Mikroskopai: kas yra geriausia

Naujų patirčių tyrinėjimas yra vienas didžiausių malonumų tiems, kurie turi bent kiek rūpesčių. Tačiau mūsų brangios akys nėra beribės ir yra dalykų, kurių jie nemato. Dėl to mikroskopai yra geriausias jūsų sąjungininkas, kad galėtumėte ištirti ne tik regimąjį.

Išvestas iš sąvokų „mikro“ (mažas) ir „scopio“ (stebėkite), mikroskopas suteikia galimybę stebėti neįsivaizduojamu artumo lygiu. Tai įmanoma dėl plataus išplėtimo ir skirtingų esamų filtrų. Tyrinėti tai, kas jums artimiausia, dar nebuvo taip įdomu. Jūs išdrįstate?

Svarbiausias

  • Įsigiję mikroskopą galite daugiau sužinoti, atverti mintis ir sužadinti mokslą.
  • Šiandien yra lengvai naudojami ir skaitmeniniu būdu prijungti mikroskopai, leidžiantys bet kam išsiaiškinti jų mokslinius rūpesčius.
  • Yra keletas savybių, į kurias reikia atsižvelgti prieš renkantis vieną ar kitą mikroskopą. Skyriuje „Pirkimo kriterijai“ mes juos detalizuojame.

Reitingas: geriausi mikroskopai rinkoje

Mikroskopai gali turėti skirtingas charakteristikas. Žinodami juos ir tiksliai žinodami, ko jums reikia, galėsite sėkmingai pirkti. Žemiau mes pasirinkome keletą pagrindinių modelių rinkoje, kurie padės jums priimti jums tinkamiausią sprendimą.

Geriausias kišeninis mikroskopas (TELMU)

Šis kišeninis mikroskopas skirtas vaikams ir studentams. Jame yra 70 dalių ir priedų, jis turi tris padidinimo lygius: 300x, 600x ir 1200x.

Mikroskopo ranka ir pagrindas yra pagaminti iš metalo, todėl užtikrina jo ilgesnį tarnavimą ir apsaugo nuo smūgių, kurie gali atsirasti transportuojant.

Redakcinis vertinimas: Puikus dydis, todėl idealiai tinka visų rūšių studentams ir jaunimui. Jis turi tris išplėtimo lygius, o jo kaina yra gana pigi.

Geriausias mikroskopas su stovu išmanusis telefonas (Nacionalinė geografija)

Šio „National Geographic“ mikroskopo didinimo lygis yra nuo 40x iki 1280x. Kaip naujovė, ji apima „Smartphone“ palaikymą, kuriame galite peržiūrėti ir įrašyti savo pavyzdžius. Jis skirtas tiek jauniems, tiek seniems.

Jis turi krintančią šviesą ir skaidrumą, su 4x, 10x ir 40x objektyvais. Be mikroskopo, jis taip pat turi platų priedų asortimentą, kad kuo geriau išnaudotumėte.

Redakcinis vertinimas: Jis išsiskiria savo padidėjimo lygiu ir gebėjimu naudoti kartu su išmanieji telefonai. Tai yra šiek tiek brangus, tačiau tai kompensuoja platus papildomų priedų asortimentas.

Geriausias skaitmeninis USB mikroskopas („Splaks“)

Didelės galios 1000x skaitmeninis mikroskopas leidžia aiškiai matyti norimų objektų detales. Šis mikroskopas yra suderinamas su įvairiais įrenginiais, pavyzdžiui, mobiliaisiais telefonais ir kompiuteriais, esančiais skirtingose ​​operacinėse sistemose. Užfiksuokite nuotraukas ir vaizdo įrašus.

Jame yra reguliuojamos lemputės su 8 LED lemputėmis, kad būtų galima stebėti objektus, kurie visada keičia jūsų šviesos intensyvumą pagal jūsų pageidavimus.

Redakcinis vertinimas: Šis skaitmeninis USB mikroskopas jus mylės, jei ieškote kažko galingo. Dėl to, kad jis leidžia jums užfiksuoti nuotraukas ir vaizdo įrašus, taip pat dėl ​​aštuonių LED žibintų, tai yra labai patrauklus ir modernus modelis.

Geriausias nešiojamas LCD mikroskopas (KKmoon)

Šiame mikroskope yra didelis 4,3 colių ekranas, iš kurio galite akimirksniu pamatyti visus stebėjimus, taip pat gauti gerą 720P skiriamąją gebą.

