Oro valytuvas 2021> O

Geriausio oro valytojo sąrašas

Suaugusio žmogaus organizmas per valandą daro apie 900 įkvėpimų, o per plaučius per dieną teka 10 000 litrų oro. Didžiąją gyvenimo dalį praleidžiame uždarose patalpose darbe, namuose, mokykloje ir darželyje, todėl padidėja sergamumo rizika, o kai kuriais atvejais – širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, plaučių ligos ir vėžys.

Oro valymas nuo dulkių tampa nepakankamas, ypač šildymo sezono metu, kai oras, kuriuo kvėpuojame, patenka į kenksmingas nematomas daleles, nuodingas dujas, o atidarius langą jis tik blogėja dėl smogo. Kambariuose, kur yra vaikai, miegamuosiuose ir svetainėse, gerai turėti efektyvius oro valymo įrenginius, kad būtų galima kontroliuoti orą, kuriuo kvėpuojame. Kaip išsirinkti buto ar namo oro valytuvą? Yra daug įvairaus efektyvumo oro filtravimo įtaisų, kuriuos galime pasirinkti, gali priklausyti nuo vaikų ir artimųjų sveikatos lygio, eksploatavimo išlaidų ir gerovės. Norėdami lengviau įsigyti, mes pristatysime oro valymo įrenginių reitingavimas pagal techninius parametrus, ekspertų nuomonę ir kainą. Pirkimo vadove mes atsakome į pagrindinį klausimą: kurį oro valytuvą rinktis, kad galėtumėte mėgautis švariu oru metų metus?

Geriausias oro valytojų sąrašas – 2021 m. Gegužė

Mūsų parengtame oro valymo įrenginių reitinge yra gerų ir pigių oro valymo įrenginių bei aukščiausios kokybės prietaisų, pažymėtų kaip geriausių tarp geriausių. Kurdami oro valymo įrenginių reitingą, mes paeiliui patikrinome daugelį veiksnių, iš kurių pagrindiniai buvo kainos, vartotojų atsiliepimai, patikimumas, techninė specifikacija ir koks oro valytuvas, kurį rekomenduojate forume. Peržiūrėkite mūsų originalų oro valymo įrenginių reitingą, palyginkite pasirinktus modelius ir išsirinkite sau tinkamiausią.

filtruojant užterštą orą ir blogus kvapus

Kaip veikia oro valytuvas?

Oro valytuvas, kaip rodo pavadinimas, pašalina nešvarumus, kvapus, grybelius ir dulkes, naudojant įvairias filtravimo technologijas iš uždarų patalpų. Didžioji dauguma oro valymo įrenginių yra su ventiliatoriumi, kuris priverčia orą cirkuliuoti per prietaiso vidų. Smulkios dalelės, įsisiurbusios į vidų, jie nusėda ant filtrųo oras teka atgal į kambarį. Valymo įrenginyje gali vykti papildomi procesai, padidinantys oro valymo efektyvumą dėl jonizacijos ar drėkinimo.

Ko ieškoti?

Įrenginio veikimo schema yra gana paprasta, tačiau filtravimo poveikis ir efektyvumas priklauso nuo daugelio veiksnių:

 • Įrenginio našumas – per prietaisą per valandą tekančio oro kiekis. Manoma, kad oro srautas turėtų būti bent tris kartus didesnis nei išvalyto oro tūris – matuojamas m3/ val. Šį parametrą gamintojai apibrėžė santrumpa CADR (švaraus oro tiekimo greitis).
 • Filtravimo lygis – gebėjimas sugauti net smulkias daleles ir įvairius užteršimus. Dalelių filtravimas PM 2,5 (0 – 0,3 μm) yra pakankamas filtravimo laipsnis namuose. Sulaikymo lygis leidžia nustatyti bendrą filtravimo efektyvumą, apibrėžtą procentais.
 • Triukšmo lygis – prietaiso garsumas darbo metu, kad naktį jis nebūtų varginantis (ne daugiau kaip 35 dB miegui 2 metrų atstumu). Dienos metu valytuvas turėtų veikti tyliau nei šaldytuvas, t. Y. Neviršyti 40 dB.
 • Išnaudojimas – filtrų keitimo išlaidos, jų dažnis, energijos suvartojimas (optimaliai 15-30 W diapazone), filtravimo galios koregavimas atsižvelgiant į dienos laiką ar užterštumo lygį, poreikis papildyti demineralizuotą vandenį ir kt.
 • Veikimo režimai – papildomas nakties režimas leidžia gerai išsimiegoti ramaus darbo kiekio dėka.
 • Automatika – geras filtras jutiklių dėka sureguliuos darbo režimą, atpažindamas žiedadulkes, kvapus ir netinkamą drėgmės lygį.

