Ličio baterijos: kas yra

Šiandien pasaulis nebūtų suprastas be daugybės mus supančių elektroninių gaminių. Mobilieji ir belaidžiai telefonai, nešiojamieji kompiuteriai ar kt tabletės yra keletas pavyzdžių. Norint juos naudoti kelias valandas, nereikia jų prijungti prie srovės, būtinas kitas maitinimo šaltinis: ličio baterijos.

Nuo pat komercinio pasirodymo 90-aisiais jo savybės tobulėjo ir tobulėjo. Šiandien jie yra būtini energijos šaltiniai visiems tiems kasdien naudoti produktams, kurie yra būtini mūsų darbe ir profesiniame gyvenime. Ličio baterijas taip pat naudoja automobilių pramonė.

Svarbiausias

  • Ličio baterijos yra prietaisai, skirti elektros energijai kaupti. Jo veikimas yra ličio druskos, kaip elektrolito, naudojimas, leidžiantis gauti jonų kiekį, reikalingą elektrocheminei reakcijai tarp katodo ir anodo vykti.
  • Jo naudojimas tapo plačiai paplitęs 90-aisiais, siejamas su nešiojamųjų technologijų populiarėjimu. Jie pagaminti remiantis lengvais komponentais ir pateikia kompaktiškus bei valdomus formatus. Jie yra labai atsparūs „atminties efektui“ – defektui, kurį turi kitų tipų baterijos.
  • Nors standartinis formatas (ir plačiausiai naudojamas) yra stačiakampis, jo struktūrą galima modifikuoti, pritaikant jį skirtingiems įtaisams – cilindro formos ir net plokščios.

Geriausios ličio baterijos rinkoje: mūsų rekomendacijos

Toliau apžiūrėsime geriausias rinkoje esančias ličio baterijas. Siekiama pasiūlyti keletą variantų, iš kurių galima pasirinkti, palyginus jų savybes ir kainas. Be to, kiekviena baterija gali būti nurodyta konkrečiam tikslui, tačiau nerekomenduojama kitiems. Čia mes pamatysime.

Geriausias paketas litų baterijų už kainos ir kokybės santykį

Jei ieškote geriausio kainos ir kokybės santykio, nustokite tai daryti, jau radote. Rytai paketas Dešimt baterijų paketas puikiai tinka fotoaparatams, žibintuvėliams, holografiniams žiūrintiesiems ir dar daugiau, o kaina jus liks labiau nei patenkinta.

Prestižinio „Panasonic“ prekės ženklo, turinčio daugiau nei 70% 5 žvaigždučių įvertinimų, kiekvienos iš CR123 baterijų talpa yra 1 450 mAh (miliamo valanda), o įtampa – 3 V (voltai). Tu nepasigailėsi!

Geriausia atsarginė baterija, kurią galite rasti rinkoje

Mes taip nesakome, mums pakanka 70% 5 žvaigždučių įvertinimų, kad patikrintume, ar susiduriame su žvaigždės produktu, kurį daugelis vartotojų giria.

Produktas yra apie aukštos kokybės pakaitines baterijas, be to, be dviejų baterijų yra dvigubas įkroviklis, „microUSB“ kabelis ir vartotojo vadovas, jei pasimestumėte.

Baterijos talpa yra 2 900 mAh, ji puikiai pakeičia „Sony NP-F550“, taip pat daugelį kitų modelių.

Geriausios baterijos dėl jų meistriškumo ir praktiškumo

Nerasta jokių produktų.

Šios ličio baterijos yra AAA formato, dažniausiai naudojamos buitiniuose elektroniniuose prietaisuose. Jie siūlo itin greitą įkrovimą (1 valanda), o jų 600 mAh garantuoja pakankamą tokio tipo prietaisų, kurie nėra intensyviai naudojami, ilgaamžiškumą. Išėjimo įtampa: 1,5 V.

Kiekvienoje iš 4 baterijų yra USB įvesties lizdas, skirtas įkrauti vieną ar kelis kartus (kartu su „4-in-1“ kabeliu) per bet kurį šaltinį su USB jungtimi.

