„Lat Pulldown“ mašinos naudojimas

Pirmiausia mes nustatysime, kas yra „lat-pull down“ ir kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę jį įtraukti į savo treniruočių tvarką. „Pulldown“ reiškia vieną iš populiarių judėjimų, naudojamų nukreipiant latą.

„Lat“ reiškia Latissimus Dorsi, kuris yra dirbamo raumens pavadinimas. Latas nugaros pusėje yra viršutinėje kūno pusėje gale, užpakalinėje rankose. Įtraukdami latus į hipertrofiją, mes galime padidinti jų dydį, kuris gali būti naudingas dėl daugelio priežasčių.


„Lat Pulldown“ pratimo nauda

Turėdami didesnius, storesnius ir platesnius latus sutrumpinsite atstumą, kurio reikia norint nuleisti juostą, kai spausite ant suoliuko. Kadangi juosta greičiau pasieks krūtinę dėl jūsų latų storio, todėl jūsų rankų ilgis bus trumpesnis; tai reiškia, kad suvirinimo preso judėjimas yra lengvesnis.

Kodėl verta atlikti šį pratimą?

Lato traukimas žemyn yra vienas aksesuaras, kurio daugybė žmonių nepastebi, kai reikia pagerinti bet ką, išskyrus nugaros stiprumą ir lato hipertrofiją, tačiau tai yra labai vertingas pratimas, specialiai padidinantis lato hipertrofiją, tobulinant spaudimo ant stendo techniką.

Taikymas į šoninius raumenis

Kadangi latai yra tokie dideli raumenys, jie užsiima daugybe sudėtinių pratimų. „Deadlifts“ yra vienas iš pratimų, kuriame vaidina latas; atliekant šį judesį suaktyvėja daugybė nugaros raumenų, todėl svarbu, kad kiekvienas iš jų galėtų atlaikyti dalį krūvio, nes „deadlift“ yra vienas iš labiausiai apmokestinamų pratimų.

Kalbant apie pritūpimus; Suaktyvindami savo latą ruošdamiesi pritūpimams turėsite daugiau raumenų storio ir pločio nugaroje, todėl galėsite išlaikyti griežtesnę formą viso judesio metu, todėl pritūpimus bus lengviau atlikti.

Vyrams, turint platų latą, būtų galima priskirti estetiką; atrodo, kad plati latų pora pabrėžia „V-taper“ išvaizdą, vedančią nuo mažo juosmens iki plačių pečių. Ši išvaizda yra viena ryškiausių varžybų kultūrizmo kategorijoje „Men’s Physique“.


„Lat Pulldown“ technika

plačios rankenos lat traukti žemyn

Atliekant „lat“ nulenkimus, judesių diapazonas yra panašus į „pull up“, tačiau jūs galite naudoti griežtesnę formą dėl savo sėdimos laikysenos ir koreguoti svorį, atsižvelgiant į savo jėgos lygį.

Taip pat greičiau atlikti nuleidimo rinkinius naudojant pasipriešinimo mašininę latų išmetimo versiją, o ne naudojant svorių diržą.

______________________

1) Atsisėskite ant išlenkiamos latės mašinos ir sureguliuokite kelio pagalvėlę taip, kad neliktų laisvos vietos ir būtumėte tvirtai prisėdę.

2) Padėkite kojas lygiai ant grindų, stumkite krūtinę aukštyn ir lauk.

3) Atitraukite mentę, kuri turėtų sukurti arką, pasvirusią nuo mašinos.

4) Suimkite strypą plačiai suimdami rankas (tai turėtų būti ant ilgio strypo nuožulnios dalies iš abiejų pusių).

5) Kai esate pradinėje padėtyje, įkvėpkite ir įsitikinkite, kad laikotės laikysenos, neleisdami atlaisvinti mentės ar pakelti pečių.

6) Iškvėpkite, kai pradėsite judesį (koncentrinis susitraukimas); Traukite per alkūnes, kol sugebėsite išspausti savo latą judesio apačioje ir pečių ašmenys bus kartu.

7) Lėtai pakelkite juostą atgal į viršų, kol rankos bus ištiestos ir atgal į pradinę padėtį.

Pastabos: Traukite per alkūnes, laikykite galvą neutralią, viršutinėje nugaros dalyje (atgal) laikykite šiek tiek lanko, judesio viršuje neatjunkite mentės ar pečių (tai nuims įtampą nuo lato).


„Lat Pulldown“ pratimų pavyzdys

Pabandykite į savo kasdienybę įtraukti 3-4 šio pratimo 8–12 pakartojimų rinkinius; taip pat galite pridėti lašinių rinkinius į savo planą, kai naudojate lat pasipriešinimo pasipriešinimo mašiną, kad padidintumėte intensyvumą!

Nepamirškite naudoti laipsniškos perkrovos; Kai jaučiatės pajėgūs atlikti daugiau nei 12 pakartojimų, turėtumėte padidinti pratimo svorį.

Be to, kiekvieno rinkinio svoris turėtų padidėti (ir dažnai kartojasi).

PAVYZDŽIUI:

„Lat Pulldown“ rinkiniai Pakartojimai ir svoris
1 rinkinys 12 pakartojimų esant 40 kg
2 rinkinys 10-12 pakartojimų esant 42,5 kg
3 rinkinys 8-10 pakartojimų esant 45 kg
4 rinkinys 8-10 pakartojimų esant 47,5 kg

Būkite nuoseklūs!


Paimkite namų pranešimą

Atminkite: įtraukdami latą į hipertrofiją, galime padidinti jų dydį.

Mėgaukitės nugaros treniruotėmis!

Parašykite komentarą