Kraujagyslių oda – kaip ją prižiūrėti

Raudonuojančios merginos kadaise buvo laikomos gėdingomis, o raudoni skruostai buvo aiškinami kaip drovi jaunos moters išraiška. Šiais laikais skaistalai yra kuperozės, plonos ir jautrios odos požymis. Sprogusios kraujagyslės, liaudyje vadinamos vorų gyslomis, grožio neprideda, priešingai – damos stengiasi jas pridengti. Tinkamai prižiūrint veido odą, galite sumažinti kraujagyslių matomumą. Šiame straipsnyje siūlome, kaip tai padaryti, kad geriau jaustumėtės savo odoje.

Paraudę skruostai ir kuperozė

Paraudęs veidas yra natūrali mūsų kūno reakcija į stresines ar gėdingas situacijas. Emocijų įtakoje mūsų kraujagyslės išsiplečia, parodydamos save ryškiu skaistalu. Tas pats atsitinka, kai valgome aštrų maistą ar geriame karštus gėrimus. Kada turėtumėte jaudintis? Kai indų sienos ima nuolat matytis ant mūsų veido. Paprastai „vorinės venos“ atsiranda ant skruostų, aplink nosį ir ant smakro.

Kuperozinė oda yra moterų negalavimas. Kraujagyslių silpnumas atsiranda dėl moteriško lytinio hormono estrogeno veikimo. Hormonas atpalaiduoja kraujagyslių raumenis, todėl oda tampa jautresnė ir plonesnė. „Vorų venos“ atsiranda jaunoms merginoms, kurios dažnai leidžia laiką saulėje, norėdamos įdegti odą. Būklė gali pablogėti vėlesniame amžiuje, kurią lemia pablogėjusi mikrocirkuliacija, taip pat sumažėjęs kolageno kiekis.

Kaip kovoti su nulūžusiais kapiliarais?

Veiksmingiausias ir brangiausias būdas yra pažeistų kraujagyslių uždarymo procedūra, kurią atlieka estetinės medicinos gydytojas. Tačiau namų metodais galime pabandyti sumažinti suskilusių kraujagyslių matomumą. Visų pirma verta prisiminti, kad kapiliarų oda yra subtili veido spalva. Verta vengti staigių temperatūros pokyčių, ilgų saulės vonių (ir deginimosi!), Per didelio fizinio krūvio ir karštų gėrimų bei aštrių patiekalų vartojimo. Taip pat verta vengti alkoholio.

  • Kokią kosmetiką naudoti?

Kasdieninėje priežiūroje geriausia naudoti jūsų odos tipui skirtus preparatus. Kai kurie prekės ženklai turi keletą kosmetikos priemonių, skirtų kuperozinei odai, tokių kaip „Mixa“ ar „Clinique“. Pradėkite apsilankymą vaistinėje atidžiai perskaitydami kosmetikos sudėtį. Atminkite, kad etilo alkoholis, karbamidas, acetonas ar mentolis yra medžiagos, kurios dirgins jūsų odą. Pasirinkite veido kremą, kuris apsaugos nuo nepageidaujamo saulės poveikio – vasarą naudokite apsauginį kremą nuo 25-30. Taip pat galite naudoti kremus nuo paraudimo, kurie raminančiai veikia odą.

Odos valymui pasirinkite švelnų pieną, skirtą kuperozei ar alergiškai odai. Naudodami skalavimo priemonę, venkite kieto vandens iš čiaupo. Pabandykite iš anksto jį išvirti, prisimindami, kad per karštas skystis praplečia indus. Jei norite nušveisti negyvas odos ląsteles, rinkitės švelnesnį fermentinį pilingą. Naudokite jį kas 2 savaites. Žiemą naudokite riebų kremą, kuris efektyviai apsaugos jūsų odą nuo šalnų.

Naudodami įvairius preparatus, siekdami sumažinti suskaidytų kapiliarų matomumą, nepamirškite, kad efektą pamatysite tik reguliariai vartodami. Per šį laiką galite kovoti su kuperozės oda, atlikdami kruopštų makiažą. Norėdami paslėpti voro gyslas, naudokite skystą pagrindą ir miltelius. Taip pat galite naudoti korektorių, kurį švelniai patrinkite kraujagyslių vietoje. Kad oda būtų lygi, makiažą padarykite pudra, kad išvengtumėte blizgesio. Venkite kaukės efekto, kuris gali atsirasti tepant daugelį kosmetikos priemonių.