Nišiniai kvepalai – vieni geriausių

Nišiniai kvepalai yra tarsi klasikinė muzika – ne visiems. Tačiau kaip patyrę muzikos mylėtojai vertina Čaikovskį, nišiniai kvepalai patrauklūs kvepalų žinovams. Nes nišos kvapas yra… Na, kas tai yra? Mes paaiškiname nišinių kvepalų fenomeną ir pristatome gamintojus, kurie garsėja išskirtinėmis, sunkiai pasiekiamomis kompozicijomis.

Nišiniai kvepalai - pažinkite prabangius kvapus

Nišiniai kvepalai, t.y ką?

Pagal PWN žodyną, niša yra: laisvos vietos, kurią gali užimti, pavyzdžiui, gamintojas prekių rinkoje. Tačiau nišiniai kvepalų prekės ženklai nepateikė jokios naujovės – eterinių aliejų mišiniai buvo naudojami nuo senovės, o rinkoje yra šimtai tūkstančių kvepalų. Tačiau nišinius kvapus kuriantys prekės ženklai klientams siūlo visiškai ką kitą, nei populiarūs, lengvai prieinami kvepalai. Kompozicijos skirtos siaurai auditorijai – ne tik patys kvepalai yra išskirtiniai, bet ir jų naudojimo patirtis leis išsiskirti iš minios.

Pirma: alternatyvi nišinių kvepalų kompozicija

Nuo 1990-ųjų pagrindiniai parfumerijos gaminiai dominuoja saldžiais gurmaniškais ar gėlių kvapais. Nišiniai kvepalai siūlo visai ką kita – jie stebina ingredientais. Ar yra vietos pomidorams skirtose kompozicijose, bažnyčios ar rūkyto kumpio kvapas? Kodėl gi ne! Be abejo, tarp jų yra ir klasikos, pagrįstos, pavyzdžiui, rožių natomis ar gardijomis (daug gėlių nišinių kvepalų galima rasti Robert Piguet ar Histoires de Parfums. Nišiniai kvapai taip pat apima rytietiškus, odinius, aštrius kvepalus ir nėra klasifikuojami jokiuose kategorijų … Galite nustebti!


Ar tu tai žinai…

Nišinis prekės ženklas „Escentric Molecules“ kvepalus kuria tik iš vieno – cheminio ar natūralaus – ingrediento. Tai yra revoliucinis požiūris į kvapų gamybą.


Antra: pagarba kvepalų tradicijai

Daugelis nišinių kvepalų yra iš senų, gerbiamų kvepalų namų. Kompozicijos nėra atsitiktinės – kartais tobulam kvapui sukurti prireikia dešimtmečių. Prekės ženklas, pagrįstas ilgametėmis tradicijomis, yra „Molinard“ – jo istorija prasidėjo 1849 m.! Keturias kartas viena šeima rūpinosi kvepalų verslu, daug dėmesio skirdama tokioms detalėms kaip elegantiški buteliai ir ingredientų kilmė.


Gražūs buteliai

Buteliai taip pat yra tie elementai, kurie skiria nišinius kvapus nuo komercinių. Daugelis nišinių prekių ženklų naudoja vienarūšius butelius, unikalius tik savo prekės ženklui. „L’Artisan Parfumeur“ kvepalus uždaro į dūminį stiklinį butelį, panašų į senos tradicijas turinčios vaistinės. „Diffrent Company“ buteliai yra labai modernūs ir minimalistiniai. Kaip ir „Escentric“ molekulės. Tie, kurie mėgsta moteriškus, senovinius butelius, įsimylės Annicko Goutal pakuotes.


Trečia: ribotas kiekis nišinių kvepalų

Nišiniai kvepalai nėra komerciniai, o tai reiškia, kad jie nėra gaminami dideliu mastu. Tokie prekių ženklai kaip „The Diffrent Company“ ir „Amouage“ yra žinomi kvepalų pramone besidominčių žmonių ratuose, tačiau nėra tokie populiarūs kaip didieji kvepalų gamintojai, tokie kaip „Chanel“ ar „Dolce & Gabbana“.

Kvepalų namai suvokia savo nišinius kvapus meno požiūriu. Jie žino, kad jei kažkas yra pagaminta tūkstančiais egzempliorių, tai nustoja būti meno kūriniu ir tampa produktu. Žinoma, populiaresni prekių ženklai, pavyzdžiui, „Yves Saint Laurent“ ar „Davidoff“, gali pasigirti nišinėmis (ribotomis) prekėmis savo pasiūlymuose, tačiau tada šie kvepalai, išskyrus kompoziciją, išsiskirs kaina arba prieinamumu.

Ketvirta: sunkus prieinamumas

Ribotas nišinių kvepalų skaičius taip pat reiškia, kad jų gauti sunkiau. Serge’o Lutenso ar „Comme Des Garcons“ negausite jokioje kvepalų parduotuvėje. Dauguma gamintojų, tiksliau manufaktūrų ar parfumerijos namų, nenori, kad jų kompozicijų būtų galima įsigyti didelėse tinklo parduotuvėse. Kartais tenka medžioti nišinius kvapus – Lenkijoje juos parduoda tik kelios nišinės parfumerijos.

Nišiniams prekių ženklams svarbu kokybė, o ne kiekybė. Todėl alternatyvūs kvepalai nėra gaminami tūkstančiais. Tai dažnai daro įtaką kainai, nors taip būna ne visada. Tiesa, kai kurie „Maison Francis Kurkdjian“ buteliai kainuoja daugiau nei 1000 -, tačiau nišinį kvapą galite nusipirkti už mažiau nei 200 -. Jų ieškokite tokių žymių kvepalų prekių ženklų asortimente kaip: „Penhaligon’s“, „L’Artisan Parfumeur“ ar „Odem Swiss Perfumes“.


TESTAS: Ar jums skirti nišiniai kvepalai?

  1. Man patinka kvepalai, kurie daugeliui mano draugų atrodo „keisti“.
  2. Man patinka, kai kas nors paklausia, kaip aš kvepiu.
  3. Man patinka išsiskirti iš minios.
  4. Nemėgstu saldžių kvapiklių.
  5. Man patinka eksperimentuoti ir išbandyti naujus skonius, kvapus ir patirtį.

Dauguma atsakymų yra TAIP: Jums patinka išsiskirti, todėl nišiniai kvepalai jums! Būtinai išbandykite vieną iš alternatyvių kompozicijų 🙂

Dauguma atsakymų yra NE: Klasika yra jūsų sritis – geriausiai jaučiatės naudodami tradicinius, elegantiškus kvepalus. Peržiūrėkite mūsų bestselerius ir išsirinkite sau kvepalus!