Nepatikėsite, kiek jie yra verti

Kvapas yra geriausias emocijų ir prisiminimų nešėjas. Tai taip pat daro įtaką nuotaikai ir išgyvenimų suvokimui. Nenuostabu, kad kvepalų rinka yra verta dešimčių milijardų dolerių, o kai kurie kvepalai pasiekia astronomines kainas. Kuris kvepalų ingredientas yra brangiausias?

Brangūs kvepalų ingredientai

Kuo mažiau ingrediento yra, tuo daugiau jis kainuos. Kartais kvapo aliejui gauti reikia pažodžiui tonų gėlių. Kai kurie augalai žydi tik kartą per metus, kitus reikia nuimti prieš saulėtekį ir iš karto padaryti aromatinį ekstraktą. Tačiau gėlės nėra vienintelės kvapų natos. Parfumerijoje taip pat naudojami kiti brangūs ingredientai, gauti, pavyzdžiui, iš … banginių maisto. Nepamirškite apie brangius rytietiškus prieskonius. Kurie kvepalų ingredientai yra brangiausi?

7. Prabangūs kvepalai su cinamonu iš Ceilono

P.matyt, yra tik vienas originalus cinamonas – cinnamomum verum iš Ceilono (šiandienos Šri Lanka). Alyva su šis karštas prieskonis reikalingas rytietiškiems kvepalams sukurti, gaunamas ekstrahuojant arba distiliuojant garais, o pats procesas nėra lengvas ir tam reikia naudoti daugir žaliava. Iš 1 kg cinamono lazdelių galite gauti iki 10 ml absoliutus.


Ar tu tai žinai…

Cinamono lapų aliejus yra daug pigesnis nei tlt pagamintas iš žievės ir daugiausia naudojamas kvepalams gaminti. Žinoma, taip pat naudojami pakaitalai eugenolio arba gryno cinamaldehido pavidalu.


Gražiausių cinamono kvepalų pavyzdžiai:

  • cinamono lapų aliejus naudojamas kai kuriuose kvepaluose Estee Lauder, pvz., Cinabaras,
  • Yves Saint Laurent opiumas – ten taip pat rasite „tikro cinamono“,
  • šilti ir pikantiški „Dior Dolce Vita“ kvepalai maloniai kvepia cinamonu ir vanile.

6. Prieskonių karalius – šafranas kvepaluose

1 kg prieskonio pagaminti reikia 150 000. krokusai. Gėlės būtinai turi būti renkamos visame pasaulyje, iškart atidarius žiedlapius. Manoma, kad geriausi krokai auga La Manchoje, Ispanijoje, ir būtent iš jų gaunamas vertingiausias šafranas.

Brangiausias prieskonis pasaulyje gaunamas iš raudonos gėlės piestelės, o ne iš pačių krookų žiedlapių. Kadangi jie naudojami šafrano absoliutui gauti – vertingas, nors ir retas kvepalų ingredientas, dažnai pakeičiamas sintetine Safraleine molekule. Kvepalų gamintojai nenurodo, ar juose naudojamas ingredientas yra natūralus, ar dirbtinis šafranas. Sintetinis pakaitalas nėra stulbinamai brangus. Tai kainuoja vos 300 USD už kg, tačiau kvepia prabanga.

Gražiausių kvepalų pavyzdžiai iš šafranas:

  • „L’Artisan Parfumeur Safran Troublant“ – bene vieninteliai kvepalai pasaulyje, kuriuose šafranas vaidina pagrindinį vaidmenį,
  • Aoud Safran – Montale unisex kvepalus sudaro 3 prabangūs ingredientai: šafranas, agaras ir rožė.
  • Brangūs kvepalai Mylimas už žmogų prekės ženklą Amouage susideda iš kaip brangūs komponentai – įsk. šafranas, vilkdalgis, gvajako mediena. Gryna prabanga!

5. Grasės centifolija pakilo – „Chanel No 5“ paslaptis

Kvepalų „Chanel No 5“ butelyje yra 12 „Centifolia Roses“, užaugintų Grasse.


Kur yra Grasse?

Grasse miestelis Cote d’Azur miestelyje yra verslininkų, gaminančių gėlių esencijas, vėliau parduodamų geriausiems kvepalams, meka. Jų būstinė, be kitų, yra ten Amouage ir Molinard – prabangūs kvepalų namai.


Regione yra idealus mikroklimatas gėlėms, o ūkininkai niekada nenaudoja trąšų ar augalų apsaugos produktų. Už kilogramą absoliučios rožės iš „Grasse“ reikia sumokėti smulkmeną 10 tūkst. eurų.

Gražiausių „Grasse“ gegužės mėn. Rožių kvepalų pavyzdžiai:

  • Vieno populiariausių kvepalų „Dior J’adore L’or“ flanšas kvepia Cote d’Azur rožėmis,
  • gražūs rožių kvepalai moterims „Poison Girl“ yra dar vienas sėkmingas „Dior“ pasiūlymas,
  • jei ieškote brangių rožių kvepalų, pasiekite „Dolce & Gabbana Velvet Rose“. Jų puokštę sudaro šimtakojai, marokietiškos ir bulgariškos rožės.

„Centifolia“ rožė, šafranas ir cinamonas yra brangūs, tačiau ne patys brangiausi kvepalų ingredientai. Kokie yra patys vertingiausi aromatai pasaulyje? Tai galite sužinoti antroje straipsnio dalyje.