Ideali ličio baterija Nikon mėgėjams

Geriausia ličio baterija rinkoje fotoaparatams, kurią akreditavo „Nikon“ prekės ženklas, viena labiausiai vertinamų šiame sektoriuje. Jis siūlo 1900 mAh ir 7 V išėjimą, įkraunamą per įkroviklį MH-25. Jis suderinamas su daugeliu „DSLR“ serijos „Nikon“ modelių (D500, D610, D750, D810 ir daugeliu kitų).

Be to, ši įkraunama ličio baterija taip pat suderinama su kitų firmų fotoaparatais. Jis yra kompaktiškas ir lengvas.

Puiki nešiojamųjų kompiuterių ir „Netbooks“ baterija

Daugiau nei 70% 5 žvaigždučių įvertinimų patvirtina šį produktą – geriausiai parduodamą savo kategorijoje. Tai nėra tiksliai pigus, tačiau puikiai tinka pakeisti nešiojamųjų kompiuterių baterijas, kaip patvirtina vartotojų nuomonė.

Talpa yra 4 400 mAh, o medžiagos – aukštos kokybės. Tai labai saugu ir jai suteikiama dvylikos mėnesių garantija, be to, ji suderinama su daugybe modelių.

Pirkinių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie ličio baterijas

Skirtingų tipų baterijų ir jų charakteristikų palyginimas yra svarbus žingsnis perkant, tačiau reikia atsižvelgti į kitus veiksnius. Pagrindinis, žinant produktą, į kurį investuosime pinigus (šiuo atveju – ličio bateriją): suprasime, kas tai yra, kam jis skirtas ir ką jis gali mums pasiūlyti, kai jį perkame.

Ličio baterija

Ličio baterijos naudojimo laikas taip pat yra susijęs su jos siūlomais įkrovimo ir iškrovimo ciklais. (Šaltinis: Janaka Dharmasena: 11576124 / 123rf.com)

Kas yra ličio baterija?

Ličio baterija, dar vadinama ličio jonų baterija (arba ličio jonų baterija), yra elektros energijos kaupimo įtaisas. Kitaip tariant, tai yra energijos akumuliatorius, leidžiantis jį naudoti įrenginiui, prie kurio jis pritvirtintas arba prijungtas. Išgėrus, jį galima įkrauti ir pakartotinai naudoti ribotai.

Kaip veikia ličio baterija?

Ličio baterijos veikimas pagrįstas ličio druskų naudojimu kaip elektrolitu, kuris palengvina grįžtamąją elektrocheminę reakciją tarp katodo ir anodo. Ličio jonai teka iš katodo į anodą, taip siunčiant srovę ir maitinantį prietaisą, prie kurio šiuo metu pritvirtinta baterija.

Ar žinojote, kad automobilių pramonė neseniai juos įtraukė, kad reklamuotų elektrines transporto priemones prieš iškastinį kurą?

Kam naudojamos ličio baterijos?

Ličio baterijos maitina daugumą mažų kasdienių elektroninių prietaisų. Aplink mus ir neišeidami iš namų, be daugybės kitų pavyzdžių galime įvardyti televizoriaus nuotolinio valdymo pultą, oro kondicionieriaus nuotolinio valdymo pultą, elektrinį dantų šepetėlį ar epiliatorių.

Bėgant metams, buvo sukurta kita ličio baterijų paskirtis. Šiuo metu jie taip pat naudojami hibridinėms ar elektrinėms transporto priemonėms varyti, nors jų autonomija vis dar labai ribota. Ličio baterijos šiandien yra labiausiai paplitusios ir parduodamos technologijų rinkoje.

Ličio baterija

Mes neturime pamiršti, kad ličio baterija yra greitai gendantis technologinis produktas. (Šaltinis: twinsterphoto: 104769813 / 123rf.com)

Kokie yra ličio baterijos privalumai ir trūkumai?

Ličio baterijos šiandien yra labai populiarios ir gamintojai jas dažniausiai naudoja elektroniniams prietaisams maitinti. Taip yra dėl neabejotinų pranašumų, palyginti su kitų tipų baterijomis. Tačiau jie taip pat turi keletą pastebimų trūkumų. Pažvelkime į abu šioje lentelėje.

Privalumas

  • Lengvas ir kompaktiškas formatas
  • Jie neturi „atminties efekto“
  • Išlydžio stabilumas
  • Aukšta įtampa vienoje ląstelėje: 3,7 V

Trūkumai

  • Jautrus išorinėms sąlygoms
  • Lengvas perkaitimas
  • Brangi gamyba

Kas yra „atminties efektas“ ir kodėl jo neturi ličio baterijos?

