Pernelyg didelis prakaitavimas – kaip valsas

Ar dažnai netikėčiausiose situacijose ant veido matote prakaito lašelius? Ar jums yra nemalonu uždėti marškinius ir švarką, ir ar nepatogu spausti kieno nors ranką, nes jūsų rankos dažnai būna šlapios? Gali būti, kad kenčiate nuo per didelio prakaitavimo. Mes patariame, ką tai gali sukelti ir kaip pašalinti nemalonų negalavimą.

Pernelyg didelis prakaitavimas – priežastys

Kai oro temperatūra yra aukšta, kai mankštinatės ar kai yra stiprių emocijų, jūsų kūno temperatūra pakyla. Šiose situacijose jūsų kūnas persijungia į aušinimo režimą ir prakaituojate. Tai visiškai natūralus procesas ir būtinas pagal jūsų kūną. Problema kyla, kai jūsų kūnas gamina daugiau prakaito, nei reikia, o jūsų oda yra per dažnai ir intensyviai padengta drėgme – tai yra tada, kai prakaituojate per daug. Priežastys:

 • Emocijos – stresinėse situacijose dažniausiai prakaituoja delnai, pažastys ir vietos, kuriose yra daug prakaito liaukų (pvz., Veidas, nugara).
 • Ligos, tokios kaip hipertireozė, diabetas, inkstų ligos, Parkinsono liga, tuberkuliozė ir centrinės nervų sistemos sutrikimai.
 • Nutukimas – dėl didelio kūno masės indekso kūnas greičiau pavargsta, kūno temperatūra pakyla ir prakaitas yra per didelis.
 • Netinkama dieta (daugiau skaitysite šia tema šiek tiek vėliau).
 • Endokrininiai sutrikimai, menopauzė, brendimas.
 • Dėvėti drabužius ir batus iš dirbtinių medžiagų, nepralaidžių orui.

Ar tu tai žinai…

Jūsų kūne yra maždaug 2-3 milijonai prakaito liaukų! Skaičius įspūdingas, ar ne? Liaukos yra suskirstytos į 2 grupes:

 • Galvos liaukos, esančios visame kūne (ypatingą dėmesį skiriant pažastims, plaštakoms ir kojoms), naudojamos kūno temperatūrai reguliuoti ir išskirti atliekas.
 • Apokrininės liaukos, esančios pažastyse, kirkšnyse, speneliuose, galvos odoje ir išoriniuose lytiniuose organuose. Šios liaukos prakaitą išskiria dėl lytinių hormonų, emocijų ar aukštos temperatūros, ir ypač padidėja brendimo metu.

Ką daryti, kad neprakaituotumėte?

Jei kankina stiprus pažastų, plaštakų, nugaros ar prakaituojančių kojų prakaitavimas ir – nevyniodamas krūmo – vargina dvokiantis prakaitas, neprivalote raustis rankų. Štai keletas būdų, padėsiančių palengvinti per didelio prakaitavimo simptomus.

Pirma – dieta

Yra keletas maisto produktų, kurie priverčia prakaituoti labiau nei įprastai. Tai apima gėrimus, kurie padidina kraujotaką, pavyzdžiui, kavą, arbatą ir alkoholį. Atsisakykite aštrių, šildančių prieskonių ir apribokite druskos kiekį. Valgykite mažai svogūnų, porų ir česnakų (dėl kurių prakaitas dar labiau nemaloniai kvepia), tačiau kitas daržoves (ypač tas, kuriose gausu kalio, pavyzdžiui, pomidorus, salotas, kukurūzus, bulves, kolrabą, avokadą, cukinijas ir morkas) supjaustykite tiek, kiek jūs nori! Specialistai taip pat rekomenduoja mažinti baltymų kiekį kasdieniame valgyme, nes prakaite išsiskiriantis ir bakterijų skaidomas baltymas sukelia nemalonų kvapą.

Antra – tinkama apranga

Verčiau rinkitės natūralių audinių, tokių kaip medvilnė ir linas, drabužius. Sintetinės medžiagos nėra draugiškos odai ir yra sandarios. Tai akrilas, nailonas, poliesteris, elastanas ir eko-oda. Nepamirškite visada pritaikyti drabužių temperatūros. Jei temperatūra aukšta, nedėvėkite papildomų marškinėlių ar storų kelnių.

Trečia – higiena

Jei kovojate su per dideliu prakaitavimu, turite ypač rūpintis higiena ir naudoti tinkamus dezodorantus bei kitą kūno kosmetiką. Nepamirškite kiekvieną dieną maudytis (karštomis dienomis kelis kartus per dieną nusiprauskite – žinoma, jei įmanoma) ir pagalvokite apie pažastų depiliaciją. Pašalinus plaukus, sumažės nemalonių kvapų rizika. Kokią kosmetiką rinktis? Įkvėpimo rasite toliau.

Kaip neprakaituoti? Naudokite tinkamą kosmetiką!

Čia pateikiamas pagrindinių vyriškų kosmetikos gaminių sąrašas:

 1. Dušo želė – naudokite kosmetiką, kuri suteikia jums tiesioginį atgaivos jausmą ir suteikia energijos. Mes siūlome „Clinique Happy For Man“ gelį, kuris ne tik pasižymi puikiomis plovimo ir odos priežiūros savybėmis, bet ir palepins jus gaiviu mandarinų ir kalkių kokteiliu.
 2. Antiperspirantas – sunku įsivaizduoti savo gyvenimą be šios kosmetikos! Ypač jei jus kankina didelis prakaitavimas. Kasdien naudokite antiperspirantą ant išvalytos pažastų odos. Kosmetiką galite pasirinkti purškalo, lazdelės ar kamuoliuko indo pavidalu. Kosmetika reguliuoja prakaito išsiskyrimą ir pašalina nemalonius kvapus, o priežiūros medžiagų dėka jos drėkina odą. Siūlome antiperspirantinį purškalą „Biotherm Homme“, kurio pagrindas yra mineralų kompleksas ir kuriame nėra alkoholio, todėl jis yra švelnus visų tipų odai.
 3. Gaivus dezodorantas – visada turėkite su savimi ir dieną atnaujinkite odą. „Collistar“ gaivinantis dezodorantas išlaikys jūsų odos drėkinimą, apsaugą ir gaivumą.
 4. Kojų antiperspirantas – jei kojos prakaituoja, nepamirškite apie tinkamą kojų priežiūros priemonę. Verta rinktis „Evree“ kojų purškiklį, kuris veikia gaiviai ir turi malonų mentolio kvapą. Kosmetika taip pat apsaugo kojas nuo prakaito ir drėkina. Verta pabandyti!

Vykdykite mūsų patarimus ir netrukus galite sumažinti pernelyg didelio prakaitavimo problemą. Jei simptomai išlieka ilgą laiką, nepaisant tinkamos higienos ir dietos, kreipkitės į gydytoją – kartais per didelis prakaitavimas yra pirmasis signalas, informuojantis apie ligą. Nenuvertinkite to!