Nuo ko apsaugo oro valytuvas?

oro valymo procesas
 • Cigarečių dūmai;
 • Smogas;
 • Dulkių dalelės;
 • Erkės, mikrobai, virusai ir bakterijos;
 • Alergenai (medžių, gėlių, krūmų ir kitų augalų žiedadulkės);
 • Dujiniai ir mechaniniai teršalai;
 • Blogas kvapas.

Oro valytuvas alergiškiems žmonėms

Deja, oro valymo aparatai neišgydys alergijos, alergiškiems žmonėms vis tiek bus veikiamos alerginės dalelės ne namuose. Tačiau verta savęs paklausti, kiek laiko alergistas praleidžia namuose, t. Y. Toje vietoje, kur jis gali apsirūpinti patogiu oru.

Pavyzdys: Laikas, praleistas namuose dėl įvairių veiklų santraukos.

 • Miegas – 8 valandos
 • Maitinimas (pusryčiai, pietūs, vakarienė) – 1,5 val
 • Vonia ir tualetas – 1 valanda
 • Televizorius ar kompiuteris – 4 valandos
 • Namai / Nuotolinis darbas – 8 valandos
 • Valymo darbai – 0,5 val

Kiekviena diena gali atrodyti kitaip, tačiau net dirbdama ne namuose, alergija didžiąją laiko dalį praleidžia toje vietoje, kur jis sugeba kontroliuoti oro kokybę, ypač laikotarpiais, kai jį labiausiai veikia alergenai. Jei darbo vietoje taip pat galima skaičiuoti filtruotą orą, tada užteršto oro poveikio laikas tai užtrunka tiek, kiek kelionė iš darbo į namus ir apsipirkimas.

Alergiškiems žmonėms rekomenduojami oro valymo įrenginiai su jonizacijakurie leidžia patalpose subalansuoti teigiamus ir neigiamus jonus. Oro jonizacija veikia kaip oro dezinfekcija, ji sumažina ore esančių mikroorganizmų, pelėsių sporų, grybų ir virusų kiekį.

Oro valytuvas su drėkintuvu ar be jo?

Šildymo laikotarpiu oras tampa sausesnis, o atvėrus langą langas nebalansuoja drėgmės lygio. Taip yra dėl to, kad šaltas lauko oras turi mažiau galimybių kaupti drėgmę. Sausą odą žiemą lengva pastebėti dėl mažos oro „talpos“ vandens garams. Šis reiškinys sukelia vandens garų kondensavimąsi ant šaltų paviršių, sukeldamas apledėjimą kelyje ir šaldytuve, ir naudojamas kondensacinėse džiovyklose. Sausas oras sausina kvėpavimo takus (kurie gali sukelti kosulį) sausina odą (dėl drėkinimo trūkumo atsiranda raukšlių) ir junginės dirginimą. Žodžiu, sausas oras atima kūno drėgmę, todėl valymo priemonės, galinčios atkurti drėgmės balansą ore, yra geras sprendimas.

oro valytuvas su drėkintuvu

Kokį drėkintuvo tipą pasirinkti?

Garai – jis veikia kaip virtuvinis virdulys, šildo vandenį ir tiekia didelį kiekį garų. Oro drėkinimas yra brangus dėl didelio energijos suvartojimo, o tai padidina valytuvo su drėkintuvu eksploatacijos išlaidas. Šiuo metu sunku rasti tokią drėkinimo sistemą.

Garinamasis – natūrali ir sveika oro drėgmės pusiausvyros atstatymo sistema, vandenyje išmirkyta kasetė išgaruoja dėl oro srauto.

