Kuskusas nauda

Kuskusas yra pagrindinis Šiaurės Afrikos virtuvės patiekalas. Iš esmės tai maži makaronų rutuliukai, pagaminti iš miltų, vadinamų manų kruopomis.

Šiaurės Amerikoje maisto prekių parduotuvėje parduodamas iš anksto išvirtas ir išdžiovintas kuskusas, todėl jį galima greitai paruošti. Kuskusas yra neutralaus skonio, panašaus į kitus iš kviečių pagamintus maisto produktus, pavyzdžiui, duoną.

Galite nusipirkti rafinuoto arba viso grūdo kuskuso, taip pat rūšių, pagamintų iš kitų grūdų, pavyzdžiui, speltos ir miežių. Izraelio kuskusas, arba perlinis kuskusas, yra didesnis nei įprastesnis, todėl jį reikia ilgiau virti. Kuskusas kartais parduodamas iš anksto paruoštose ir greito paruošimo pakuotėse, tačiau jos dažnai nebūna viso grūdo.

Maistingumo profilis
1/4 puodelio nevirto rafinuoto kuskuso turi apie:

150 kalorijų
30 g angliavandenių
5 g baltymų
2 gramai skaidulinių medžiagų
0 gramų riebalų
20 miligramų kalcio
1 miligramas geležies
1/4 puodelio porcijos nevirtos pilno grūdo kuskuso košės turi apie:

160 kalorijų
31 gramas angliavandenių
6 gramai baltymų
3 gramai skaidulinių medžiagų
1 gramas riebalų
20 miligramų kalcio
2 miligramai geležies
Nauda sveikatai
Viso grūdo kuskusas yra geras skaidulinių medžiagų šaltinis. Skaidulos naudingos daugeliu atžvilgių. Jos gali sustabdyti cukraus kiekio kraujyje šuolį ir ilgiau išlikti sotūs. Be to, jos gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, todėl sumažėja širdies ligų tikimybė.

Kadangi skaidulinės medžiagos greitai perkelia maistą per žarnyną, jos gali padėti išvengti vidurių užkietėjimo. Daugiau skaidulų turinti mityba taip pat gali sumažinti žarnyno ir krūties vėžio tikimybę.

Viso grūdo kuskusas gali būti sveikas rafinuotų baltų makaronų ar baltų ryžių pakaitalas.

Kaip paruošti kuskusą
Užvirinkite skystį (vandenį, sultinį ar pieną) ir įmaišykite kuskusą. Nukelkite nuo ugnies ir uždengę palikite 5-15 minučių pastovėti. Neleiskite jam užvirti. Kai kuskusas sugers visą skystį, nuimkite dangtį ir papurtykite jį šakute. Tikslus virimo laikas gali skirtis, todėl patikrinkite pakuotės instrukcijas.

Kuskusą patiekite prie mėsos arba daržovių troškinio. Kuskusą taip pat galite valgyti vieną, sumaišytą su džiovintais vaisiais, pavyzdžiui, serbentais ar razinomis, ir riešutais, pavyzdžiui, migdolais ar kedro riešutais.

Pasigaminkite pusryčių košę, išvirę kuskusą piene ir įmaišę datulių, medaus ir cinamono. Jei norite daugiau skonio, ieškokite receptų su prieskoniais ir žolelėmis. Arba kuskusu pagardinkite sriubas ar salotas.