Paruoškite rankas aušintuvui

Rudenį ir žiemą įsitikinkite, kad rengiatės šiltai ir nesušalote. O ar pamenate tinkamai prižiūrėti subtilią rankų odą? Rankų priežiūra šaltomis dienomis yra nepaprastai svarbi, todėl mes patarsime, kaip prižiūrėti rankas, kad jos visada būtų lygios.

Paruoškite rankas šaltesnėms dienoms

Rankų priežiūra rudenį – kodėl ji tokia svarbi?

Jūsų rankos kiekvieną dieną atlieka sunkų darbą. Valymas, plovimas, krepšių nešiojimas, patiekalų ruošimas, tarša – visa tai daro įtaką jų sveikatai ir išvaizdai. Nukritus temperatūrai, pradeda pūsti vėjas, lyja ar sninga, o rankos dar labiau kenčia. Epidermio lipidinis sluoksnis yra susilpnėjęs, todėl, viena vertus, jis nustoja veikti kaip apsauginiai šarvai nuo išorinių veiksnių, kita vertus, neapsaugo odos nuo per didelio vandens praradimo. Dėl to rankos pradeda jaustis sausos, raudonos ir skilinėjančios. Jie praneša apie savo būklę niežulį, deginimą ir įtampą.

Tačiau rudenį rankas pažeidžia ne tik oras lauke, bet ir sausas oras šildomose patalpose, dehidratuojantis epidermį. Be to, dėl ekstremalios temperatūros oda išprotėja – ji būna šiltose, sausose patalpose, netrukus ją veikia šalnos, vėjas ir lietus.

Kaip prižiūrėti rankas rudenį

Gali atrodyti, kad geras rankų kremas tai padarytų. Tai iš dalies teisinga, nes tinkamai parinkta kosmetika yra priežiūros pagrindas, tačiau norint užtikrinti optimalią rankų odos priežiūrą, reikia ja rūpintis visapusiškai. Čia yra mūsų mini vadovas:

Klasikinis manikiūras raudonai

Pirmiausia higiena

Jau plaudami rankas galite pradėti jais rūpintis. Nuplaukite jas šiltame, bet ne karštame vandenyje – ypač kai esate šalta! Tikriausiai ne kartą pastebėjote, kad šaltų rankų įdėjimas į karštą vandenį sukelia nemalonų skausmo jausmą. Kai jūsų rankos yra labai šaltos, nuplaukite jas vėsiu vandeniu – tada temperatūrų skirtumas nebus per didelis, o jūsų rankos pamažu pripras prie šilumos.


Mūsų triukas

Plaudami rankas, švelnų rankų muilą sumaišykite su kremu ar aliejumi, pavyzdžiui, „Oil Essence AA Cream“. Dėl to išvengsite odos išsausėjimo vandeniu.


Antra, priežiūra

Čia turite parodyti didžiausią lauką! Norėdami rūpintis savo rankomis, turėtumėte reguliariai aprūpinti jas maistinėmis medžiagomis. BET! Prieš tai įvykstant, turite atsikratyti negyvų odos ląstelių, kurios neleidžia maistinėms medžiagoms prasiskverbti giliai į odą. Nulupus rankas, jos taip pat tampa minkštos ir lygios. Tačiau nepamirškite odos šveitimo prieš pat eidami į lauką, nes tada epidermis gali būti jautresnis nei paprastai. Atlikite lupimą, pvz., Vakare.


Ar tu tai žinai…

Aliejus gali būti vaistas nuo suskilinėjusių rankų. Puikiai drėkina odą, regeneruoja ir lygina ją, taip pat stiprina nagus ir minkština odeles. Kaip prižiūrėti suskilinėjusias rankas? Šiek tiek pašildykite aliejų, tada panardinkite į jį rankas ir pamirkykite kelias ar kelias minutes. Taip pat galite sumaišyti kelis šaukštus alyvuogių aliejaus su tryniu, įmasažuoti į odą, užsidėti plastikines pirštines ir paslėpti po antklode, rankšluosčiu ar antklode. Po 20 minučių kaukę nuplaukite. Vietoj alyvuogių aliejaus galite naudoti, pavyzdžiui, rapsų, sėmenų arba ricinos aliejų.


Trečia, apsauga

Eidami į lauką šaltomis dienomis nepamirškite mūvėti pirštinių! Jie yra pirmasis barjeras, apsaugantis odą nuo vėjo ir šalčio. Be to, visada tepkite apsauginį rankų kremą! Tai padės išvengti epidermio lipidinio sluoksnio pažeidimo ir apsaugoti nuo vandens praradimo.

Ko turėtų būti rankų kremas

Sausą rankų odą reikia tinkamai drėkinti ir suleisti maistinių medžiagų. Medžiagos, puikiai veikiančios rankų odą, yra šios:

  • Glicerinas – drėkina odą ir apsaugo nuo vandens netekimo. Tai yra daugumos rankų kosmetikos ingredientas.
  • Taukmedžio sviestas – yra riebalų rūgščių, polifenolių, fitosterolių, vitamino E ir provitamino A. Taukmedžio svieste yra, pavyzdžiui, „Evree“ – giliai drėkinantis rankų kremas. Kremas taip pat praturtintas rapsų aliejumi, bičių vašku ir karbamidu.
  • argano aliejus – yra vertinamas dėl stipraus odos drėkinimo ir regeneravimo.
  • Avokadų aliejus – maitina, drėkina ir sutepa, padėdamas atstatyti lipidinį epidermio sluoksnį.
  • Ryžių sėlenų aliejus – ne tik ramina dirginimą ir maitina odą, bet ir apsaugo ją nuo kenksmingų išorinių veiksnių. Šį aliejų rasite aksominiame rankų kreme I COLONIALI.
 • Avižų pienas – padidina drėkinimo lygį, lygina ir tonizuoja odą. Avižų piene yra, pvz., „Mixa“ lipidinis rankų kremas. Kosmetika minkština, drėkina ir lygina odą, be parabenų ir alkoholio.
 • Lanolija ir alantolinas – nuramina dirginimą, pagreitina žaizdų gijimą.

Be to, tepant kremą ant rankų ir išeinant iš namų, svarbu, kad kosmetika nebūtų per riebi ir greitai įsigertų. „Clinique“ „Deep Comfort Hand“ yra toks produktas. Kremas neturi aliejaus, tačiau puikiai maitina ir atkuria odą.

Rūpinkitės savo rankomis, ir jie jums atlygins gražia išvaizda ir oriai atstovaus. 🙂 Pasirinkite mėgstamą rankų kremą ir nebijokite šalnų!