Pieštukai: kuris iš jų yra geriausias

Bet kuriam mūro profesionalui ir mėgėjui yra tam tikrų būtinų įrankių, pieštukas yra vienas iš jų. Naudojamas tiesioms linijoms brėžti ant bet kokio paviršiaus, tai yra viena iš įrangos, naudojama nuo seniausių laikų ir kurios konfigūracija nuo jos išradimo pasikeitė labai nedaug, arba, tiksliau, nieko.

Pieštukas yra labai paprasta sistema, naudojanti azuletą – dažus, kurie buvo žinomi nuo senovės Egipto, kad būtų galima nubrėžti statybos, elektros, santechnikos ir inžinerijos linijas. Tai tvirta ir nepakeičiama priemonė. Šiame straipsnyje mes paaiškinsime viską, ką reikia žinoti apie tai, ir mes jums pasakysime, kaip išsirinkti geriausią rinkoje.

Svarbiausias

 • Dėl jų korpuso formos, kuri baigiasi tašku, pieštukai taip pat gali būti naudojami kaip svambalinės bobos. Problema ta, kad matavimai nebus tokie tikslūs.
 • Norėdami pažymėti linijas ant bet kokio paviršiaus, bakas turi būti užpildytas dažikliu.
 • Profesionalūs pieštukai turi iki 200 metrų ilgio virveles. Buitiniam naudojimui paprastai yra apie 30 ar 40 metrų.
 • Nors yra mineralinio tipo dažiklių, vadinamų azulete, dažniausiai naudojamas sintetinės kreidos, kurios yra labiau matomos ir patvarios.
 • Stygos yra viena iš svarbiausių dalių. Pažvelkite į jo medžiagų kokybę, visada geriau, jei ji pagaminta iš medvilnės ar poliesterio.

Geriausi pieštukai rinkoje: mūsų rekomendacijos

Pieštukas labai vertinamas atliekant statybos darbus. Jis naudojamas sienų takams, elektros linijoms ir vandentiekiui žymėti. Rinkoje rasite pačių įvairiausių pieštukų su skirtingomis medžiagomis ir kainomis. Norėdami padėti jums pirkti, mes pasirinkome penkis geriausius rinkoje.

Geriausias rašiklis dėl savo funkcionalumo

„Stanley 0-47-681“ pieštukas yra aukštos kokybės įrankis, kaip ir visi tie, kuriuos gamina šis prekės ženklas. Esant galimybei pridėti svorį prie stygos galo, tai leidžia paversti įrangą vertikalia linija, kad būtų galima išmatuoti vertikalumą. Pagamintas iš ypač atsparių ir smūgiams atsparių medžiagų, puikiai tinka intensyviam naudojimui.

Sustiprintas plastikinis dėklas yra geltonas ir juodas, su guminėmis dalimis, kad būtų lengva suimti. Virvelė pagaminta iš 3 metrų ilgio medvilnės ir poliesterio, pinta ir nesisukanti, be problemų galite piešti linijas. Virvelės skersmuo yra 2% didesnis nei įprastai, o tai palengvins jūsų žymėjimo užduotis.

Geriausias kompaktiškas rašiklis su taikikliu

Tradicinis pieštukas, paprastas, efektyvus ir atsparus. Stanley su šia komanda lažinasi dėl tradicinių įrankių. Pagamintas iš aukščiausios kokybės medžiagų, jis turi 3 metrų ilgio pintą medvilnės ir poliesterio virvelę, kurios vyniojimo galia yra iki 3,5 karto didesnė nei įprastų modelių.

Jame yra regėjimo stiklas, kad būtų galima patikrinti, kiek kreidos lieka rezervuare. Dėl kompaktiško ir subalansuoto dizaino mes taip pat galime jį naudoti kaip vandentiekio liniją. Tiesiog laikykite metalinį spaustuką ir numeskite baką. Turėdami 45 gramus azuleto, be problemų galite dirbti kelias valandas.

Geriausias ergonomiškas rašiklis namams

„Stanley 0-47-443“ pieštukai turi naują ergonomišką dizainą labai atsparioje ABS plastikinėje dėžutėje, kuri prailgins jo naudojimo laiką ir apsaugos nuo smūgių bei kritimų. Jame yra sulankstomas švaistiklis, leidžiantis greitai suvynioti kabelį, ir talpa, skirta 30 gramų kreidos. Komplekte yra 113 gramų mėlynas butelis.