Be to, kad jis veikia kaip mikroskopas, jis taip pat turi 5,0 MP jutiklį, kad užfiksuotų ir išsaugotų pavyzdžių didelės raiškos vaizdus ir vaizdo įrašus. Jame yra 8 balti LED žibintai ir leidžia reguliuoti apšvietimą.

Redakcinis vertinimas: Dėl savo 5,0 MP jutiklio jis yra vienas geriausių mikroskopų, kai reikia užfiksuoti didelės raiškos vaizdus ir vaizdo įrašus. Tam, ką siūlo, tai yra idealus variantas, kai biudžetas yra mažiausias.

Geriausias profesionalus optinis mikroskopas (Telmu)

Šis profesionalus „Telmu“ optinis mikroskopas išsiskiria aukšta komponentų kokybe: visų metalų plataus kampo okuliarai WF10x, WF25x arba 4X, 10X ir 40XS achromatiniai objektyvai. Jame taip pat yra LED žibintai; Įvairūs puikūs šviesos šaltiniai tiriant storus mėginius, pavyzdžiui, šaknys, stiebai, lapai ar grybai.

Jame yra mobiliojo telefono laikiklis, kuris padės jums išsaugoti stebimus vaizdus. Be to, jis siūlo penkis spalvų filtrus, kurie visi skiriasi, kad tyrinėdami mėginius galėtumėte gauti tinkamiausią temperatūros ir spalvų kontekstą. Šiek tiek brangesni nei kiti šio sąrašo variantai, tačiau, kalbant apie kainos ir kokybės santykį, tai rodo stiprią.

Redakcinis vertinimas: Jei ieškote kokybiškų komponentų, šis „Telmu“ mikroskopas nenuvils. Jis taip pat išsiskiria savo priedais, tokiais kaip penki spalvų filtrai, leidžiantys sukurti optimalų scenarijų kiekvienam mėginiui tirti.

Geriausias belaidžio fotoaparato LCD mikroskopas („Yinama“)

Įtraukus belaidę kamerą, kurios ekranas yra 4,3 colio, lengva perkelti užfiksuotus vaizdus ir vaizdo įrašus į kompiuterį ir kitus įrenginius. Be to, šį pilną „Yinaman“ modelį galima valdyti naudojant įdomią mobiliąją programą, kuri dar labiau palengvina mokslinių tyrimų darbą. Baterija veikia iki keturių valandų, todėl šis mikroskopas yra geras nešiojamas pasirinkimas.

Kalbant apie dizainą, jis turi labai universalią metalinę atramą, nes ją galima laisvai reguliuoti. Be to, jis yra labai stabilus, o tai leidžia dirbti be erzinančių vibracijų. Jame yra iki aštuonių LED žibintų, kad būtų galima visiškai apšviesti, o tai leidžia išsamiau išanalizuoti detales ir mėgautis geresniu apibrėžimu.

Redakcinis vertinimas: Jei mums patinka šis LCD mikroskopas, tai yra dėl jo 4,3 colių ekrano ir ilgo baterijos veikimo laiko (4 valandos). Bet tai ne tik geras nešiojamas variantas, bet ir stabilumas yra pavydėtinas.

Pirkinių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie mikroskopus

Pradėjus naudoti mikroskopą, gali kilti abejonių tiems, kurie mažiau žino šį instrumentą. Nors anksčiau jis buvo labiau skirtas mokslo tikslams, šiandien jo naudojimas ir susidomėjimas išsiplėtė. Šiame skyriuje mes išsprendžiame keletą bendrų abejonių dėl jo veikimo.

Žmogus savo dirbtuvėje su mikroskopu

Patartina rinktis skaitmeninį mikroskopą, nes juo lengva naudotis ir jis yra prijungtas prie kompiuterio. (Šaltinis: Pelikh: 84795650 / 123rf.com)

Kodėl verta dovanoti mikroskopą?

Kalėdas, gimtadienius ar šeimos šventes. Kartais norisi pagaminti originalią, naudingą, įdomią dovaną, kuri pažadina vaizduotę. Bet kuriuo iš šių atvejų mikroskopas yra geras pasirinkimas, nes jis taip pat neskiria amžiaus, todėl jis bus naudingas tiek seneliams, tiek mažiems vaikams.

Patartina rinktis skaitmeninį mikroskopą, nes juo lengva naudotis ir jis yra prijungtas prie kompiuterio. Be to, jie turi gerą pratęsimą, nėra ko pavydėti pažangesniems modeliams. Išplėtimo lygis šiuo atveju bus vienas iš svarbiausių kriterijų prieš renkantis vieną ar kitą modelį.

