Nagų priauginimas – kas geriau: gelis ar akrilas?

Nagų priauginimas - kas geriau: gelis ar akrilas?

Nagų priauginimas – viena populiariausių nagų salono paslaugų, sprendžianti tobulo manikiūro šiuolaikinei moteriai problemą. Tačiau vieni meistrai kažkodėl rekomenduoja tik gelį, kiti būtinai akrilą. Kur tiesa? Pabandykime suprasti gelio ir akrilo nagų priauginimo subtilybes ir atsakyti į klausimą: „Kokia medžiaga yra geresnė: gelis ar akrilas?”

Kas kenksmingesnis: gelis ar akrilas?

Dažniau nei kiti galima susidurti su nuomone, kad akrilas kenkia nagams, nes turi „branduoliškesnę“ sudėtį. Tai ne kas kita, kaip mitas. Turite žinoti, kad ir gelis, ir akrilas yra akrilatai, tai yra, jie turi panašią cheminę sudėtį ir maždaug vienodai veikia nago plokštelę. Tuo pačiu metu žinomi alergijos abiems medžiagoms atvejai. Nei gelinis, nei akrilinis priauginimas nepadarys jūsų pačių nagų sveikesnių ir tvirtesnių, be to, po bet kurios iš šių dviejų procedūrų juos reikės atstatyti. Todėl nė viena iš palygintų medžiagų nėra naudingesnė ar kenksmingesnė už kitą.

Kuo skiriasi akrilas ir gelis?

Gelinis nagų priauginimas yra skysta medžiaga, kuri atrodo kaip lakas ir pasiskirsto ant nago, panašiai kaip įprastas nagų lakas. Geliai yra jautrūs šviesai (kietėja veikiant UV spinduliams) ir nejautrūs šviesai (kad sukietėtų katalizatorius). Taip pat galite rasti vienfazių, dvifazių ir trifazių prailginimo gelių. Gelis neturi kvapo, o tai yra didžiulis jo pranašumas.

Su akrilu viskas yra ir paprasčiau, ir tuo pačiu sunkiau. Akrilas – tai milteliai, kurie, sumaišę su specialiu skysčiu (skysčiu, monomeru), virsta tiršta plastikine medžiaga, kuri greitai kietėja ore. Akrilas neteka, nereikalauja jokių specialių priemonių kietėjimui. Tačiau jie turi veikti greitai, nes užšąla per kelias minutes. Didelis akrilo minusas – stiprus „dantų“ skysčio kvapas.

Labai išsamiai apie skirtumą tarp gelio ir akrilo aprašyta vaizdo įraše:

RKN: svetainė pažeidžia Rusijos Federacijos įstatymus

Nagų priauginimas geliu ir akrilu: technologijos ypatybės

Ir gelį, ir akrilą galima tepti ant natūralaus nago, taip pat gali būti naudojamas ant galiukų ar formų. Daugelis mano, kad akrilo plėtiniai yra ilgesni ir sudėtingesni, tačiau objektyviai abi procedūros trunka maždaug tiek pat ir apima panašius veiksmus.

Naudojant abu pratęsimo tipus, procedūra susideda iš trijų etapų:

  1. Nago plokštelės paruošimas ir grunto (bondero) užtepimas.
  2. Faktinis modeliavimo medžiagos pritaikymas.
  3. Apdailos sluoksnio uždėjimas.

Pirmasis ir trečiasis etapai statant su geliu ar akrilu yra beveik vienodi, skirtumas pastebimas tik antrajame etape ir yra susijęs su gelio ar akrilo „elgesio“ ypatumais.

Gelis tepamas ant nago šepetėliu, pavyzdžiui, laku, tada sukietinamas UV lempa arba katalizatoriumi. Jei tepant gelį įvyko klaida (ištekėjimas už odelės ir pan.), po sukietėjimo ją galima pašalinti tik nupjaunant, rimtais atvejais nagą teks visiškai perdaryti.
Nuotrauka: lucina.ru

Skirtingai nuo gelio, akrilo kompozicija pirmiausia turi būti „virti“. Šepetys panardinamas į skystį, po to į akrilo miltelius, todėl ant šepetėlio galo susidaro rutulys, kurį reikia atsargiai perkelti ant nago ir greitai paskirstyti. Jau sukietėjusią dangą lengva koreguoti specialia akrilo minkštinančia kompozicija. Akrilo danga yra absoliučiai nepralaidi, todėl dėvėjimosi metu po ja gali daugintis grybelis. Kad taip neatsitiktų, prieš dengiant akrilu nagai apdorojami priešgrybeliniu junginiu.

Nagų išvaizda: kas geriau – gelis ar akrilas?

Neginčijamas priauginimo geliniu privalumas yra tas, kad jis suteikia blizgančią ir idealiai tolygią dangą, leidžiančią nagams visada atrodyti gerai prižiūrimiems. Dėl akrilo naudojimo sluoksnis yra matinis, o norint suteikti blizgesio, nagą reikia papildomai lakuoti. Tačiau akrilas turi nemenką pliusą: tokia danga, priderinta prie natūralaus nago tono, priaugintus nagus daro labai natūralius ir beveik nesiskiriančius nuo tikrų.

Tiek gelis, tiek akrilas suteikia daug erdvės realizacijai…