Šis pieštukas yra ideali įranga atsitiktiniams darbams ir namų ruošos darbams atlikti. Stygos lygis yra įtrauktas, todėl jis visada išliks tiesus. Pintos virvelės ilgis yra 30 metrų, o tai leis jums patogiai dirbti atliekant bet kokią buitinę ar profesinę užduotį.

Geriausias pieštukas, nes jį lengva naudoti

„Tajima Chalk-Rite Dura CR401SD“ rašiklis turi tvirtą korpusą su neslystančia rankena. Todėl tai yra priemonė, kuri labai gerai tinka rankoje. Be to, jis turi naują ir elegantišką dizainą, kuris leis jums dirbti profesionaliu lygiu, nebijant smūgių ir kritimų.

Tai modelis, kuris leis greitai ir nesulenkiant bei nesisukant suvynioti virvelę. Jis taip pat visada būna tiesus ir lygus, todėl gausite nepriekaištingus rezultatus. Be to, jis turi diržo segtuką ir spyglių laikiklį.

Geriausias pieštukas dėl atsparumo smūgiams

Jei ieškote įrankio, leidžiančio lengvai ir paprastai nubrėžti tiesias linijas tarp dviejų taškų, ieškote „Rubi 75925“. Pagamintas iš dviejų medžiagų plastiko (RUBIFLEX), yra atsparus visų rūšių smūgiams, todėl galite dirbti patogiai bet kur.

Jame yra greita virvių surinkimo sistema. Jame yra pagalbinis lygis, kad subalansuotumėte eilutę prieš žymėdami, tokiu būdu būtinai nubrėžkite visiškai tiesią liniją. Virvelės ilgis yra 30 metrų, o joje yra 120 gramų mėlynos spalvos butelis.

Prekių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie pieštukus

Renkantis statybos įrankį, turime atsižvelgti į tam tikrus aspektus. Jei nesate profesionalas, neturite žinoti ir suprasti, kas yra pieštukai ar kaip jie veikia. Norėdami padėti geriau suprasti šias sistemas ir išsirinkti geriausią, parengėme šį pirkimo vadovą.

statomas namas

Pieštukus naudoti labai paprasta, tereikia ištemptą virvę uždėti ant paviršiaus, kurį norite pažymėti. (Šaltinis: Iakovas Filimonovas: 81773133 / 123rf.com)

Kas yra pieštukai?

Statybiniai pieštukai (nepainiokite su piešimo įrankiu), dar vadinami „batų žymėjimu“, yra įrankis, naudojamas žymėti tiesias linijas. Jie yra pagaminti iš išorinio apvalkalo, kuriame yra virvelė arba virvė ir milteliai, vadinami azulete, kurie yra impregnuoti virvelėje ir žymi linijas ant paviršių.

Pieštukai yra labai seni įrankiai. Jie nuo senų senovės buvo naudojami statybose, mūro ir inžinerijos srityse.

Per visą šį tipą jie fiziškai pasikeitė labai nedaug ir būtent dėl ​​jų konstrukcijos paprastumo jie tampa tokie vertingi ir naudingi.

Kokias dalis turi pieštukas?

Pieštukai yra labai paprasti įrankiai, jie yra sudaryti iš atsparios medžiagos korpuso. Viduje randame siūlą ir dulkes, kurios paprastai yra mėlynos, tamsios kreidos rūšį. Paprastai tai yra priedai, tokie kaip spaustukai, švaistiklis virvelėms arba metalinis spaustukas tvirtinimui.

Čia mes paaiškiname pieštuko dalis:

