Paukščių maistas: kas yra

Tuo metu, be lesyklų, mes parašėme vadovą apie viską, ką reikia žinoti apie paukščių namelius. Šį kartą daugiausia dėmesio skiriame paukščių maistui. Maistas yra būtinas visoms gyvoms būtybėms, ir šis atvejis nebuvo išimtis. Ypač tada, kai ką tik įsigijote paukštį kaip naminį gyvūnėlį, mes įsivaizduojame, kad tūkstančiai abejonių jus užpuola.

Ar šeriant savo augintinį plunksnomis nieko negalima pasiūlyti. Jam reikia konkretaus maisto, atitinkančio įvairius reikalavimus (paukščio rūšis, amžius, dydis arba, jei jis veisiasi, be kita ko). Štai kodėl mes pasirinkome laisvę parengti šį vadovą, kad visos jūsų abejonės būtų išsklaidytos ir jūs galėtumėte pakelti savo paukštį taip, kaip jis nusipelno.

Svarbiausias

  • Paukščių šėrimas turi skirtis ištisus metus kartu su sezoniniais pokyčiais, nes fiziologiniai poreikiai keičiasi taip pat. Pavyzdžiui, žiemą paukščiams dėl šalčio reikalingos maistinės medžiagos, suteikiančios daugiau kalorijų nei vasarą.
  • Ne visi paukščių tipai valgo tą patį maistą. Privalote atsižvelgti į veislę ir, ją maitindami, atrasite jos skonį. Šių mielų mažų draugų mitybos poreikį sudaro sėklos (įvairių rūšių), vaisių ir daržovių gabalėliai, taip pat gėlas vanduo. Neturėtumėte nustebti, jei jūsų augintinis išsiugdo gurmaniškus įpročius.
  • Mes atliekame savo darbą, t. Y. Šiame vadove parašome viską, ką reikia žinoti, kad jūsų augintinis gautų kokybišką paukščių maistą. Tačiau kartais to gali nepakakti ir jūs turite kreiptis į savo veterinarą, ypač jei jūsų paukštis turi kokių nors specialių poreikių.

Geriausias paukščių maistas rinkoje: mūsų rekomendacijos

Jei jums ką tik buvo suteiktas paukštis kaip augintinis, jums pasisekė: šiame sąraše galite pasirinkti labiausiai jums tinkantį produktą, atsižvelgdami į turimo paukščio tipą. Nepamirškite kriterijaus, tokio pat svarbaus kaip jo augimo stadija, nes jei tai kūdikis, turėsite ieškoti tinkamos košės. Jei jau esi jaunas ar senas, skaityk toliau.

Geriausias maistas mažiems paukščiams

1 kg formatas. Tai idealus pašaras mažiems paukščiams, tokiems kaip meiliniai paukščiai ar kanarėlės. Pakuotėje yra įvairių sėklų, tinkančių jūsų augintiniui, tokiu būdu, kad kiekvieną kartą suvartodamas gautų visas reikalingas maistines medžiagas (baltymus, riebalus, kalcį, fosforą, vitaminus A, D3, E, K, B1, B2). , B6, B12, biotino folio rūgštis, cholinas, natris, magnis ir kalis.

Būdamas didelis paketas, jis gali trukti maždaug 2 ar 3 mėnesius (jei turite mažą paukštį). Šios formulės ingredientus kruopščiai atrinko ekspertai ornitologai iš Tenerifės Loro parko. Ši formulė yra ta, kuri naudojama jų patalpose.

Pilniausias paukščių maistas

908 g formatas. Tai maistas, skirtas mažiausiems paukščiams, kurių galime turėti namuose, pavyzdžiui, nimfoms ir mažoms papūgoms. Jame yra visas mišinys, kurį sudaro lukštenti javai (nepaliekantys likučių), ankštiniai augalai, riešutai, daržovės ir vaisiai. Kitas šio produkto pranašumas yra ankštinių augalų virimas, užtikrinantis geresnį virškinimą.

Tai labai skanus ir maistingas pasirinkimas jūsų augintiniui, nes jis gali būti naudojamas tiek skanėstams, tiek pereinamajam maistui. Taip pat ekstruduojami (virti) jame esantys grūdai, tokie kaip soja, kukurūzai ar kviečiai. Kaip visada, jūsų pasirinktas paukščių maistas turėtų būti aukščiausios kokybės.

