Prancūzijos kvepalų muziejus „Frag“

Vidurdienio Grasės saulėje žydi gražiausio kvapo rožės. Neįprastas Cote d’Azur klimatas šį nedidelį Prancūzijos miestą pavertė kvepalų sostine. „Fragonard“ muziejus yra Grasse mieste – visi, kurie mėgsta kvepalus, turėtų apsilankyti šioje vietoje.

„Fragonard“ - susipažink su prancūziškais kvepalais

Parfumeriai iš „Grasse“

„Grasse“ yra kvapų meka. Čia gaminami tiek nišiniai kvepalai, tiek brangūs komerciniai mišiniai. Tačiau atsitiktinumui vietos nėra – savivaldybių manufaktūrose sukurti kvepalai yra sunkiausio darbo, talento ir šimtų talentingiausių parfumerių bandymų darbas. Žmogus, kuris specializuojasi kvepalų atpažinime ir kūrime, vadinamas nosimi. Kompozicijos sukūrimas gali užtrukti net keletą metų! Tokia kvapni asmenybė yra gražiai apdovanota už dovaną ir darbą – jos vidutinis uždarbis siekia 15 000 USD. eurų per mėnesį.


Grasse skaičiais

„Grasse“ nuo XVIII amžiaus garsėja natūralių aliejų gamyba. Šiuo metu mieste yra per 700 modernių prabangių kompozicijų gamyklų. Pajamos iš komercinių ir nišinių kvepalų gamybos pasaulio kvapų centre yra daugiau nei 600 milijonų eurų per metus!


„Grasse“ – garsių kvepalų fabrikų būstinė

Grasse mieste netoli Nicos, yra švelnus klimatas, kurisy gimdo brangios centifolijos rožės, jazminai, mimozos arba levandos. Jų kvapai yra itin intensyvūs, o žemės kainos tokios aukštos, kad čia augina tik apie 20 gėlių augintojų. Augintojai nenaudoja cheminių medžiagų, todėl gėlių aliejai pasiekia astronomines kainas (daugiau apie juos galite perskaityti straipsnyje apie brangiausius kvepalų ingredientus).

INXX a. Pradžioje aukštos kokybės ingredientai pradėjo atvesti gražių aromatų ieškotojus į „Grasse“. Jie čia įsikūrę 3 garsiausi parfumerijos namai: Molinardas, Galimardas ir Fragonardas.

Puikios parfumerijos „Fragonard“

Pirmoji parfumerija su „Fragonard“ prekės ženklu buvo įkurta „Grasse“ 1926 m. Ją įkūrė verslininkas, užburtas „Eugene Fuchs“ kvepalų magijos. Jis gavo savo vardą iš garsaus prancūzų rokoko tapytojo Jean-Honoré Fragonard. Šiandien tai yra nepaprastai svarbus taškas „kvapniojo“ pasaulio žemėlapyje. Laikui bėgant parfumerija virto išskirtinių butikų virtine visoje Prancūzijoje, siūlančia nišinius kvepalus, higienos reikmenis ir konditerijos gaminių aksesuarus.


Garsiausias filmas apie kvapą

Filmas baigiasi „Grasse“ Kvepalai pagal geriausiai parduodamą Patricko Süskindo romaną.


„Fragonard“ muziejaus įkūrimas

Pirmoji „Fragonard“ parfumerija Grasėje 1978 m. Buvo paversta muziejumi, kuriame pristatoma kvepalų istorija, gamyba ir platinimas. Muziejus praturtino gamyklą ir suteikė Grasse miestui naują kultūrinę dimensiją. Netrukus Prancūzijoje atsidarė dar daugiau muziejaus filialų – garsiausias prie platinimo centro prijungtas objektas yra Paryžiuje, Boulevard des Capucines. Kvepalų fabrikui „Fragonard“ iki šiol vadovauja Fuschų šeima, o gamyba vyksta pagal tradicijas.

Prancūziški kvepalai iš „Grasse“

„Fragonard“ yra garsiausias kvepalų namas Grasse miestebet ne vienintelis rajone. Jie gaminami iš rožių, kurios žydi gegužės mėnesį nuo XVIII a Prancūzų kalba Kvepalai „Galimard“ (metai) prielaidos 1747 m.) Ir nuo XIX a Molinarasd (įsteigta 1849 m.). Studijos, tokios kaip „Fragonard“, turi muziejų ir salonų, kuriuose galite nusipirkti nišinių kvepalų, pagamintų tradiciniais metodais. Be gražios istorijos ir kruopštaus požiūrio į kūrybinį procesą, jie taip pat išsiskiria tuo, kad patys žiniasklaidoje nesireklamuoja plačiu mastu. Nes jie iš tikrųjų yra tokie geri, kad jiems to nereikia 😉


Apžvalgos malonumas

Verta paminėti, kad Kvepalų muziejaus lankymas Grasse mieste yra nemokamas. Ekskursijos pabaigoje jūsų laukia butikas, kuriame galite laisvai išbandyti kompozicijas su skirtingomis kvapų natomis. Ir kaip tavęs nevilioja bent vienas butelis?


Kvepalų „Grasse“ prisilietimas

Jei jums patinka kvepalai, jums patiks ši vieta. Ir jei artimiausiu metu neplanuojate kelionės į Prancūziją, mes paruošėme jums geriausių moteriškų ir vyriškų kvepalų kolekciją, kuri priartins jus prie tos atmosferos. Nes Grasas yra ne tik Fragonardas.

Dioras, Guerlainas ir Chanelis aplink miestą esančiose dirvose turi rožių ir jazminų plantacijas. Čia yra kvepalai su „Grasse“ gėlėmis:

Guerlainas Samsara

Gėlių kvapų iš „Grasse“ taip pat galima rasti prabangaus prekės ženklo „Guerlain“ prancūziškuose „Samsara“ kvepaluose. Iš ten yra ne tik šio mišinio ingredientai, bet ir visas jo receptas. Bet buk atsargus! „Samsara“ nėra tipiškas gėlių aromatas, greičiau Rytų kvapas su ylang-ylang, santalo, gintaro ir tonkos pupelių kvapu.

„Dior Poison Girl“

Nuodų mergina tai ssaldūs kvepalai Dioras su charakteriu. „May Rose of Grasse“ yra šio kvapų mišinio esmė. Jie lydi jos įsk. vanilės, migdolų ir tonkos pupelių.

Molinard Habanita L’Esprit

„Habanita L’Esprit Eau de Parfum“ yra ikoninės „Habanita“, sukurtos Grasse mieste, šoninė dalis. Jausite joje, be kitų Prancūzijos labdanum, jazminai, heliotropai ir rožės – kvapiosios medžiagos, kuriomis garsėja Dramblio Kaulo Krantas.

Chanel Nr. 5

Iš šio sąrašo negalėjo trūkti šių žymių kvepalų. Jasmine ir May Rose iš „Grasse“ yra vieni svarbiausių „Chanel No.“ ingredientų. 5. Įdomu tai, kad gėles kvepalams gaminti tiekia tik vienas ūkis. Ūkininkas Josephas Mulas ir jo žentas „Chanel“ augino rožes ir jazminus nuo 1987 m.

M. Micallef Rose Extreme

Nišinių kvepalų prekės ženklas M. Micallef yra dar viena pasaulio kvapų sostinės alumnė. Sukurtas pagal geriausius, tradicinius receptus, šis kvapusis vanduo kvepia gegužine rože, persiku ir vilkdalgiu.

Kokius „Grasse“ kvepalus susigundysite įsigyti?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *