Komiksai: kas yra geriausias iš

Komiksas, dar vadinamas nuosekliu menu, atsirado JAV XIX amžiaus pabaigoje ir dvidešimtojo amžiaus pradžioje. Tačiau įvairūs terpės tyrinėtojai siekia jos antikos, nes tam tikrus egiptiečių, romėnų ir viduramžių vaizdinius posakius laiko tikrais šiuolaikinių komiksų priešpriešais.

Nuo pat populiarinimo XX amžiaus pradžioje komiksai šiandien yra viena populiariausių spaudos priemonių ne tik tarp jauniausių, bet ir tarp bet kokio amžiaus žmonių. Dėl daugybės stilių ir formatų komiksai virto masiniu reiškiniu, ypač dėl to, kad sprogo pritaikymai kitoms žiniasklaidos priemonėms, tokioms kaip filmas ar televizija.

Svarbiausias

  • Pirmieji komiksai datuojami XIX amžiaus pabaigoje, tačiau tik praėjusio amžiaus 40-tieji metai, kai jie pasiekė savo didžiausią puošnumą. Iš pradžių sukurtas vaikams ir jaunimui, komiksai netrukus pasiekė ir suaugusiųjų auditoriją, išsišakodami įvairiausiais stiliais ir formatais.
  • Komiksai yra masinės komunikacijos priemonė, turinti savo ypatybes. Grafinis romanas, nors ir komikso dalis, skiriasi nuo jo dėl unikalių savybių. Tačiau yra žmonių, kurie painioja abu formatus. Kolekcionavimas yra dar vienas reiškinys, paprastai susijęs su komiksų pasauliu.
  • Pradėti komiksų kolekciją nuo nulio yra lengva, jei laikomasi gairių ir rekomendacijų. Tyrimai internete ar įsitraukimas į draugų pasiūlymus gali būti geras būdas pradėti dirbti šiame pasaulyje. Formatas, autoriai ar tema yra lemiantys veiksniai renkantis gerą komiksą.

Geriausi komiksai rinkoje: mūsų rekomendacijos

Penki pavadinimai, kuriuos siūlome pateikti žemiau, yra tik nedidelis pavyzdys iš didžiulės žanrų įvairovės, egzistuojančios komiksų pasaulyje. Superherojų komiksai, grafiniai romanai suaugusiems skaitytojams ar manga yra vieni populiariausių jo išraiškų. Tikimės, kad šis nedidelis vadovas bus naudingas jums patekti į patrauklų komiksų pasaulį.

Berniukai (Integruotas leidimas 1)

Šis komiksas vyksta pasaulyje, kuriame superherojai nuo visuomenės slepia tai, kas yra iš tikrųjų: nesąžiningi, išsigimėliai, korumpuoti ir, kai kuriais atvejais, tikri žudikai. Slapta operacijų grupė, vadinama „Berniukais“, yra vienintelė, galinti susidoroti su jais, nors dažnai jie naudojasi tokiomis drastiškomis ir žiauriomis priemonėmis, kaip ir patys herojai.

Parašė scenaristas Garthas Ennisas (Pamokslininkas) ir nupiešė Darickas Robertsonas, Berniukai „Amazon Video“ televizijos serialų dėka vėl veikia.

Redakcinis vertinimas: Laikomas vienu negarbingiausių pastarųjų metų komiksų, Berniukai tapo etalonu skaitytojams, siekiantiems kitokio ir neatleisto požiūrio į superherojų pasaulį.

Gunnm (Mūšis Angelas Alita) (t. 1)

Mūšis Angelas Alita, kaip žinoma Vakaruose, yra populiariosios sukurta manga mangaka Jukito Kishiro ir pirmą kartą paskelbtas 1990 m. Tolimoje ateityje pasakojama Alita, a kiborgas kurį iš Salemo miesto sąvartyno atgauna robotas chirurgas daktaras Ido, kuris aprūpins ją nauju kūnu.

Rytai seinenas (manga suaugusiems) negaili greito veiksmo ir didelio smurto, bet visada tarnauja sudėtingai ir patraukliai istorijai. Kiširo menas yra dar viena jo stiprioji pusė, detaliai vaizduojanti šį baisų postapokaliptinį pasaulį ir jame gyvenančias būtybes.

Redakcinis vertinimas: Jei dar nepriėjote prie mangos, Gunnm turėtų būti jūsų pirmasis pasirinkimas.

Svetimi dalykai 1. Kita pusė

Filmo ar serialo sėkmė kartais priverčia jį šokti į komiksų pasaulį. Tai yra Svetimi žmonės Daiktai, populiari „Netflix“ serija, pritaikyta Jody Houserio komiksui ir su Stefano Martino iliustracijomis.

Svetimi dalykai 1. Kita pusė Tai dar vienas pavadinimas iš daugelio, pasirodančių „Netflix“ serijos sėkmės įkarštyje. Be komiksų: romanai, oficialūs vadovai, stalo žaidimai ar vaizdo žaidimai jau sudaro tam tikrą „išplėstą visatą“, pagrįstą Svetimas Daiktai, mada, atsirandanti nuo aštuntojo dešimtmečio nostalgijos, kuri, atrodo, toli gražu nėra išnaudota.

Redakcinis vertinimas: Šiame komikse serialo gerbėjai atras naujų istorijos detalių, pavyzdžiui, kas tiksliai nutiko Willui Byersui pasaulis aukštyn kojomis.

Labiausiai man patinka pabaisos

Akinantis piešinys ir patraukli istorija šią funkciją paverčia vienu svarbiausių pastarųjų metų pavadinimų.

Labiausiai man patinka pabaisos yra Karen Reyes, 10 metų mergaitės, Čikagoje 60-ųjų pabaigoje, istorija. Jos aistra B filmams ir žurnalams minkštimas tai atsispindi dienoraštyje, kuriame jis išlieja visas savo manijas. Nužudžius jos kaimynę, išgyvenusią nacių genocidą, ji bus nukreipta į nenuspėjamų pasekmių spiralę.

Redakcinis vertinimas: Emil Ferris grafinis romanas per trumpą laiką tapo kultiniu kūriniu, kuris buvo apdovanotas daugybe apdovanojimų, įskaitant geriausią tarptautinį komiksą Barselonos tarptautinėje komiksų mugėje 2021 m.

Pirkinių vadovas: viskas, ką turėtumėte žinoti apie komiksus

Praėjus šiek tiek daugiau nei šimtmečiui gyvenimo, komiksas tapo viena svarbiausių šių dienų kultūrinių apraiškų. Daugelį metų niekinamas komiksas šiandien yra to paties lygio kaip literatūra ar kinas. Tačiau apie tai vis dar nežinoma. Tada mes atskleisime keletą komiksų aspektų, kurių galbūt nežinojote.

jaunas vyras skaito ant sofos

Komiksas tapo viena svarbiausių šių dienų kultūrinių apraiškų. (Šaltinis: Luisas Molinero Martnezas: 115131430 / 123rf.com)

Kas yra komiksas?

Komiksą sudaro daugybė piešinių, prie kurių gali būti pridedami papildomi tekstai. Jos pasakojimo vienetas yra vinjetė, skirtingų formų ir dydžių rėmas, kuris vienus piešinius atriboja nuo kitų. Įprasta komiksų terpė yra popierius, nors pastaraisiais metais skaitmeninių komiksų daugėjo. Pagrindinės jo savybės yra šios:

  • Nuoseklus pasakojimas. Pasakojimo laiko juosta pažymėta vinjetėmis, kurios paprastai skaitomos iš kairės į dešinę ir iš viršaus į apačią. Tokiu būdu mūsų skaitoma vinjetė reprezentuoja dabartį, ankstesnė – praeitį, o kita – ateitį. Tačiau yra ir pakeitimų, norint prisiminti praeities įvykius ar šuolius ateityje.
  • Integruoti tekstą ir vaizdą. Komiksus palaiko tekstai, paaiškinantys pasakojimą ir kurie gali būti dviejų tipų. Kasetės yra stačiakampiai tekstai, kurie paprastai užleidžia vietą naujam scenarijui ar kitam pasakojimo momentui. Kita vertus, balionai ar sumuštiniai išreiškia tai, ką galvoja ar sako veikėjai.
  • Bendrinkite kelis įprastus kodus. Visi komiksai, nepriklausomai nuo jų tipo ir nepriklausomai nuo to, kam jie skirti, dalijasi daugybe bendrų kodų, kuriuos supranta bet kuris subjektas. Sumuštiniai, onomatopėjos, kinetinės ar judesio linijos ir veido išraiškos yra keletas tų kodų.
  • Masinės komunikacijos priemonė. Komiksai paprastai yra plačiai paplitę ir prieinami visiems, norintiems juos įsigyti. Savo ištakomis jo tikslas buvo linksminti, nors laikui bėgant jie taip pat įgijo išsilavinimo pobūdį. Taigi komiksas pastaruoju metu tapo naudinga mokymo priemone.

