„Paslaptingos knygos“: kas yra el

Nepaaiškinamas apiplėšimas užrakintame kambaryje. Rastas šaltas lavonas, nepaliekantis pėdsakų. Antgamtiniai elementai, nepaisantys pojūčių ir proto. Kad ir koks būtų siužetas, visi galime atpažinti gerą istoriją, kai ją peržengia įtampa, intrigos ir nuostaba. Kada paskutinį kartą skaitėte gerą paslaptingą knygą?

Be abejo, daugelis iš mūsų yra girdėję apie garsius detektyvus, tokius kaip Sherlockas Holmesas, Agatha Christie ar Auguste’as Dupinas. Kas niekada nesijautė įklimpęs į pasakėčią, kuri, atrodo, neturi sprendimo? Paslaptingos knygos yra skirtos mums įveikti neįmanomas mįsles. Jei nuolat skaitysite šį straipsnį, sužinosite viską, kas apie juos yra.

Svarbiausias

  • Paslaptingos knygos yra dalis literatūrinio žanro, kuris dažniausiai sutelktas į bylos, kurios sprendimas nėra lengvas ar akivaizdus, ​​tyrimą. Dažniausiai tai yra neišspręstas nusikaltimas, tačiau tai nėra vienintelis atvejis. Siužete taip pat gali būti argumentų su antgamtiškais, magiškais ar paranormaliais elementais.
  • Mįslingų knygų patrauklumas, viena vertus, yra „tonas“ įtampa tai nustato istorijos tempą, kai paprastai bylos sprendimas lieka paslėptas iki pabaigos. Be to, tai slypi pagrindinių veikėjų, paprastai detektyvų ar tyrėjų, kurie demonstruoja aštrumą ir puikų logikos jausmą, profilyje.
  • Norint išsirinkti gerą paslapčių knygą, patartina pažvelgti į istorijos ilgį, paslapties pateikiamų porūšių tipus (kurie gali skirtis pagal skonį), autorių profilį ir darbus, pradedant pašventintais klasikais. pradedančiajam ir, žinoma, tų, kurie žino daugiausiai, rekomendacijose.

Geriausios paslaptingos knygos rinkoje: mūsų pasirinkimas

Skaitymo akimirkos tampa vis sunkesnės, atsižvelgiant į įtemptą laiką, kuriuo gyvename. Tačiau kartais tai gali priklausyti nuo pačios knygos. Paslaptingos knygos yra puikus pasirinkimas priartėti prie kokybiškos literatūros, lengvai skaitomos ir daug emocijų. Šiame pasirinkime galėsite susipažinti su geriausiais rinkos pasiūlymais.

Geriausias paslaptingas romanas, kurio pagrindiniai filmai

Nėra nieko panašaus į paslapties klasiką. Šiuo nepaprastu trileris Agatha Christie, būsite privilegijuotas liudytojas, kai keliaujant „Orient Express“ traukiniu grupė keleivių pakliūva į sniego audrą. Skirtingi profiliai, skirtingos asmenybės. Visi kyla abejonių, kai vienas iš jų paslaptingai nužudomas.

Paslapties knyga viename garsiausių pasirodymų pristato neprilygstamą belgų detektyvą Hercule Poirot. Kaip vienam iš „Orient Express“ keleivių šiam išradingam personažui teks išaiškinti nusikaltimą, kuris atrodo neįsivaizduojamas. „Booket“ 240 puslapių minkštas leidimas niekada nenustos stebinti dėl puikios Agatha Christie rašiklio.

Geriausia paslapties knyga sagoje

Berniuko vedlys, užkariavęs magijos pasaulį nuo pat pirmojo pasirodymo m Filosofo akmuo, grįžta į iššūkį, kupiną intrigų, paslapčių ir nuotykių vienos populiariausių visų laikų sagų šeštojoje dalyje. JK Rowlingas dar kartą suteikia gyvybės Hariui Poteriui, kuris vis labiau artėja prie pabaigos savo kovoje su savo amžinu piktadariu Voldemortu.

Būdamas 16 metų Harry pradeda šeštuosius metus Hogvartse tarp baisių įvykių, kurie kelia siaubą burtininkams ir burtininkams. Maugliai (ne magai). Jei norite pasiekti jo likimo dugną ir amžinai nugalėti visus jo priešus, turite sužinoti, kas slypi pusiau kraujo princo paslaptyje. Šis „Salamandra“ leidimas kietais viršeliais yra 608 puslapiai.

Geriausia klasikinių paslapčių knyga

Bene garsiausias detektyvas šio žanro istorijoje Sherlockas Holmesas atsiduria paslapties viduryje, kuris, atrodo, neturi sprendimo: pone Charlesas Baskerville’as mirė keistomis aplinkybėmis, o grafystės gyventojai mano, kad jis tapo pragariško skaliko auka. Tačiau šiam analitiniam ir ekscentriškam tyrėjui niekas nėra taip, kaip atrodo.

Arthuras Conanas Doyle’as yra puikus protas, slypintis už vieną patvariausių literatūrinių kūrinių paslaptingose ​​knygose. Patrauklus duetas, kurį Holmsas kuria su daktaru Watsonu, jau yra populiariosios kultūros dalis ir kelis kartus buvo sukurtas filmas. Leidykla „Alma“ šią intriguojančią ir jaudinančią istoriją pateikia kietųjų viršelių 192 puslapių leidime.

Geriausiai parduodama paslaptinga knyga prisijungęs

Ši moderni klasika apeina vieną klausimą: kas nužudė Nolą Kellergan? Jaunam autoriui Joëlui Dickeriui su naujausia knyga pavyko parduoti daugiau nei 2 milijonus egzempliorių ir išversti į daugiau nei 33 kalbas. Turint paslapties kupiną siužetą, jums prireiks trijų etapų, kad sužinotumėte, kas nutiko penkiolikmetės mergaitės nužudymui.

Šios paslaptingos knygos herojus Marcusas Goldmanas yra jaunas rašytojas, kuris turės veikti kaip tyrinėtojas, norėdamas ištirti Harry Queberto – jo mentoriaus – ir jaunos aukos Nola Kellergan santykius. Kas nutiko? Tiesa paaiškės tik po ilgos ir įdomios kelionės. Debolsillo siūlomas minkštų viršelių leidimas turi 800 puslapių.

Geriausia paslapties ir siaubo knyga

Jei kalbėsime apie nusistovėjusius autorius, neįmanoma nepalikti paslaptingų knygų meistru laikomo Stepheno Kingo. Tokiu atveju tai nukels mus į ramų Salem’s Lot miestelį, kur sakoma, kad niekada nieko nevyksta. O gal tai tik pasirodymai? Tiesa ta, kad visi žino, kad Marsteno namus žymi mįslės, paslaptys ir siaubo istorijos.

Stephenas Kingas yra daugiau nei 50 knygų autorius bestseleriai tarptautinis, o daugelis jų paimta į filmus ir televiziją. Kritikai teigė, kad jis yra žmogus, kuris įkvepia daugiausiai teroro planetoje. Šis literatūrinis bruožas derinamas su jo sugebėjimu pozuoti ir atskleisti intrigas ir paslaptis. Pasinaudokite šiuo 528 puslapių minkštų viršelių leidimu, kurį siūlo Debolsillo.

Pirkinių vadovas: viskas, ką turėtumėte žinoti apie „Mystery Books“

Nėra nieko panašaus į gerą paslaptingą knygą laisvalaikiu ar, dar geriau, kai ateis atostogos. Nesvarbu, ar esame labiau linkę spręsti nusikaltimus, ar ne įtampa siaubas, tiesa ta, kad paslapties žanras pasižymi puikia kokybe ir prisitaiko prie daugelio skonių. Jei norite sužinoti daugiau apie jo galimybes, toliau skaitykite šį skyrių.

Knyga

Paslaptingose ​​knygose nuolat stengiamasi pagauti skaitytoją, kad jis nepamirštų išspręstinos situacijos ar bylos užuominų. (Šaltinis: Kantver: 54433012 / 123rf.com)

Kas iš tikrųjų yra paslaptinga knyga?

Paslaptingos knygos kelia skaitytojui neapibrėžtumą, intrigas ir nuostabą, nes sukuria atvejį ar argumentą, kuris, matyt, neturi sprendimo. Šis žanras apskritai pateikia situaciją, kai daugybė faktų neturi paaiškinimo, o skaitytojas turi lydėti pasakojimą, kad po truputį paslaptis būtų prasminga.

Apie ką paprastai yra paslaptingos knygos?

