Pantografas: kuris yra geriausias

Gyvename viduryje skaitmeninio amžiaus, realybės, kurioje, atrodo, praktiškai viską galima padaryti kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais, planšetiniais kompiuteriais ir kitais elektroniniais prietaisais. Realybė, kurioje vis daugiau kalbama apie išmaniuosius įrenginius, daiktų internetą (DI) ir dirbtinio intelekto plėtrą.

Vis dėlto tokie seni išradimai kaip pantografas, datuojami 1603 m., Tebėra nepaprastai naudingi. Galų gale didžiausias grožis slypi paprastume, paprasčiausiame ir elegantiškiausiame problemų sprendime. Nors taip pat teisinga pripažinti, kad dabartiniai pantografai skiriasi nuo Christopho Scheinerio sukurto originalo.

Svarbiausias

  • Pantografai leidžia nukopijuoti paveikslus, piešinius ir piešinius tuo pačiu masteliu arba kitokiu mastu nei originalas. Tokiu būdu su jais galima gauti to paties dydžio, padidintas ar sumažintas kopijas.
  • Pantografas, be kitų šakų, naudojamas projektuojant, inžinerijos, geografijos ir architektūros srityse. Ir jas naudoja tiek studentai, tiek profesionalai.
  • Renkantis pantografą, svarbu atsižvelgti į jo naudojimą ar medžiagą, iš kurios jis gaminamas. Tai yra pagrindiniai aspektai, kurie išsamiai analizuojami paskutiniame šio vadovo skyriuje, skirtame pirkimo kriterijams.

Geriausi pantografai rinkoje: mūsų rekomendacijos

Šiame skyriuje galite sužinoti visą mūsų pantografų pasirinkimą. Jį parengėme atlikę kruopštų tyrimų procesą ir bandydami įtraukti tik gero kainos ir kokybės santykio straipsnius. Norėdami juos pasirinkti, atsižvelgėme į pirkimo kriterijus, kuriuos galite rasti šio vadovo pabaigoje.

Pats elegantiškiausias pantografas

Pantografas su pilkomis medinėmis strypais ir tikrai elegantiškas dizainas. Adatos ir rašiklio laikymo varžtas pagaminti iš metalo. Tai idealu, jei ieškote kokybiško instrumento, užtikrinančio ilgą ilgaamžiškumą, ir nenorite atsisakyti kruopštaus dizaino.

Be to, jo kaina visai nėra labai didelė. Jį gamina „Graphoplex“ prekės ženklas.

Klasikinio dizaino pantografas

Medinis pantografas, kuriuo galima padidinti ar sumažinti brėžinius, vaizdus ar figūras nuo 1,5 iki 15 kartų. Jis tiekiamas su naudojimo instrukcija, kad galėtumėte išnaudoti visas galimybes.

Be to, jame yra metalinis stalo spaustukas instrumentui tvirtinti. Jame yra keturios atsarginės dalys. Jis yra klasikinio pilko dizaino.

Paskutinis atvykęs pantografas

Nors pantografai yra instrumentai, turintys ilgą istoriją, niekada neskauda pažvelgti į naujausius modelius. Šiuo atveju tai yra „Troflink“ sukurtas naujas dizainas. Tai plastikinis organinio stiklo pantografas, idealiai tinkantis piešimo užduotims atlikti.

Pridedamas praktiškas spaustukas, skirtas pritvirtinti prie stalo ar stalo. Padidinimo ir sumažinimo skalės diapazonas yra nuo 2 iki 10.

Ekonomiškiausias pantografas

Jei jums reikia pantografo, jūsų biudžetas yra labai mažas ir jūs nesijaudinate, kad medžiagos nėra pačios geriausios kokybės, jums pasisekė. Tai yra organinio stiklo instrumentas, pagamintas Kinijoje, kuriuo galite padidinti arba sumažinti figūras skalėmis nuo 2 iki 10.

Jis pateikiamas paprasto dizaino, baltos spalvos. Jame yra spaustukas, tačiau kartu nėra instrukcijų.