 • Byla: Tai išorinė pieštuko dalis. Paprastai jis pagamintas iš labai atsparių plastikinių medžiagų. Paprastai jie yra ovalo formos ir subalansuoti, todėl juos taip pat galima naudoti kaip slyvų bobus.
 • Stygos: Tai yra svarbiausia įrankio dalis, nes ji atliks „paleidimus“ arba matavimus. Šios virvės dažniausiai gaminamos iš medvilnės arba poliesterio ir yra pintos, kad būtų atsparesnės.
 • Indėlis: Talpykla yra pieštuko dalis, kurioje laikoma plytelė ar kreida. Ši dalis paprastai būna korpuso viduje. Paprastai jis turi tam tikrą matymo stiklą, kad patikrintų likusių dulkių lygį.
 • Kreida arba plytelės: Tai medžiaga, naudojama žymėti. Jį galima užpildyti ir paprastai jis parduodamas atskirai nuo įrankio, nors daugelyje modelių yra balionėlis.
 • Patarimas: Paprastai jis yra ratlankio formos ir metalinis. Jis sukurtas tam tikru momentu užsikabinęs, laikydamasis, galite išplėsti stygą tiek, kiek jums reikia.
 • Priedai: Kai kuriuose šiuolaikinių pieštukų modeliuose yra virvelės lygiai, kurie leidžia jums laikyti virvelę visiškai tiesią. Taip pat pridedami švaistikliai, skirti jį užsukti, ir metaliniai spaustukai, skirti švirkštimo priemonę pakabinti nuo diržo.

Kokios yra švirkštimo priemonės?

Pagrindinis pieštuko panaudojimas yra konstrukcija. Paprastai jis naudojamas norint turėti orientacinį vadovą, ant kurio uždedamos pastato sienos. Tai taip pat padeda pasiekti tiesias linijas, kai plytelės klojamos plytelėmis ar grindiniais. Apskritai pieštukas naudojamas visiškai tiesioms linijoms pažymėti ant visų tipų paviršių.

Jis taip pat dažnai naudojamas elektros ir santechnikos srityse. Šiais atvejais pieštukas naudojamas kaip orientyras žymint, kur bus jungtys, kabelių vamzdžiai ar vandens vamzdžiai. Nors ir rečiau naudojamas, jis taip pat naudojamas apibrėžti erdves, kuriose dažyti ir kurti dekoracijas.

Statomas namas

Naudodami šį įrankį galite lengvai pažymėti sritį, kurioje atliksite savo namo pakeitimus. (Šaltinis: Shannon Fagan: 49813048 / 123rf.com)

Kas yra azuletas?

Azuletas yra pigmentas, išgaunamas iš kobalto. Per visą istoriją jis buvo susijęs su tapyba ir tekstilės gamyba. Tai natūralus pigmentas, kuris jau buvo naudojamas senovės Egipte ar Indijoje 2000 m. Pr. Kr. Pieštukuose mėlyna spalva impregnuoja virvę ir palieka matomą ir tiesų pėdsaką.

Dėl daugybės pramoninių paskatų šiuolaikinės plytelės gaminamos sintetinės, o ne mineralinės. Jie turi didesnę impregnavimo ir žymėjimo galią, yra geriau matomi ir netirpsta vandenyje. Dėl savo cheminių kompozicijų jie yra atsparūs saulės šviesai ir cemento šarmingumui.

Pieštukai yra pagrindiniai statybos įrankiai, kuriuos reikia labai mažai prižiūrėti ir jų kaina yra labai maža.

Kaip naudojamas pieštukas?

Pieštukus labai lengva naudoti. Iš tikrųjų, jūs tiesiog turite uždėti ištemptą virvelę ant paviršiaus, kurį norite pažymėti, sugnybti ir leisti atsitrenkti į paviršių. Virvę persmelkusi plytelė ant paviršiaus paliks visiškai tiesų ir matomą pėdsaką, ir tai bus jūsų ieškomas vadovas.

Kad geriau suprastumėte, kaip tai veikia, toliau žingsnis po žingsnio paaiškiname, kaip pieštuku nubrėžti liniją, pavyzdžiui, iškloti vonios kambarį:

 1. Visų pirma turėtumėte patikrinti, ar grindys yra gerai išlygintos. Kai šis taškas bus nupirktas, mes išmatuosime vieną iš plytelių, kurias ketiname įdėti.
 2. Ant sienos pažymėsime du taškus vienas nuo kito.
 3. Tada paimkite pieštuką ir, ištempę galą, ištraukite mėlynai impregnuotą virvelę ir eikite palei sienos paviršių.
 4. Ant pirmojo matavimo taško uždėkite mėlyną impregnuotą virvelę, antrasis tą patį padarys kitas asmuo.
 5. Virvė turi būti gerai ištempta ir įtempta, bet neliesdami paviršiaus.
 6. Kai būsite padėtyje, suimkite virvelę ir šiek tiek patraukite nuo jos aukštyn.
 7. Atleiskite ir leiskite jam patekti į paviršių. Viešbutyje yra …