Pulso oksimetras: kas yra

Ar žinote, kas yra pulso oksimetras? O pulso oksimetras ar „pulsi“, kaip meiliai vadina sveikatos darbuotojai? Šie du paskutiniai terminai jums tikrai yra daug labiau žinomi. Pulso oksimetras arba pulso oksimetras yra ligoninėms skirtas prietaisas, matuojantis teisingą deguonies apytaką kraujyje.

Be to, kad pulso oksimetras yra labai naudinga priemonė bet kuriam sveikatos priežiūros specialistui ar sveikatos šakos studentui, jis tapo labai naudinga priemone sportininkams ir lėtiniams pacientams. Atsakingai naudojamas pulso oksimetras gali išgelbėti jūsų gyvybę. Norite sužinoti daugiau? Nepraleiskite šio straipsnio!

Svarbiausias

  • Pulso oksimetras arba pulso oksimetras yra prietaisas, kuris matuoja deguonies prisotinimą kraujyje. Yra jų, skirtų naudoti ligoninėje, bet ir namams.
  • Jis yra labai populiarus tarp sportininkų, aukščio mėgėjų ir lėtinių ligonių, nes tai gali padėti nustatyti kritinę situaciją, jei deguonies lygis yra žemesnis už rekomenduojamą.
  • Tikslumas ir akumuliatoriaus ar baterijų naudojimas yra lemiami perkant. Kainos ir kokybės santykis bus ypač aktualus sveikatos mokslų studentams.

Geriausi impulsų oksimetrai rinkoje: mūsų rekomendacijos

Nesvarbu, ar treniruojatės energingai, ar mėgstate aukštumas, turėtumėte žinoti, kad pulso oksimetras yra gyvybiškai svarbus plėtojant jūsų veiklą. Todėl mes siūlome jums pačius išskirtiniausius „Amazon“ daiktus. Naudojant namuose, pirštų impulsų oksimetras yra labiausiai rekomenduojamas, nors yra keletas tipų.

Pulso oksimetras, išsiskiriantis savo tikslumu

Šis pulso oksimetras turi intuityvų veikimą (tiesiog įkiškite pirštą į prietaisą, kad gautumėte matavimą) ir ekraną su reguliuojamu ryškumu. Jo gamintojas tikina, kad prietaiso tikslumas yra labai didelis ir kad jis beveik nenukrypsta nuo tikrųjų verčių.

Patys reikliausi vartotojai patikrino šio oksimetro tikslumą lygindami, kad jo rezultatai yra lygiaverčiai ligoninės prietaisų rezultatams.

Geriausias impulsų oksimetras už savo kainos ir kokybės santykį

Šis pulso oksimetras yra lengvai skaitomas ir tinka bet kokio amžiaus žmonėms. Be to, šis piršto pulso oksimetras turi IP22 apsaugą (gerai atlaiko vandens purslus) ir užtikrina patikimus rezultatus per mažiau nei 7 sekundes.

Šis prietaisas yra lengvas ir mažo dydžio. Be to, jis sukurtas iš aukštos kokybės medžiagos. Tai saugu ir patogu.

Geriausias oksimetras profesionaliam naudojimui

Šis piršto pulso oksimetras yra skirtas profesionaliam naudojimui, nors jis tinka ir sportui bei namams. Lengvai montuojamas ir sunaudoja mažai energijos (dvi AAA baterijas), skaitiklis turi 4 skirtingus rodymo režimus.

Jis turi lengvai matomą, pasukamą OLED ekraną. Jo autonomija siekia iki 40 valandų, o ekrane yra juostų ir bangų grafikai. Vartotojai pabrėžia jo tikslumą ir gerą kainą.

Lengviausiai skaitomas impulsų oksimetras

Šis piršto galo pulso oksimetras siūlo beveik akimirksniu nuskaitymą ir yra labai lengvai nuskaitomas su besisukančiu, dviejų spalvų OLED ekranu. Tai kompaktiškas ir labai lengvas gabenimui bet kur. Be to, siekiant pažangiausių rezultatų, ji naudoja pažangias technologijas.

Be to, jis turi 4 skirtingus ekrano režimus ir autonomiją – 20 valandų. Jis atsparus smūgiams ir kritimams, be to, jis turi 75% 5 žvaigždučių įvertinimų.