Geriausias paukščių maistas riebalų kamuoliukų pavidalu

3,6 kg formatas, atitinkantis 40 kamuolių. Šis produktas yra su puikiu geltonu tinkleliu, kad jį būtų galima pakabinti paukščio narve. Šiuose rutuliuose yra kukurūzų, kviečių, saulėgrąžų sėklų, jautienos riebalų, javų ir kalcio mišinio. Tai yra idealus maistas sunkiausioms žiemos akimirkoms dėl suvartojamų kalorijų.

Šie riebalų rutuliukai dažnai naudojami daugiau laukiniams paukščiams, tačiau, priklausomai nuo veislės, jie taip pat gali būti naudojami jūsų naminiams paukščiams. Nepriklausomai nuo gyvūno kilmės, jam visada reikės pakankamai kaloringo maisto, ypač jei jis būna plonas.

Geriausias maistas premija paukščiams

25 kg pakuotė, sudaryta iš pagrindinių ingredientų: saulėgrąžų sėklų, sorgo, geltonojo soros, kviečių ir avižų. Visiškas mišinys, jei manysime, kad paukštis nereikalauja tiek maisto rūšių, kiek kitų gyvūnų rūšių. Be jokios abejonės, gera alternatyva, nes dėl pakuotės dydžio ilgą laiką galite pamiršti paukščių maisto pirkimą.

Geriausios kokybės paukščių maistas

1 kg formatas. Tai maisto paketas paukščiams, daugiausia skirtas papūgų, papūgų ir papūgėlių poreikiams. Jį sudaro klasikinis kokybiškų grūdų mišinys: saulėgrąžų sėklos, kukurūzai, kviečiai, avižos, grikiai, žemės riešutai (su lukštu ir be jo), graikiniai riešutai ir moliūgų sėklos. Jis gaminamas bendradarbiaujant su veterinarijos gydytojais.

Štai kodėl jam suteikiamos garantijos tiek skonio, tiek mitybos atžvilgiu. Kiekvieną kartą vartodami šį produktą, savo augintiniui pasiūlysite kokybiško maisto, kuriame yra paukščiui reikalingų vitaminų, amino rūgščių ir grūdų.

Pirkinių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie paukščių maistą

Norint turėti namie paukštį ir augti sveiką bei tvirtą tiek psichiškai, tiek fiziškai, būtina įgyti tam tikrų žinių apie paukščių maistą. Norėdami tai padaryti, žemiau pateikiame dažniausiai užduodamų klausimų, kuriuos paprastai sau užduoda šių draugiškų gyvūnų savininkai, sąvadą.

Paukščių parduotuvė

Geriausia keisti skirtingas maisto rūšis, kad paukštis nepajustų staigių mitybos pokyčių, jei įvesite naują maistą. (Šaltinis: Iakovas Filimonovas: 81020635 / 123rf.com)

Kas yra paukščių maistas ir kokie yra paukščio priežiūros pranašumai?

Paukščių maistas, apskritai kalbant, susideda iš sėklų mišinio, į kurį lesykloje galima įdėti kitų rūšių maisto, pavyzdžiui, vaisių, daržovių, daržovių, riešutų ir ankštinių augalų, taip pat, jei reikia, maisto papildų.

Tai yra pagrindinė paukščio mityba.

Logiška kelti daug abejonių dėl to, ypač jei dar niekada neturėjote tokio augintinio namuose. Ir neverta su bet kokiu maistu: visada stenkitės būti aukščiausios kokybės. Blogiausia, ką galite padaryti, tai pažvelgti tik į produkto kainą, nes tai, ką sutaupote maistui, greičiausiai turėsite sumokėti veterinarui.

Kaip aš galiu papildyti paukščių maistą?

Paukščiai maitinasi ne tik sėklomis, bet ir visavertei mitybai jiems reikia šviežių daržovių ir vaisių, be to, visada po ranka turi švarų vandenį. Žinoma, šį priedą turėsite pritaikyti savo augintinio dydžiui ir skoniui. Pavyzdžiui, papūgai gali prireikti iki 3 vaisių ar daržovių vienetų per dieną.

Tačiau kadangi papūgą ar kito tipo didelius paukščius gali turėti ne visi, turime įspėti, kad mažieji turi pasiūlyti po vieną ar du gabaliukus. Koks vaisius jiems naudingas? Daugiausia šie penki: bananas, vyšnia, obuolys, vynuogės ir avietės. Aišku, visada gerai išvalyta ir nuplauta.