Ultragarsinis – Naudodamas ultragarsą, prietaisas suskaido vandenį į daleles, sukurdamas rūką su mikro lašeliais, garuojančiais tik ore. Šiai sistemai reikalingas demineralizuotas vanduo, nes ant, pavyzdžiui, baldų paviršių kaupsis matoma balta danga – kalkakmenis, kaip ir „akmuo“ virdulyje.

Ultragarsinis oro drėkinimas nerekomenduojamas, jei namuose ar butuose yra šunų, kačių ar graužikų, nes gyvūnų išgirstas ultragarsas gali sukelti nepatogumų.

Koks oro valytuvas – filtrų tipai

Namų oro valymo įrenginyje turėtų būti kuo daugiau kenksmingų dalelių, kurios nėra vienodo dydžio, todėl filtrai buvo nustatyti pagal klases ir tinkamus parametrus.

Kenksmingų PM 2,5 smogo dalelių filtravimas

Išankstinis filtras – sustabdo matomus nešvarumus, tokius kaip plaukai, dulkės, jų nereikia keisti, užtenka kas savaitę išsiurbti.

HEPA filtras – apibrėžta E10, E11, E12 ir H13 klasėse, aukštesnė klasė efektyviai filtruoja smulkesnius teršalus:

 • AAA E10 – sustabdo 85% teršalų;
 • AAA E11 – filtruoja 95% teršalų;
 • AAA E12 – sustabdo 99,5% teršalų;
 • HEPA H13 – naudojamas geruose oro valytuvuose, jie sulaiko 99,95% teršalų;
 • HEPA H14 – montuojamas geriausiuose oro valytuvuose.
filtras oro valytuve

Anglies filtras – sugeria kvapus ir tabako dūmus kartu su lakiais organiniais junginiais. Impregnuoti anglies filtrai leidžia filtrą išvalyti vandeniu, po čiaupu, neprarandant jo savybių.

Vandens filtras – daugiausia garavimo kilimėlis, leidžiantis vandeniui išgaruoti natūraliu būdu, tuo pačiu drėkinant orą, ir po vandens garavimo surenka druskas ir nuosėdas.

Anijoninis jonizatorius
– veikia kaip papildomas filtras, išmušdamas iš oro net mažiausias daleles, nelaiko lakiųjų organinių junginių.

Katalizinis filtras
– katalizuoja kenksmingus formaldehidus, benzenus ir lakiuosius junginius (LOJ).

UV lempa – Jis išmeta orą iš mikroorganizmų, bangomis pažeidžia jų ląstelių branduolius. UV filtrai nenaudojami kartu su HEPA E12 ir H13 filtrais, nes jie sulaiko viruso dydžio mikroorganizmus.

Audinio filtras su anglies pluoštais – veikia taip pat, kaip anglies filtras.

Efektyvus dulkių, smogo ir kvapų filtravimas

Fotokatalizinis filtras
– Pašalina chemines dujas, tokias kaip: amoniakas, formaldehidas ir benzenas, gali savaime išsivalyti. Jį sudaro UV lempa ir kilimėlis, įmirkytas titano oksidu.

Hibridinis filtras – HEPA filtro ir anglies filtro derinys efektyviai pašalina bakterijas, virusus, kvapus ir smulkias žiedadulkes iš oro.

Filtruokite naudodami aromaterapijos užtaisą – iš anksto valo orą ir suteikia malonų kvapą.

Elektrostatinis filtras – pašalina iš oro smulkias žiedadulkes, dulkes, pelėsius, alergenus ir mechaninius pažeidimus.

Neaustinis filtras – turi anti-pelėsių ir antibakterinių savybių, pašalina iš oro alergijas sukeliančias daleles.

Alergijos filtras
– sugeria erkes ir alergenus, jis yra pagamintas iš audinio, įmirkyto fermentinėse medžiagose, neutralizuojančiose alergenus.

Audinio filtras – gaudo dideles žiedadulkes, gerai veikia kaip išankstinis filtras arba dulkių siurbliuose.

Jonizuojantis oro valytuvas – ką jis veikia?

Oro valytuvas su …