Plaukų poringumas – kaip prižiūrėti

Ar kada susimąstėte, kodėl kai kurių žmonių plaukai yra standūs kaip viela ir net garbanojimo geležis negali jų suvynioti, o kitų sruogos lyja kaip pašėlusios? Mes žinome atsakymą į šį klausimą! Dėl visko „kalta“ plaukų poringumas. Šiame straipsnyje mes paaiškiname, kas yra didelio poringumo plaukai ir kaip juos prižiūrėti.

Kaip prižiūrėti labai porėtus plaukus?

Plaukų poringumas – kas tai?

Jei galėtumėte žiūrėti į savo plaukus labai didindami, pastebėtumėte, kad jų paviršius yra padengtas persidengiančiomis svarstyklėmis (kai kurie sako, kad jų struktūra gali būti panaši į kankorėžį). Jų užduotis yra apsaugoti plaukų vidų nuo kenksmingų išorinių veiksnių ir vandens praradimo. Priklausomai nuo plaukų būklės, odelės gali arba tvirtai prilipti viena prie kitos, arba būti skirtingo laipsnio. Odelių vieta ir išlyginimas vienas kito atžvilgiu yra plaukų poringumas.

Plaukų poringumo tipai

Atsižvelgiant į tai, kiek odelės yra suskilusios, yra 3 plaukų tipai. Kiekvienas iš jų turi skirtingas savybes ir reikalauja skirtingos priežiūros.

  • Mažo poringumo plaukai – jų odelės tvirtai priglunda, todėl šukuosena tampa lygi ir blizgi. Sruogos yra „drausmingos“, jos nesivelia ir neelektrina. Tokie plaukai nėra linkę atlikti jokio stiliaus, labai greitai grįžta į natūralią formą. Šio tipo plaukų priežiūra turėtų būti grindžiama švelnia kosmetika su lengvomis formulėmis, pavyzdžiui, švelniu šampūnu ir neapsunkinančiu kondicionieriumi.
  • Didelio poringumo plaukai – trumpai tariant, galima sakyti, kad jie yra priešingi mažo poringumo plaukams. Didelio poringumo plaukų žvynai yra stipriai išsiskyrę, o tai skatina garbanojimąsi ir statiškumą. Vizos yra sausos ir akivaizdžiai pažeistos. Plaukai neatsispiria formavimui ir yra jautrūs dažymui. Jie reikalauja ypač kruopštaus ir kruopštaus priežiūros, apie kurį kalbėsime kitame šio straipsnio skyriuje.
  • Vidutinio poringumo plaukai – ar pirmame, ir antrame aprašyme randate keletą savo plaukų bruožų? Tada jūsų sruogos yra vidutiniškai akytos. Šio tipo šukuosenos nesukelia daug problemų formuojant stilių ir nereikalauja daug dėmesio kasdieninės priežiūros metu – norint išlaikyti jų gerą būklę, pakanka geros kokybės normaliems plaukams skirtos kosmetikos.

Kaip patikrinti plaukų porėtumą?

Vis dar nežinote, kuriai grupei priklauso jūsų sruogos? Galite pasinaudoti specialisto – trichologo pagalba arba atlikti namų testą. Jei pasirinksite 2-ąjį tirpalą, ištraukite kelis plaukus (idealu, jei kiekvienas plaukas turėtų būti iš kitos galvos dalies) ir pamerkite juos į vandens dubenį. Jei plaukai greitai nukrenta iki dugno, greičiausiai jie yra labai akyti, o jei jie plaukia į skysčio paviršių, jie turi mažą akytumą. Vidutinio poringumo plaukai bus stiklinės viduryje.


Didelio poringumo plaukai – priežiūra

Būtent šiai plaukų grupei reikia skirti ypatingą dėmesį ir rūpestingiausią priežiūrą. Išsiskyrusios odelės skatina vandens netekimą, pakenkia plaukams ir šerpetojasi. Priežiūros kosmetikos užduotis yra drėkinti ir „pasverti“ plaukus. Derantys gaminiai uždarys odeles, giliai drėkins, lygins ir maitins plaukus. Sruogos įgaus sveiką spindesį ir nustos šlubuoti kaip pudelis. Kokią kosmetiką labai akytiems plaukams turėtumėte pasirinkti?

Natūralių aliejų pagrindu pagaminti produktai tiks. Kodėl tik aliejai? Juose yra net 99% minkštinančių medžiagų, t. Y. Medžiagų, kurios mažina vandens garavimą iš epidermio ir sutepa odą. Renkantis šampūną, atkreipkite dėmesį į jo sudėtį – vietoje atsidurs švelnūs valymo preparatai su aliejais ir be ploviklių, pavyzdžiui, „Organix“! Taip pat galite naudoti kūdikių šampūnus. Be priemaišų pašalinimo, svarbu naudoti minkštinančius kondicionierius – pavyzdžiui, su argano aliejumi. Verta kartkartėmis naudoti maitinamuosius aliejus. Taip pat galite atlikti plaukų aliejaus gydymą.


Ar tu tai žinai…

Nepatinka didelio poringumo plaukams: karšto oro džiovintuvas, chloruotas vanduo, kosmetika su plovikliais, alkoholis ar baltymai, trūkčiojimas plaunant, skalavimas šaltu ar karštu vandeniu, šiurkštūs rankšluosčiai ir spalvų procedūros.


Kas yra plaukų tepimas?

Plaukų tepimas naudingas visų tipų plaukams, nors gydymas labiausiai rekomenduojamas labai porėtų plaukų savininkams. Kaip tai atlikti? Įmasažuokite dalį gryno aliejaus (arba aliejų mišinį) į sausus plaukus ir galvos odą ir palikite bent valandai (tuo ilgiau, tuo geriau!). Praėjus šiam laikui, plaukite plaukus švelniu šampūnu ir tepkite kondicionierių. Poveikis? Akimirksniu maitinamos, lygios, blizgančios ir sveikos sruogos! Galite atlikti plaukų tepimą 1-2 kartus per savaitę. Daugiau apie plaukų tepimą galite sužinoti mūsų straipsnyje.

Kurį aliejų rinktis?

Visų tipų plaukų savininkams gali būti naudingos naudingos aliejų savybės. Pakanka žinoti, kurio aliejaus pasiekti 🙂

  • Žemės riešutų aliejus ir kokosų aliejus – geriausiai tinka mažo poringumo plaukams. Aliejuose yra mažų dalelių, kurios prasiskverbia tarp sandariai išdėstytų odelių.
  • Alyvuogių aliejaus plaukų tepimas, argano aliejus arba avokadų aliejus tai bus puikus gydymas vidutinio poringumo plaukų savininkams.
  • Sėmenų aliejus, saulėgrąžų aliejus, vynuogių aliejus – galite tepti ant didelio poringumo plaukų.

Jūs jau žinote, kaip atpažinti skirtingo poringumo plaukus, žinote, kokius didelio poringumo plaukus (aliejus!) Labiausiai mėgstate, kokią kosmetiką naudoti ir kaip atlikti tepimo procedūras. Kova dėl gražios šukuosenos! 🙂