Idealus oksimetras dėl didelio ekrano

Sukurtas naudojant pažangiausias technologijas, šis piršto galo pulso oksimetras tiksliai pamatuos kraujo prisotinimą deguonimi, pulso dažnį ir perfuzijos greitį. Tiesiog paspauskite mygtuką ir rezultatus pamatysite dideliame ekrane, kad atsipalaiduotumėte.

Jo svoris yra labai lengvas, ekranas yra šviesos diodas, o prietaiso autonomija yra 20 valandų. Jums reikės dviejų AAA tipo baterijų, o vartotojai suteiks 85% 5 žvaigždučių įvertinimų.

Prekių vadovas: viskas, ką turėtumėte žinoti apie pulso oksimetrą

Jei jau taip toli, tai todėl, kad jums reikia pulso oksimetro. Galbūt norėsite stebėti deguonies kiekį treniruočių metu ar žygiuodami į kalnus. Taip pat gali būti, kad esate kvėpavimo takų liga sergantis pacientas ar net sveikatos priežiūros specialistas. Šios pastraipos padės išspręsti visas abejones dėl šio produkto.

Pulso oksimetras yra nedidelis prietaisas, matuojantis deguonies prisotinimą kraujyje. Jis yra kaip spaustukas ir gali būti pritvirtintas prie bet kurio piršto. (Šaltinis: Belchíritu: 107794599 / 123rf.com)

Kas iš tikrųjų yra pulso oksimetras?

Pulso oksimetras yra nedidelis prietaisas, matuojantis deguonies prisotinimą kraujyje. Tai yra, šis prietaisas apskaičiuoja deguonies molekulių kiekį, kurį nešioja mūsų raudonieji kraujo kūneliai. Šis matavimas yra ypač svarbus sveikatos srityje, nes jis leidžia mums žinoti, ar mūsų audiniai yra tinkamai aprūpinami deguonimi (jei jie „kvėpuoja“).

Geriausiai žinomas pulso oksimetro pavyzdys yra tipinis „spaustukas“ kurį galima pritvirtinti prie beveik bet kurio piršto. Tai neinvazinis metodas, kuriame naudojamos infraraudonųjų spindulių šviesos bangos, kurios atsispindi kraujyje ir vėl „pagaunamos“ prietaisu. Ši sistema gana tiksliai įvertina deguonies kiekį kraujyje.

Pulso oksimetrai taip pat gali išmatuoti širdies ritmą, kuris leidžia jiems nustatyti pulso pokyčius, tokius kaip tachikardija. Moderniausi modeliai turi jutiklius, kurie dedami ant kaktos, ant ausies kaušelio ar aplink riešą. Pastarųjų naudojimas paprastai apsiriboja ligoninės sąlygomis (1, du).

Oksimetro tipas Būgnai Specialiosios funkcijos Figūra Funkcionalumas
Oksimetras pirštu Paprastai tam reikia 2 AAA tipo baterijų.

Tikslus naudojimas.

Matuoja kraujo deguonies lygį ir pulso dažnį.

Protarpinis stebėjimas.

Deguonies lygis matuojamas grafiku arba procentais.

Spaustukas. Nešiojamas, mažas ir lengvas. Pirštas dedamas tiesiai ant prietaiso.

Ekonomiškiausias.

Tikslus naudojimas.

Oksimetras riešą Ilgalaikė baterija. Matuoja kraujo deguonies lygį ir pulso dažnį.

Nuolatinė paciento kontrolė (pacientai, sergantys miego apnėja)

Panašus į laikrodį su kabeliu, kuris veda prie piršto. Ligoninės naudojimas.
Stalinis oksimetras Maitinimo laidas. Tai apima daugiau funkcijų nei kiti, pvz., Kraujospūdžio matavimas. Tai vienintelis nešiojamasis oksimetras. Jis randamas gydytojų kabinetuose, klinikose ir ligoninėse.
Vaikų ar naujagimių oksimetras Paprastai tam reikia 2 AAA tipo baterijų. Matuoja kraujo deguonies lygį ir pulso dažnį. Spaustukas. Pagal dydį pritaikytas mažiesiems. Naujagimiams jis pririšamas tiesiai prie kojos.

Neišgimusiems vaikams piršto anga yra mažesnė nei suaugusio oksimetro.

Nešiojamas rankinis oksimetras Paprastai tam reikalingos AAA baterijos. Matuoja kraujo deguonies lygį ir pulso dažnį.