Pirkinių vadovas: viskas, ką turėtumėte žinoti apie pantografus

Nenorime, kad jums tektų pasirinkti pantografą, prieš tai neaiškiai nekreipiant dėmesio į kai kuriuos esminius klausimus. Dėl šios priežasties šiame skyriuje mes pasiūlėme atsakyti į abejones, kurias dažniausiai turi dauguma šios priemonės pirkėjų. Dienos pabaigoje nėra geresnio pirkinio nei gerai informuotas.

Pantografai leidžia nukopijuoti paveikslus, piešinius ir piešinius tuo pačiu masteliu arba kitokiu mastu nei originalas. (Šaltinis: Stössinger: 8758589774 / Flickr.com)

Kas iš tikrųjų yra pantografai?

Pantografai yra sujungtas mechanizmas, kuris iš pradžių buvo sukurtas norint geometrinius brėžinius ar figūras atkurti rankiniu būdu, kad būtų galima keisti mastelį. Jie susideda iš sujungtų strypų (paprastai keturių) serijos tokiu būdu, kad juos būtų galima perstumti fiksuoto taško ar pasukimo atžvilgiu.

Žinoma, visada išlaikant abiejų pusių paralelizmo santykius.

Laikui bėgant, jo taikymas buvo žymiai padidintas. Taigi, dėl jo evoliucijos, be kitų, buvo sukurti geležinkelio pantografai arba hidraulinis domkratas. Jie taip pat naudojami šviestuvams ir skalbinių virvėms laikyti.

Kuo pagrįstas pantografo veikimas?

Pantografo veikimas remiasi labai pagrindiniais elementų geometrijos pagrindais, ypač lygiagretainių savybėmis. Iš tikrųjų jo teorija aprašyta Dekarto principuose. Galų gale, naudojant pantografą, pasiekiamos panašios figūros, tai yra, jų forma yra visiškai tokia pati, bet skirtingo dydžio.

Ar žinojote, kad pantografo išradėjas Christophas Scheineris buvo XVII amžiaus vokiečių fizikas, astronomas ir jėzuitas?

Kam gali prireikti pantografo?

Pantografas yra instrumentas, kurį, be kitų, plačiai naudoja inžinieriai, architektai, dizaineriai ir geografai. Jie vienodai įdomūs bet kurios iš šių šakų studentams. Jie taip pat gali būti puiki dovana vaikams ir paaugliams, kurie dar tik pradeda piešti rankomis.

Kaip jūs naudojate pantografą?

Tinkamam pantografo naudojimui reikia tam tikrų mokymų ir daug praktikos. Dėl šios priežasties kartais gali būti pateikiamas instrukcijų vadovas. Bet kokiu atveju plačiai kalbant, procesas, kurio reikia laikytis piešiant pantografu, yra toks: pirma, šarnyras yra tinkamai užfiksuotas.

Tada atskaitos taškas arba kreipiamasis taškas perkeliamas virš pradinio paveikslo. Šis judėjimas savo ruožtu sukelia pieštuko, rašiklio ar tušinuko, kuris anksčiau buvo išdėstytas kopijavimo vietoje, poslinkį. Tokiu būdu originalus vaizdas atkuriamas masteliu, pasiekiant vienodo, didesnio ar mažesnio dydžio kopiją.

Kokie yra pantografų pranašumai ir trūkumai?

Tai, kad pantografai vis dar naudojami ir šiandien, yra tiesioginė jų naudojimo teikiamų pranašumų pasekmė. Šioje lentelėje mes apibendrinome svarbiausius, kartu su pagrindiniais jų trūkumais.

Privalumas

  • Jo kaina yra tikrai pigi
  • Jo mechanizmas yra labai paprastas
  • Kokybiškas pantografas gali tarnauti daugelį metų
  • Jums patiks malonumas dirbti savo rankomis
  • Jie gali būti naudojami įvairiems tikslams

Trūkumai

  • Norint tinkamai naudoti, reikia tam tikrų mokymų
  • Gali prireikti gana didelės darbo vietos

Pirkimo kriterijai

Dažnai sakoma, kad informacija yra jėga. Tačiau kartais informacijos perteklius sukelia priešingą poveikį – klaidingą informaciją. Todėl, renkantis pantografą, svarbu, kad turėtumėte aiškią pirkimo kriterijų seriją, kuri gali padėti pasirinkti tinkamą. Taigi galėsite geriau atskirti, kuris modelis jums labiausiai tinka.