Galiausiai, jei norite padovanoti savo augintiniui skanėstų, turite daugybę įvairių užkandžių ir maistingų patiekalų, galėdami pasirinkti batonėlius (medus, su dribsniais ir kiaušiniais ar multivitaminais) ir spragėsius (naminius, pamirškite maišelius). sudėtyje yra daug paukščiams toksiškų ingredientų).

Ar žinojote, kad kai paukštis yra sveikas ir laimingas, jis pradeda dainuoti?

Kokių rūšių paukščių maistas yra?

Ne visi paukščiai valgo vienodai arba valgo vienodai. Nors tiesa, kad pagrindas yra visiškai tas pats (sėkla), yra keletas didesnių paukščių, o kiti – mažesnių, todėl jų fiziologiniai poreikiai labai skiriasi. Nereikia nė sakyti, kad labai svarbu atkreipti dėmesį į šį klausimą.

Štai kodėl mes paruošėme lentelę, susidedančią iš pagrindinių paplitusių naminių paukščių veislių, todėl iš pirmo žvilgsnio aišku, kokį maistą kiekvienas iš jų vartoja daugiausiai. Kaip mes visada sakome, jei jums reikia daugiau informacijos, galite nedvejodami kreiptis į veterinarą.

Rūšis Maisto rūšis
Kanarėlės ir papūgėlės Visų rūšių sėklos, pavyzdžiui, paukščių, avižų, linų, rapsų, juodųjų, kanapių ir rapsų sėklos.
Auksiniai kikiliai Paukščių sėklos, salotos, rapsai, sezamas, juoda, balta rankenėlė.
Papūgos ir papūgos Avižos, kviečiai, saulėgrąžų sėklos, kukurūzai, žirniai, riešutai, dehidruoti vaisiai, virti ryžiai ir ankštiniai augalai, papildai mineralais.
Meilės paukščiai Sausas racionas (sėklos ir riešutai).

Šlapias racionas (daržovės ir vaisiai).

Kokį paukščių maistą kūdikis gali valgyti?

Papilero (paukščio kūdikio, kuris nuo gimimo šeriamas švirkštu) poreikiai labai skiriasi nuo suaugusio paukščio. Nors jie gali valgyti paukščių sėmenis ir kitą kietą maistą, jaunieji turi mažiau išsivysčiusį snapą ir virškinimo sistemą, todėl maistą turėsime pritaikyti jų augimo stadijai.

Šiandien jie parduoda daugybę košių specializuotose parduotuvėse. Daugiausia tai yra milteliai, į kuriuos įpilama karšto vandens (apie 38º), atsargiai maišant, kad nesusidarytų gabalėliai. Tada mišinys supilamas į švirkštą. Esant kritinei situacijai, galite paruošti naminę košę, pagrįstą virtu kiaušiniu ir džiūvėsėliais.

Kokių maistinių medžiagų turi paukščių maistas?

Atlikdami daugiau ar mažiau išsamų tyrimą, ką turi valgyti mūsų paukštis, pastebime, kad tam iš esmės reikia keturių rūšių maisto: sėklų, šviežių vaisių, riešutų ir daržovių (daržovių ir žalumynų). Visų šių ingredientų derinys reiškia, kad galite pasiūlyti savo augintiniui subalansuotą mitybą.

Turite nepamiršti, kad nėra gerai siūlyti tik vienos rūšies maistą, kaip būna žmonėms. Niekas negalėjo valgyti, pavyzdžiui, tik mėsos. Paukščių atveju jie daugiausia minta grūdais ir sėklomis, tačiau kadangi jie perneša tiek mažai vandens, jiems reikia ir kitų medžiagų, pavyzdžiui, vaisių šviežumo ar daržovių virškinimo savybių.

Maistas Ką tai jums duoda?
Sėklos Jo maisto pagrindas.

Beveik nėra vandens dėl jo džiūvimo (taip išvengiama pelėsių).

Angliavandenių indėlis.

Kai kuriose sėklose yra didelis riebalų procentas.

Multivitaminai: A, D3 ir B12, be kitų.

Švieži vaisiai Gaivumas, ypač vasarai.

Vanduo ir cukrus.

Juose nėra daug baltymų.

Riešutai Didelis riebalų kiekis.

Vitaminų nepakanka.

Daržovės Burokėliai …

Parašykite komentarą