Jis gali būti sujungtas su pirštu.

Rekomenduojama pacientams, sergantiems kojų ligomis.

Tai nedidelis ekranas, panašus į išmanųjį telefoną. Mažas delno dydžio ekranas leidžia lengvai pereiti iš vieno paciento kambario į kitą.
Oksimetras vaisius Maitinimo laidas. Paimkite deguonies rodmenis kūdikiui, kuris tebėra pilvelyje. Vielinis žiedas. Darbuotojai darbo metu.

Sergu kvėpavimo takų liga. Ar pulso oksimetras gali man padėti?

Pulso oksimetrą galima naudoti ne tik ligoninėje. Kitos į sveikatą orientuotos tarnybos, pavyzdžiui, odontologai, gali naudoti šiuos prietaisus savo klientų gerovei užtikrinti. Be to, jei sergame lėtine kvėpavimo takų liga, galime pasinaudoti papildomu budrumu, kurį užtikrins oksimetrai.

Vienas iš lėtinių ligų pavojų Kvėpavimo tipas yra jo poveikis kraujo prisotinimui deguonimi. Jei mūsų plaučiuose yra kliūčių patekti į orą (pvz., Sergant astma ar lėtine obstrukcine plaučių liga), deguonies kiekis kraujyje sumažės. Ši situacija atsispindės pulso oksimetro rezultatuose.

Jei deguonies prisotinimas, kurį pažymi mūsų oksimetras pulsas nukrenta žemiau 95%, saugokitės! Ši vertė yra pavojaus signalas, rodantis, kad mūsų audinių deguonies pakanka nepakankamai. Iš pradžių ši situacija paveiks mūsų psichinę ir fizinę veiklą. Likus laisvai evoliucijai, prastas deguonies kiekis gali kelti pavojų mūsų gyvenimams.

Tačiau nevilkite baimės. Dauguma kvėpavimo takų ligų (astma, alergijos ar rinitas) nepakenks mūsų deguonies prisotinimui deguonimi. Sunkios ligos atveju gydytojas galėtų patarti įsigyti pulso oksimetrą, kad galėtume stebėti deguonies kiekį ir vykti į greitosios pagalbos skyrių, jei jis nukrenta žemiau tam tikros vertės (du, 3).

Pulso oksimetras gali man padėti Pulso oksimetras negali man padėti
Pacientą pažįstantis specialistas pataria jį naudoti namuose. Pacientą pažįstantis specialistas nerekomendavo naudoti pulso oksimetro.
Sunki liga, kurią reikia kontroliuoti (sunkus lėtinis bronchitas, sunki nekontroliuojama astma). Lengva, gerai kontroliuojama liga (lengva astma, peršalimas, alergija erkėms ar rinitas).
Sunkiomis ligomis sergančių pacientų, kurie negali gerai išreikšti simptomų, slaugytojai (vaikai ir pagyvenę žmonės). Nepateikta įprasta deguonies prisotinimo riba, už kurią reikėtų kreiptis pagalbos.
Buvo apibrėžta deguonies prisotinimo ribinė vertė ir procedūra, kurios reikia laikytis (pavyzdžiui, eikite į greitosios pagalbos skyrių).

Esu sportininkas. Ar turėtumėte investuoti į pulso oksimetrą?

Pastaruoju metu pulso oksimetrai tapo madingi tarp sportininkų, nes jie leidžia mums įvertinti, kaip mankšta veikia mūsų kūno deguonies prisotinimą. Šie prietaisai taip pat leis mums stebėti širdies ritmą – dar vieną svarbų parametrą, į kurį turime atsižvelgti treniruočių metu.

Jei esame aukšto lygio sportininkai (kaip alpinistai ar alpinistai) pulso oksimetras galėtų išgelbėti mūsų gyvybes. Kūno sunkumai sulaikyti deguonį iš atmosferos didėja priklausomai nuo aukščio, kuriame esame. Pulso oksimetro naudojimas šių užsiėmimų metu padės mums sužinoti, ar galime tęsti kelionę, ar turėtume grįžti atgal.

Be to, sportininkai, kenčiantys nuo ligų lėtinės kvėpavimo takų ligos (astma, emfizema ar lėtinis bronchitas, …

Leave a Reply

Your email address will not be published.