Bene labiausiai išplėtota ir giliausia paslaptingų knygų tema yra nusikalstamumas. Trumpai tariant, tai susideda iš tam tikrų nusikaltimų (apiplėšimų, nužudymų, pagrobimų), susijusių su nepaaiškinamomis ar keistomis aplinkybėmis, tyrinėjimo. Pasakojimo tikslas yra analizuoti užuominas, kurios priartina mus prie faktų išaiškinimo.

Tačiau tai nėra vienintelė tema. Paslapčių knygose taip pat yra siužetų su antgamtiniais elementais, tai yra su reiškiniais, kurių negalima suprasti per protą ar jusles. Galų gale šis žanras sprendžia klausimus, kurie nėra akivaizdūs, todėl skaitytojui teks palaukti beveik pasakojimo pabaigoje, kad būtų galima sužinoti tiesą, jei tokia yra.

– Geriausias detektyvinio romano receptas: detektyvas niekada neturėtų žinoti daugiau nei skaitytojas.

Kokį stilių dažniausiai turi paslaptingos knygos?

Jei sutelksime dėmesį į klasikines šio žanro knygas, galime patvirtinti, kad stiliui būdingas judrumas ir linksmumas. Taip yra todėl, kad paslaptingose ​​knygose nuolat stengiamasi pagauti skaitytoją, kad jis nepamirštų išspręstinos situacijos ar atvejo užuominų, veikėjų tapatybės ir faktų, kurie artėja prie sprendimo, raidos.

Šių knygų pasakojimo stilius apstu dialogo, įtemptų veiksmų ir gana trumpų aprašymų (arba pakankamai ilgų, kad būtų galima suprasti faktus). Tonas paprastai pažymimas įtampa, atsispindi trumpuose sakiniuose ir skyriuose, kurie baigiasi skardžiai (pasakojimo šaltinis) kuo ilgiau atitolinti paslapties išaiškinimą.

Kokie yra tipiški paslaptingų knygų veikėjai?

Jei sutelksime dėmesį į paslapčių knygas, kuriose kalbama apie nusikaltimus, dažniausiai tai, kad žymiausi veikėjai yra detektyvai ir piktadariai. Pirmieji gali turėti labai skirtingą profilį, tačiau visi tam tikru momentu rodo puikius tyrimo įgūdžius ir norą išnarplioti bylas ir paslaptis, kurios atrodo neįmanomos.

Garsiausi detektyvai, tokie kaip Sherlockas Holmesas ar Hercule’as Poirot, dažnai turi šiek tiek ekscentriškų asmenybės bruožų, dėl kurių jie tampa patraukliais personažais skaitytojui. Kitu metu pagrindiniai veikėjai nėra detektyvai, kaip tai daroma su Miss Marple, sena vieniša moteris, kurią sukūrė Agata Christie, kuri išsiskiria savo smalsumu ir stebėjimu.

berniukas skaito

Trilerio žanro knygų veikėjai, pagrindinis veikėjas paprastai yra paprastas žmogus, kovojantis prieš galingą piktadarį ar beviltišką situaciją. (Šaltinis: Finwal81: 45110703 / 123rf.com)

Nesvarbu, ar jie būtų detektyvai, privatūs tyrėjai, policijos nariai ar paprasti žmonės, jie yra veikėjai, kurių misija yra išaiškinti istorijos mįsles arba bent jau pateikti apytikslį to, kas įvyko, pagrindimą. Įprasta, kad jie turi bendradarbių, kurie padeda surinkti įkalčius ir konkrečiai prisideda prie bylos.

Ar paslaptinga knyga yra tas pats, kas kriminalinis romanas, a trileris arba vienas iš įtampa?

Paslaptis yra sunkus žandikaulis, kurį galima išskirti į izoliuotą kategoriją, kaip matėme. Kartais romanuose maišomi skirtingų žanrų elementai. Kriminalinis romanas trileris ir knygos įtampa jie dalijasi daugybe elementų su paslaptingaisiais, tačiau jie nėra visiškai vienodi. Šioje lentelėje analizuojame kelis žanrus, kurie gali būti painūs.
Lytis Gamta Personažai Skaitytojas Stilius
Paslapties knyga Sukurkite netikrumą ir generuokite lūkesčius.

Iš pažiūros neįmanomo klausimo, bylos ar tyrimo sprendimas.

Gali būti antgamtinių elementų.

Nusikaltime tai …