslaptinga sala Tai laikoma vienu geriausių prancūzų rašytojo romanų. Bėgdami nuo Amerikos pilietinio karo, penki bėgliai stebi savo baliono katastrofą negyvenamoje saloje. Dėl savo išradingumo jie sugeba gyventi gana patogiai, tačiau nežinomas buvimas sutrikdys jų palyginti ramų buvimą saloje.

Šis kūrinys taip pat priklauso „Hetzel“ kolekcija, iš RBA leidyklos, nepaprastas ir kruopštus kolekcinis didžiojo rašytojo kūrinio leidimas. Šiame leidime yra iliustratoriaus Jules-Descartes Ferat graviūros, padarytos pirmajam romano tiražui, kuris šiais laikais laikomas tikrais meno kūriniais.

Prekių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie Juleso Verne knygas

Verne darbas buvo nepaprastai gausus. Jis ne tik rašė nuotykių pavadinimus, bet ir istorijas, pjeses, esė, netgi kūrė dainas ir kryžiažodžius tarp romanų ir romanų. Toliau mes siūlome jums naudingą skaitymo vadovą, kad nepasiklystumėte tarp jo didžiulės literatūrinės produkcijos.

Vyras skaito įdomią knygą

Verne gyvenimas ir kūryba sulaukė daugelio mokslininkų susidomėjimo.
(Šaltinis: Goodluz: 47872756 / 123rf.com)

Kiek knygų parašė Žiulis Vernas?

Verne parašė 62 romanus, iš kurių 54 buvo išleisti per autoriaus gyvenimą. Aštuoni likę kūriniai, įskaitant tokius pavadinimus kaip Švyturys pasaulio gale (1905) arba Meteorų medžioklė (1908), išleido jo sūnus Michelis Verne’as. Pabaigoje buvo paskelbti penki neskelbti darbai, tarp jų Paryžius XX a.

Verne taip pat praktikavo trumpą pasakojimą. Jis parašė dvidešimt vieną apsakymą, kurį galite surasti knygoje Išsamios istorijos, pavadinimas „Moai Universal Classics“ kolekcijoje. Yra net du darbai, kurie iš pradžių buvo priskirti Verne, bet pasirodė apokrifiški: Nuostabus atradimas (1867) ir Cintia išsiskyrimas (1885).

Kurie iš mažiau žinomų Juleso Verne’o kūrinių yra geriausi?

Žinomi daugiau nei penkiasdešimt romanų, kuriuos Verne išleido per savo gyvenimą Nepaprastos kelionės. Pirmasis iš šių 54 romanų (be to, aštuoni, kuriuos sūnus Michelis išleido po tėvo mirties), prancūzų autorius dažnai laiko geriausiu. Tarp jų yra Penkios savaitės balione arba Dvidešimt tūkstančių lygų povandeninių kelionių (1869).

Vis dėlto žinomiausių jo kūrinių populiarumas užgožė kitus titulus, į kuriuos verta atsižvelgti. Vienas jų yra Kapitono Gran vaikait (1868), kurio vienas iš veikėjų, beje, vėl pasirodo Paslaptinga sala. Penki šimtai milijonų Beguno (1879) yra dar vienas didelis mažai žinomas kūrinys, savotiška pesimistinė utopija.

Žmogus skaito savo knygą

Verne romanus tapatinti su moksline fantastika lemia tai, kad populiariausiuose yra tiksliai daugybė mokslinių elementų. (Šaltinis: Kritchannut: 35217666 / 123rf.com)

Migelis Strogoffas (1876) buvo viena didžiausių „Verne“ sėkmių pardavime, o tai reiškė, kad ji greitai pritaikyta scenai. Nors mokslinio elemento yra mažiau nei kitose jo knygose, kai kurie kritikai jį laiko geriausiu Verne titulu. Be to, tai vienas jo kūrinių, labiausiai pritaikytų kinui.

Roburas užkariautojas (1886) yra vienas iš Verne kūrinių, kuris yra arčiausiai šiuolaikinės mokslinės fantastikos. Išradus į sraigtasparnį panašų skraidantį įrenginį, kurį pilotavo kažkoks pamišęs genijus, ši istorija tampa viena įdomiausių iš tų, kurias parašė Verne. Tai turėjo tęsinį, Pasaulio savininkas, išleista 1904 m.

Ar Juleso Verne’o romanai yra mokslinė fantastika?

Daugelis mokslininkų daugelį metų bandė nustatyti, kas yra mokslinės fantastikos tėvas. Tačiau dauguma jų mano, kad Julesas Verne’as ir HG Wellsas padėjo pamatus tam, ką dabar žinome kaip mokslinę fantastiką. Tačiau Verne’o knygos griežtai nepriklauso šiam žanrui, jos veikiau yra „moksliniai nuotykiai“.

Verne’as nieko nedarė, tik pasitelkė savo laiko technologinę ir mokslinę revoliuciją kaip įkvėpimo šaltinį savo nuotykių romanams.

Jo sėkmę iš dalies lėmė ir profesionalus bendradarbiavimas su leidėju „Hetzel“, kuris paskatino Verne’ą visą gyvenimą rašyti tokio paties stiliaus nuotykių romaną.

Verne romanus tapatinti su moksline fantastika lemia tai, kad populiariausiuose yra tiksliai daugybė mokslinių elementų. Tačiau didžioji jo kūrybos dalis yra ne kas kita kaip nuotykių romanai, kuriuose mokslinio elemento yra nedaug arba jo visai nėra. Jo novelės, ko gero, geriausiai atitinka dabartinį mokslinės fantastikos apibrėžimą.

Kokių išradimų Julesas Verne’as numatė savo knygose?

Verne pranašiškos dovanos daugeliu atvejų buvo perdėtos. Nepaprastų išradimų, tokių kaip povandeninis laivas, įvedimas į jo romanus „Nautilus“ ar kosminė raketa reaguoja į jos puikų sugebėjimą teisingai numatyti kelią, kuriuo eis mokslo pažanga, pasikliaudama tik tada jai prieinamomis mokslo publikacijomis.

Taigi, kas yra teisinga tariamose Verne prognozėse? Čia pateikiama lentelė su kai kuriomis jų prognozėmis, darbu, kuriame jie pasirodo, ir kada iš tikrųjų įvyko šie laimėjimai. Dauguma remiasi išradimais, apie kuriuos žinojo Verne; kiti prietaisai, kita vertus, buvo sukurti tik praėjus daugeliui metų po rašytojo mirties.

Išradimai Knyga Išradimas
Povandeninis laivas Dvidešimt tūkstančių lygų povandeninių kelionių (1870). Panardinamas „Nautilus“ Robertas Fultonas (1800).
Faksas Paryžius XX a (1863). Škotas Aleksandras Bainas išrado primityvų faksą …