Ką reiškė mikroskopo išradimas?

Pradžioje mikroskopas buvo didelis mokslo laimėjimas, ypač norint atlikti išsamesnius tyrimus. Po to, kai 1590 m. Jį išrado Zachariasas Janssenas, 1665 m. Buvo atliktas Williamo Harvey atliktas kraujo apytakos tyrimas, išsamiai išanalizavus kraujo kapiliarus.

Vėliau technologijų pažanga tęsėsi kartu su keliais pionieriais. Jie padidino mikroskopų padidinimo lygį ir leido atlikti vis išsamesnį mikroorganizmų elgesio ir ląstelių tyrimus. Pažanga buvo didžiulė, ypač XVIII a.

Daugybė mikroskopų

Yra keturi skirtingi apšvietimo tipai ir mes naudosime vieną ar kitą, kaip mums tinka.
(Šaltinis: Ousa Chea: gKUC4TMhOiY / Unsplash.com)

Kokie yra skirtingų tipų mikroskopai?

Mikroskopai yra vieni iš universaliausių prietaisų ta prasme, kad juos galima atskirti nuo daugelio sričių. Priklausomai nuo naudojimo, kurį norite suteikti, tipo, jums bus įdomu pasirinkti, pavyzdžiui, su optinio, elektroninio ar ultravioletinio apšvietimo sistema. Šiame skyriuje pateikiame jų skirtumus.
Mikroskopai pagal: Tipai: Apibūdinimas:
Apšvietimo sistema Optinis Į mėginį nukreiptas prožektorius, kurį apšviečia regima šviesa.
Apšvietimo sistema Elektroninis Mėginys nėra apšviestas šviesa, tačiau naudojami elektronai. Šie smūgiai susidaro vakuuminės kameros viduje.
Apšvietimo sistema Ultravioletinė šviesa Jie apšviečia mėginį ultravioletiniais spinduliais, o tai leidžia pasiekti geresnę skiriamąją gebą nei matoma šviesa.
Apšvietimo sistema Poliarizuota šviesa Tai yra optinis mikroskopas, prie kurio buvo pridėti du poliarizatoriai.
Apšvietimo sistema Fluorescencija Tai leidžia stebėti medžiagas, kurios skleidžia savo šviesą, kai jos apšviečiamos tam tikru bangos ilgiu.
Objektyvo numeris Paprasta Jis turi vieną objektyvą ir paprastai žinomas kaip didinamasis stiklas.
Objektyvo numeris Atspindėta šviesa Šviesa apšviečia mėginį ir dalis jos atsispindi ir nukreipiama į objektyvą.
Okuliarų skaičius Monokuliarus Jis turi vieną okuliarą, per kurį galima stebėti mėginį.
Okuliarų skaičius Žiūronas Tai leidžia mėginį stebėti vienu metu su abiem akimis. Tai dažniausiai naudojamas tyrimo laboratorijose.
Okuliarų skaičius Trinoklis Leidžia peržiūrėti pavyzdį trečiame okuliare, kad prijungtumėte fotoaparatą.

Kuo skiriasi skaitmeniniai ir stereoskopiniai mikroskopai?

Kalbėjome apie įvairius mikroskopų tipus, kuriuos galime rasti rinkoje. Tačiau pagrindinis skirtumas, kuris dažnai daromas, yra skaitmeniniai ir stereoskopiniai mikroskopai. Viena vertus, skaitmeniniams žmonėms pavyksta vietoj okuliaro prijungti skaitmeninį fotoaparatą vaizdui užfiksuoti.

Kita vertus, stereoskopiniai mikroskopai leidžia jums stebėti mėginį trimačiu būdu. Juose yra du okuliarai, o mėginio, pasiekiančio kiekvieną okuliarą, vaizdas skiriasi, todėl juos sujungus pasiekiamas 3D efektas. Pasiekiamas padidinimas yra mažesnis nei įprasto optinio mikroskopo.

Žmogus, žiūrintis pro mikroskopą

Prieš pradedant naudoti mikroskopą, būtina žinoti įvairius žingsnius, kurie padės jums gauti geresnius mėginių rezultatus. (Šaltinis: Šironosovas: 121685746 / 123rf.com)

Kaip naudoti mikroskopą?

Prieš pradedant naudoti mikroskopą, būtina žinoti įvairius žingsnius, kurie …