Koks muskuso kvapas? Kaip po to

Kas yra kvepaluose? Kvapų aliejai yra jų pagrindas, ir nenuostabu, kad jie gaunami iš skirtingų augalo dalių. Galų gale, kas gali užuosti geriau nei gėlės ar citrusai? Kaip dėl gyvūnų tiesiosios žarnos liaukų ar kitų jų išskiriamų medžiagų išskyros? Susipažinkite su karališkąja parfumerijos palyda: muskusu, ambra, castoreum ir cibetu. Šiame straipsnyje sužinosite, iš ko gaminami gyvūniniai kvapai ir kuriuose kvepaluose jų yra.

kvepalų ingredientai

Muskusas – jausmingiausias kvapas pasaulyje

Kas yra muskas? Tai yra perianalinės sekrecijos rūšis, kurią ondatras gamina natūraliomis sąlygomis. Lygialąstis žinduolis primena stirną be ragų ir gali būti randamas kalnuotuose Azijos regionuose. Muskusą muskusas naudoja savo teritorijai pažymėti. Gyvūno kvapas taip pat paimamas iš kitų gyvūnų – bebro, muskusinės žiurkės, muskusinės antienos, muskuso jaučio ir net skunko.

Kaip gaunamas muskusas?

Muskuso kvapas yra vienas iš vertingiausių kvepalų ingredientų, todėl vienas iš brangiausių. Anksčiau gyvūnai buvo žudomi arba chirurginiu būdu pašalinamas poodinis pilvo maišelis, kad jų gautų. Vertingiausias buvo moterų muskusas – vadinamasis juodas muskusas. Šiais laikais, siekiant apsaugoti muskuso medžius, naudojamas sintetinis muskusas, t. Y. Baltasis muskusas. Taip pat yra pakaitalų egzaltolido pavidalu – angelikos šaknų ekstrakto arba nitro junginių, sudarytų iš t-butil-tolueno ir t-butiloksileno. Ambret aliejus, gaunamas iš augalų, taip pat turi labai panašų kvapą.

Koks muskuso kvapas?

Daugelis apibūdina kaip šiltą, jausmingą ir balzamišką. Ištirpus trapią masę alkoholyje, muskusas praranda intensyvų amoniako kvapą. Muskų kvepalai laikomi jausmingiausiais kvapais pasaulyje – jie vilioja ir vilioja priešingą lytį. Taigi, muskusas yra dažnas moterų kvepalų ingredientas. Daugelis garsių kvepalų prekių ženklų juos naudoja, pavyzdžiui, „Calvin Klein“ (tiesa) ir „Giorgio Armani“ („Mania pour Femme“). Ar kada susimąstėte, dėl ko kvepalai nuolat kvepia? Muskusas dažnai priklauso prie bazinių natų, kurios yra atsakingos už kvapų kompozicijų patvarumą. Muskusas kelias valandas palaiko jūsų mėgstamą aromatą.


AR TU TAI ŽINAI…

Muskusas buvo mėgstamiausias Prancūzijos karalienės, Liudviko XVI žmonos Marie Antoinette kvapas. Jie buvo laikomi gražiose dubenyse, kad visi rūmai būtų pripildyti savo kvapo. Legenda byloja, kad po karalienės mirties jos kameroje ilgą laiką tvyrojo šiltas, įtaigus muskuso kvapas.


Castoreum rytietiškuose, šiltuose kvepaluose

Jei jums patinka šiek tiek aitrus rytietiškų kvepalų odos kvapas, turėjote susitikti su castoreum (bebrų kostiumas). Tai tam tikras išskyros iš apyvarpės liaukų, kurias bebras naudoja savo teritorijai pažymėti arba juo sutepti kailį.

Žmonės ištobulino castoreum gavybą įvesdami į bebrų buveines svetimą kvapą, kurį gyvūnai instinktyviai dengia savo išskyromis. Kvepalų ingredientas ekstrahuojamas arba ištirpinamos džiovintos liaukos. Susmulkinti, tamsūs milteliai praeina įvairius technologinius procesus ir tada dedami į kvepalus. Jis ypač vertinamas dėl stipraus, šildančio kvapo, kuris taip pat naudojamas miltelių ir muilo gamybai. Castoreum taip pat yra gerai žinomas kvepalų fiksatorius. Pavyzdžiui, rasite „Amouage Epic for Man“.

Ambra – afrodiziako galia

Jei kada nors buvote Naujosios Zelandijos ar Australijos paplūdimyje, o ant smėlio buvo pilkai ruda žmogaus kumščio dydžio guma, turinti vaškinės konsistencijos, galite būti tikri, kad ką tik susidūrėte su ambra – viena iš geidžiamiausi kvepalų ingredientai. Ambra yra kašaloto (banginio) sekrecija, atsirandanti dėl žinduolio nevirškinimo ar vidurių užkietėjimo. Kamuolys, kol jis nepagautas, kelis dešimtmečius gali dreifuoti vandenyne. Yra žinomi 100 metų ambros radimo atvejai!

Žirgo prakaito ir jūros kvapas

Šaltinių teigimu, taip kvepia ambra. Neįprastas kvapų mišinys laikomas afrodiziaku – kaip sako mitai, net undinės pasidavė savo užburiančiam poveikiui. Ambros kvapas suteikia kvepalams jausmingą pobūdį, tačiau taip pat sustiprina kvapą, kad jis ilgiau išliktų. „Ambra“ yra dažnas vyriškų kvepalų ingredientas – jį galite rasti, pavyzdžiui, medinėje „Davidoff Good Life“ kompozicijoje. Tai, žinoma, nereiškia, kad jis nėra naudojamas moterų kvapuose – garsus gintaro pagrindu pagamintų kvepalų pavyzdys yra „Dior Midnight Poison“.

Kas nutinka, kol ambra nepatenka į kvepalų buteliuką? Jis džiovinamas ir sumalamas bei apdorojamas etilo alkoholiu. Tada jis dedamas į specialius konteinerius – purtykles. Po valymo tirpalas pridedamas prie kvepalų.


AR TU TAI ŽINAI…

1 gramo ambros kaina svyruoja nuo 10 iki 20 USD, o kai kurie gabalėliai sveria iki 20 kg. Norint gauti vertingą kvepalų ingredientą, dabar buvo apsaugoti kašalotai. Todėl kvepalų gamyboje labai dažnai naudojamos sintetinės medžiagos arba augaliniai ambros pakaitalai (hibisko sėklos).


„Cywet“ – mėgstamiausias Kleopatros aromatas

Šiuo paslaptingu pavadinimu yra ištrauka iš Gvinėja, Senegale ir Indijoje gyvenančių Wyverid porūšio žinduolių džiovintų tiesiosios žarnos liaukų. Liauka yra išpjauta iš gyvo ar užmušto gyvūno. Deja, kvapų negalima gaminti dirbtinai, todėl kai kuriose šalyse gyvūnai dažnai auginami tik vienam tikslui. Norint gauti tirpalą, džiovinta liauka ištirpinama etilo alkoholyje. Cibetas, palyginti su kitais gyvūninės kilmės kvepalų ingredientais, naudojamas gana retai – jis pabrėžia sunkias ir pudrines natas.

Dabar jūs žinote, ką reiškia svetimo skambesio kvepalų ingredientai. Prieš pradėdami raukšlėtis, nepamirškite, kad gyvūniniai kvapai kvepalams dažnai suteikia viliojantį, jausmingą pobūdį, kurį mes visi mėgstame kvepalus sprawiają Be to, jie priverčia savo kvapą jus lydėti daug ilgiau.

Parašykite komentarą