Kam ketinate jį naudoti?

Kaip ir bet kurį kitą produktą, kurį ketinate pirkti, pirmiausia turėtumėte savęs paklausti prieš įsigydami pantografą – tai jo naudojimas. Jei jums to reikia profesionaliam naudojimui ir (arba) dažnam naudojimui, turėtumėte nusipirkti geros kokybės, pagamintą iš gerų medžiagų.

Kita vertus, jei jūs ketinate jį naudoti tik retkarčiais, galite lažintis dėl vieno iš pigesnių modelių. Kita vertus, jei jūs turėsite jį reguliariai gabenti, tikriausiai geriau pasirinkti mažesnių išmatavimų. Jei ketinate tai padovanoti savo vaikams, rekomenduojame pasirinkti patrauklaus dizaino.

Medžiaga

Savo kilme medžiaga, kuri buvo labiausiai naudojama jo gamybai, buvo mediena. Tačiau šiandien galima rasti instrumentų, pagamintų iš įvairiausių medžiagų, tokių kaip plastikas, metalai ir net akrilas. Apskritai mediena užtikrina ilgą ilgaamžiškumą ir aukštesnę kokybę.

Mediena Metalas arba akrilas
Patvarumas Jis pasižymi didesniu patvarumu, nors yra jautrus vandeniui ar kitiems skysčiams. Paprastai jie yra gana tvirti pantografai ir geresnės kokybės nei pigūs plastikiniai modeliai.
Svarbiausi privalumai Jie siūlo daugiau tvirtumo ir didelio patvarumo. Jie pripažįsta didesnį atramų naudojimą.
Pagrindiniai trūkumai Kartais medinius pantografus gali būti sunkiau valdyti. Iš šių medžiagų pagaminti pantografai nėra tokie tvirti, kaip pagaminti iš medžio.

Skalė

Pantografo skalė leidžia sužinoti, kokių verčių diapazoną galėsite išplėsti arba sumažinti skirtingus dizainus ar brėžinius, su kuriais ketinate dirbti. Todėl tai yra pagrindinis kriterijus renkantis instrumentą. Paprastai jis išreiškiamas nurodant mažiausią ir didžiausią skalės vertę.

Tačiau kai kurie pardavėjai pateikia informaciją ir apie visas įmanomas leistinas skalės reikšmes. Galų gale, pantografai yra skirti naudoti tik keletą tarpinių verčių. Be to, dažniausiai tai, kad jie nėra reguliariai atskiriami nuo skirtingų palaikomų skalių.

Pantografas, be kitų šakų, naudojamas projektuojant, inžinerijos, geografijos ir architektūros srityse. Ir jas naudoja tiek studentai, tiek profesionalai. (Šaltinis: „Bernina International“: 32628634957 / flickr.com)

Pridedami priedai

Norint tinkamai naudoti pantografą, reikia tam tikrų priedų. Visų pirma, niekada neturėtų trūkti atramos, leidžiančios pritvirtinti instrumentą prie stalo. Ir daug geriau, jei jis yra daugiau nei vienas. Paprastai jos yra metalinės atramos. Be to, kai kurie gamintojai parduoda savo pantografo modelius su praktine instrukcija.

Tęsti

Nepaisant to, kad pantografas dažnai nepastebimas, mūsų kasdieniniame gyvenime pantografas yra daug labiau nei mes manome. Vokiečių astronomo Cristopherio Scheinerio sukurtas iš pradžių jis buvo skirtas tik padidinti ir sumažinti piešinių ar graviūrų dydį. Tačiau laikui bėgant buvo rasta vis daugiau programų.

Taigi jie naudojami elektros energijai perduoti į traukinius ir tramvajus, palaikyti apšvietimo elementus ir net hidraulinėse kėliklėse. Kaip piešimo priemonė, jie ypač vertinami tokiose srityse kaip inžinerija, architektūra ar dizainas, kuriuos naudoja studentai ir …