Kvapų paslaptys. Kas išsiskirs

Uosdami „Chanel No 5“ kvepalus, pajuntate kažką stebuklingo. Naudodami terminą, paimtą iš tapybos, jūs juos pavadinsite impresionistiniais. „Chanel“ kvapo paslaptis yra sunku suvokti ir apibrėžti ingredientus, vadinamus aldehidais. Kas yra aldehido kvepalai ir kuriuose kvapuose yra šių intriguojančių ingredientų?

geriausi aldehido kvepalai

Aldehidai yra organiniai daugelio natūralių kvapiklių komponentai. Jų yra, pavyzdžiui, rožių žiedlapiuose arba cinamono aromate. Daugelį aldehidų taip pat galima sintetinti dirbtinai. Šiandien sunku rasti kvepalų be cheminių ingredientų, tačiau būtent alifatinių aldehidų energija skiriasi „Lanvin D’Arpege“, „Balmain Extatic Gold Musk“ ar „Chanel Allure Homme Sport“ kvapais. Bet ką reiškia, kad jie kvepia kitaip?

Kas yra aldehidai?

Nesigilinsime į cheminių žinių paslaptis – paprasčiau sakant, aldehidai yra cheminių molekulių grandinės, kuriose yra karbonilo grupė (anglis + vandenilis + deguonis). Kuo ilgesnė grandinė, tuo didesnė tikimybė, kad šie junginiai naudojami kvepalų pramonėje, nes didesnės molekulinės masės molekulės stipriai skatina uoslę. Jie taip pat puikiai derina kitus parfumuotų vandenų ingredientus, suteikdami jiems sklandų paviršių. Priklausomai nuo aldehido molekulių ir kitų sudedamųjų dalių sudėties, aldehido kvepalai gali kvepėti skirtingai – gėlės, vaisiai, citrusai, švieži lapai, muilas ar šampanas …

Alchemijos pamoka, t. Y. Kvepalų su aldehidais kvapų natos

Kvapiųjų medžiagų gamyboje dažnai naudojami aromatiniai aldehidai yra šie:

  • Cinamaldehidas – kaip rodo pavadinimas, jis turi cinamono kvapą. Jo dariniai gali būti panašūs į jazminų kvapą;
  • benzaldehidas – kvepia karčiaisiais migdolais. Šios grupės junginiai taip pat gali kvepėti žolelėmis, gėlėmis, vanile ar vyšniomis;
  • fenilacetinis aldehidas – jo rasite kvepaluose, kurie kvepia išraiškingomis gėlėmis, tokiomis kaip rožė, hiacintas, šeivamedis, gardija ir pakalnutė;

Taip pat molekulėms žymėti naudojami sutrumpinti žymėjimai, pvz., C7 yra vaistažolė, C8 kvapas panašus į apelsino, C11 primena šviežius žalius lapus, o C14 panašus į persiką.


Kurie aldehido kvepalai buvo pirmieji?

Pirmaisiais aldehido kvapais laikomi kultiniai 1921 m. Kvepalai „Chanel No 5.“, tačiau ne tik jie varžosi dėl prototipo vardo. Jau 1905 m. Pasirodė kvepalai su kompozicijos aldehidu – tai buvo „Reve D’Or“ kvapas. Po metų Guerlainas naudojo šį šiuolaikinį ingredientą „Apres L’Ondee“ kompozicijoje. Aldehidus taip pat naudojo Robertas Bienaimé knygoje „Houbigant Quelques Fleurs“ (1912) ir Henri Alméras „Rosine Le Fruit Défend“ (1914).


Ar norite sužinoti daugiau apie aldehido kvepalus? Kvapas „Chanel“

„Chanel No 5“ tapo istorija kaip pirmasis šiuolaikinis aldehido kvapas – jų sudėtyje yra keletas skirtingų C grupės ingredientų, kurių bendras kiekis siekia net 1%. Vieni kvapą sieja su putojančiu šampanu, kiti sako, kad kvepalai yra muiluoti arba kreminiai. Kvepalų „Chanel No. 5“ prototipas yra vienas gražiausių retro moteriškų kvepalų, tačiau kriauklių kolekcijoje rasite ir naujesnių daiktų.

2015 m. Premjera Nr. 5 „L’eau“ džiugina tauriomis natomis, kurios jau juntamos viršutinėje natoje. Patvariausi aldehido kvapai skirti ne tik moterims. „Allure Homme Sport“ yra puikus vyriškų „Chanel“ kvepalų pavyzdys – sintetiniai ingredientai suteikia kompozicijai metalinį-vandens pobūdį.


Ar tu tai žinai…

„Chanel“ kvepaluose dažniausiai naudojami aldehidai C10, C11 ir C12, kurie sukuria šviežią citrusinių ir gėlių derinį su lengva muiline nata.


Balmain Extatic Gold Musk – modernūs aldehido kvepalai

Stebėdami parfumerijos rinką, galite padaryti išvadą, kad aldehidai neišeina iš mados. 2016 m. Pasirodė naujas „Balmain“ aromatas – „Extatic Gold Musk“. Tai medienos miltelių pavidalo kompozicija, be sintetikos pėdsakų. Šie moteriški kvepalai gali būti šiek tiek susiję su „Chanel no 5“ – jie puikiai tiks dideliems renginiams. Kvapas sulaukė daugybės teigiamų atsiliepimų, todėl turėtumėte tai išbandyti patys.

Nišiniai aldehidiniai kvepalai

Nišinių kvepalų gamintojai taip pat pasirinko aldehidus. Kvapų kūrėjai, kurie nėra didelių komercinių rūpesčių, juos pasiekia. Juos sutiksite tiek šimtmečių senumo tradicijas turinčių gamyklų kompozicijose (pvz., „Histoires de Parfums“ aromatas „Edition Opera Limited 1831 Norma Bellin“), tiek neseniai įkurtuose kvepalų namuose (pvz., Byredo kvepalai „Blanche Women“). Žiūrėkite kvepalus, kurie užima aukštą vietą kvepalų reitinge – peržiūrėkite mūsų pasiūlymus, kuriuos paruošėme jums toliau! 🙂