Kaip atsirado komiksai?

Nors kai kurie autoriai tikina, kad tam tikri senovės Egipto paveikslai gali būti laikomi pirmaisiais komiksais, tik tada, kai bus išplatintos spausdintos knygos, pasirodys patys pirmieji komiksai. XVIII amžiaus pabaigos litografijos išradimas buvo pagrindinė masinės iliustruotų kūrinių reprodukcijos varomoji jėga.

XIX amžiuje pasirodė pirmieji žurnalai, kuriuose vinjetė buvo naudojama kaip politinės satyros priemonė.

Tuo pačiu metu pasirodo laikraščių juostelės, kurie po daugelio metų bus pirmieji tinkami komiksai. Tik XIX amžiaus pabaigoje ir 20-ojo pradžioje pradės atsirasti laikraščių juostos, ypač JAV.

Amerikos didžioji depresija paskatino laikraščių juostų autorius ieškoti naujų temų, tokių kaip nuotykiai, kriminalai ar mokslinė fantastika. Nuo šio laiko yra tokie personažai kaip Flash Gordon, Dickas Tracy ar Buckas Rogersas, be kita ko. Supermenas gimė 1938 m., Sutapus su naujo formato – komiksų populiarinimu, kenkiant spaudos juostai.

“Jei šiandien Šekspyras ir Mikelandželas būtų gyvi ir jei jie nuspręstų sukurti komiksą, Šekspyras galėtų parašyti scenarijų, o Mikelandželas galėtų jį nupiešti. Ar kas nors abejotų, ar tai nebūtų meno kūrimo būdas?”

1943 ir 1962 metai pažymėjo vadinamojo komiksų aukso amžiaus, vieno iš jo piko laikotarpių, pradžią ir pabaigą. Vaikų ir paauglių auditoriją sudarė tik milijonai JAV dolerių. Tuo tarpu Prancūzijos ir Belgijos komiksas pradėjo ryškėti su tokiais personažais kaip Tintinas, Lucky Luke’as ar Spirou.

Kuo skiriasi komiksas nuo grafinio romano?

Yra šiek tiek painiavos dėl sąvokų „komiksas“ ir „grafinis romanas“. Nors abu formatai turi keletą savybių ir elementų, jie yra du skirtingi tos pačios terpės pasireiškimai: komiksas. Mes žinome, kad jūs ne kartą susimąstėte, kuo jie skiriasi, ką mes pabandysime jums paaiškinti toliau.
Komiksas GRAFINIS NOVELIS
Periodiniai leidiniai, pasakojantys istoriją keliais klausimais. Paprastai tai yra nepriklausomi leidiniai, o ne serialai.
Jie paprastai turi nedaug puslapių, tarp 24 ir 36. Tai dideli darbai, paprastai daugiau nei 100 puslapių.
Jo įrišimas dažniausiai yra susegtas arba minkštu viršeliu. Paprastai jie surišti į kartoną.
Jie skirti vaikams ir jaunimui, bet ir suaugusiems skaitytojams. Paprastai jie skirti suaugusiųjų auditorijai.
Jie identifikuojami su ISSN – konkrečiu periodinių leidinių kodu. Jie tapatinami su ISBN, pavyzdžiui, knygomis.
Įprastos jo temos yra fantazija, mokslinė fantastika, teroras ar superherojai. Jie apima tikroviškesnes temas, nors gali susidoroti su fantastiškomis temomis.
Jie parduodami prekybos centruose, kioskuose ir specializuotuose knygynuose. Jie parduodami visų pirma knygynuose.
Jų kainos yra prieinamos dėl didelių tiražų. Jie turi didesnę kainą dėl leidimo kokybės ir mažesnės …