Pakavimo įranga priežiūra

Specialistai nurodo, kad profilaktinė priežiūra yra svarbiausia rekomendacija, norint, kad mašinos tarnautų ilgai. Ne veltui: Pakavimo mašina, kaip ir automobilis, turi būti periodiškai ir reguliariai prižiūrima, kad būtų užtikrinta optimali gamyba ir didžiausias bendrasis įrangos efektyvumas. Įdiegus pakavimo mašiną, labai svarbu sudaryti prevencinės techninės priežiūros grafiką ir, svarbiausia, jo laikytis.

Mašinos techninės priežiūros grafikas sudarytas taip, kad būtų išvengta ir nedidelių problemų, ir didelių nelaimių, taip sumažinant neplanuotų prastovų skaičių. Prevencinės techninės priežiūros užduočių pavyzdžiai:

  • mašinos apžiūra
  • Reguliarus dėvėjimosi dalių stebėjimas ir keitimas
  • Didelio susidėvėjimo dalių atsargų užtikrinimas
  • mašinos tepimas

Šioms prevencinės techninės priežiūros veikloms dažnai reikia aukštesnio lygio techninio pasirengimo ir žinių, todėl jas turėtų atlikti tik aukštos kvalifikacijos ir apmokytas personalas arba pakuočių mašinos gamintojo sertifikuotas techninės priežiūros specialistas. Geriausi pakavimo įrangos gamintojai teikia paslaugų audito ir prevencinės techninės priežiūros planus su reguliariais planiniais apsilankymais vietoje, pritaikytais prie jūsų individualių verslo poreikių.

 

 Derinkite su autonominės techninės priežiūros užduotimis

 

Ekspertai taip pat rekomenduoja nuodugnesnes užduotis, susijusias su pakavimo mašinų technine priežiūra, derinti su lengvesniais, užduotimis pagrįstais veiksmais, kuriuos reguliariai atlieka apmokyti mašinų operatoriai.

Pagal pakavimo mašinų priežiūros kontrolinį sąrašą operatoriams skiriamos užduotys, kurias jie turi atlikti kasdien, kas savaitę, mėnesį, ketvirtį ir pusmetį. Šiose užduotyse dažnai būna paprastų vizualinių ženklų, o kadangi operatoriai, atlikdami pakartotines techninės priežiūros užduotis, susipažįsta su mašina, jie dažnai gali nustatyti, kad kažkas “negerai”, anksčiau nei tai padarytų suplanuotas OĮG techniko vizitas.

 

Bendradarbiaukite su atsakingai reaguojančiais pakuočių gamintojais

Kai jūsų pakavimo mašina sugenda, svarbi kiekviena sekundė. Geriausia, jei prieš įsigydami įrangą, tinkamai patikrinote OEM gamintoją, kad sužinotumėte išsamią informaciją apie jų techninio aptarnavimo prieinamumą, susisiekimo būdus ir susijusias išlaidas.

Bendradarbiaukite su pakavimo mašinų gamintoju, kurio darbuotojas atsakys į jūsų skambutį ar elektroninį laišką ir kuris turi nuotolinio ryšio galimybes, kad galėtų pasiekti ir pašalinti daugumą įprastų problemų be nereikalingų ir brangiai kainuojančių apsilankymų vietoje.

2020 m. kilusi COVID-19 pandemija smarkiai išryškino nuotolinio aptarnavimo galimybių poreikį, nes daugelis įmonių mėnesiams sustabdė verslo keliones. Virtualūs susitikimai ir vaizdo konferencijų pokalbiai greitai tapo išsigelbėjimu, leidžiančiu OĮG ir jų klientams atlikti pakavimo mašinų gedimų šalinimą nuotoliniu būdu, nesvarbu, kas vyktų pasaulyje.

 

 Supraskite savo atsarginių dalių sąrašą

Įsigiję pakavimo mašiną, OĮG turėtų pateikti rekomenduojamų atsarginių dalių sąrašą. Šis sąrašas turėtų būti suskirstytas į dalių klases pagal nusidėvėjimą, kad galėtumėte strategiškai planuoti dalių atsargas.

A – didelio susidėvėjimo dalys. Šių dalių gyvavimo ciklas yra trumpesnis arba jos nėra standartinės prekės ir jų tiekimo laikas yra ilgas.

B – vidutinio susidėvėjimo dalys. Šios dalys turi ilgesnį gyvavimo ciklą ir gali sugesti arba niekada nesugesti.

C – Mažai susidėvinčios dalys. Šios dalys niekada neturėtų sugesti.

Didelio susidėvėjimo dalių visada rekomenduojama turėti atsargų. Paskutinis dalykas, kurį norite daryti, kai mašina sugenda, yra laukti, kol dalis bus pagaminta arba išsiųsta. Kiekviena minutė, kai jūsų mašina neveikia gamybos metu, – tai nuleisti pinigai.

Planuokite atnaujinimus

Pakuočių įrangą ir programinę įrangą neišvengiamai reikia atnaujinti, o kartais ir pakeisti, kai tam tikra mašina ar komponentas pasensta ir nebėra palaikomi. Šiais laikais technologijos sparčiai tobulėja, ne išimtis ir pakavimo įranga.

Palaikykite glaudžius ryšius su pakavimo įrangos gamintoju, kad sužinotumėte apie būtinus ar rekomenduojamus įrangos atnaujinimus ir užtikrintumėte, kad jums bus pranešta, jei jūsų konkreti įranga nustos veikti. Jei taip, sudarykite aktyvų įrangos, komponentų ar programinės įrangos atnaujinimo ar pakeitimo planą, kuris sumažintų prastovas.