Kuri šaldytuvo klimato klasė geresnė?

Kuri šaldytuvo klimato klasė geresnė?

Dažniausiai rinkdamiesi šaldytuvą žmonės atkreipia dėmesį į dizainą, kainą, energijos suvartojimą, kompresorių skaičių, tūrį ir šaldiklio vietą. Bet klimato klasė šaldytuvas kažkaip lieka užkulisiuose.

Tačiau norint, kad įranga tinkamai veiktų, labai svarbu, kokiomis sąlygomis, kokioje patalpos temperatūroje ji veiks. Kitu atveju tikėkitės bėdų – kartais labai rimtų.

vaizdas

Nuotrauka: holodilniki.kz

Ką reiškia šaldytuvo klimato klasė?

Yra keturios klimato klasės šaldytuvai, numatyti visuotinai pripažintuose standartuose. Užsienio gamintojai juos žymi lotyniškomis raidėmis, jie atitinka patalpose galimas klimato zonas ir temperatūros sąlygas (temperatūra, žinoma, nurodoma teigiama):

 • N – 16-32 laipsniai (normalus);
 • SN – 10-32 laipsnių (nenormalus);
 • ST – 18-38 laipsnių, didelės drėgmės sąlygos (subtropinis);
 • T – 18-43 laipsnių, esant sausam klimatui (tropinis).

Rusijos pirkėjams dažniausiai siūlomi SN ir N klimatinių klasių šaldytuvai (vietinis pavadinimas UHL – šaltas ir vidutiniškai šaltas klimatas). Versijos ST ir T buitiniuose modeliuose žymimos raide O (bendras klimatas).

Kaip ir kitas charakteristikas, šiuos duomenis gamintojai nurodo ant techninės lentelės, kuri yra įklijuota šaldytuvo skyriaus viduje.

vaizdas

Nuotrauka: www.xn—63-mdduaoecugb2g2e.xn--p1ai

SN ir N klasių modeliai gali užtikrinti kamerų (šaldiklio ir šaldymo) temperatūros stabilumą mūsų klimato sąlygomis.

Neteisingai pasirinkus gaminio dizainą, šaldytuvas nesusidoros, pavyzdžiui, su dideliu karščiu, dirbs neefektyviai, ties savo galimybių riba, gali greitai sugesti.

Tinkamos klasės įrangos pasirinkimas yra svarbus ne tik norint užtikrinti jos veikimą įprastoje aplinkoje. Būtina apsisaugoti netikėtai sugedus šaldytuvui garantiniu laikotarpiu. Jei prietaisas naudojamas netinkamomis klimato sąlygomis, išskyrus nurodytas instrukcijoje, garantinis servisas gali atsisakyti taisyti garantinį laikotarpį.

Dėl vis dažnėjančių gamtos anomalijų, kai vasaros temperatūra mūsų platumose vis dažniau pakyla virš 32 laipsnių, gamintojai išplėtė savo gaminių asortimentą. Dabar galite įsigyti modelių su dvigubu ženklinimu su įvairiomis darbo aplinkos temperatūromis laipsniais:

 • SN-ST (16-38);
 • SN-T (10-43).
vaizdas

Nuotrauka: www.xn—63-mdduaoecugb2g2e.xn--p1ai

Kokios klimato klasės šaldytuvą geriau rinktis?

Kažkas manys, kad geriau pirkti universalų modelį, pavyzdžiui, SN-T. Jis vienodai stabiliai veiks bet kokiomis sąlygomis – tiek karštyje, tiek šaltyje. Tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad toks gaminys kainuos daug daugiau dėl dizaino ypatumų, dėl atsparesnių aplinkos pokyčiams ir brangesnių atsarginių dalių naudojimo:

 • kompresorius su padidinta aušinimo galia;
 • kondensatorius su padidintu aušinimo paviršiumi;
 • papildomas ventiliatorius, aušinantis kondensatorių;
 • padidintas izoliacinis sluoksnis prie šaldymo kameros;
 • medžiagos, turinčios padidintą atsparumą grybeliams ir pelėsiams.

Įrenginiai, skirti veikti ekstremaliomis sąlygomis, taip pat gali sunaudoti daugiau energijos.

Todėl buitinis vartotojas turėtų pagalvoti, ar nereikia permokėti už variantą, kuris turės efektą vos kelis kartus per metus. Protingiau rinktis klimato klasės šaldytuvą, kuris geriausiai atitinka vietovės, kurioje gyvena vartotojas, sąlygas. Toks pasirinkimas palankiai paveiks nepertraukiamo įrenginio naudojimo trukmę ir pirkėjo piniginę.