Liaudies gynimo priemonės nuo nudegimų

Liaudies gynimo priemonės nuo nudegimų

Nudegimų gydymas liaudies gynimo priemonėmis

Sunku paneigti tradicinės medicinos poreikį. Nors absoliuti dauguma tradicinės medicinos receptų nėra kliniškai išbandyti ir jų naudojimas negali būti rekomenduotas kaip pagrindinis gydymo metodas, jie gali būti naudingi kaip pagalbinės medžiagos.

Tačiau šis teiginys negalioja visiems liaudies metodams: kai kurie iš jų gali būti klasifikuojami kaip nenaudingi, kiti – kaip sąlyginai nekenksmingi, o dar kiti yra atvirai pavojingi.

Pažvelkime atidžiau į populiariausius tradicinius vaistus, kurie rekomenduojami nudegimams gydyti – ir išsiaiškinkime, ar jie bus naudingi, ar atvirkščiai – ar jie atneš rimtos žalos?

Ledas
populiariausia liaudies priemonė nuo nudegimų

Sunku atsekti šio mito gimimą ir raidą, tačiau ledas ir šiandien laikomas geriausia liaudies gynimo priemone nuo nudegimų. Tradicinė medicina apima tiesioginį ledo naudojimą bet kokia forma ant sudegintos odos vietos. Kai kuriais atvejais tarp rekomendacijų netgi galite rasti ką nors iš kategorijos „Jei ledo nėra, iš šaldiklio paimkite maišelį šaldytų daržovių ar mėsos“. Galbūt ledo „naudą“ tradiciniai gydytojai mato priešingybių poveikio pavidalu: jei sužalojimas atsirado dėl aukštos temperatūros, tuomet reikia gydyti žemomis.

Bet nudegimas nėra hematoma, kuriame ledo užtepimas (būtinai suvyniotas į audinį!) Tikrai padeda susiaurinti kraujagyslių spindį ir sumažinti kraujavimą. Nudegus odoje pastebimas didelis termoreguliacijos pažeidimas, kurį ledas dar labiau pablogina. Jei jums nereikia įgyti unikalaus paciento, kuris tuo pačiu metu yra nudegęs ir nušalęs, statuso – atsisakykite minčių tepti ledu nudegusią odą.

Tarkuotos žalios bulvės

Bulvės pavadinime įtrauktos tik kaip pavyzdys. Tiesą sakant, šio tradicinės medicinos recepto variantų yra labai daug: varnalėšų ir gysločių lapai, sumalti į košę ir užtepti ant nudegimo, tarkuotos žalios morkos, kopūstų lapai ir pan.

Visuose šiuose metoduose naudojamas nudegusios odos drėkinimo principas – beveik visos šviežių augalų dalys, susmulkintos, išskiria sultis, kurios, tiesą sakant, atlieka „veikliosios medžiagos“ funkciją. Bet panašų efektą galima pasiekti pakeitus nudegimo pažeistą odos plotą šalto vandens srove.

Be to, norint rasti tinkamą žaliavą (bulves, morkas ir kt.), nuplauti nuo užteršimo ir sumalti, prarandamas brangus laikas: sudrėkinti ir atvėsinti nudegimą reikia tik per pirmuosius 15–20 val. minučių, tada ši mintis netenka prasmės, o kai kuriais atvejais netgi gali sukelti komplikacijų.

Tam tikru mastu augalinės žaliavos gali padėti prisotinti odą biologiškai aktyviomis medžiagomis, kurios skatina ląstelių dalijimąsi. Tačiau turint omenyje didelė infekcijos rizika žaizdoje naudojant tokias „improvizuotas“ priemones, tokios biostimuliacijos reikšmė sumažinama iki nulio.

Alavijas

Liaudies medicinoje alavijas atrodo kaip panacėja nuo bet kokių odos pažeidimų. Nenuostabu, kad nudegimų (vieno iš dažniausiai pasitaikančių traumų rūšių) gydymas neapsieina be šio augalo.

Alijošiuje tikrai gausu medžiagų, kurios skatina odos ląstelių dalijimosi procesą, sušvelnina laisvųjų radikalų veikimą, pagreitina gijimą ir apskritai „jaunina“ odą. Bet tik vienu atveju: jei alavijo amžius siekia bent 4–5 metus, o nupjauti lapai buvo iš anksto apdoroti, o tai reiškia ilgalaikį lapų laikymą tamsioje, vėsioje vietoje. Tokiomis sąlygomis alijošiuje esančios naudingos medžiagos virsta aktyvia forma ir gali būti laikomos tikrai biologiškai aktyviomis. Priešingu atveju jūs tiesiog suvilgysite nudegimą abejotino grynumo ir naudos produktu ir sugadinsite augalą.

Medus

Tradicinė medicina primygtinai rekomenduoja medų kaip vaistą nuo nudegimų. Be to, ne tik išoriniam naudojimui (sutepti nudegimą medumi), bet ir vidiniam naudojimui. Teigiama, kad „visapusiškas požiūris“ gali išgydyti bet kokio sunkumo nudegimus per trumpiausią įmanomą laiką.

Neneigsime medaus, kaip priemonės, turinčios daug biologiškai aktyvių medžiagų, mikro ir makro elementų bei…