Paruoškite kūną vasarai – galvos utėlės

Nėra ko apgauti – odai po žiemos reikia kietos drėkinimo dozės. Alkūnių neslėpsi po storu megztiniu, teks parodyti kojas ir apsiauti basutes. Kaip prižiūrėti sausą odą ir paruošti kūną vasarai? Sužinokite apie efektyvius epidermio šveitimo ir tinkamo odos drėkinimo būdus.

Lygi oda - kaip nušveisti negyvas odos ląsteles?

Sausa oda po žiemos sezono yra daugelio moterų problema. Kas gali sukelti odos sausumą? Kambario šildymas, šiurkštūs drabužiai, karštos vonios ir netinkama dieta kartu yra odos sausumą užtikrinantis paketas. Prieš ateinant vasarai, reikia ypač prižiūrėti kojas, rankas, sėdmenis, kelius ir alkūnes – šiose vietose epidermis žiemą tampa šiurkštus ir nemalonus. Pirmiausia pašalinkite keratinizuotą epidermį, kuris paruošia odą įsisavinti maistines medžiagas, tada naudokite geras kūno priežiūros priemones, kad atstatytumėte drėkinimą.

Pirma, lupimasis

Pilingas yra procedūra, kurios metu nušveičiamas epidermis ar gilesni odos sluoksniai. Lupimas gali būti mechaninis, cheminis arba mišrus. Gydymas taip pat skiriasi veikimo gyliu ir gali būti naudojamas skirtingoms kūno dalims. Žemyn paviršutiniškos žievelės mes, be kitų, įtraukiame:

  • šveitimas, taip pat žinomas kaip granuliuotas lupimasis, pašalinantis negyvą epidermį su skirtingos granuliacijos grūdeliais
  • fermentų pilingas, kuriame nėra abrazyvinių dalelių, tačiau augaliniais fermentais švelniai nušveičia epidermį,
  • rūgščių lupimasis naudojant vaisių rūgštis (pvz., glikolio, pieno arba citrinos rūgštį), kurios nušveičia epidermį ir skatina odos atsinaujinimą,
  • mechaninis lupimasis (pvz., naudojant elektrinę kulno tarką).

Nors gilios ir vidutinio gylio žievelės jie veikia raginį sluoksnį ir gilesnius odos sluoksnius, todėl juos gali atlikti tik estetinės medicinos gydytojai ir plastikos chirurgai.

Ar galiu atlikti rūgštinį šveitimą namuose?

Kosmetikoje esančios vaisių rūgštys šiuo metu yra labai populiarus kalcio epidermio pašalinimo būdas. Rūgšties veikimas priklauso nuo jos koncentracijos. Kosmetika, turinti didelę AHA koncentraciją (apie 30%), naudojama šveitimui rūgštimis grožio salonuose ar estetinėje medicinoje, kur jos parenkamos individualiai pagal odos poreikius. Jie turi įtakos kolageno ir elastino rekonstrukcijai, todėl juos gali naudoti tik specialistai. Kosmetiką, kurioje yra mažesnė vaisių rūgščių koncentracija – mažiau nei 15%, galima naudoti atskirai namuose. Be odos šveitimo, parduodamos priemonės, tokios kaip kremai ir žievelės su rūgštimis, taip pat drėkina, lygina ir skatina odos ląsteles atsinaujinti.


DĖMESIO!

Panaudojus AHA kosmetiką ar šveitimo procedūrą vaisių rūgštimis, oda yra labai jautri saulės spinduliams! Tada venkite saulės ir naudokite kremus su dideliu kremu nuo saulės.


Bjaurios kojos ir suskilinėję kulnai 🙁 Ką daryti?

Ar kenčiate nuo įtrūkusių kulnų? Jei pėdų šveitimo nepakanka, kad jūsų kojos basutėse atrodytų kaip reklama, galite naudoti šiuolaikinius pėdų priežiūros prietaisus. Per kelias minutes atsikratykite kukurūzų ir nuospaudų su elektrine kulno dilde. Elektrinis kulno grandiklis, kuris reguliariai naudojamas kelis kartus per savaitę, puikiai palaikys jūsų kojas. Savo kosmetologą taip pat galite aprūpinti pedikiūro frezavimo mašina, kuri pasirūpins gražia jūsų nagų išvaizda.

Antra, drėkinimas


Ar tu tai žinai…

Dieta yra svarbi palaikant sveiką odą. Jei trūksta vitamino A, B grupės vitaminų ar cinko, oda gali tapti sausa, įtrūkusi ir pleiskanojanti.


Kaip drėkinti odą? Epidermio paviršius padengtas apsauginiu lipidiniu sluoksniu, kuris blokuoja vandens garavimą. Kad apsauginis sluoksnis būtų sandarus, turėtumėte kūną aprūpinti skysčiais, per dieną išgerdami mažiausiai 1,5 litro vandens. Maudytis naudokite drėkinamuosius muilus, kremus ir vonios aliejus. Negalima nusiprausti per karštame vandenyje! Po maudynių būtinai naudokite gerus drėkinamuosius kūno losjonus, kremus ar aliejus. Jei jaučiate, kad kaukę reikia tepti rankomis, kojomis ir keliais. Emolientai, t. Y. Aliejinės medžiagos, kurių pagrindas yra parafinas, lanolinas ar vazelinas, taip pat pasirūpins odos drėkinimo sluoksniu.

Ar parafinas naudingas odai?

Kai kurie kosmetologai nepataria naudoti veido kremų su parafinu, ypač žmonėms, turintiems riebią odą. Tačiau reikia prisiminti, kad parafinas yra vienas iš minkštiklių, rekomenduojamų atopinei ir alerginei odai. Parafinas rankoms, alkūnėms ar įtrūkusiems kulniukams bus sausos odos malonumas. Parafinas ant rankų ar bet kurios kitos kūno dalies sukurs plėvelę, kuri sustabdys vandens išbėgimą ir atstatys epidermio drėkinimą. Jis neprasiskverbs per raginį sluoksnį, todėl nesukels dirginimo.

Yra rankų, kojų ir alkūnių parafino gydymui skirti prietaisai, leidžiantys lengvai paruošti parafino vonią namuose – tai po žiemos sezono būtinas kosmetikos gaminys, po kurio galėsite šokinėti į sandalus 😉


SVARBU!

Nuolatinis niežėjimas ir sausumas yra dažniausi atopinės odos simptomai. Todėl, jei skundžiatės labai sausa oda, nepaisant tinkamos priežiūros, kreipkitės į dermatologą. Negalima nuvertinti sausos odos simptomų – problemos gali būti ligos simptomas.