Akumuliatorių „atminties efektas“ yra reiškinys, kuris sumažina jų įkrovimo pajėgumus, kai jie yra įkraunami, tačiau nėra visiškai iškrauti. Jei įkrova yra per anksti arba neužbaigta (nepasiekus 100%), jos viduje cheminės reakcijos būdu susidaro kristalai. Ličio baterijose šios problemos, kuri sumažina našumą, neatsiranda.

Tai yra vienas pagrindinių ličio baterijų laimėjimų, palyginti su kitomis rinkoje esančiomis baterijomis ir labiau paplitusi prieš keletą metų, pavyzdžiui, švino rūgštimi ir nikeliu. Štai kodėl pastaruoju metu ličio medžiaga lengvai įsitvirtino, nes „atminties efektas“ vartotojams sukėlė daug problemų ir nepatogumų.

„Atminties efektas žymiai sumažino faktines srovės, gaunamos švino baterijose, nes jų nepavyko iki galo iškrauti.”

.

Kokie yra įkrovimo ciklai ir kiek siūlo ličio baterija?

Matėme, kad vienas iš pagrindinių ličio baterijų trūkumų yra jų trumpas tarnavimo laikas. Manoma, kad dažnai naudojamiems žmonėms yra maždaug 3 metai, o tai kartais reiškia prietaiso, į kurį jie tiekiami, naudingo tarnavimo laiką, jei suderinamumas yra mažas. Arba netikėtos priežiūros išlaidos dėl ankstyvo akumuliatoriaus keitimo.

Ličio baterijos naudojimo laikas taip pat yra susijęs su jos siūlomais įkrovimo ir iškrovimo ciklais. Kiekvienas įkrovimo ir iškrovimo ciklas suprantamas kaip akumuliatoriuje sukauptos energijos panaudojimo laikas nuo pilno įkrovimo iki iškrovimo. Vidutinis ličio baterijos ciklų skaičius yra nuo 500 iki 1200.

Kokios priežiūros reikia ličio baterijai?

Mes neturime pamiršti, kad ličio baterija yra greitai gendantis technologinis produktas. Nors, kaip minėjome, ličio baterijos neturi pagrindinio „atminties efekto“ trūkumo, jos gali sukelti kitų problemų, kylančių naudojant. Todėl svarbu laikytis kai kurių rekomendacijų, kad pailgėtų jos naudojimo laikas.

Pagrindiniai patarimai, kuriuos galime pateikti ličio baterijoms prižiūrėti, yra šie: venkite ekstremalių temperatūrų (aukštesnių ar žemesnių nei 15 laipsnių), neveikimo metu laikykite jas su vidutiniu įkrovimu ir nelaikykite 100% įkrovę ilgesnį laiką laiko.

Ličio baterijos įkroviklis

Ličio baterija, dar vadinama ličio jonų baterija, yra elektros energijos kaupimo įtaisas. (Šaltinis: Chutchawarn Samwang: 41149799 / 123rf.com)

Kokio biudžeto reikia norint įsigyti ličio bateriją?

Ne visos ličio baterijos yra vienodos, todėl skiriasi ir jų kainos. Pagrindiniai, tie, kurie maitina nuotolinio valdymo pultus, paprastai yra pigiausi rinkoje. Kita vertus, jei ieškosime ličio baterijos, turinčios didesnį miliamp valandų (mAh) arba išėjimo įtampos (V) skaičių, kainos bus didesnės.

Taip pat reikia atsižvelgti į tai, kad kai kurios ličio baterijos yra universalios ir bus suderinamos su bet kuriuo prietaisu, neatsižvelgiant į gamintoją, jei tik tai leidžia techninės charakteristikos. Kita vertus, kiti bus skirti išskirtiniam naudojimui, konkretesniems ir turintiems sudėtingesnes ir unikalesnes savybes.

Pirkimo kriterijai

Prieš pirkdami ličio bateriją, kaip ir bet kurį kitą daiktą, turime atsižvelgti į kintamųjų seriją. Netinkamas šių pagrindinių aspektų nustatymas paskatins mus įsigyti neteisingai. Toliau bandysime detaliau ir …